Piotrus89

Pronar P5

Polecane posty

Daniel215    1

mam takie pytanie..... który silnik wg. was jest lepszy w P5???? perkins czy iveco?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusC3603p    1

Ja mam perkins jak na razie nie narzekam a ciągnik to Pronar 5130 postaram się kiedyś wstawić foty oczywiście jak mi się uda. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzymek    28

dzisiaj przyjechał szwagier i mówi że pronar bankrutuje prawda czy mit?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel215    1

strzymek@ oczywiście że mit.... :):):D:):) :) ;)

UrsusC3603p@ foty bardzo mile widziane są, a moze jakiś filmik by sie udało zrobić???

napisz coś wiecej o nim, kiedy go kupiłeś, jakie awarie, z czym chodzi, czy ma lekko czy nie i czy byś go kupił jeszcze raz, czy nie żałujesz????????

pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusC3603p    1

Foty będą a filmik na wiosnę wstawie, Kupiłem go rok temu awari nie było tylko ma drobne takie jak np; słabo naciągnięty pasek ten co ciągnie klimatyzacje a tak to wszystko wporzo. Maszyny jaklie do niego mam to agregat uprawowy z Bometu 3,60 szerość z nim śmiga jak szalony, talerzówkę z Akpilu wzmocnianą waga 1050 kg chodzi z nią ładnie ale pod górkę ma co robić, a za miesiąc będe miał Kverlanda 4 skibowego zagonowego AB 100. Jeżeli choddzi czy bym go kupił jeszcze raz to powiem ci że tak wiesz na początku jest strach że to nowość , Pronar itp ja jednak zarezykowałem i nie żałuje plusy tego ciągnika to cena,jakość części takie jak zf bosch, waga ale i ma też minusy firma do której ciężko przekonać ludzi ale to nie jest konkretny powód

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PIOTREKrrrr    0
dzisiaj przyjechał szwagier i mówi że pronar bankrutuje prawda czy mit?

No raczej mit bo jak zamawiałem przyczepę z Pronaru to kazali czekać aż wyprodukują bo się nie wyrabiają z produkcją bynajmniej z przyczepami ciekawe jak im schodzą ciągniki ???? jakoś tych nowych P5 i innych nie widać w okolicy :)


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PIOTREKrrrr    0

Widocznie ma to się stronami :) Pewnie jakby ktoś u nas kupił i inni zobaczyli że to niezły ciągnik to by się więcej osób skusiło


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Liloboot    0

mam pytanie do praktyków co mają p5 dlaczego mówicie że olej w skrzyni sie przegrzewa jak chodzi w pozycji siłowej ?co on nie ma chłodnicy oleju skrzyniowego ? dla mnie ważne bo chce go kupić ma chodzić na wałku i jednocześnie napędzać silniki hydrauliczne, to bedzie lipa w lato jak ma problem z temperaturą oleju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel215    1

tak pronar p5 posiada rewers mechaniczny... ;) (po prawej stronie dźwignia, przełanczasz w przód lub w tył przy użyciu równocześnie sprzęgła)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benek    0

Mi się podoba ten nowy 5320 i czy ktoś coś o nim wie?


....................Jo Władzia miołym mom i mieć bydę.................
.........I jeszcze coś t25a to moc i siła której 30-stka się nie ima............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Ja wiem że jest model 5235 :D

Głównie od 5135 różni się że spełnia wyższą normę emisji spalin i ma inny wygląd, więcej nie wiem bo jeszcze nie zagłębiałem się w tym temacie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toperz    4

panowie ktorzy uzytkuja p5 mogli byscie napisac cos xx.. latach uzytkowania ,tylko takie informacje sa cenne ,bo u dilera to wszystko wyglada pieknie jak sprzet stoi nowy i czyta sie jego specyfikacje.ile mtg , awarie, zalety wady ... z gory dzieeki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro81    2

ja mam 5135 od 3 mies i właśnie był pierwszy przegląd. Koszt przeglądu to 1200zł, przy okazji przeglądy były podokręcane śruby kół, poprawiony ręczny gaz bo się poluzował i czasem przy puszczaniu nożnego, ręczny potrafił przyblokowac pedał i wtedy obroty nie schodziły poniżej 1000obr. I jeszcze podociągane śruby przy zwolnicach bo lekko sączył się olej. I to tyle uwag po pierwszym przeglądzie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebastian264    15

Witam. Planuje zakupienie ciągnika z tej serii tylko ze zastanawiam sie czy brac tego 5135 czy 5235. Czym się one różnią oprócz wyglądu i spełniania norm spalin? Ciągnik działał by z prasą rolującą, owijarką, pługiem i byłby wyposażony w Tura do bel a w zime w pług do odśnieżania. Może ktoś sie orientuje czy można jednocześnie ciągnik wyposażyc w przedni tuz z womem i TUra? Ktoś może się orientuje jakie są tegoroczne ceny tych ciągników? Interesowałby by mnie również jakieś nowe opinie na temat tych modeli. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Manio1523A    0

Model 5135 i 5235 różnią się tylko wyglądem i niewielką różnicą mocy,chyba pierwszy jest mocniejszy o 4KM. Jeśli się dobrze orientuje nie będzie problemu z założeniem z przodu WOM-u i TUZ-a, jak i ładowacza. Ceny niestety nie znam ale podejrzewam że będzie ona rosła od ok. 140 tyś. zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edziu    1

a czy ten p5 dałby radę wogóle podnieść ciężką 4 obrotową? bo 4200kg. udźwigu to nie rewelacja... a tyle osiąga z dwoma siłownikami pomocniczymi, więc już go raczej zwiększyć się nie da. jeśli się mylę to poprawcie :P

a jak z zestopniowaniem przekładni?

Ty no widzę jak się orientujesz to nie są siłowniki pomocnicze tylko on na nich podnosi,i spokojnie sobie podniesie ten pług wogólę go nie odczuje.

 

No i znajomego Pronar 5135 pojechał do serwisu. Powody: wymiana sprzęgła i uszczelniacza przedniego mostu.

No wiesz kolego pewnie wada konstrukcyjna tak nie raz bywa. No ja mam od roku P5 i nakręciłem nim do tej pory 330 motogodzin.Pracuje z pługiem kverneland EM85 talerzówka 3m pół zawieszaną tej samej firmy oraz agregatem pół zawieszanym Uni Atlas oraz prasą Welger RP 150. Póki co nic złego się nie dzieje po za wymianami oleju. Jak koledzy piszą na youtube, że jest strasznie głośno to nie chyba do końca tak jest aparat nie odzwierciedla rzeczywistego poziomu hałasu, Osobiście pracowałem ciągnikiem Case MX 135 i fakt było ciszej ale różnica nie jest aż taka ogromna a porównywanie go z starą szóstka czy MTZ to chyba po prostu dla każdego co się trochę zna to śmieszne porównanie. W Pronarku po prostu słychać skrzynie na pełnym przyspieszeniu. Za te pieniądze nic lepszego się nie kupi ja dałem za niego w zeszłym roku 145 tyś. Teraz jest dużo droższy. Mam 70 hektarów i spokojnie daje sobie rade gleba jest ciężka i górzysta.Także jestem bardzo zadowolony i odpowiem chętnie na inne pytania. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

Za 100 konnego dałem 138 tys.netto, wersja z szerokimi oponami, klimatyzacją.

Ludzie czy te konstrukcje są takie rewelacyjne, że nikt nic nie pisze. Mi zacierał się pedał sprzęgła na sworzniu, bo jakiś baran wstawił przyciasną tuleję z poliamidu, pomógł papier ścierny i smar grafitowy. Ogrzewanie daje stale bo zawór nie szczelny.

Czy naprawdę niema z kim pogadać o tym gracie.

Edytowano przez agromatik

"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edziu    1

Za 100 konnego dałem 138 tys.netto, wersja z szerokimi oponami, klimatyzacją.

Ludzie czy te konstrukcje są takie rewelacyjne, że nikt nic nie pisze. Mi zacierał się pedał sprzęgła na sworzniu, bo jakiś baran wstawił przyciasną tuleję z poliamidu, pomógł papier ścierny i smar grafitowy. Ogrzewanie daje stale bo zawór nie szczelny.

Czy naprawdę niema z kim pogadać o tym gracie.

A dlaczego uważasz że to grat?Taka usterka jak zacinający się pedał sprzęgła bo zła tulejkę zamonotowano to żadna usterka,myślisz że w innych traktorach nic się nie dzieje?

Ja mam nakręcone 400 mtg i jestem z niego zadowolony co prawda niektóre rzeczy można by poprawic ale ideału nie ma.Więc jak ktoś twierdzi że P5 to zwykły Pronar to grubo się myli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ciachoxtx
      Witam , tata orał pole i chcąc wyjechać z bruzdy traktor nagle zablokował tzn. może ruszyć ciut do przodu ciut do tyłu i blokuje takie aby centymetry 10 % obrotu koła skrzynia biegi wchodzą bez zarzutu co może być przyczyną ?
    • Przez Pawel1985
      Jaki olej do wspomagania układu kierowniczego 
       
    • Przez User988
      Witam,
      Czy wiecie może gdzie dostane taki fartuch błotnika do tego modelu pronara?
      Szukałem na różnych stronach ale nie moge znaleźć odpowiednika. 
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.

    • Przez Kuba08102003
      Witam mam problem z przednim napędem w pronarze 1025a, napęd na tył po załączeniu działa i wszystko jest okejo a gdy włączę napęd tylko na przód i ruszę do przodu lub do tylu automatycznie napęd przestaje działać i rozłącza kontrolkę która sygnalizuje działanie napędu 
    • Przez Dziki88
      Witam na forum mam pytanie czy miał ktoś problem ze trzeszczącym sprzęgłem przy ruszaniu w pronarze zefir 85 ?
      ruszam z h1 bez niczego i tak trzeszczy jakby tarcza się skończyła  a jest założona nowa 
      dzięki za odp😊
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj