Piotrus89

Pronar P5

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
xsc    56

ale nie za pare lat moze za 1 lub 2 lata;D


Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor6441    2
układ napędowy i motor są zagraniczne, koła pewnie polskie, a maska, zbiornik paliwa, tlumik, kabina są polskie, robine w Narwii w Pronarze,... kolesia sie pytałem na Agrotech. Ivecowski model okolo 150tys, ale mi sie lepiej podoba niz Forterra, siedziałem w kabinie, jest bardzo komfortowo, wszystkie wajchy są na wyciągniecie ręki, klimatyzacja jest wbudowana w kabine, nie ma tych nadbuduwek jak w starszych pronarach 82a itd. 80 sztuk sprzedano w Polske

ale czy on jest polski, w końcu to pronar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor6441    2

PRONAR 5110 to nowoczesna konstrukcja spełniająca wysokie normy ekologiczne. Zastosowany w ciągniku PRONAR 5110 układ napędowy marki ZF jest w pełni synchronizowany, daje pełen komfort pracy przy niskim poziomie hałasu. System Power Shift pozwalający na zmianę przełożenia przy pomocy przełącznika bez konieczności użycia sprzęgła jest dostępny w wersji 100 KM jako standard, a w wersji 80 KM jako opcja. Daje on możliwość szybkiego dostosowania wymaganego przełożenia do zmieniających się warunków pracy. Biegi pełzające są oferowane w opcji dla modeli bez Power Shift.

Wszystkie modele wyposażone są w elektrohydrauliczny układ sterowania tylnym TUZ EHR V firmy BOSCH, 3 sekcyjny (opcjonalnie 4 sekcyjny) zewnętrzny rozdzielacz hydrauliki, szybkozłącza firmy FASTER oraz zaczep tylny z regulacją firmy SCHARMOLLER.

Standardowy udźwig tylnego TUZ wynoszący 4200 kg (w osi końcówek cięgieł) jest. normą w tej klasie ciągników. Dodatkowe przyciski sterujące umieszczone w tylnich błotnikach umożliwiają szybkie i bezpiecznie agregowanie oraz rozłączanie sprzętu. Przedni most o dużej sztywności doskonale sprawdza się przy pracy z ładowaczem czołowym (dopuszczalne obciążenie osi przedniej nawet 5500kg).

Dostępne w standardzie 5 zakresów pracy WOM (zależny od drogi; 540; 1000 obr./min. oraz prędkości tzw. ekonomiczne: 430; 750 obr./min.) pozwalają efektywnie wykorzystać moc silnika w zależności od wykonywanej pracy. Idealne zgranie silnika z prędkościami ekonomicznymi obniża znacząco zużycie paliwa bez utraty osiągów

Wygoda kabina doskonale wyciszona, z wygodnym fotelem, ogrzewaniem, radioodtwarzaczem stereo i opcją klimatyzacji zapewnia pełen komfort pracy. W celu maksymalnego ułatwienia obsługi wszystkie dźwignie i przełącznik zostały umieszczone tak aby każdy użytkownik wykorzystywał je intuicyjnie. Takie rozwiązanie przyczynia się do zwiększenia wydajności pracy operatora. Panel wskaźników zespolony z ruchomą kolumną kierowniczą stale dostarcza informacji o pracy pozwalając monitorować sytuację. Podtrzymywana przez sprężyny pneumatyczne i łatwo otwierana pokrywa silnika pozwala na szybki dostęp do wszystkich elementów w celu obsługi lub naprawy bez potrzeby użycia specjalistycznych narzędzi. Dzięki temu codzienna obsługa nie stanowi większego problemu.

 

kiedyś już czytałem, są to polskie ciągniki, ale np. 82 nie jest polski, czy pronar to polska firma?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miki7211    8

Ostatnio czytałem w jakims poradniku rolniczym ze pronar jest lub bedzie czesciowo na podzespołach fendt. Czy to prawda??


Moje Filmiki

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateo13    0

Lepiej bierz pronarka bo zetory te forrtera to jeszcze jeszcze ale proxima to szajs!!!!!!!! :angry:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

czemu piszesz że Proximy to szajs, wujek ma już ponad rok i żadnej awarii a sąsiad ma Pronara i dziwny przypadek że często w serwisie stoii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem ten pronar ma niewiele wspólnego z poprzednimi pronarami! podzespoły głównie zachodnie! powinno być dobrze! ciekawi jaki wpływ na to będzie mieć polskie wykonanie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

może i on jest dobry ale z taką przeszłością to będzie miał problem zdobyć zaufanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

może i on jest dobry ale z taką przeszłością to będzie miał problem zdobyć zaufanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor6441    2
może i on jest dobry ale z taką przeszłością to będzie miał problem zdobyć zaufanie

 

Witam!!!

 

Moim zdaniem ten pronar niewiele ma wspólnego z poprzednikami. :P:P:D Ciekawe jak się sprawdzą w praktyce, to wtedy będzie można coś konkretnego powiedzieć. A z tym zaufaniem to może i masz rację. Zobaczymy jak się sprawdzą. :wacko: :P:P

 

pozdrawiam zetro6441!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateo13    0

Witam stare mtz a teraz pronary mialy za duzo wycieków przez to najczesciej narzekano na MTZ :wacko:

Pozdrawiam :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elwis2    14

E w to miejsce kup se U 7524.Poczekaj troche jak go wprowadzą do sprzedaży.Ja też chce go kupić ale narazie zbieram kase.Pamiętaj zawsze będzie lepszy niż mtz poskładany z różnych podzespołów różnych producentów.Takie jest moje zdanie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silver95    1

dzisiaj stalem kolo szkoly czekajac na autobus i jechal koles pronarem 5130, niebieski, ladnie warczy, ciekawe jak z jego niezawodnoscia, z tego co widzialem to ciagnol hl-k 8011 (chyba) pelnom zwiru, szybko nie jechal bo sa na tej ulicy na 2 progi zwalniajace. szczeze mowiac wrazenie stylistyki bylo pozytywne


Moje filmiki
www.youtube.com/user/manieks119

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Jeśli niebieski to z początku produkcji- teraz wychodzą czerwone.

Z strony konstrukcyjnej i stylistycznej podoba mi się- nie wiem jak będzie z awaryjnością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jar    0

Właśnie kupiłem p5 z silnikiem IVECO mam 10 mth pierwsze wrażenia z jazdy ok, zwrotny, w miarę szybki ale dużo spala paliwa, może to tylko na dotarciu bo ze 150 litrów paliwa po 10 mth zostało mi ok 30-40 litrów. Na razie jazda z przyczepą pod niewielkim obciążeniem obroty max 2000. Nie wiem co jest z temperaturą silnika bo mimo małego obciążenia oscyluje w ganicach 100 stopni. Wg. instrukcji temp. prawidłowa to 80-100 stopni. Z klimą kosztował 143000. Posiada rewers i powershft.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jar    0

do poprzedniego postu, posiada mosty zf, ale skrzynia bieguów ma wybite logo austryjackiego sztejera, piszę w polskiej wersji ponieważ nie znam pisowni orginalnej. Slkrzynia mimoże synchronizowana chodi dość ciężko, może się wyrobi :D ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktm950    0
Właśnie kupiłem p5 z silnikiem IVECO mam 10 mth pierwsze wrażenia z jazdy ok, zwrotny, w miarę szybki ale dużo spala paliwa, może to tylko na dotarciu bo ze 150 litrów paliwa po 10 mth zostało mi ok 30-40 litrów. Na razie jazda z przyczepą pod niewielkim obciążeniem obroty max 2000. Nie wiem co jest z temperaturą silnika bo mimo małego obciążenia oscyluje w ganicach 100 stopni. Wg. instrukcji temp. prawidłowa to 80-100 stopni. Z klimą kosztował 143000. Posiada rewers i powershft.

To dużo spalił. Mi "smok" Forterra spaliła w transporcie ok 8l/mth. Temperaturą na razie bym się nie przejmował - jeżeli termostat jest ok, to nawet przy duzym obciazeniu temperatura nie powinna wzrosnąc. Kosztowal 143 000zl brutto? Mi w zeszłym roku proponowali 155 000 brutto...

W sumie też się zastanawiałem, nad tym pronarkiem, ale na placu nie mogli go odpalić. Wyprowadzili Zetora 11441 z garażu, żeby zapalić go na zapych i się w nim zakochałem :D. Wziąłem zetora. Wiem, że to szczegoł, ale drażniła mnie ta "nierówno" docięta szyba tylna, no i czarna gąbka w szczelinie z tyłu kabiny. Pronarek jest zdecydowanie zwrotniejszy od zetora, i to daje czasem sie we znaki. Mam nadzieje, ze bedzie ci dobrze służyl :)

Taki trochę OFFTOPIC , ale nie mogłem się powstrzymać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jar    0

Ta gąbka ma być ponoć na przewody sterujące z maszyn towarzyszących. Też zastanawiałem się nad fronterrą. Ponoć udane ciagniki ale za dodatkowe rzeczy w zetorze trzeba dopłacić np. ogumienie radialne dopłata, obciążnik dopłata, tylny podnośnik z dopłatą rozdzielacz trzy sekcje dopłata. Zetor to już sprawdzony ciągnik a p5 to eksperyment oby udany. Do kupna zachęciła mnie cena, wyposażenie i złoty medal na targach w Kielcach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

Ja narazie bym w pronary w te ich wynalazki nie inwestował. Poczekamy na recenzje użytkowników tych Pronarów i wszystko będzie jasne :D


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arni    1

Ostanio widziałem P5 jechał przez wieś, ładnie się prezentował.

No i głoś już nie taki jak zwykłe pronary.


17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrus89    3

Jar dobrze zrobiles, po grzyba w zetory inwestowac gdy sa pronary teraz o bardzo podobnym wyposażeniu, nawet lepszym, ja wole polską firme wspomagac. Czekam na PROW i przyprowadzam 5135.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ciachoxtx
      Witam , tata orał pole i chcąc wyjechać z bruzdy traktor nagle zablokował tzn. może ruszyć ciut do przodu ciut do tyłu i blokuje takie aby centymetry 10 % obrotu koła skrzynia biegi wchodzą bez zarzutu co może być przyczyną ?
    • Przez Pawel1985
      Jaki olej do wspomagania układu kierowniczego 
       
    • Przez User988
      Witam,
      Czy wiecie może gdzie dostane taki fartuch błotnika do tego modelu pronara?
      Szukałem na różnych stronach ale nie moge znaleźć odpowiednika. 
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.

    • Przez Kuba08102003
      Witam mam problem z przednim napędem w pronarze 1025a, napęd na tył po załączeniu działa i wszystko jest okejo a gdy włączę napęd tylko na przód i ruszę do przodu lub do tylu automatycznie napęd przestaje działać i rozłącza kontrolkę która sygnalizuje działanie napędu 
    • Przez Dziki88
      Witam na forum mam pytanie czy miał ktoś problem ze trzeszczącym sprzęgłem przy ruszaniu w pronarze zefir 85 ?
      ruszam z h1 bez niczego i tak trzeszczy jakby tarcza się skończyła  a jest założona nowa 
      dzięki za odp😊
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj