Piotrus89

Pronar P5

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Piotrus89    3

Witam!

Podoba mi sie Pronar P5 5135, myslimy z ojcem nad kupnem tego ciagnika, patrzac na jego parametry i podzespoly opisane w broszurach to wyglada zachecajaco... :rolleyes: Jednak z Pronarami roznie bywalo... ile sie slyszy o przeroznych awariach w tych ciagnikach, ale to przeciez jest na ruskich podzespolach... :( interesuja mnie oceny rolnikow, jak P5i sie sprawuja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrus89    3

układ napędowy i motor są zagraniczne, koła pewnie polskie, a maska, zbiornik paliwa, tlumik, kabina są polskie, robine w Narwii w Pronarze,... kolesia sie pytałem na Agrotech. Ivecowski model okolo 150tys, ale mi sie lepiej podoba niz Forterra, siedziałem w kabinie, jest bardzo komfortowo, wszystkie wajchy są na wyciągniecie ręki, klimatyzacja jest wbudowana w kabine, nie ma tych nadbuduwek jak w starszych pronarach 82a itd. 80 sztuk sprzedano w Polske

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrus89    3

ten caly claas jest slabszy, 90 koni, ale jesli mam wybierac, to wybieram polaka, a tym bardziej ze ma podobne opcje do zaoferowania. Ile claas celtis 456 RX by kosztowal ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pieter251    8

o dokładną cene musisz zapytać dilera bo ja się nie oriętuje-może są jakieś promocje nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrus89    3

Mi pronarek 5135 bylby w sam raz, wole naszego, a nie jakiegos tam niemca zielonego, Ale w przeciwienstwie do pronara 82 i pochodnych, to co u P5 moze sie sypac?.. ZF. co moze laksowac olejem??.. Bosch. Raczej nie.. Jak myślicie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsc    56

nawet by zielonego niemca za tyle niekupil moze sie popsuc wszystko co jest w kabinie:D


Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek3222    3

Podzespoły ma dobre ,ale ciekawe jak jest z ich złozeniem czy po jakims czasie nie zacznie leciec w miejscach ich laczen bo widac po poprzednich modelach,ze mechanicy z Pronara nie nalezo do do zbyt dokladnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrus89    3

Myslelismy o jd 6220se, ale drogi jest i pewnie serwis tez, forterry to wg mnie "wrzodaki", tez sa awaryne jak pronary z tego co wiem, no i palą jak smoki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrus89    3

No wiesz zbankrutowac to raczej nie ;) Jaki masz model i ile "chla" na 1ha na jakiej ziemi , z jakim plugiem??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

Forterra 10641 z pługiem 4 obrotkiem z uni pali 11litrów na motogodzine więc myśle że to nie jest tak dużo a cena lepsza od pronara

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrus89    3

a orientacyjnie na 1 hektar, bo np moj belarus 10l z 3 obrotwa, u mojego wujka w 10641 nawala nagrzewnica , hamulce i sprzego, a u ciebie jak z awaryjnoscia??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrus89    3

P5 ma lepsze podzespoly, tylko nie wiem jak z awaryjnoscia, dziwne ze nikt nie wstawia zdjec z P5 w pracy w gospodarstwie, przeciez ktos z AF musi P5 miec, 80 sztuk sprzedano, mówil koles w Agrotech Kielce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsc    56

obawiam sie ze nikt nie ma ;) ale za tego pronara bys mial 110km w zetorze i pare tyz zl zaoszczedzil kupil bys wmiare sprawdzony ciagnik a pronar ....


Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczupak    1

Gdybać to można. Ten ciągnik może się okazać naprawdę hitem, tylko każdy boi się go kupić bo wie jak sprawują się pronary poprzedniej generacji, ale może być też totalnym bublem jak jego poprzednicy ;)


,,Nigdy nie podpisałbym się własnym nazwiskiem pod produktem, który nie ma w sobie tego, co jest najlepsze we mnie'' - John Deere :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrus89    3

to ze bubel to raczej nie, ale ... jak sie dba, to i sie ma. ;) Mojego sasiada pronar 82a 2001r dziala bez zarzutu z turem 5.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsc    56

no, kup sobie jak Ci bendzie dobrze chodzil to za pare lat tez sobie takiego kupie ;);)


Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ciachoxtx
      Witam , tata orał pole i chcąc wyjechać z bruzdy traktor nagle zablokował tzn. może ruszyć ciut do przodu ciut do tyłu i blokuje takie aby centymetry 10 % obrotu koła skrzynia biegi wchodzą bez zarzutu co może być przyczyną ?
    • Przez Pawel1985
      Jaki olej do wspomagania układu kierowniczego 
       
    • Przez User988
      Witam,
      Czy wiecie może gdzie dostane taki fartuch błotnika do tego modelu pronara?
      Szukałem na różnych stronach ale nie moge znaleźć odpowiednika. 
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.

    • Przez Kuba08102003
      Witam mam problem z przednim napędem w pronarze 1025a, napęd na tył po załączeniu działa i wszystko jest okejo a gdy włączę napęd tylko na przód i ruszę do przodu lub do tylu automatycznie napęd przestaje działać i rozłącza kontrolkę która sygnalizuje działanie napędu 
    • Przez Dziki88
      Witam na forum mam pytanie czy miał ktoś problem ze trzeszczącym sprzęgłem przy ruszaniu w pronarze zefir 85 ?
      ruszam z h1 bez niczego i tak trzeszczy jakby tarcza się skończyła  a jest założona nowa 
      dzięki za odp😊
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj