kubaguzik

co sadzicie o marce kubota

Polecane posty

Chota    12
KUBOTA

Zalozona w 1890 roku, specjalizowala sie w produkcji sprzetu rolniczego. Po drugiej Wojnie Swiatowej rozpoczela produkcje ciagnikow rolniczych malych mocy, glownie pod potrzeby japonskiego rolnictwa. Z czasem zaczela eksportowac male ciagniki do zastosowan ogrodniczych i komunalnych, zdobywajac znaczacy udzial w swiatowym rynku. W latach siedemdziesiatych firma rozszerzyla oferte o ciagniki srednie i ciezkie. aktualnie produkuje ciagniki o mocy do 100KM i prowadzi prace nad rozszerzeniem swojej oferty o wieksze moce.

dzięki za informacje skąd je masz ???


URSUS-Moc i Potęga
IHC-Jeszcze więcej mocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

Blisko mnie jest dealer kuboty. Daje na próbe na 4 dni kubote 90 KM z turem, oraz 105 konną z pługiem kuhn 4 skibowym obracanym. Kolega który ma jd 5720 wzią kubote 90 bo ma akurat taki sam tur w jd i był bardzo zadowolony z niej powiedział że dużo mniej pali od jd a moc ma większą i że gdyby teraz kupował ciągnik to na pewno nie był by to jd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

kubota ME 9000 ma 90 koni i wedlug mnie jest to interesujaca oferta ma dosc bogate wyposazenie przy stosunkowo atrakcyjnej cenie i z tego co wiem to pali malo do gospodarstwa mlecznego bylby to bardzo dobry ciagnik do wszystkich prac a to ze jest to nowa marka wcale mnie nie przeraza jak kupowalem rollera w zime 2001 roku to prawie nikt w mojej oklicy nie slyszal o marce same i tez mowili ze to jakis wynalazek ktory zaraz sie rozleci a on jakos do tej pory pracuje bardzo dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56
kubota ME 9000 ma 90 koni i wedlug mnie jest to interesujaca oferta ma dosc bogate wyposazenie przy stosunkowo atrakcyjnej cenie i z tego co wiem to pali malo do gospodarstwa mlecznego bylby to bardzo dobry ciagnik do wszystkich prac a to ze jest to nowa marka wcale mnie nie przeraza jak kupowalem rollera w zime 2001 roku to prawie nikt w mojej oklicy nie slyszal o marce same i tez mowili ze to jakis wynalazek ktory zaraz sie rozleci a on jakos do tej pory pracuje bardzo dobrze

Nie tylko traktory ale i koparki, minikoparki, wózki widłowe, ładowarki i masa innego sprzętu na kołach i gąsienicach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalR    34

Dostałem na próbę kubotę me5700 od Krukowiaka i nie zachwycił mnie ten ciągnik. Niby ma 62 km, ale wydaje się być słabszy od 3p. Miał wielki problem z uciągnięciem pod małą górkę przyczepy załadowanej kukurydzą. Rewers działał ze strasznym opóźnieniem, biegi kiepsko wchodziły, trzeba było mieć dużą wprawę, żeby przełączyć bez problemu z 2 na 3. Dźwignia tuza też niezbyt dobrze działała. W tym ciągniku podobała mi się zwrotność, bo zawróciłem nim na drodze o szerokości około 5 m bez problemu.


Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SUZI    2

witam

chcialbym sie dowiedziec cos na temat ciagników Japońskiej firmy Kubota. jak one sprawuja sie w praktyce?? ktos posiada wogole juz taki ciagnik?? co sadzicie o ich jakosci wykonania ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubaguzik    321
a nie lepiej kupić mtz niż :( japońca

 

nie lubie jak ktos cos ocenia ale nic o tym nie wie ani nie widzial ;):(

 

jak dla mnie to jest super ciagnik wnetrze nawet nawet ale jak jest z osiagami to nie wiem


Nie zezwalam na umieszczanie moich zdjęć na różnego rodzaju blogach lub galeriach i używania w celach komercyjnych bez mojej zgody! Wszelkie prawa zastrzeżone!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kserkses    2

Ostatnio dowiedziałem się że jest składana w Polsce, nawet niedaleko odemnie.

Ogumienie jest zakładane u nas, tak samo kabina z Koi.

Każdy traktor ma założoną klimatyzację.

 

Na tej stronie są opisane te ciągniki razem z cenami http://www.agroserwis.fr.pl/index.php?manu...age=shop.browse

 

Był test Kuboty w ostatnim numerze Agromechaniki

http://www.agromechanika.net.pl/roczniki.p...ty=431#arty_tek

Oceniony był bardzo dobrze jako bardzo oszczędny i zwrotny, szczególnie dobry do Tur-a bo niemal każdy posiada też rewers hydrauliczny.


<b>"Do biznesu idzie się dla pieniędzy, a do polityki dla naprawdę dużych pieniędzy" </b> G.Schetyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SUZI    2

panowie chyba lepsza już taka Kubota niz te nowe MTZ-ty,Pronary lub belarusy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

.....ursusy..... ;)

no i do pronara, mtz'a czy belarusa bez problemu kupisz tanio częsci -a do kuboty??

no sam przyznaj ile jest kubot w naszym regionie?? -jedna tylko u krukowiaka stoi i nie moze jej sprzedac :(


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesiek44    4

Szłyszałem ze dobrze w sieczkarni lata i z agregatem . A tak po zatym to jest składnica i stoją 3 takie kuboty i nik nie chce ich kupić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

oj spokojnie gdy na nasz rynek whodzily japonskie samochody to tez ludzie sie ich bali a na dodatek modele z lat 80 uroda nie grzeszyly a teraz jak wszystko sie odwrucilo samochody japonskie sa bardzo cenione poniewaz ludzie sie do nich przekonali i odkryli ich wiele zalet i nikt nie mowi ze wolalby poloneza bo czesci ma na miejscu taka sama sytuacja moze miec miejsce za kilka lat z ciagnikami marki kubota poniewaz oferuja one bardzo dobry wypas solidne wykonanie i przystepna cene

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hanter150    2

Kuboty są tak dopasowane że niema w nich żadnych uszczelek. Ich zaletą jest duży skręt oraz ich wyposażenie klima itp. Ale najfajniejszy jest rewers... Kolega niedaleko miał i to on opisywał go bo pracuje w agro mechanice. W zetorze przy Gnoju przy pełnym krokodylu trochę sie tył podnosi. A tak ogólnie to dobry ciągnik trochę wąski ale i do tego sie można przyzwyczaić. Niedawno kupiłem ME8200 i uważam go za doskonały ciągnik. Ale każdy ma swoją opinie na temat każdego ciągnika i nie da sie wyrazić szczegółowej opinii na temat tego ciągnika ponieważ niewielu ludzi go ma. A z częściami dealer mówił że mają składnice części w Polsce i że są łatwo dostępne. A cena przeglądu wynosi z tego co sie orjętuje około 1200 złotych.

 

Pozdrawiam Hanter.


KUBOTA ME8200, ZETOR 9641 + TUR, URSUS 3512, URSUS C360 + TUR --- Pracują na prawie 30ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Wysoka moc z małej pojemności skokowej przy stosunkowo dużych obrotach to moim zdaniem to co wroży słabą trwalośc jednostki napędowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55
Wysoka moc z małej pojemności skokowej przy stosunkowo dużych obrotach to moim zdaniem to co wroży słabą trwalośc jednostki napędowej.

a moim zdaniem jesli silnik jest wykonany z odpowiednich materialow to napewno jego trwalosc bedzie dluga nie tylko kubota przy tej mocy ma mala pojemnosc np DF agroplus i pohodne a pozatym wiele firm na rynku produkuje silniki ktore maja pojemnosc 4 litrow i wyciagaja sporoponad 100 km wiec nie wieze zeby wiekszosc firm wpadla na pomysl zeby zrobic maly mocny silnik ktory zaraz sie rozleci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adasiorek    5

ja mam obecie praktyki u dilera kuboty

znam je juz troche bo na montowni siedze

mowice ze te ciagniki sie eni sprzedja np w tym tyg sprzedano 4 sztuki

jak dla mnie ustawienie dzwigni jest dobre i przejzysta kabina choc troche mala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kserkses    2
ja mam obecie praktyki u dilera kuboty

znam je juz troche bo na montowni siedze

To napisz co do Kubot dokładacie i w jakim stanie przychodzą do Polski.

<b>"Do biznesu idzie się dla pieniędzy, a do polityki dla naprawdę dużych pieniędzy" </b> G.Schetyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adasiorek    5

przychodzi w kontenreach slinik skrzynia mosty sa juz polaczone

my zakladamu kabiny caly jej osprzet ciegna i pneumatykie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
Wysoka moc z małej pojemności skokowej przy stosunkowo dużych obrotach to moim zdaniem to co wroży słabą trwalośc jednostki napędowej.

Nie ma reguły, przykładowo Honda robiła silniki samochodowe które z pojemności 1.6 mają 160KM, kręcą sie do 8500rpm i słyną z wysokiej trwałości, a to za sprawą odpowiednich materiałów i technologii użytych do produkcji. Tak jak pisał timasz, popatrz np. na niektóre silniki DF, są zbliżone tymi parametrami do silników Kuboty.

 

Pochodne MTZ nie dorastają Kubocie do pięt, a i cenowo nie wypadają już tak wspaniale przy tym co oferuje Kubota w standardzie. Jeśli chodzi o udźwig podnośnika to zależy gdzie jest mierzony, większość producentów podaje bzdurne wartości nie mające odzwierciedlenia w praktyce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ostatnio dowiedziałem się że jest składana w Polsce, nawet niedaleko odemnie.

Ogumienie jest zakładane u nas, tak samo kabina z Koi.

Każdy traktor ma założoną klimatyzację.

 

Na tej stronie są opisane te ciągniki razem z cenami http://www.agroserwis.fr.pl/index.php?manu...age=shop.browse

 

Był test Kuboty w ostatnim numerze Agromechaniki

http://www.agromechanika.net.pl/roczniki.p...ty=431#arty_tek

Oceniony był bardzo dobrze jako bardzo oszczędny i zwrotny, szczególnie dobry do Tur-a bo niemal każdy posiada też rewers hydrauliczny.

kabine koji ma tylko sadownik, a ogumienie faktycznie jest zakladane u nas jak i felgi


zakanczam swoja dzialalnosc na portalu
jesli jest ktos zainteresowany fotkami ktore byly dodane przezemnie zapraszam na priv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sniperghost
      Witam.
      Posiadam mini traktor kubota gl 320 . Ostatnio zauważyłem, że jakiś przewód wisi , jakby został zerwany, nie wiem gdzie on ma być podłączony. Jeżeli ktoś wie co to jest z góry dzięki za pomoc.


    • Przez strd
      Witojcie hej.
       Z racji zapchania się DPFa u ojca w Kubocie M7060 poszukuję gniazdka diagnostycznego. Wiem, że jest 4 pinowe i wisi gdzieś na wiązce nad chłodnicą, ale nic tam takiego nie widzę. Czy to jest to w którym jest wtyknięty rezystor 120 Ohm 1/2W?
      Z góry dzięki.
    • Przez jacek_83
      Mam problem z Kubotą l5040.
      Gdy jechałem z przemysłem, ciągnik zaczął tracić moc i mocno dymić na niebiesko, do tego stopnia, że byłem zmuszony redukować i nie wkręcał się w obroty. Pomyślałem, że może wtryski lub filtr paliwa. Wymieniłem filtr na nowy, do zbiornika wlałem preparat do czyszczenia wtrysków, ale to nie pomogło.
      Następnego dnia było już ok. Cały dzień i nawet małej chmurki. Kolejnego dnia problem powrócił. Dolałem paliwa i siuwaksu do czyszczenia wtrysków i pojeździłem. Było ok.
      Za jakiś czas pojechałem do majstra Kubotą, żeby poprawił elektrykę, było ok. Następnego dnia gdy wracałem znowu zaczął dymić na niebiesko.
      Nie zauważyłem, żadnej reguły, raz jest wszystko dobrze, a innym razem już nie. Nie zwróciłem uwagi czy bierze olej. Jak nie dymi nie ma siły, to wstawiam do garażu i nim nie jeżdżę.
      Problem pojawia się przy zagrzanym silniku. Nigdy przy odpalaniu. Paliwo z jednego źródła z Orlenu. Problem pojawił się na jesieni, po zakończonym sezonie zbiorów.
      Czy spotkaliście się z podobnym problemem? Gdzie najepierw szukać przyczyny?
    • Przez Nikt23489
      Witam. Mam problem z Kubotą M7040. Mianowicie traktor do tyłu jedzie płynie na każdym biegu lecz po przełączeniu rewersu do przodu ona ruszy kawałek i przestaje jechać. Jaki może być tego problem ?
    • Przez TymonMasa
      Witam posiadam Kubote M108S i mam pytanie do użytkowników tego modelu jak sprawuje sie u Was podnośnik? Jaka jes predkośc z jaką podnosi? Jak z czułością regulacji itd
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj