kubaguzik

co sadzicie o marce kubota

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Części zamienne z bonusem

galeria
Kubota M5091
jaro    166

Nic tam-z pewnością zaoszczędziłeś te 500 z górką litrów paliwa w porównaniu z konkurencyjną marką aby dołożyć do przeglądu ...

Ciekawe swoją drogą ile musi zacząć Kubota kosztować (i przeglądy) aby przestano ją kupować 250 tysi netto za 100 KM i 4000 zł po pierwszych 100 mth? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter03    29

W swoich przeglądy robie sam wiec jest taniej. Jedynie filtry kupuje od dilerów a olej to mam od takiej pewnej osoby wiec taniej. Gazela jakim olejem zalewany miałeś ciągnik? Jakiej marki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piteriiv    82

apropo oszczedności w paliwie może ktoś wie ile ma zbiornik paliwa w 108 bo znalazłem kilka wersi od 110 - do 190 litrów bo jeśli ma 190 litrów to z pewnościa nie jest to oszczędny ciągnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czareczek85    411

w mojej M128X jest 190litrów a nie pali wcale tak dużo a cena Kuboty jest podobna do cen np Toyota płacisz za jakość..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokoman0    305

Ja w mojej M105s mam zbiornik 175 litrowy a wujka fendt 514c 160 litrowy (przynajmniej wujek tak mówił). Kubota ma 105 koni fendt 140 a pomimo tego w kubocie jest większy zbiornik. Czy to oznacza, że fendt pali mniej? Według mnie im większy zbiornik tym mniejsze ryzyko, że będę musiał przerywać pracę w celu dotankowania paliwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na ceny porównajcie sobie kursy waluty polskiej, europejskiej i japońskiej. a co do oleju mam teraz w ME 9000 agrola 10W30 STOU mineło 210 godzin na tym oleju i przy 35st. temp. jest rzadki jak woda i glosniej skrzynia pracuje tak mi się wydaje dodam ze takie objawy są przy pracy z kombajnem Grimmme 70-20 który ma napęd całej hydrauliki z ciągnika. tak wiec cały czas przez kombajn przepływa olej z ciągnika, dorobiłem wolny powrót zamiast korka wlewowego do tylnego mostu to olej nia wraca przez rozdzielać prznajmniej. pare silników hydraulicznych napędza cały czas i kilka siłownikówco chwile. wydajność pompy w Kubocie sprawia ze to wszystko ładnie współpracuje ale może też zużywa szybciej olej. może skrócic jej okresy wymiany oleju ze skrzyni?? dodoam ze mam na zegarach już 2009,5 mth

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gazela77    10

W swoich przeglądy robie sam wiec jest taniej. Jedynie filtry kupuje od dilerów a olej to mam od takiej pewnej osoby wiec taniej. Gazela jakim olejem zalewany miałeś ciągnik? Jakiej marki?

Akurat dotarła faktura,więc mogę dokładnie podać parametry oleju:

silnik- olej Kubota THPD 15W/40

skrzynia i reszta- olej Kubota UDT

wszystkie olej produkowane przez Repsol w Hiszpanii (tak bynajmniej było napisane na bańkach)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokoman0    305

Ja do silnika leję Mobil Delvac XHP 10W40 (serwis lał Delvac MX 10w40). A raz zdarzyło mi się wlać zwykły olej do diesla (dla kumpla do osobówki kupowałem to i sobie do ciągnika taki sam wziąłem) 10w40 :P.

Do skrzyni jaki olej polecacie? Oczywiście nie oryginał Kuboty :)

Edytowano przez kokoman0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piteriiv    82

pytam o pojemność zbiornika bo nie mogę ustalić wilkości, raz wchodzi mi 110 l a innym 90 l a wskażnik wskazuje rezerwe a według danych techniczny ma mieć 180 l a nigdy nie weszło tyle, zastanawiam się czy nie zatkane jes coś pomiędzy zbiornikami. jeszcze jedno czy na wysokich obrotach z tyłu ciągnika słychas chałas jakby zawór przelewowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
manius59    0

Ja posiadam m7040 więc ten sam udzwig i jak na razie był to pług obrotowy 3 skibowy rabe werk ( 3x35) . Nie wiem ile dokładnie waży, ale tak na moję oko to około 800 kg. Spokojnie sobie z nim radziła, oczywiście na przodzie komplet obciążników.

Edytowano przez manius59

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wybiła mi się prawe drzwi szklane w m8540 cena oryginału 850zł także nie tak źle ale będzie dopiero po pierwszym listopada +-5 dni a zamawiałem wczoraj wiec dziękuje bardzo Czeka ponad dwa tygodnie na głupią Szybę ale wyjścia nie mam ciekawe jak popsuje sie jakąś malo awaryjna cześć to pewnie rok potrwa??? bo szyba to raczej często ulega awarii w przeciwienstwie do innych cześci. Ogólnie nieźle mnie wku.. bo tak wczesnej zapewniali ze maja magazym w polsce a główny chyba w niemczech i jakby co to 2-3 dni i jest dostępna każda cześć. nie wiem to ta chyba z japonii przyjedzie. Może niech wypowie sie teraz jakiś propagandysta z kuboty co mają na swoją obrone.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarpen12    1

Z tą ceną to mnie pocieszyłeś. Myślałem że koło 3tys. będą kosztować. Ja na razie staram się nie zbijać.

 

Z tą ceną to mnie pocieszyłeś. Myślałem że koło 3tys. będą kosztować. Ja na razie staram się nie zbijać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

co sie martwisz...za amortyzatory tylnej szyb do ME 9000 zapłaciłem koło 500zł, do starefgo john deere za szyby prawych dzrzwi ponad 400zł zapłaciłem w polskiej firmie co dorabia zamienniki. a amorki czekałem z 1.5 tygodnia. i przyjechały z serwisem i w przegubach miałynowe kule do wkręcenia w ramę kabiny i w wieszak szyby tak żę full komplet był tylko mi jakos serwis to zapie....zył niepostrzerzenia. jak dla mnie to cena nowych drzwi orginnalnych jest całjkiem do przyjęcia. pochwalę sie a co ME 9000 2080 MTh na liczniku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja w mojej po 9 miesiącach mam ponad 600godzin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KIRK80    12

Wybiła mi się prawe drzwi szklane w m8540 cena oryginału 850zł także nie tak źle ale będzie dopiero po pierwszym listopada +-5 dni a zamawiałem wczoraj wiec dziękuje bardzo Czeka ponad dwa tygodnie na głupią Szybę ale wyjścia nie mam ciekawe jak popsuje sie jakąś malo awaryjna cześć to pewnie rok potrwa??? bo szyba to raczej często ulega awarii w przeciwienstwie do innych cześci. Ogólnie nieźle mnie wku.. bo tak wczesnej zapewniali ze maja magazym w polsce a główny chyba w niemczech i jakby co to 2-3 dni i jest dostępna każda cześć. nie wiem to ta chyba z japonii przyjedzie. Może niech wypowie sie teraz jakiś propagandysta z kuboty co mają na swoją obrone.

Myślę, że jest to wiązane ze zmianą dystrybutora. Od 1 listopada dystrybutorem Kuboty na Polskę przestaje być Marubeni, a powstaje Kubota Polska, czyli oddział fabryczny. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja mam ME 9000 6 lat i 3 miesiace u dealera miała już 15mth nabite, niby na pokazach chodziła, ale za to upust spory udało się wynegocjować. aktualnie 2096Mth. to jest dziwne czasami jak prawie cały dzień chodzi sobie na nie dużych obrotach i nabije ze 3.5-5 mth a zegarowych ponad 10 wyjdzie.

Edytowano przez Misiek100245

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokoman0    305

Potwierdzam u mnie w M105s jest tak samo. Przy wożeniu gnojowicy (ostatnio) 1 mth nabijało przez 1h34min. przy deptaniu kiszonki to na cały dzień jazdy z 5 mth może nabije.

Edytowano przez kokoman0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artur96    11

@KARGO.Wypowiem się w twojej sprawie, bo widzę ze nikt się nie zainteresował.

Za tą cenę to na pewno idzie z japoni.jak byś chciał szybciej w ciągu paru dni przyjechała by ci z niemiec ale już za inną cenę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sniperghost
      Witam.
      Posiadam mini traktor kubota gl 320 . Ostatnio zauważyłem, że jakiś przewód wisi , jakby został zerwany, nie wiem gdzie on ma być podłączony. Jeżeli ktoś wie co to jest z góry dzięki za pomoc.


    • Przez strd
      Witojcie hej.
       Z racji zapchania się DPFa u ojca w Kubocie M7060 poszukuję gniazdka diagnostycznego. Wiem, że jest 4 pinowe i wisi gdzieś na wiązce nad chłodnicą, ale nic tam takiego nie widzę. Czy to jest to w którym jest wtyknięty rezystor 120 Ohm 1/2W?
      Z góry dzięki.
    • Przez jacek_83
      Mam problem z Kubotą l5040.
      Gdy jechałem z przemysłem, ciągnik zaczął tracić moc i mocno dymić na niebiesko, do tego stopnia, że byłem zmuszony redukować i nie wkręcał się w obroty. Pomyślałem, że może wtryski lub filtr paliwa. Wymieniłem filtr na nowy, do zbiornika wlałem preparat do czyszczenia wtrysków, ale to nie pomogło.
      Następnego dnia było już ok. Cały dzień i nawet małej chmurki. Kolejnego dnia problem powrócił. Dolałem paliwa i siuwaksu do czyszczenia wtrysków i pojeździłem. Było ok.
      Za jakiś czas pojechałem do majstra Kubotą, żeby poprawił elektrykę, było ok. Następnego dnia gdy wracałem znowu zaczął dymić na niebiesko.
      Nie zauważyłem, żadnej reguły, raz jest wszystko dobrze, a innym razem już nie. Nie zwróciłem uwagi czy bierze olej. Jak nie dymi nie ma siły, to wstawiam do garażu i nim nie jeżdżę.
      Problem pojawia się przy zagrzanym silniku. Nigdy przy odpalaniu. Paliwo z jednego źródła z Orlenu. Problem pojawił się na jesieni, po zakończonym sezonie zbiorów.
      Czy spotkaliście się z podobnym problemem? Gdzie najepierw szukać przyczyny?
    • Przez Nikt23489
      Witam. Mam problem z Kubotą M7040. Mianowicie traktor do tyłu jedzie płynie na każdym biegu lecz po przełączeniu rewersu do przodu ona ruszy kawałek i przestaje jechać. Jaki może być tego problem ?
    • Przez TymonMasa
      Witam posiadam Kubote M108S i mam pytanie do użytkowników tego modelu jak sprawuje sie u Was podnośnik? Jaka jes predkośc z jaką podnosi? Jak z czułością regulacji itd
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj