kubaguzik

co sadzicie o marce kubota

Polecane posty

Ursusc385    1562

To już nawet swojej opinii o głupocie nie można napisać, bo oczywiście hejt, i fikcyjne konto zapewne konkurencji :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rrafcior    0

Raczej bardzo nieudana, a a już tym bardziej nie za tą cenę. I żebyś mnie dobrze zrozumial nie czepiam się do marki tylko do tego konkretnego modelu. Mam 108 i jestem z niej bardzo zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Mała poprawka panowie. Kubota nigdy ale to nigdy nie była produkowana w jednej fabryce. To jest mit. W kubocie znajdziesz masę części innych podwykonawców. Układy paliwowe dostarcza denso. Pompki hamulcowe jak pamiętam nissin i tak dalej  Fakt, że główne podzespoły tak jak silnik czy skrzynia były produkcji kuboty. W modelu m 7 mamy większa domieszkę części innych podwykonawców i są to np oś przenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Coni77    0

Mała poprawka panowie. Kubota nigdy ale to nigdy nie była produkowana w jednej fabryce. To jest mit. W kubocie znajdziesz masę części innych podwykonawców. Układy paliwowe dostarcza denso. Pompki hamulcowe jak pamiętam nissin i tak dalej  Fakt, że główne podzespoły tak jak silnik czy skrzynia były produkcji kuboty. W modelu m 7 mamy większa domieszkę części innych podwykonawców i są to np oś przenia

 

Uwielbiam Twoje wypowiedzi ! poprawki/wstawki/mity i takie tam są po prostu MEGA przemyślane, szacun...

 

Aczkolwiek mam małe, krótkie pytanie do Ciebie,  który producent ciągników/samochodów (poza Hyundaiem) tworzy swoje maszyny tylko i wyłącznie z produktów produkowanych w swoich fabrykach, bez udziału dostawców zewnętrznych ? 

 

W ramach "oświecenia i wdzięczności" chętnie podeśle Ci "0,5" czy podwiozę osobiście w celu wspólnego spożycia :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1671

Nie bronię hubertussa, ale tylko przedstawiciele kuboty wciskają taki kit. U innych tego nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomaszek8504    52

Cyt. artykułu z września 2015 "Nowa fabryka w Biernie koło Dunkierki to nie ostatnie słowo firmy, która ma 45 zakładów produkcyjnych na świecie i działa w 130 krajach." Ale moja mała 5040 z 2012 z Japonii jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Honda jest największym producentem silników na świece na nie kubota.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Coni77    0

Kubota jest największym producentem silników przemysłowych do 100 koni,  jeśli chodzi o wszystkie silniki to może Honda albo Brigss bo do kosiarek silniki robią, ale pewności nie mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Mała poprawka panowie. Kubota nigdy ale to nigdy nie była produkowana w jednej fabryce. To jest mit. W kubocie znajdziesz masę części innych podwykonawców. Układy paliwowe dostarcza denso. Pompki hamulcowe jak pamiętam nissin i tak dalej  Fakt, że główne podzespoły tak jak silnik czy skrzynia były produkcji kuboty. W modelu m 7 mamy większa domieszkę części innych podwykonawców i są to np oś przenia

 

 

Uwielbiam Twoje wypowiedzi ! poprawki/wstawki/mity i takie tam są po prostu MEGA przemyślane, szacun...

 

Aczkolwiek mam małe, krótkie pytanie do Ciebie,  który producent ciągników/samochodów (poza Hyundaiem) tworzy swoje maszyny tylko i wyłącznie z produktów produkowanych w swoich fabrykach, bez udziału dostawców zewnętrznych ? 

 

W ramach "oświecenia i wdzięczności" chętnie podeśle Ci "0,5" czy podwiozę osobiście w celu wspólnego spożycia :)

 

Nie wiem czego tu nie rozumiesz? Kubota nie produkuje ciągnika w jednej fabryce od podstaw do wyrobu finalnego.Tu żadnej pomysłowości nie ma to są oczywiste fakty. Oczywiście żaden inny producent tez nie produkuje. Ale dyskusja była akurat o kubocie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomaszek8504    52

Silniki Kubota V2403 oraz 2603 (taki jak ja mam w ciągniku, 51KM) zastosowano w tylu sprzętach:

  • Ausa D350 AMG Kubota V2403
  • Ausa D400 AMG Kubota V2403
  • Avant 745 Kubota V2403
  • Avant 750 Kubota V2403
  • Manitou MSI30T Kubota V2403
  • Rubag 4R1602RH Kubota V2403
  • Daewoo Doosan D15G Kubota V2403
  • Daewoo Doosan D18G Kubota V2403
  • Kubota L5030 Kubota V2403
  • Manitou MSI35T Kubota V2403
  • Bobcat S205 Kubota V2403-M
  • Bobcat AL275 Kubota V2403-M
  • Bobcat T190H Kubota V2403-M

Ostatnio widuję platformy sadownicze z tym silnikiem. Myślę, że dzięki takiej popularności jego serwisowanie będzie coraz tańsze, już są dostępne np.  zamienniki filtrów w rozsądnych cenach, a nie drogie jak Donaldson.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozakmen    0

mam 8560 z ładowaczem i opryskiwacz 1000l lance rozkładane ręcznie co prawda ale są dosyć masywne i belka na 15m sam opryskiwacz waży coś ponad 400kg i chodzi bez problemu.

dowiedz się ile waży ten opryskiwacz

 

Mam m9960 z opryskiwaczem Tad-len 1000l. Ciągnik bez ładowacza. opryskiwacz na hydraulicznie rozkładanej i regulowanej belce. masa to jakieś 900 kg. I powiem, że nie jest to zbyt ciekawe połączenie, przy pełnym opryskiwaczu na szosie na pewno pełnej prędkości nie rozwiniesz..... na polu również różnie bywa. za lekki przód. ale mamy me 9000 tez kubota z pierwszych serii i ładowacz przy niej MX T8 i w tym zestawieniu chodzi idealnie. Zero podrywania. więc myśle ze w opcji z turem nie powinieneś mieć problemów ale nie gwarantuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W mojej kubocie też wylamal się drążek zmiany biegów oryginalny z cienkiego plastiku kosztuje 900zl przegwintowalem rdzeń drążka i wsadziłem od tira metalowy pokryty plastikiem kosztował 150zl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pp1208    706

nie wyłamał ci sie drążek tylko gałka zmiany biegów. Rozkręciła sie i pękła. śruby na klej trzeba było skręcic :)  ale fakt, 900 zł za taką gałke to duuuużo.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzen    199

nic nowego w zetor fortera zarówno gałka zmiany biegów jak i dziwignia rewersa mechanicznego rozlatują się i urywają i to przed upływem 500h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomaszek8504    52

Mi urwało się w 5040 prawe ramię cięgna dolnego, delikatne to bardzo. Znaczy urwało się kiedyś, Tata zespawał i po może 2 latach puścił ten spaw (zawodowy spawacz) Myślę jak to teraz usprawnić, może jakaś śruba rzymska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1562

nic nowego w zetor fortera zarówno gałka zmiany biegów jak i dziwignia rewersa mechanicznego rozlatują się i urywają i to przed upływem 500h

 

Ta tylko do Zetora to kosztuje 300 zł a nie 900... :wacko:

 

Ceny części porażka dziwie się, ze ludzie to w ogóle kupują. Jak ktoś wspominał wcześniej uszczelka do drzwi 400zł....

To do JD już części są o wiele tansze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Ta uszczelka ktora  za chwile się rozleci i powygina?

To nie lepiej z Belarusa kupic czy innego czegoś?

 

Edytowano przez MgrLukash

♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pp1208    706

z tą uszczelką w drzwiach to ktoś przesadza.... u mnie takie rzeczy sie nie dzieją. U kuzyna co ma M110GX tez nie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Nie wiem czy przesadza ale jest artykuł ze zdjęciami - wpisz w Google "Kubota pęka?". Dodatkowo sam widziałem ciągnik z przebiegiem coś ponad 350h i w nim uszczelki w drzwiach wyglądały gorzej niż w 18letnim Zetorze 5340 który ma około 7000mth


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7876

KUBOTA  miała wcześniej dobre ciągniki i podzespoły też ale teraz idzie o kasę i niestety będzie coraz gorzej.kolega ma 10 letnią kubote sadowniczą i bardzo sobie chwali ale ostatnio powiedział że nowej to już by nie wzioł bo to wszystko jest z plasteliny i wielkie gówno.pogioł jedną lage od podnośnika to kupił drugą i jak się okazało to o 6 mm cieńsza od starej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Tak sobie czytam te wasze wypowiedzi. I mówię sobie pod nosem. A nie mówiłem. Popatrzcie na posty z przed trzech lat. Jak wielu tutaj sadziło się, że to japońska jakość, że super cudo, dzieło japońskich inżynierów. Wypowiadali się nawet nie mając ciągnika. A dzisiaj co? Coraz więcej usterek. To, że ciągniki robione sa po kosztach widać było już  od początku. Nie najlepsze materiały plus archaiczne rozwiązania techniczne. Ale zachwyt był mega. Jak ktoś chce niech się cofnie kilka lat do tyłu. I poczyta kto miała rację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pp1208    706

nich mi ktoś napisze. Skoro kubota to tak bardzo nei udany ciągnik to czemu przepracował 12 ty godzin praktycznie bez zadnej awarii ? szybu i błotniki na swoim miejscu, rewers i wał tez. To jakiś wyjątek ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sniperghost
      Witam.
      Posiadam mini traktor kubota gl 320 . Ostatnio zauważyłem, że jakiś przewód wisi , jakby został zerwany, nie wiem gdzie on ma być podłączony. Jeżeli ktoś wie co to jest z góry dzięki za pomoc.


    • Przez strd
      Witojcie hej.
       Z racji zapchania się DPFa u ojca w Kubocie M7060 poszukuję gniazdka diagnostycznego. Wiem, że jest 4 pinowe i wisi gdzieś na wiązce nad chłodnicą, ale nic tam takiego nie widzę. Czy to jest to w którym jest wtyknięty rezystor 120 Ohm 1/2W?
      Z góry dzięki.
    • Przez jacek_83
      Mam problem z Kubotą l5040.
      Gdy jechałem z przemysłem, ciągnik zaczął tracić moc i mocno dymić na niebiesko, do tego stopnia, że byłem zmuszony redukować i nie wkręcał się w obroty. Pomyślałem, że może wtryski lub filtr paliwa. Wymieniłem filtr na nowy, do zbiornika wlałem preparat do czyszczenia wtrysków, ale to nie pomogło.
      Następnego dnia było już ok. Cały dzień i nawet małej chmurki. Kolejnego dnia problem powrócił. Dolałem paliwa i siuwaksu do czyszczenia wtrysków i pojeździłem. Było ok.
      Za jakiś czas pojechałem do majstra Kubotą, żeby poprawił elektrykę, było ok. Następnego dnia gdy wracałem znowu zaczął dymić na niebiesko.
      Nie zauważyłem, żadnej reguły, raz jest wszystko dobrze, a innym razem już nie. Nie zwróciłem uwagi czy bierze olej. Jak nie dymi nie ma siły, to wstawiam do garażu i nim nie jeżdżę.
      Problem pojawia się przy zagrzanym silniku. Nigdy przy odpalaniu. Paliwo z jednego źródła z Orlenu. Problem pojawił się na jesieni, po zakończonym sezonie zbiorów.
      Czy spotkaliście się z podobnym problemem? Gdzie najepierw szukać przyczyny?
    • Przez Nikt23489
      Witam. Mam problem z Kubotą M7040. Mianowicie traktor do tyłu jedzie płynie na każdym biegu lecz po przełączeniu rewersu do przodu ona ruszy kawałek i przestaje jechać. Jaki może być tego problem ?
    • Przez TymonMasa
      Witam posiadam Kubote M108S i mam pytanie do użytkowników tego modelu jak sprawuje sie u Was podnośnik? Jaka jes predkośc z jaką podnosi? Jak z czułością regulacji itd
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj