kubaguzik

co sadzicie o marce kubota

Polecane posty

Versu    0

Spoko jak kolega beczkowóz 7 tyś litrów plus masa samej beczki wyjdzie z jakieś 9 ton jak ty nazywasz to lekką pracą i pakujesz razem do jednego worka z rozsiewaczem nawozów, i późnij liczysz z tego średnią to ona nic ci nie pokazuje. To jak byś zrobił tak jak te tumany co żądzą tym krajem a mianowicie, jak liczą średnią krajową zarobków to oni pakują do jednego wora kasjerkę co w sklepie zarabia 1000 zł i siebie gdzie zarabiają po 12000 tyś i jeszcze jakiegoś prezesa co zarabia ze 20000 na państwowej posadzie i średnia krajowa zarobków wychodzi prawie 3 tysiące złotych. Tak i z tym spalaniem. Weź zatankuj pod sam korek zaczep pługi i 10 godzin nie wysiadaj z ciągnika a później dolej do pełna i policz ile ci wychodzi podobnie z agregatem , beczką itd: i wtedy będziesz wiedział ile ci pali w KONKRETNEJ ROBOCIE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Tyle że trzeba byłoby jeszcze uwzględnić w jakim terenie jeździ się z tą beczką-chyba jest różnica w jeździe po asfalcie czy twardej łące a po oranym czy na torfach-zużycie paliwa z tą samą beczką może wzrosnąć dwu czy trzykrotnie.Ta zasada dotyczy nie tylko beczki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TymonMasa    0

witam ma mam pytanie do uzytkownikow m 108s czy i u was podnosnik hydrauliczny tak wolno podnosi?? poniewaz 60 tka moze szybciej reaguje podnosnikiem niz moj kubotek i niewielka różnice powoduje dodanie gazu pomozcie. dodam iz ciagnik jest po pierwszej wymianie serwisowej tylko podobnie jak jeden z kolegow moj ciagnik jest rowniez z 2010 r a przepracowane mam nim juz z 30 godzin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarpen12    1

Ja zgadzam się z tym co pisze kolega KARGO. Mam takie same odczucia. Trzęsło strasznie tym ciągnikiem, ale najważniejszym elementem była regulacja fotela. Parę korekt w ustawieniach i można pracować. Cena jest zdecydowanie za wysoka. Polskie dodatki są kiepskiej jakości. Przy ustawianiu lusterka po lekkim przyciśnięciu pękła szkło - jest cienkie jak papier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rudemenes    2

Przesiewałem pszenicę i zrobiłem mały teścik

Na jesień siałem na 2 biegu, obroty 2000, prędkość ok 11 km/h i spalanie wyszło 8 l/hektar

wiosną siałem na 3 biegu, obroty 1500, prędkość ok 11 km/h i spalanie wyszło poniżej 5 l/hektar

Oczywiście nie muszę dodawać, że siane było tym samym agregatem.

Warto zdjąć nogę z gazu.... przy 30 ha zostało ponad 100 litrów ON.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Versu    0

W końcu ktoś napisał jakieś konkrety, więcej takich testów i wypowiedzi a jaki to model kuboty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Spoko jak kolega beczkowóz 7 tyś litrów plus masa samej beczki wyjdzie z jakieś 9 ton jak ty nazywasz to lekką pracą i pakujesz razem do jednego worka z rozsiewaczem nawozów, i późnij liczysz z tego średnią to ona nic ci nie pokazuje. To jak byś zrobił tak jak te tumany co żądzą tym krajem a mianowicie, jak liczą średnią krajową zarobków to oni pakują do jednego wora kasjerkę co w sklepie zarabia 1000 zł i siebie gdzie zarabiają po 12000 tyś i jeszcze jakiegoś prezesa co zarabia ze 20000 na państwowej posadzie i średnia krajowa zarobków wychodzi prawie 3 tysiące złotych. Tak i z tym spalaniem. Weź zatankuj pod sam korek zaczep pługi i 10 godzin nie wysiadaj z ciągnika a później dolej do pełna i policz ile ci wychodzi podobnie z agregatem , beczką itd: i wtedy będziesz wiedział ile ci pali w KONKRETNEJ ROBOCIE.

Szanowny kolego wczesniej ta sama beczke ciągałem zetorem 7211 i spokojnie dawał rade beczka na dużych kołach. Wywiozłem ich chyba 6 czy7 ziemia była zmarznieta (przymrozek) i pracowalem na 540eco zajeło mi to całe 1,5h. Hehe nie wiem skąd ten atak na mnie czyzbym cie uraził spalaniem MOJEGO ciągnika??? Spodziewałem się wyższego spalania w koncu ciagnik jest na dotarciu. No może znawca nie jestem ale jesli wylicza sie jakąś srednia to chyba na podstawie wszystkich wartości potrzebnych do tego wyliczenia włącznie z najniższymi i najwyzszymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Widzę że postów tu nie ubywa... Przecież na forum jest od paru dni kategoria Kubota, a nic się tam nie dzieje. Proponuję z dyskusją tam się przenieść bo przecież szefostwo po coś tą kategorię dodało :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rudemenes    2

Też jestem za tym, żeby wszystkie wątki o Kubocie przenieść do działu Kubota.

Test przy siewie robiony był Kubotą 9540

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arekpl3    9

U mnie kubotą m6040 też trzęsło ale do dzisiaj. Po założeniu ładowacza i obciążników na tylne koła inna jazda. Ciągnik z włączoną amortyzacją ładowacza plynie po bocznych dziurawych drogach. Moim zdaniem same obciązniki na tylne koła dużo dają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dzis przeprowadziłem test spalania przy uzywaniu obrotów max 1700 przy jezdzie na pole jak i pracy :

dojazd na pole w jedna strone 4km

dzialka 2,5ha Vklasa

agregat uprawowy 4m dosc ciezki w bruzdzie potrafilo przod podniesc

głebokośc robocza 8-10cm

predkość robocza 8km/ha bieg 2/low

stan licznika po powrocie do domu wzrósł o 2,2h

ciagnik salił 11litrów ON 5l-h pewnie cos ok. 4l na ha

jak widac przy niskich obrotach mozna oszczedzic pare litrow ON

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KrzysztofJ    0

W najbliższy weekend będzie można obejrzeć ciągniki rolnicze Kubota w następujących miejscowościach:

1. W sobotę 31.03, na Mazurach, w miejscowości Spychowo, ul.Mazurska 3, budynek nadleśnictwa Spychowo, podczas Konferencji „Nowoczesne Maszyny Leśne”

2. W niedzielę 1.04, w miejscowości Marszew koło Kalisza, w Zespole Szkół Politechniczno-Przyrodniczych, podczas regionalnych targów rolno-ogrodniczych Agromarsz,

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych ciągnikami Kubota do odwiedzenia tych imprez.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ile płaciliście za Pierwszy przeglad w M8540 bo ja dziś dostałem fakture i widnieje tam kwota 2640 zł także jestem nieco negatywnie zaskoczony wiedziałem że kosztuje coś ok. 2tys. ale nie aż tyle no chyba że ze mnie tak dealer zdziera??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gazela77    10

No ja za przegląd mojej 8540 też tyle dałem przy 50 mtg. A jeszcze w tym półroczu czeka mnie przegląd na 600 mtg. Cena pewnie ta sama co przy 50 mtg :-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No to wporzadku skoro tak. Trudno zachciało się japońskiej techniki to trzeba płacić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Co Ty tam wiesz-Kubota po prostu stara się jak może udowodnić swoim klientom że należą do baaardzo elitarnego klubu :D .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Co kosztów to tak poszło 1 filtr oleju 2 filtry oleju hydraulicznego olej silnikowy 10l olej przekładniowy75litry (ile wam weszło niby zostawili 5 litrów wrazie czego na dolewke, czyzby weszło tam 70 litrów? ) smar, robocizna dojazd i się nazbierało. Jaro pewnie po takiej wymianie w JD kwota była by podobna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a ja juz sam sobie przeglkądy robie w mojej me 9000 to mnie dużo mniej wynosi. Teraz zalałem skrzynie Agrolem STOU 10W30 i jestem pozytywnie zaskoczony wydaje mi sie ze sprawneij skrzynia działo i biegi płynniej wchodzą

ostatnio w skrzyni był Hy-Gard (olej John Deera wyprodukowany przes Shella) i wydaje mi sie ze gorzej sie spisywał. A jakimi olejami zalewacie swoje nie servisowane Kuboty??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarpen12    1

No to mnie wykasowali jeszcze więcej. Ja za 1 przegląd zapłaciłem ponad 2400 netto. Trochę przesada z tymi cenami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Co kosztów to tak poszło 1 filtr oleju 2 filtry oleju hydraulicznego olej silnikowy 10l olej przekładniowy75litry (ile wam weszło niby zostawili 5 litrów wrazie czego na dolewke, czyzby weszło tam 70 litrów? ) smar, robocizna dojazd i się nazbierało. Jaro pewnie po takiej wymianie w JD kwota była by podobna?

Bardzo możliwe-tyle że ja za pierwszy przegląd płaciłem ok. 1 tys zł...

Ale mogę policzyć :

-filtr oleju hydraulicznego 260

-filtr oleju silnikowego 80

-olej silnikowy 15 l x14 zł=210

-olej hydrauliczny (teoretycznie 50 l-w praktyce wlejesz 30-ale liczmy 50 :D )x15=750

-smar 30 ?

260+80+210+750+30=1330 (brutto)-no chyba że za dojazd i robociznę policzą te 1300 -długo by nie liczyli :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokoman0    305

Prawda jest taka, że gwarancja kosztuje i nie ważne czy to ciągnik czy samochód. Im dłużej trwa tym większe jest ryzyko awarii za którą płaci firma a dokładniej serwis i jakoś te podwyższone ryzyko awarii na gwarancji (tym samym możliwość poniesienia przez nich większych kosztów z tyłu napraw gwarancyjnych). Z tego powodu koszty serwisu rosną. Po za tym słyszałem, że dilerzy kuboty z samej sprzedaży ciągników nie mają zbyt wiele dlatego odbijają to sobie na serwisie (ale to tylko taka zasłyszana informacja).

Edytowano przez kokoman0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sniperghost
      Witam.
      Posiadam mini traktor kubota gl 320 . Ostatnio zauważyłem, że jakiś przewód wisi , jakby został zerwany, nie wiem gdzie on ma być podłączony. Jeżeli ktoś wie co to jest z góry dzięki za pomoc.


    • Przez strd
      Witojcie hej.
       Z racji zapchania się DPFa u ojca w Kubocie M7060 poszukuję gniazdka diagnostycznego. Wiem, że jest 4 pinowe i wisi gdzieś na wiązce nad chłodnicą, ale nic tam takiego nie widzę. Czy to jest to w którym jest wtyknięty rezystor 120 Ohm 1/2W?
      Z góry dzięki.
    • Przez jacek_83
      Mam problem z Kubotą l5040.
      Gdy jechałem z przemysłem, ciągnik zaczął tracić moc i mocno dymić na niebiesko, do tego stopnia, że byłem zmuszony redukować i nie wkręcał się w obroty. Pomyślałem, że może wtryski lub filtr paliwa. Wymieniłem filtr na nowy, do zbiornika wlałem preparat do czyszczenia wtrysków, ale to nie pomogło.
      Następnego dnia było już ok. Cały dzień i nawet małej chmurki. Kolejnego dnia problem powrócił. Dolałem paliwa i siuwaksu do czyszczenia wtrysków i pojeździłem. Było ok.
      Za jakiś czas pojechałem do majstra Kubotą, żeby poprawił elektrykę, było ok. Następnego dnia gdy wracałem znowu zaczął dymić na niebiesko.
      Nie zauważyłem, żadnej reguły, raz jest wszystko dobrze, a innym razem już nie. Nie zwróciłem uwagi czy bierze olej. Jak nie dymi nie ma siły, to wstawiam do garażu i nim nie jeżdżę.
      Problem pojawia się przy zagrzanym silniku. Nigdy przy odpalaniu. Paliwo z jednego źródła z Orlenu. Problem pojawił się na jesieni, po zakończonym sezonie zbiorów.
      Czy spotkaliście się z podobnym problemem? Gdzie najepierw szukać przyczyny?
    • Przez Nikt23489
      Witam. Mam problem z Kubotą M7040. Mianowicie traktor do tyłu jedzie płynie na każdym biegu lecz po przełączeniu rewersu do przodu ona ruszy kawałek i przestaje jechać. Jaki może być tego problem ?
    • Przez TymonMasa
      Witam posiadam Kubote M108S i mam pytanie do użytkowników tego modelu jak sprawuje sie u Was podnośnik? Jaka jes predkośc z jaką podnosi? Jak z czułością regulacji itd
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj