kubaguzik

co sadzicie o marce kubota

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Piteriiv    82

potrzebuje wiadomości na temat kredytu fabrycznego Kuboty. czy ktoś brał taki kredyt i jakie są stawki, jaką kasę wziął i ile musiał spłacić po jakim okresie, jakie raty i w jakich odstępach czasu, czy są jakieś haczyki (dodatkowe opłaty o których piszą drobnym drukiem) z góry dzieki

Edytowano przez Piteriiv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarpen12    1

Wczoraj odebrałem swoją M8540. Wrażenia z jazdy bardzo przeciętne. Po powrocie upuściłem ciśnienie z opon i całkiem inna jazda. Ładowacz z metal fachu nawet nie ma co stawiać obok zetoroskiego. Kolor też dobrany do kuboty tak, że lepiej jakby był czarny a nie pomarańczowy, w ogóle nie ma podobieństwa kolorów. Siłowniki grube jakby miały czołg podnieść a to przecież tylko 1600kg udźwigu. Przez tą dużą pojemność siłowników teoretycznie wydajna pompa i tak nie pomaga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokoman0    305

A jak ci podłączyli ładowacz pod hydraulikę? Bezpośrednio pod pompy czy pod gniazda hydrauliki zewnętrznej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarpen12    1

Bezpośrednio podłączyli. Potrzebuje dwa obiegi hydrauliki więc nie mogli mi ich zająć. Skończę moją myśl z poprzedniego posta bo mi coś automatyczne wstawiło. Więc ta pompa i tak jak ma napompować tak duże siłowniki to nie mamy co liczyć na szybką reakcję ładowacza. Siłownik od chwytaka chodzi błyskawicznie bo jest mały. Dziś będę robił kolejne testy więc podzielę się odczuciami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarpen12    1

Jak dzwoniłem do metal fachu to powiedzieli mi że rozdzielacz ma wydajność 65l. ale coś mały jest. Nie położenia pływającego. :ph34r: Myślę, że mogłoby się przydać, ale nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wumis    0

potrzebuje wiadomości na temat kredytu fabrycznego Kuboty. czy ktoś brał taki kredyt i jakie są stawki, jaką kasę wziął i ile musiał spłacić po jakim okresie, jakie raty i w jakich odstępach czasu, czy są jakieś haczyki (dodatkowe opłaty o których piszą drobnym drukiem) z góry dzieki

 

Powiem tak.Kubota 7040 cena 146000, wpłata 29000, rata kwartalna ok 5500 ,kredyt na 84 mce.Czyli koszt kredytu to ok 40000 zł przez siedem lat.przemyśl i wybierz.Tak sobie myślę że za siedem lat ten traktor będzie ko0sztował dużo więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piteriiv    82

a dawno temu wziąłeś ten kredyt, i czy sprawdzałeś jak jest z innymi (czy jest konkurencyjny) ?

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Versu    0
Powiem tak.Kubota 7040 cena 146000, wpłata 29000, rata kwartalna ok 5500 ,kredyt na 84 mce.Czyli koszt kredytu to ok 40000 zł przez siedem lat.przemyśl i wybierz.Tak sobie myślę że za siedem lat ten traktor będzie ko0sztował dużo więcej.

Też się dowiadywałem o fabryczne kredytowanie Kuboty, powiedzieli mi że jest taka opcja że na 6% dadzą kredyt ale musisz w ciągu 2 lat spłacić całość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piteriiv    82

mnie interesuje na rok tak ze 120000 zł, tylko nie jestem pewny czy prócz prowizji 1%, odsetek ? , ubezpieczenia około 0.7% wartości ciągnika czy jest coś więcej niż te wymienione elementy. bo jeśli jest tylko tyle to nawet dobrze to wygląda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Legat997    31

No ale dlaczego Metal - Fach lubi montować taki kawał maszyny na lekki ciągnik?! Na liście konstrukcji wsporczych widnieje udźwig 1600kg.. ;[

Mniejsze siłowniki napewno lepiej napędzają mobilność ładowacza. A nie da się zmienić siłowników na mniejsze? :mellow: O ile użykownik wybierze taką opcję..

http://hobifarmer.ee/images/metal-fach/frontaallaadurid/paigaldusraamid.pdf


Kto ma Japońca, to jeżdzi do końca! :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KrzysztofJ    0

yarpen, przy rozgrzanym oleju ładowacz będzie pracował szybciej, te grubsze siłowniki docenisz jak będziesz dźwigał coś cięższego, cięższy ładowacz to w sam raz do lekkiej Kuboty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarpen12    1

Siłowniki mogliby zamawiać mniejsze a bardziej wytrzymałe do tych ładowaczy. Ja przy moim poprzednim ładowaczu siłowniki miałem mniejsze a udźwig jeszcze większy. Podnoszenie ładowacza jeszcze idzie jakoś sprawnie, ale opuszczanie dla mnie trochę za wolno. Na szczęście traktor podoba mi się coraz bardziej. Paliwo ze zbiornika nie znika zbyt szybko, komfort trochę lepszy niż w zetorze, rewers trochę szarpie przy ruszaniu i ciągle się zapominam, że sprzęgła nie trzeba wciskać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radzzio    0

Jen i euro idzie ostro w dol wiec zobaczymy jak kuboty potanieja u dielerow. Chyba ze kubota nie chce w PL sprzetow sprzedawac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wolowik    23

Polecam dla porównania rzetelne testy spalania i w ogóle parametrów ciągników Kubota i innych z segmentu 80-90 km wykonane przez szwajcarów.

http://www.services.art.admin.ch/traktor/d/tt2010d.html

ale oczywiście trzeba znać język niemiecki. Polecam. Można się dowiedzieć wielu rzeczy. porównać sobie poszczególne ciągniki i ich spalanie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Dzięki kolego za testy-swego czasu nie mogłem ich za żadną cholerę znaleźć (a pamiętałem że Szwajcarzy gdzieś te testy robili).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piteriiv    82

tak porównuje te testy Szwajcarów to Kubuś 95 pod względem spalania wypada najlepiej wśród ciągników o podobnej mocy, nawet Fend 310 jest dużo gorszy, jedynie NH zbliża się do Kubusia. Szkoda że nie ma wersji polskiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak.Kubota 7040 cena 146000, wpłata 29000, rata kwartalna ok 5500 ,kredyt na 84 mce.Czyli koszt kredytu to ok 40000 zł przez siedem lat.przemyśl i wybierz.Tak sobie myślę że za siedem lat ten traktor będzie ko0sztował dużo więcej.

29000+(5500*28)=183000 . albo czegoś nie rozumiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KrzysztofJ    0

mam informację dla tych co chcą domontować przedni WOM do Kubot ze sprężarką. W miejscu podpięcia WOM jest dodatkowe koło pasowe napędzające sprężarkę i trzeba to przerobić.

Edytowano przez KrzysztofJ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
snorki    0

Witam,

 

Czy ktoś z uzytkowników Kuboty kupił swój ciągnik za granicą? Słyszałem że można tam dostać nowe sztuki w niższej cenie niż u nas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sniperghost
      Witam.
      Posiadam mini traktor kubota gl 320 . Ostatnio zauważyłem, że jakiś przewód wisi , jakby został zerwany, nie wiem gdzie on ma być podłączony. Jeżeli ktoś wie co to jest z góry dzięki za pomoc.


    • Przez strd
      Witojcie hej.
       Z racji zapchania się DPFa u ojca w Kubocie M7060 poszukuję gniazdka diagnostycznego. Wiem, że jest 4 pinowe i wisi gdzieś na wiązce nad chłodnicą, ale nic tam takiego nie widzę. Czy to jest to w którym jest wtyknięty rezystor 120 Ohm 1/2W?
      Z góry dzięki.
    • Przez jacek_83
      Mam problem z Kubotą l5040.
      Gdy jechałem z przemysłem, ciągnik zaczął tracić moc i mocno dymić na niebiesko, do tego stopnia, że byłem zmuszony redukować i nie wkręcał się w obroty. Pomyślałem, że może wtryski lub filtr paliwa. Wymieniłem filtr na nowy, do zbiornika wlałem preparat do czyszczenia wtrysków, ale to nie pomogło.
      Następnego dnia było już ok. Cały dzień i nawet małej chmurki. Kolejnego dnia problem powrócił. Dolałem paliwa i siuwaksu do czyszczenia wtrysków i pojeździłem. Było ok.
      Za jakiś czas pojechałem do majstra Kubotą, żeby poprawił elektrykę, było ok. Następnego dnia gdy wracałem znowu zaczął dymić na niebiesko.
      Nie zauważyłem, żadnej reguły, raz jest wszystko dobrze, a innym razem już nie. Nie zwróciłem uwagi czy bierze olej. Jak nie dymi nie ma siły, to wstawiam do garażu i nim nie jeżdżę.
      Problem pojawia się przy zagrzanym silniku. Nigdy przy odpalaniu. Paliwo z jednego źródła z Orlenu. Problem pojawił się na jesieni, po zakończonym sezonie zbiorów.
      Czy spotkaliście się z podobnym problemem? Gdzie najepierw szukać przyczyny?
    • Przez Nikt23489
      Witam. Mam problem z Kubotą M7040. Mianowicie traktor do tyłu jedzie płynie na każdym biegu lecz po przełączeniu rewersu do przodu ona ruszy kawałek i przestaje jechać. Jaki może być tego problem ?
    • Przez TymonMasa
      Witam posiadam Kubote M108S i mam pytanie do użytkowników tego modelu jak sprawuje sie u Was podnośnik? Jaka jes predkośc z jaką podnosi? Jak z czułością regulacji itd
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj