kubaguzik

co sadzicie o marce kubota

Polecane posty

Chota    12

a mam takie pytanie czy kupilibyście kubote ???? gdybyście mieli taką okazje ???


URSUS-Moc i Potęga
IHC-Jeszcze więcej mocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalR    34
a mam takie pytanie czy kupilibyście kubote ???? gdybyście mieli taką okazje ???

Ja raczej bym nie kupił. Miałem ją na testach i według mnie za tą cene można by kupić coś lepszego.


Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adasiorek    5

dla kuboty bardzo duzym plusem jest to ze nadaje sie doskonale to tura bo jest bardzo zwinny

moj sasiad sobie kupil kubote ME9000 i nie narzeka jedyna usterka to pekniecie linki od gazu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Zgadzam sie z tym ze niektóre samochody a w szczegolności motocykle mimo dużej mocy z małej poj.skok. sa stosunkowo trwałe tylko ze silniki w tych pojazdach pracuja najczęsciej przy wykorzystaniu mocy ok 30% a taka jest potrzebna przy predkosciach rzędu 100-120 km/h ocenia sie ja dla pojazdu o masie 1200kg na ok 60km ,w przypadku poruszania się wcześniej wymiwnionej hondy z predkościami max. w ruchu ciąglym silnik został by dość szybko zarzniety,a w ciagnikach waznym jest to by pracowały przy wykorzystaniu mocy maksymalnej a to zupełnie inna bajka.Drugą sprawą jest fakt że różna jest ilość ruchów tłoka po gładzi cylindra przy obrotach 2200 a inna przy 3300 jak w kubocie a tym samym inne jest zuzycie gladzi cylindrowej w jednakowej jednostce czasu.Silniki aut usa slyna z niebywałej trwałości właśnie dzięki duzej pojemności i stosunkowo niskich obrotach.A tak nawiasem nie zaryzykowal bym kupna ciągnika tej marki ,w najgorszym przypadku do fendta ,jd,czy ciagnika innej marki europejskiej pojade za odre i kupie manele a nawet nie wim za jaką rzekę jechac by kupić coś do kuboty a wcześniej czy póżniej coś polegnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55
dla kuboty bardzo duzym plusem jest to ze nadaje sie doskonale to tura bo jest bardzo zwinny

moj sasiad sobie kupil kubote ME9000 i nie narzeka jedyna usterka to pekniecie linki od gazu

jesli bedziesz mial okazje to zrob zdjecia kuboty sasiada i moze wypytaj go dokladnie o ten ciagnik spalanie i tp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hanter150    2

Teraz jest jesienna promocja na Kuboty upusty nawet do 12 000 złotych.


KUBOTA ME8200, ZETOR 9641 + TUR, URSUS 3512, URSUS C360 + TUR --- Pracują na prawie 30ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mycy    0

Nabieram coraz wiekszej ochoty na ten ciagnik, jezeli sa jacys uzytkownicy prosil bym bardzo o wszelkie opinie, spostrzezenia, jaki ladowacz, z jakim osprzetem sobie najlepiej radzi .

Pracowal by u mnie na 20ha ziemi w tym troche laki troche lasu reszta zboza, oraz fermie drobiu przy ladowaczu i scielarce.

Zastanawialem sie jeszcze nad mtz 952.2 cena extra, przy jego wyposazeniu ale niestety odpadl bo za wysoki.

Kubotka ME8200 przekonuje mnie do siebie cena, zwrotnoscia, moca, a przedewszystkim gabarytami gdzie konkurencja wypada slabo (same kolumbryny kolo 3m :P przy jego 2560 cm wysokosci jest idealny do pracy w niskich halach.

- a moze ktos ma artykol z testu z wrzesniowej agrotechniki ?

 

- nikt mi nic nie powie :D

//Użytkowniku nie pisze sie post pod postem tylko używa narzędzia "edycja"

Edytowano przez Balzak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tombien    3

Witam,

 

wczoraj oglądałem sobie dokładnie ciągnik Kubota M9000 i w rozmowie z przedstawicielem dealera dowiedziałem się, że użytkownik właśnie takiego modelu przekazał ile pali na godzinę pracy z prasą zwijającą - 5l na godzinę pracy.

 

Co Wy na to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROL4    5

Jeżdziłem kubotą chyba95 km na dożynkach,niezły ciągnik, dobry rewers,może być z EHRna zamówienie(tak słyszałem).Mówią że na kolorze się nie pracuje ,ale jego wygląd zewnętrzny psuje cały ciągnik.Co do silników są one jednymi z najlepszych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55
Witam,

 

wczoraj oglądałem sobie dokładnie ciągnik Kubota M9000 i w rozmowie z przedstawicielem dealera dowiedziałem się, że użytkownik właśnie takiego modelu przekazał ile pali na godzinę pracy z prasą zwijającą - 5l na godzinę pracy.

 

Co Wy na to?

jesli pali tyle przy prasie do balotow to jest to dobry wynik pozostaje jeszcze pytanie jaka to prasa moim skromnym zdaniem jest to bardzo dobry ciagnik ma dobre parametry rozsadna cene no i jakosc tez nie pozostawia wiele do zyczenia ciekawe ile pali w innych pracach a wyglad no coz jest jaki jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mycy    0

Kubota jak narazie ma same zalety jedyny mankament to moim zdaniem brak zaczepu wychylnego, no i cena czesci jak cos sie zchszani.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tombien    3

Wygląd faktycznie, nie jest zabójczy, ale prócz modelu M108S, który jest nowością w tym roku i wygląda juz znacznie ładniej w połowie 2008 roku będzie zmiana modelu ME5700 na M6040- będzie wyglądał podobnie jak tu:

 

http://www.deenimplement.com/kubota_m40-series.htm

 

"Modele te będą już spełniały normy emisji spalin EURO 3, będą miały więc

silniki prawdopodobnie z systemem Common rail" - takie informacje mam od managera sprzedaży Kubota w Polsce

 

Takiego już można szybciej zaakceptować :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

cos mi sie zdaje ze te modele ktore maja wejsc w przyszlym roku beda sie lepiej sorzedawac powodem bedzie nowy wyglad bo nie ma sie co oszukiwac wielu ludzi kupuje oczami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Winio    6

Też zwróciłem uwagę na te ciągniki. Dealer jest teraz również w Kleszewie koło Pułtuska, ale czy nie uważacie są dość drogie?? (147 tyś. za 90 KM? Podobna cena jest chyba DF Agrofarm o takiej mocy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chota    12
Też zwróciłem uwagę na te ciągniki. Dealer jest teraz również w Kleszewie koło Pułtuska, ale czy nie uważacie są dość drogie?? (147 tyś. za 90 KM? Podobna cena jest chyba DF Agrofarm o takiej mocy)

ja bym barl DF ale kuba ma lepsze wyposarzenie w tej cenie


URSUS-Moc i Potęga
IHC-Jeszcze więcej mocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ale silniki mają nie za ciekawe, Me 5700 ma 62 KM i 182Nm, dla porównania c 360 52KM i 190 Nm B) , na dodatek kręcą się do 3000 rpm B) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Winio    6

Słyszałem, że silniki to akurat są ich mocną stroną. Problem jest tylko z tym, że jest to marka w Polsce mało znana i rolnicy nie są jeszcze do niej przekonani (podobnie było z autami japońskimi), aczkolwiek uważam, że są godne uwagi i zainteresowania. Z pewnością kupując ciągnik warto w zestawieniu porównawczym ująć również ciągnik tej marki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chota    12

Rolnik nie kupi ,,kota w worku,, sprzet ma byc sprawdzony np zetor polscy rolnicy najczesciej go wybierają przy kupnie nowego tarktoru a dlaczego np ursus sprawdzony ale za drogi a zetor tani i co najwarzniejsze sprawdzony i tysiące rolników mają zetory a kubota moze i tania i dobra ale malo kto ja ma a jak ma to niezrobil nią 1500mtg a wiadomo co będzi jak sie zrobi 5000 tys mtg rolnicy chcą miec cos sprawdzonego i kubota jak jest naprawde taka dobra to powiecmy za 5 lat będą ja kupowac bo wtedy będzie o niej glosno i troche rolników bedzie mialo o niej dobre zdanie.


URSUS-Moc i Potęga
IHC-Jeszcze więcej mocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

zgadzam sie moze i zetor jest sprawdzony ale my jak wybieralismy ciagnik w 2001 roku mielismy do wyboru zetora pronara i same i wybralismy same byl to pierwszy zachodni ciagnik w wsi i wszystcy w calej oolicy mowili ze to niesprawdzone i jakis wynalazek a nam to kolo h..a to latalo i dobrze bo sprzet jest bardzo dobry a moze za 5 lat i kubota bedzie powazana marka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Mąż mojej kuzynki 15 lat temu pracował w Californi kosząc trawniki kosiarką samojezdą kuboty 24km z własnierewersem chydraulicznym czy inaczej to nazwać był jeden pedał do przodu naciskać to do przodu do tyłu to do tyłu jechała, no ale zmieniali się tylko pracownicy a tam na okrągło w 40 st C pracowała ta kubota w usa marka kubota jest uważana za najlepszą markę najmniej awaryjną i najbardziej trwałą, czy jest tak z ciągnikami nie wiem, no ale w latach 80 i na początku 90tych wszystko było lepsze z lepszych materiałów zrobione, teraz globalizacja i obniżanie kosztów produkcji odbija się na trwałości, no ale jakościowo kubota powinna być ok.

 

Tylko parametry tego ciągnika nie podobają mi się, moc nie jest podawana w din czy ece r24 więc 10 % mocy należy odjąc od tej podawanej przez producenta, pozatym to lekki ciagnik z silnikiem o dziwnej charakterystyce,

 

Nie ma co porównywać ciągników do samochodów bo 15 letni samochód właściwie nadaje się tylko na szrot i jest warty 1/20 ceny nowego, pozatym części do japońców wszyscy kupują na szrocoe, bo kogo stać na orginalne części, do 15 letniej mazdy każda orginalna część kosztuje tyle co i samochód warty, a ciągnik pracuje 2x dłużeji a szrotów z częściami do kuboty to w polsce raczej nie ma i nie wiem czy powstaną jakieś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sniperghost
      Witam.
      Posiadam mini traktor kubota gl 320 . Ostatnio zauważyłem, że jakiś przewód wisi , jakby został zerwany, nie wiem gdzie on ma być podłączony. Jeżeli ktoś wie co to jest z góry dzięki za pomoc.


    • Przez strd
      Witojcie hej.
       Z racji zapchania się DPFa u ojca w Kubocie M7060 poszukuję gniazdka diagnostycznego. Wiem, że jest 4 pinowe i wisi gdzieś na wiązce nad chłodnicą, ale nic tam takiego nie widzę. Czy to jest to w którym jest wtyknięty rezystor 120 Ohm 1/2W?
      Z góry dzięki.
    • Przez jacek_83
      Mam problem z Kubotą l5040.
      Gdy jechałem z przemysłem, ciągnik zaczął tracić moc i mocno dymić na niebiesko, do tego stopnia, że byłem zmuszony redukować i nie wkręcał się w obroty. Pomyślałem, że może wtryski lub filtr paliwa. Wymieniłem filtr na nowy, do zbiornika wlałem preparat do czyszczenia wtrysków, ale to nie pomogło.
      Następnego dnia było już ok. Cały dzień i nawet małej chmurki. Kolejnego dnia problem powrócił. Dolałem paliwa i siuwaksu do czyszczenia wtrysków i pojeździłem. Było ok.
      Za jakiś czas pojechałem do majstra Kubotą, żeby poprawił elektrykę, było ok. Następnego dnia gdy wracałem znowu zaczął dymić na niebiesko.
      Nie zauważyłem, żadnej reguły, raz jest wszystko dobrze, a innym razem już nie. Nie zwróciłem uwagi czy bierze olej. Jak nie dymi nie ma siły, to wstawiam do garażu i nim nie jeżdżę.
      Problem pojawia się przy zagrzanym silniku. Nigdy przy odpalaniu. Paliwo z jednego źródła z Orlenu. Problem pojawił się na jesieni, po zakończonym sezonie zbiorów.
      Czy spotkaliście się z podobnym problemem? Gdzie najepierw szukać przyczyny?
    • Przez Nikt23489
      Witam. Mam problem z Kubotą M7040. Mianowicie traktor do tyłu jedzie płynie na każdym biegu lecz po przełączeniu rewersu do przodu ona ruszy kawałek i przestaje jechać. Jaki może być tego problem ?
    • Przez TymonMasa
      Witam posiadam Kubote M108S i mam pytanie do użytkowników tego modelu jak sprawuje sie u Was podnośnik? Jaka jes predkośc z jaką podnosi? Jak z czułością regulacji itd
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj