kubaguzik

co sadzicie o marce kubota

Polecane posty

Versu    0

Jeśli kubota M8540 jak ją miałem na testach i testowałem przy orce w pługach obracanych 3*44 spalała mi 7 litrów na godzinę pracy jestem skłonny uwierzyć że przy ładowaczu spali 3 no 3,5 litra na godzinę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wumis    0

No nic tutaj z tym spalaniem nie przesadziłem. Ciągnik był zalany do pełna,zrobiłem nim 30 mtg i zalalem go ponownie do pełna. Wlalem 90 litrów,więc rachunek jest prosty. Bez żadnej sciemy. Pozdrawiam andrzej2257!

 

Kolego nie mtg tylko godzina a to chyba różnica

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc nie przyglądałem się dokładniej nowszym modelom ale z tego co zauważyłem to niewiele się różnią pod względem budowy. Więcej jest udogodnień i elektroniki moja jest z 2006 roku i miała parę drobnych awarii jeszcze na gwarancji. u mnie w silniczku jest zwykła rzędowa pompa wtryskowa nie gardzi żadnym paliwem a te nowsze na CR to muszą mieć raczej dobre paliwo.Ogólnie z założenia lubię proste rozwiązania.im mniej komplikacji tym bardziej mi się podoba...

Muszę się pochwalić ze na tyle jestem silny że przesunięcie dźwigni mechanicznej jest dla mnie tak samo łatwe jak naciśnięcie przycisku chociaż półbieg załączany pod obciążeniem jest praktycznym rozwiązaniem i zdarza się ze coś takiego chciał bym mieć w mojej starej ME.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piteriiv    82

koledzy potrzebuje namiary na kogoś kto sprzeda lub zamontuje tuz-a i wom do KUBOTY 108, jak znacie piszcie. dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gazela77    10

Ja brałem moją Kubotę w Mark-Rolu w Żninie i wiem od mechanika że mogą w każdej chwili sprowadzić i zamontować tuz na miejscu u gospodarza. Nie wiem skąd Ty jesteś Piteriiv ,ale w necie jest ich stronka.

Edytowano przez gazela77

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mattti    455

@gazela77 Żnin to jest jak się do Wenecji jedzie? Byłem tam, blisko dosyć mnie, ale niedziela wtedy była i tylko z daleka te kuboty oglądaliśmy. Kiedy kupowałeś? Ile wtedy da nie dałeś? No i oczywiście jaki model brałeś i czy jesteś zadowolony?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gazela77    10

Dokładnie tak kolego :) . Postudiuj trochę ten temat i moją galerie to wszystkiego się dowiesz ;)

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mandam    0

Witam chce kupic Kubote ME 5700 ogladalem taka kolo Krakowa ma 1700mtg czy oplaca sie kupic ten ciagnik za 75000zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarpen12    1

Myślę, że patrząc na obecne ceny nowych to dobra cena. Zależy jaki stan i rok produkcji. Co do TUZ-a to kosztuje ok. 8500zł a wałek też podobnie. W serwisie wszystko zrobią. W Żninie stoi jeszcze M6040 w starej cenie do wzięcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam Tuza z POMAROLU w ME9000 i nie polecałbym go jeśli ktoś by się zastanawiał nad ekonomiczną wersją osprzęty. zamontowałem go sam w jeden wieczór. marnej jakości układ hydrauliczny co jakiś czas gdzieś coś wycieka niektóre śruby się odkręcają. duże luży na ruchomych połączeniach. dużo stali ale jakiejś łatwo ścieralnej i plastycznej. Rama kończy się na silniku i nie jest przykręcona do skrzyni biegów. Teraz jak bym chciał założyć tuza to głównym kryterium jakim bym się kierował to jak najkrótsza odległość pomiędzy osią haków a przednia osią ciągnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artur96    11

tuz coś ponad 8 tyś.

Ale wom montują jakiś włoski i podobno bardzo drogi.

Wie ktoś może ile on kosztuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokoman0    305

Druga pozycja

http://www.zuidberg.nl/pol/producten.php?merk=KUBOTA&type=M108S&direct=1

Nie mogę teraz tego znaleźć ale jakaś świeżo po kupnie traktora natrafiłem na ceny wyposażenia dodatkowego i wtedy przedni wałek kosztował dużo (nawet jestem skłonny powiedzieć, że bardzo dużo) ceny nie podam bo nie jestem pewien i nie chcę oszukać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokoman0    305

Montuję TUZ + WOM do M108 S Martin Folger cena netto 5320 €

Czyli jednak jeszcze droższe niż wtedy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I tu przypomina mi się hasło wiszące w sklepie z hydrauliką siłową.... "Radość z niskiej ceny szybko znika gdy zadowolenie z części wysokiej jakości trwa nadal...." hasło tez bliskie marce Kubota tak mi się wydaje

Edytowano przez Misiek100245

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piteriiv    82

do KrzysztofJ możesz wrzucić dane techniczne tego wom-u i tuz-a i czy za te kasę to też jest montaż, gwarancja? a może ktoś napisze opinie na temat zimberga i Martin Folger

Edytowano przez Piteriiv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KrzysztofJ    0

OK! Jak będę miał go u siebie to wrzucę trochę danych. Wcześniej ktoś pisał, że jest dealerem Zudberga, dużo informacji mają u Korbanków bo montowali je do MF. A na youtubie jest ciekawy przedni WOM; do tylnego WOM-u skrzynia przekładniowa na zaczep rolniczy od niej wał do przodu podwieszony na łożysku, ciekawostką jest reduktor z cienkiego wałka na grubszy ze sprzęgłem jednokierunkowym. Widziałem też WOM z silnika hydraulicznego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KrzysztofJ    0

koledzy potrzebuje namiary na kogoś kto sprzeda lub zamontuje tuz-a i wom do KUBOTY 108, jak znacie piszcie. dzięki

każdy dealer Kuboty może Ci to sprzedać i zamontować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piteriiv    82

owszem sprzeda tylko co niektórzy sobie życzą o 600 E więcej kasy za to samo. może wiesz czy na gwarancji może zamontować tuz-a, tur-a i wom ktoś inny niż diler?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziemba9    4

Witam.

 

Ceny katalogowe TUZa do 108S w Zuidbergu - 2553€

WOM 1000 obr - 2358€

WOM 540 obr - 2607€

 

Namiary na importera można znaleźć na Zuidberg.pl


Ludu pracujący NA TRAKTORY!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KrzysztofJ    0

Każdy może kupować osprzęt gdzie mu się podoba i jeśli da radę to sam może go zamontować, ale nie w przypadku ciągnika na gwarancji. w razie awarii ktoś musi być odpowiedzialny za zamontowany osprzęt i jego wpływ na awarię ciągnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sniperghost
      Witam.
      Posiadam mini traktor kubota gl 320 . Ostatnio zauważyłem, że jakiś przewód wisi , jakby został zerwany, nie wiem gdzie on ma być podłączony. Jeżeli ktoś wie co to jest z góry dzięki za pomoc.


    • Przez strd
      Witojcie hej.
       Z racji zapchania się DPFa u ojca w Kubocie M7060 poszukuję gniazdka diagnostycznego. Wiem, że jest 4 pinowe i wisi gdzieś na wiązce nad chłodnicą, ale nic tam takiego nie widzę. Czy to jest to w którym jest wtyknięty rezystor 120 Ohm 1/2W?
      Z góry dzięki.
    • Przez jacek_83
      Mam problem z Kubotą l5040.
      Gdy jechałem z przemysłem, ciągnik zaczął tracić moc i mocno dymić na niebiesko, do tego stopnia, że byłem zmuszony redukować i nie wkręcał się w obroty. Pomyślałem, że może wtryski lub filtr paliwa. Wymieniłem filtr na nowy, do zbiornika wlałem preparat do czyszczenia wtrysków, ale to nie pomogło.
      Następnego dnia było już ok. Cały dzień i nawet małej chmurki. Kolejnego dnia problem powrócił. Dolałem paliwa i siuwaksu do czyszczenia wtrysków i pojeździłem. Było ok.
      Za jakiś czas pojechałem do majstra Kubotą, żeby poprawił elektrykę, było ok. Następnego dnia gdy wracałem znowu zaczął dymić na niebiesko.
      Nie zauważyłem, żadnej reguły, raz jest wszystko dobrze, a innym razem już nie. Nie zwróciłem uwagi czy bierze olej. Jak nie dymi nie ma siły, to wstawiam do garażu i nim nie jeżdżę.
      Problem pojawia się przy zagrzanym silniku. Nigdy przy odpalaniu. Paliwo z jednego źródła z Orlenu. Problem pojawił się na jesieni, po zakończonym sezonie zbiorów.
      Czy spotkaliście się z podobnym problemem? Gdzie najepierw szukać przyczyny?
    • Przez Nikt23489
      Witam. Mam problem z Kubotą M7040. Mianowicie traktor do tyłu jedzie płynie na każdym biegu lecz po przełączeniu rewersu do przodu ona ruszy kawałek i przestaje jechać. Jaki może być tego problem ?
    • Przez TymonMasa
      Witam posiadam Kubote M108S i mam pytanie do użytkowników tego modelu jak sprawuje sie u Was podnośnik? Jaka jes predkośc z jaką podnosi? Jak z czułością regulacji itd
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj