kubaguzik

co sadzicie o marce kubota

Polecane posty

Versu    0

A wie ktoś ile litrów oleju leje się do silnika w M9540? Oryginalny olej kuboty w jakiej cenie z litr ? drogi jest ? jako zamiennik jakiego oleju używają. i co ile godzin wymiana jest?

Kubota ponoć niema świeć żarowych tylko podgrzewacz powietrza w kolektorze. A w pompie wtryskowej jest wsadzony Bimetal który jak jest zimno to przyspiesz zapłon zwiększając dawką startową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gazela77    10

W mojej M8540 do silnika wchodzi 10 litrów oleju,więc w M9540 jest tak samo. Na przeglądzie przy 300 mtg wlali mi oryginalny olej Kuboty w cenie 20 zł za litr. Zresztą również olej hydrauliczny policzyli po 20 zł. Razem hydraulicznego oleju poszło 66 litrów (60 do skrzyni i 6 w przedni most). Oczywiście olej hydrauliczny wyminiali mi przy 50 mtg. Ciekawostka jest taka że miska olejowa ma 2 korki spustowe i jest przedzielona na pol przez wal przedniego napędu. Co do świec żarowych to są i działają jak w każdym diesli. Przekrecasz kluczyk ,czekasz aż kontrolka zgaśnie i odpalasz :-). Jak narazie przy -15 odpala bez problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Versu    0

Właśnie co do świec to się mylisz nie ma w każdym diesli a na pewno nie ma w kubocie M8540 9540, jak myślisz że są to poszukaj ich w głowicy powinny tam być a niema.

 

To właśnie kubotka nawet bez świec pali w duże mrozy, a wiem to bo na jakimś pokazie gadałem z inżynierem z kuboty i sam powiedział o tym podgrzewaniu powietrza a lampka się zapala jak jest poniżej 5 stopni i wtedy grzeje a ten bimetal to nie pamiętam przy jakich temp zwiększa to dawkę.

A to o tym że ta misa ma dwa korki to nie wiedziałem a że wał tak schowany to mi się podoba przynajmniej nic tam nie nawinie ani go nie zegniesz. bo znajomy w Fendt właśnie lekko zgiął i teraz mu wibruje. A ten olej to cie troch kosztował l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokoman0    305

No misa ma 2 korki spustowe u mnie akurat 1 korek chłopaki zaadoptowali do smarowania sprężarki. Ciekawe czy te dupki pomyślały, że jeśli nie daj Panie przewód pęknie lub zostanie zerwany to zatarcie silnika praktycznie nieuniknione <_<, nie sposób przecież wszystko dostrzec a rozgrzany olej wyleci jak woda (chlup i nie ma praktycznie 100% oleju ).

Edytowano przez kokoman0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samex69    34

kokomanO na pewno nie pomyśleli!!! To jest jakiś debilizm! Jeśli możesz to każ im to przerobić lub zrób to sam. W mojej M9540 spływ oleju ze sprężarki jest podłączony do tulejki dystansowej przy wlewie oleju. Nie rozumiem tych fachowców - jak można w ten sposób prowokować awarię !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Od tygodnia mam Kubote M8540 i mam takie spostrzerzenia w srodku jest głosno i strasznie trzesie i ta wyjąca popma z tyłu ogólnie jak narazie to troche sie żałuje ze nie wiełem JD ale mam nadzieje ze humor wróci mi jak pojade w pole i zaczne lać w bak :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artur96    11

@KARGO.Zapij pas trochę na pewno pomoże na wstrząsy(wiem po sobie).

Wydaje ci się ze wyje bo to jest silnik wysokoobrotowy i już przy 1500obr osiąga max moc(pewnie masz ćięszką nogę)przyzwyczaisz się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Versu    0
Napisano (edytowany)
Od tygodnia mam Kubote M8540 i mam takie spostrzerzenia w srodku jest głosno i strasznie trzesie i ta wyjąca popma z tyłu ogólnie jak narazie to troche sie żałuje ze nie wiełem JD ale mam nadzieje ze humor wróci mi jak pojade w pole i zaczne lać w bak :P

KAGRO jak ci w kubocie M8540 głośno to wniosek z tego taki że pewnie wcześniej to Fendtem robiłeś, a jeśli nie tylko ursusem albo pronarem to wybacz ale, nie rób lipy. A druga sprawa to pisze się Spostrzeżenia od postrzegać widzisz na g się wymienia, a druga sprawa to po co tu ten słownik podkreśla te błędy na czerwono, nie rób z rolników jakichś, analfabetów, i trzecia sprawa bez urazy nikogo nie chce obrażać swoimi postami, po prostu prządek musi być.

 

A na to że trzęsie w kobocie jest tak rada że po pierwsze, oni jak dają nowy ciągnik to ma zawsze za dużo powietrza napompowane w koła i przez to jest strasznie twardy. Pomaga również szersze rozstawienie ciągnika jak zamawiałeś trzeba było zaznaczyć że chcesz żeby rozstawili go równo z poszerzeniami błotników.

Edytowano przez Versu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Słownika nie używam a że czasem jakis blad wpadnie to z pośpiechu, sprawdz co to analfabetyzm bo chyba sam za badzo nie wiesz co to jest. No moze to cos da ale nie za wiele bo kabina nie jest amorytzowana wczesniej robiłem Fendtem i zetorem z amortyzacją

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arekpl3    9

Dla mnie też w Kubocie jest głośniej niż w 15-letnim Case którego posiadam (5140 z Cuminsem) ale to trochę inny przedział mocy... Jak porównywałem Kubotę z Case JX podobnej mocy to Kubota dla mnie byla bardziej wyciszona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KrzysztofJ    0

W zamknętej kabinie jest normalnie /hehe/ czyli cicho, koła rzeczywiście maja za dużo powietrza, pompa /zawór/ głosno pracuje ale jak jest zimny olej i jak kręcimy silnik powyżej 2000, trzęsie bo to krótki ciagnik, biegi i reduktor ciężko wchodzą /kwestia dotarcia ok 300 godz/ ale za to oryginalny Japończyk poza małymi dodatkami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Głośno, trzęsie, ale za to japoński. Zdrowe podejście ;) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na trzęsienie w Kubocie pomaga regulacja ciśnienia w kołach i odpowiednia ilość obciążników na przodzie. W instrukcji jest napisane żeby ilość przednich obciążników dobrać stosownie do obciążenia tylnego tuza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
batrek4    1

Zauważyłem tu interesujący mnie temat, mianowicie rozstaw kół .Wkrótce będą przygotowywać moją M7040 w związku z tym mam pytanie; jaki waszym zdaniem rozstaw kół jest najbardziej praktyczny,czy tak jak napisał Versu równo z poszerzeniami błotników czy inaczej .

 

Mam jeszcze pytanie co myślicie o nowym Quicke 200p czy warto zapłacić za jakość czy zadowolić się rodzimym produktem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artur96    11

Najlepiej rozstaw na max.dużo wygodniej się jeździ i traktor jest stabilniejszy.

Żeby nie to to już bym w swoim szyb nie miał.

Jak masz kasę to kupuj Quicka.

Ja zadowalam się polskim z agromaszu i mi wystarcza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarsek    1

Trzęsienia w Kubocie nie da się zlikwidować ani ciśnieniem ani rozstawem kół.Po prostu tak jest.Przerabiałem ten temat w testach od 0.7 do 1.5 bara i nic nie pomogło. Każdy ciągnik inaczej trzęsie.Wydawać by się mogło że każdy ciągnik jest na sztywno i powinno być tak samo a jednak nie jest... (oprócz resorowanych). Niektóre podskakują całe innym tylko przód. Rozstaw kół w M7040 - najlepiej przód i tył 2 metry całkowita

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samex69    34

Jak dla mnie w Kubocie jest dosyć cicho, chociaż starszy model jednak był trochę cichszy (nieco inna konstrukcja silnika).

Co do podskakiwania to niestety przy tej masie i długości tak już jest - można poszerzyć, dociążyć i wyregulować ciśnienie w oponach a Kubuś na wybojach i tak będzie tańczyć- przy max.szybkości. Moja rada- na wybojach ostrożnie z prędkością a wszyscy będą zadowoleni- no może nie wszyscy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KrzysztofJ    0

batrek jeśli Quick to z serii Q26-86 te z seiii 200 są dużo odchudzone

 

przetestowałem dziś -22 na mrozie odpalanie M7040 z letnim paliwem , zaskoczyła z pierwszego i po kilku minutach silnik żwawo pracował :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

batrek jeśli Quick to z serii Q26-86 te z seiii 200 są dużo odchudzone

 

przetestowałem dziś -22 na mrozie odpalanie M7040 z letnim paliwem , zaskoczyła z pierwszego i po kilku minutach silnik żwawo pracował :D

nie ma opcji aby przy letnim paliwie pracował silnik przy takich mrozach :P Filtra zapycha się po paru minutach... zimowe paliwo jest na stacjach od 1 października

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arekpl3    9

Dokładnie mi w grudniu przywozili to gość mówił że już ponad miesiąc tylko zimowe wożą. Ale powyżej 30 to juz tylko arktyczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2257    142

Mój JD 5720 odpalił dzisiaj przy temperaturze - 27 :D 2 razy zakręcił tarach i zapalił. wciąż mnie zaskakuje B) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gazela77    10
Napisano (edytowany)

Mój JD 5720 odpalił dzisiaj przy temperaturze - 27 :D 2 razy zakręcił tarach i zapalił. wciąż mnie zaskakuje B) .

a czy to jest temat o John Deere?

Moja Kubotka też pali bez problemu aczkolwiek najniższa temperatura z jaką miałem u nas do czynienia to -16. Stwierdzam że przydałoby się w mojej Kubotce jeszcze podgrzewane elektrycznie siedzenie bo nieprzyjemnie się siada w takie mrozy :mellow:

Edytowano przez gazela77

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no włąśnie jak wam zapalają w taką zimę wasze traktory Kubota?

 

ja mam m6040 i przy -21 odpalił praktycznie na dotyk :)

testował ktoś odpalania w niższych tęperaturach?

 

pytam bo mam traktor i mogę robić komunalkę zimą... ale to ryzyko że będzie umowa a ciągnik nie będzie odpalał i mam karę :-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sniperghost
      Witam.
      Posiadam mini traktor kubota gl 320 . Ostatnio zauważyłem, że jakiś przewód wisi , jakby został zerwany, nie wiem gdzie on ma być podłączony. Jeżeli ktoś wie co to jest z góry dzięki za pomoc.


    • Przez strd
      Witojcie hej.
       Z racji zapchania się DPFa u ojca w Kubocie M7060 poszukuję gniazdka diagnostycznego. Wiem, że jest 4 pinowe i wisi gdzieś na wiązce nad chłodnicą, ale nic tam takiego nie widzę. Czy to jest to w którym jest wtyknięty rezystor 120 Ohm 1/2W?
      Z góry dzięki.
    • Przez jacek_83
      Mam problem z Kubotą l5040.
      Gdy jechałem z przemysłem, ciągnik zaczął tracić moc i mocno dymić na niebiesko, do tego stopnia, że byłem zmuszony redukować i nie wkręcał się w obroty. Pomyślałem, że może wtryski lub filtr paliwa. Wymieniłem filtr na nowy, do zbiornika wlałem preparat do czyszczenia wtrysków, ale to nie pomogło.
      Następnego dnia było już ok. Cały dzień i nawet małej chmurki. Kolejnego dnia problem powrócił. Dolałem paliwa i siuwaksu do czyszczenia wtrysków i pojeździłem. Było ok.
      Za jakiś czas pojechałem do majstra Kubotą, żeby poprawił elektrykę, było ok. Następnego dnia gdy wracałem znowu zaczął dymić na niebiesko.
      Nie zauważyłem, żadnej reguły, raz jest wszystko dobrze, a innym razem już nie. Nie zwróciłem uwagi czy bierze olej. Jak nie dymi nie ma siły, to wstawiam do garażu i nim nie jeżdżę.
      Problem pojawia się przy zagrzanym silniku. Nigdy przy odpalaniu. Paliwo z jednego źródła z Orlenu. Problem pojawił się na jesieni, po zakończonym sezonie zbiorów.
      Czy spotkaliście się z podobnym problemem? Gdzie najepierw szukać przyczyny?
    • Przez Nikt23489
      Witam. Mam problem z Kubotą M7040. Mianowicie traktor do tyłu jedzie płynie na każdym biegu lecz po przełączeniu rewersu do przodu ona ruszy kawałek i przestaje jechać. Jaki może być tego problem ?
    • Przez TymonMasa
      Witam posiadam Kubote M108S i mam pytanie do użytkowników tego modelu jak sprawuje sie u Was podnośnik? Jaka jes predkośc z jaką podnosi? Jak z czułością regulacji itd
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj