kubaguzik

co sadzicie o marce kubota

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Versu    0

Kolego Jaro ceną to raczej Kubota M9540 ma 98 koni to raczej JD 5100R nie przewyższa. Po drugie czy robią Johna Deera w choinach tego nie wiem, ale wiem że nie jest tak wspaniale że produkują go tylko w USA albo w Niemczech. Bo np seria 6100D jest robiona w Meksyku, a oto dowód http://www.agrofoto.pl/technika-rolnicza/maszyny-rolnicze/ciagnik-john-deere-6100-d-w-prostocie-sila,30079.html

 

a seria M coś mi się obiło o uszy ze nie koniecznie w Mannheim ale nie napiszę gdzie do puki nie przypomnę se gdzie to wyczytałem. A co do kuboty wszyscy są zgodni gdzie jest robiona.

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Chodzio mi o to że praktycznie wszystkie JD sprzedawane w Polsce to maszyny wyprodukowane w Niemczech +jakaś tam ilość z USA +śladowe ilości z innych krajów.Co do serii M to po prostu ma część podzespołów Made in China ale składany jest w Niemczech.Co do Kuboty to też coś tam jest w Polsce dokładane-czy się mylę ?Dalej-załóżmy że ta Kubota o mocy ok. 100 KM kosztuje tyle co ten JD-to ja się pytam co takiego ma ta Kubota czego nie ma JD ?(oprócz skrętu oczywiście i trzyosobowej kabiny :D ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie no panowie co tu dużo gadac ten nowy cennik Kuboty to jakś maskara M8540 żeby kosztował 200tys. dobrze ze we wrześniu zadatkowałem moją Kubotke i zapłaciłem teraz 153750zł brutto wtedy wydawało mi się dość drogo a teraz to wogóle napewno bym go nie kupił. Chyba ze miałby 4połbiegi na każdym biegu i EHR to można by sie zastanowić bo ogólnie to ciągniczek jest fajny ale nie za te pieniądze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokoman0    305

Chodzio mi o to że praktycznie wszystkie JD sprzedawane w Polsce to maszyny wyprodukowane w Niemczech +jakaś tam ilość z USA +śladowe ilości z innych krajów.Co do serii M to po prostu ma część podzespołów Made in China ale składany jest w Niemczech.Co do Kuboty to też coś tam jest w Polsce dokładane-czy się mylę ?Dalej-załóżmy że ta Kubota o mocy ok. 100 KM kosztuje tyle co ten JD-to ja się pytam co takiego ma ta Kubota czego nie ma JD ?(oprócz skrętu oczywiście i trzyosobowej kabiny :D ).

Z Polski to masz tylko felgi (pronarowskie), pneumatykę (ale nie tylko do kuboty ją pchają) no i może obciążniki. Reszta przychodzi w całości z Japonii. Wszystko na miejscu zaprojektowane, wykonane oraz złożone i na pewno to też w dość dużym stopniu powoduje iż koszty wyprodukowania jednego traktora są wyższe ale za to wszystko do siebie jest lepiej spasowane. Niestety ten nowy cennik jest szokujący.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Versu    0

Moim zdaniem takie detale jak felgi czy sprężarka lub też poszerzenia błotników, są elementami mało istotnymi, ale całość to konstrukcja powstała w jednej fabryce a to jest ważne. Kolejna sprawa to nie wydaje mi się żeby jakiś meksykaniec był bardziej dokładny od japończyka. A oprócz skrętu wspomniana kubota ma również mniejsze spalanie od JD a każdy kto ma JD wie ile pali. Ale za 200 tyś to trochę przy drogo mi się wydaje kubota straci przez tak drastyczną podwyżkę klientów, bo w tej cenie można już mieć prawie każdą markę zachodnią. Co nie zmienia faktu że ja raczej będę posiadaczem kuboty bo będę miał jeszcze w starej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokoman0    305

@versus źle postąpiłeś, poruszyłeś temat o spalaniu (Kubota vs JD) :P . Założę się że zaraz jak tylko user @jaro to przeczyta zacznie się seria postów o tym jak bardzo się w tej kwestii mylisz itp. zaśmiecając temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Versu    0

Powiem ci tyle nie bardzo mnie interesuje co kolega Jaro napisze po ja na poparcie tego co pisze daje dowody patrz artykuł z Farmera. A jak się będzie sprzeczał to niech się wybierze do Dilera JD i sam mu powie ze to prawda wiem bo tak zrobiłem. A kubote miałem na testach dwa modele i jak by nie patrzeć wychodziło mniej. Nawet w Adleragro oni tam NH prowadzą powiedzieli że spali więcej niż kubuś tej samej mocy. JA tego nie wymyśliłem to fakty. dodam jeszcze że kubuś na pompie rzędowej a JD i NH na CR więc powinni mieć przewagę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Dlaczego niby miałbym pisać o tym spalaniu ?-z koniem się kopać nie będę jeżeli wszyscy użytkownicy Kubot piszą o niskim zużyciu paliwa to zapewne mają rację i tyle-poczytajcie moje posty o tym słynnym "spalaniu" ale tak na trzeźwo i oceńcie sami o czym pisałem.Doskonale rozumiem że z racji wieku chociażby do wielu spraw podchodzę mniej emocjonalnie niż większość z Was ale też nie mam najmniejszego zamiaru dac sobie wmawiać iż spalanie JD jest ogromne a wszystkie inne firmy to po prostu mały pikuś (gdyby tak było to firmy tuningowe jeździłyby tylko do właścicieli JD a tak nie jest ).Co do sprężarek i ich polskiego rodowodu to chyba właściciele NH mieliby najwięcej do powiedzenia...

Panowie spokojnie-stwierdziłem jedynie fakt iż Kubota za taką cenę nie oferuje oszałamiającego wyposażenia -żeby nie było-JD też zbyt drogi ale przynajmniej coś tam ma :D -choćby skrzynie czy EHR.

 

PS. Z tym spalaniem JD to zaczyna się już robić nudne-jak brakuje argumentów to się zaczyna-jak w tym kawale z mottem-"ale u was Murzynów biją" :D .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokoman0    305

"JD też zbyt drogi ale przynajmniej coś tam ma -choćby skrzynie" - tzn jaką? Przekładniową czy kamieni :P ? Jeśli przekładniową to z tego co mi wiadomo to wszystkie ciągniki posiadają jakąś tam skrzynie biegów. Sprecyzuj.

Napisałem ten post o spalaniu żeby nie zaczęło się to co w temacie "Ilu z was tak naprawdę kupiło ciągnik ?" i w pewnym sensie popchnąć usera @versu żeby podał konkretniejsze informacje (faktycznie mogłem to inaczej napisać) ;) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Ta "jakaś tam skrzynia biegów" choćby najprostsze PQ bije na głowę tą z Kuboty .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Legat997    31

Nowe modele mają być już wypozażone w EHR i amortyzację osi, (modele M 110GX, M 135 GX). Ale te info się zweryfikuje, jak będzie można zobaczyć na żywo ww. modele być może w Szepietowie, no i trakcie pracy na polu.. ;-)


Kto ma Japońca, to jeżdzi do końca! :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mattti    456

Moim zdaniem takie detale jak felgi czy sprężarka lub też poszerzenia błotników, są elementami mało istotnymi, ale całość to konstrukcja powstała w jednej fabryce a to jest ważne. Kolejna sprawa to nie wydaje mi się żeby jakiś meksykaniec był bardziej dokładny od japończyka. A oprócz skrętu wspomniana kubota ma również mniejsze spalanie od JD a każdy kto ma JD wie ile pali. Ale za 200 tyś to trochę przy drogo mi się wydaje kubota straci przez tak drastyczną podwyżkę klientów, bo w tej cenie można już mieć prawie każdą markę zachodnią. Co nie zmienia faktu że ja raczej będę posiadaczem kuboty bo będę miał jeszcze w starej cenie.

 

Nie jestem jasnowidzem, ale wydaje mi się że za jakieś dwa lata ceny spadną do równowartości zetora, a to przez to że ludzie nie będą chcieli za taką cenę kupować, a oni się z tym liczą bo może nie jest to mówione, ale w Top Agrar pisało że są one w Polsce sprzedawane w dużej ilości. Miejmy tylko taką nadzieje bo fajne są te ciągniczki :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

mam testy 5100R i podobnych oraz 5080R i w obuch mają skłonność do podwyższonego spalania, Kubota nie wystepuje w porównaniu, JD ma wiele zalet: myśle że bedzie mniej awaryjny, dostepność cześci, konstrukcja ramowa, produkowany przez zachodnich sasiadów i do tego ciekawa skrzynia, szkoda ze nie 50km/h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarpen12    1

Kolego KARGO można wiedzieć gdzie dostałeś taką cenę? Czy to rocznik 2011? Ja w listopadzie dałem 136 ale netto to duża różnica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KrzysztofJ    0

Witam kubociarzy! :rolleyes: Nawiązując do tematu spalania i mocy to na Agroshow była firma, która zwiększa moc silnika, a może ktoś z posiadaczy M6040 zrobiłby sobie M7040. Ciekawe jak oni /Japońcy/ to robią i dlaczego tak drogo? :D

Co do tematu o ładowaczach to już o tym pisałem, ale w ramach przypomnienia Metal-Technik produkuje mniejsze ładowacze /krótszy wysięgnik/ do M6040 M7040

Edytowano przez KrzysztofJ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasiu2008    0

"JD też zbyt drogi ale przynajmniej coś tam ma -choćby skrzynie" - tzn jaką? Przekładniową czy kamieni :P ? Jeśli przekładniową to z tego co mi wiadomo to wszystkie ciągniki posiadają jakąś tam skrzynie biegów. Sprecyzuj.

Napisałem ten post o spalaniu żeby nie zaczęło się to co w temacie "Ilu z was tak naprawdę kupiło ciągnik ?" i w pewnym sensie popchnąć usera @versu żeby podał konkretniejsze informacje (faktycznie mogłem to inaczej napisać) ;) .

 

To jest Temat o Kubocie z Japonii czy Chińskim Składaku JD,wy nic innego nie robicie tylko wszystkie porównanie ściągacie do przechwalonego "Jelenia" na Chińskich częściach Np:przedni Most,jak wam nie pasuje Kubota lub jej cena to zmiencie Temat szkoda waszego tutaj czasu i wywalania oczu na czytanie.....Pozdro dla WSZYSTKICH KUBOCIARZY ja mam jeszcze od Stycznia model:L5040 z Kabina(niestety Polska-Spierniczoną maksymalnie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Versu    0
Ta "jakaś tam skrzynia biegów" choćby najprostsze PQ bije na głowę tą z Kuboty .
.

Moim zdaniem to zachwycanie się skrzyniami biegów które mają napchane mnóstwo bajerów typu elektronika, jest wygodą ale do momentu do puki się nie psuje. Tak właśnie jest, dlatego nie wydaje mi się żeby przekładnia główna w M9540 była beznadziejna. Mogła by mieć dwu stopniowy wzmacniacz, i ten wspomniany EHR, ale nie posiada tych bajerów. Może w przyszłości zamontują.

 

Druga sprawa to że nie jestem jakimś zagorzałym fanem tej marki, bo po nowej cenie to raczej bym nie kupił, ale po takiej jak wcześniej to i owszem.

 

Napisałem ten post o spalaniu żeby nie zaczęło się to co w temacie "Ilu z was tak naprawdę kupiło ciągnik ?" i w pewnym sensie popchnąć usera @versu żeby podał konkretniejsze informacje (faktycznie mogłem to inaczej napisać) ;) .

A na temat spalania pisałem coś wcześniej a jeśli ktoś nie czytał to wystarczy poprosić i opisze jeszcze raz ile spaliły mi te modele które testowałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

"To jest Temat o Kubocie z Japonii czy Chińskim Składaku JD,wy nic innego nie robicie tylko wszystkie porównanie ściągacie do przechwalonego "Jelenia" na Chińskich częściach "-chciałbym nieśmiało zauważyć że porównałem Kubotę nie tylko do serii "M" ale przy okazji i do serii "R".

"

Ta "jakaś tam skrzynia biegów" choćby najprostsze PQ bije na głowę tą z Kuboty ..

Moim zdaniem to zachwycanie się skrzyniami biegów które mają napchane mnóstwo bajerów typu elektronika, jest wygodą ale do momentu do puki się nie psuje"-skrzynia PQ nie potrzebuje nawet zasilania do owej elektroniki z racji jej nieposiadania :D .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokoman0    305

Ale potrzebuje zasilanie do pracy elektrozaworów które sterują załączaniem wszystkich 4 stopni zmienianych pod obciążeniem prawda? Z resztą pokażcie mi traktor w którym nie ma niczego załączanego elektro-hydraulicznie (lub pneumatycznie). Chciałbym aby w polsce pojawiło się więcej traktorów z "x" zamiast "s" (nie tylko te o dużych mocach).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokoman0    305

To w zwykłym PQ zmienia się biegi pod obciążeniem za pomocą dźwigni czy przycisku? Jeśli dźwigni to przyznaję się do pomyłki(są też 4 stopnie zmieniane pod obciążeniem?).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarpen12    1

Ja osobiście nie sądzę, że te chińskie mosty są jakiejś kiepskiej jakości. John deere nie dopuściłby do użytku czegoś trefnego. To tylko polityka cięcia kosztów. John deere jest dla oka dużo lepiej wykonany od kuboty no i kabina bardziej przestronna. Do kuboty przekonała mnie przyjemniejsza jazda no i cena, a może przede wszystkim cena. :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

To w zwykłym PQ zmienia się biegi pod obciążeniem za pomocą dźwigni czy przycisku? Jeśli dźwigni to przyznaję się do pomyłki(są też 4 stopnie zmieniane pod obciążeniem?).

Dokładnie tak-są tak samo cztery stopnie tyle że sterowanie jest mechaniczne a nie za pomocą elektrozaworów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czytam i czytam i coraz mniej piszecie na temat.... może trzeba zmienić temat forum na "wyższość innych marek nad drogą Kubotą" ? Prosiłbym zagorzałych fanów innych marek o wypowiadanie się w odpowiednich tematach

cena wzrosła bo wszystko drożeje a kurs złotego jest słaby jak w 2007 kupowałem kubote to jen miał kurs około 2,4zł teraz kurs jena w grudniu 2011 wynosił 4,46 zł więc nie ma się co dziwić ile kosztują Kuboty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Versu    0

Kolega Jaro tutaj mąci temat ale już wiem dlaczego wejdźcie na temat JD on tao sporo się udziela szczególnie w temacie serii R mają tam kółko wzajemnej adoracji.

Mam taki pytani czy może ktoś wie z posiadaczy kuboty M9540 boć do osób które wiedzą jakie ma DMC ale dla ciągnika ile można na niego zaczepić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sniperghost
      Witam.
      Posiadam mini traktor kubota gl 320 . Ostatnio zauważyłem, że jakiś przewód wisi , jakby został zerwany, nie wiem gdzie on ma być podłączony. Jeżeli ktoś wie co to jest z góry dzięki za pomoc.


    • Przez strd
      Witojcie hej.
       Z racji zapchania się DPFa u ojca w Kubocie M7060 poszukuję gniazdka diagnostycznego. Wiem, że jest 4 pinowe i wisi gdzieś na wiązce nad chłodnicą, ale nic tam takiego nie widzę. Czy to jest to w którym jest wtyknięty rezystor 120 Ohm 1/2W?
      Z góry dzięki.
    • Przez jacek_83
      Mam problem z Kubotą l5040.
      Gdy jechałem z przemysłem, ciągnik zaczął tracić moc i mocno dymić na niebiesko, do tego stopnia, że byłem zmuszony redukować i nie wkręcał się w obroty. Pomyślałem, że może wtryski lub filtr paliwa. Wymieniłem filtr na nowy, do zbiornika wlałem preparat do czyszczenia wtrysków, ale to nie pomogło.
      Następnego dnia było już ok. Cały dzień i nawet małej chmurki. Kolejnego dnia problem powrócił. Dolałem paliwa i siuwaksu do czyszczenia wtrysków i pojeździłem. Było ok.
      Za jakiś czas pojechałem do majstra Kubotą, żeby poprawił elektrykę, było ok. Następnego dnia gdy wracałem znowu zaczął dymić na niebiesko.
      Nie zauważyłem, żadnej reguły, raz jest wszystko dobrze, a innym razem już nie. Nie zwróciłem uwagi czy bierze olej. Jak nie dymi nie ma siły, to wstawiam do garażu i nim nie jeżdżę.
      Problem pojawia się przy zagrzanym silniku. Nigdy przy odpalaniu. Paliwo z jednego źródła z Orlenu. Problem pojawił się na jesieni, po zakończonym sezonie zbiorów.
      Czy spotkaliście się z podobnym problemem? Gdzie najepierw szukać przyczyny?
    • Przez Nikt23489
      Witam. Mam problem z Kubotą M7040. Mianowicie traktor do tyłu jedzie płynie na każdym biegu lecz po przełączeniu rewersu do przodu ona ruszy kawałek i przestaje jechać. Jaki może być tego problem ?
    • Przez TymonMasa
      Witam posiadam Kubote M108S i mam pytanie do użytkowników tego modelu jak sprawuje sie u Was podnośnik? Jaka jes predkośc z jaką podnosi? Jak z czułością regulacji itd
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj