kubaguzik

co sadzicie o marce kubota

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
PawelWlkp    726

no w sumie racja, kończe użalanie. Pozdrawiam

Edytowano przez PawelWlkp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KrzysztofJ    0

Do kolegów KrzysztofJ i PawelWlkp - proźba - byłbym wdzięczny gdyby jeden z was założył nowy temat dotyczący relacji między Wami. Ewent. ja mogę to zrobić , bo wasze posty raczej nie wiele mają wspólnego z tematem w jakim piszecie.Pozdrawiam i życzę zdrowia!

 

Najlepiej co sądzicie o dealerach Kubota?

Udzielam się na tym forum bo uważam, że moje wpisy wnosiły coś pozytywnego na temat Kuboty i pomogły niektórym z Was.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafZielak    13

Witam.

 

Panowie (i Panie jeśli takowe tutaj bywają) ... a może czas namówić adminów na oddzielny dział poświęcony Kubocie. 32 strony w jednym wątku jest raczej mało czytelne, a ciągniki te są w Polsce coraz popularniejsze. Nawet reklama w banerze na stronie głównej forum świadczy o tym, że może warto by ludzie już na pierwszy rzut oka na forum widzieli, że jest taka marka, a nie musieli tego szukać gdzieś głęboko.

 

Pozdrawiam

Rafał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanuszM6040    3

Popieram kolegę. Najwyrzszy czas aby KUBOTA miała swój oddzielny dział. Jest już nas użytkowników tych ciągników całkiem sporo i było by łatwiej zyskać poradę w dziale podzielonym na tematy a nie na ogólnym forum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samex69    34

No proszę ! Chwila refleksji i jakie fajne wnioski do Admina.

Oddzielny dział dla KUBOTY to bardzo dobry pomysł - popieram!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gazela77    10

Oczywiście ja również dołączam się do wniosku. Kiedyś już o tym pisałem ale przeszło bez odzewu.

A moja Kubotka dobija powoli do 300 godzin i będzie kolejny wydatek :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samex69    34

Moja ma prawie 900 godzin - ale ten przegląd i wymianę oleju chyba zrobię sam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piteriiv    82

popieram pomysł co do osobnego działu dla kuboty. chętnie poczytam opinii na temat - dilerzy handlujący ciągnikami i ich serwis, oczywiście odnośnie kuboty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Masseyy    0

Kubota to fajne ciągniki zwłaszcza ze względu na skręt jakim dysponują. Idealnie nadają się do ładowacza czołowego.


MF 5470, Pronar 82SA, Ursus 3512, Weidemann 3006 i Bizonek Z056 xD Macie pytania w sprawie trzody?? Pisać!! Pomogę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokoman0    305

Odnośnie dilerów to my swoją kubotę kupiliśmy w Firmie Belima z Łap. Co do serwisu to złeo słowa nie mogę powiedzieć nawet teraz wystarczy, że zadzwonie do Mariusza (przedstawiciel firmy na moim terenie) w celu zamówienia np. jakiegoś filtra to bez problemu mogę liczyć na to, że ten filtr mi przywiezie. Ogólnie bardzo polecam tą firmę.

Co do instalacji hydraulicznej do hamowania przyczep to posiadanym przezemnie modelu m105s takowa znajduje się.

PS. Również przyłączam się do prośby o stworzenie oddzielnego działu na temat traktorów Kubota.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KrzysztofJ    0

Witam.

Mam pytanie; czy macie w swoich kubotach wyjście na hamulce hydrauliczne przyczepy.

 

W modelach M6040 i M7040 hamulce hydrauliczne przyczepy to opcja w 108-to standard :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarpen12    1

Mam pytanie do gazela77. Jak sprawuje Ci się ten ładowacz? Ja chyba też zdecyduję się na kubotę z tym ładowaczem, więc proszę o opinie. Dziś jeździłem i oglądałem 5080M jelonka to pod względem wykonania robi lepsze wrażenie niż kubota, ale jazda i praca silnika przemawia za kubotą. Proszę doradźcie co zrobić???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gazela77    10

Ładowacz jak narazie sprawuje się dobrze. Niedawno tylko wymienione miałem obydwa siłowniki główne od podnoszenia wysięgnika ponieważ opuszczał mi samoistnie nawet przy pracującej pompie. Teraz jest ok. Sprzęt jest na gwarancji więc nic mnie to nie kosztowało. Nie wiem jak jeździ się Jelonkiem bo nie miałem okazji ' natomiast Kubota to dobra maszynka. Nie jest bardzo zaawansowana w elektroniczne bajery, ma świetny skręt, bardzo dobrą widoczność z kabiny. Idealna na moje małe podwórko. Myśle że mogę ją śmiało polecić. A najlepiej zgłoś się do najbliższego dealera i spytaj o maszynę testową, może Ci ją dadzą do testowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piteriiv    82

kolego gazela77 niestety dilerzy kuboty nie chcą dawać ciągnika na testy, no chyba że jest ktoś zdecydowany na kupno - ja dzwoniłem do kilku dilerów niektórzy odmówili na wstępie a inni stwierdzili że jak podpisze wstępną umowę lub dam zaliczkę to mi dostarczą na testy. podsumowując - to jak jestem już zdecydowany, to mi mogą pomóc się zdecydować - totalna bzdura ze strony dilerów, boją sie stracić parę set zł mogą tym sposobem stracić kilka dziesiąt zł, dlatego na forum próbuje nawiązać kontakt z osobą która ma kubote z dłuższym przebiegiem żeby nie kupować kota w worku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samex69    34

W moich stronach nie było problemu z testowaniem Kubot .Diler podchodził do tego w ten sposób że jak tylko mieli testowe ciągniki od Marubeni to dawali do testowania.To czy diler daje ciągnik na testy zależy od tego czy ma testowe egzemplarze na placu a to zalerzy czy dana firma daje swoje produkty do testowania dla dilerów. Z tego co wiem to tylko Marubeni dawało ciągniki dilerom aby ci mogli je dać rolnikom do testowania a testowanie nie polegało na tym że pracownik powoził Cię po placu lub polu , tylko podpisywałeś kwit że bierzesz dany ciągnik na "tyle a tyle" godzin , z pełnym zbiornikiem bierzesz i z pełnym oddajesz i dalej zależało co miałeś na polu do roboty , przypinałeś maszynę i w pole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarpen12    1

Ja też nie dostałem do testowania ciągnika. Jeździłem tylko po placu. Jestem prawie zdecydowany na kubotę, ale tandetnie szczegóły trochę denerwują. Chodzi o "Polskie" dostawki: błotniki i lusterka skutecznie oszpecają te traktory. Diler zaproponował mi cenę 136.000 netto. Cena prawie katalogowa. 5080M w podobnym wyposażeniu 20.000 drożej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gazela77    10

Faktycznie w moim przypadku też nie było wielkiego problemu z dostaniem Kubusia na test. Aczkolwiek trochę to trwało, ale się udało. Jednak wszystko załatwiałem z przedstawicielem handlowym firmy Marubeni na moim terenie, a nie z dealerem. I też najpierw ciągnik miał być u mnie na 3 dni ,ale ostatecznie udało się tylko na 1 dzień, ale to już mi dużo pomogło w decyzji o jego zakupie. Więc może skontaktuj się z kimś z Marubeni? Zadzwoń do centrali w Wa-wie a tam Ci powiedzą do kogo masz się odezwać.

A ja z tego miejsca, przy okazji pozdrawiam pana Wacława z Marubeni który niedawno mnie odwiedził :D

Edytowano przez gazela77

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KrzysztofJ    0

Trochę wyjaśnień co do testowania traktorów Kubota. Trochę się w tym pozmieniało. Dealer dostaje ciągnik testowy za darmo tylko na pokaz, w którym bierze udział ok. 30 rolników. Do testowania indywidualnego dealer na własny koszt sciąga ciągnik demo, pokrywa koszty testowania. Transport to koszt ok. 3 zł netto + paliwo, kilka razy w roku to kilka tysięcy zł, a niestety na traktorach Kubota nie ma takich upustów jak na innych markach + do tego serwisowanie w okresie gwarancyjnym przez 3 lata. Z samego handlu Kubotami ciężki kawałek chleba, chyba ze w grę wchodzi sprzedaż maszyn razem z ciągnikiem. Ciągników demo jest mało, dlatego długo się czeka w kolejce. Druga sprawa to na Agrofoto są wpisy rolników, którzy wykorzystują maszyny demo do orki, zbioru kukurydzy, czy innych prac polowych, a nie mają zamiaru kupić ciągnika. /artykuł w letnim wydaniu prasy rolniczej ATR, o pokazach ładowarek i jak to się opłaca/. Nie widzę problemu, żeby sprawdzić traktor czy podoła w pługu i agregacie i jakie ma spalanie, ale to można ustalić w ciągu np. 2 godzin pracy na polu, powiedzmy 1 dzień, ale nie 3 dni przy rozsiewaniu wapna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZEMOxD11    10

Ja nie siedziałem ani nie widziałem KUBOTY na żywo ale czytałem dużo opinij i wygląda na to że to dosyć dobry ciągnik ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artur96    11

VIRSU byłeś na pokazach u mnie na polu organizowanych przez firmę belima.muszę stwierdzić ze kubota jest dobrą marką.na swojej zrobiłem ponad 800mtg model m6040 zadnych awarii.miałem po tych pokazach kubote m108 na testy i z pewnoscią jest to najlepszy model.zachęcam do zakupu tej maszyny :)

Edytowano przez Artur96

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sniperghost
      Witam.
      Posiadam mini traktor kubota gl 320 . Ostatnio zauważyłem, że jakiś przewód wisi , jakby został zerwany, nie wiem gdzie on ma być podłączony. Jeżeli ktoś wie co to jest z góry dzięki za pomoc.


    • Przez strd
      Witojcie hej.
       Z racji zapchania się DPFa u ojca w Kubocie M7060 poszukuję gniazdka diagnostycznego. Wiem, że jest 4 pinowe i wisi gdzieś na wiązce nad chłodnicą, ale nic tam takiego nie widzę. Czy to jest to w którym jest wtyknięty rezystor 120 Ohm 1/2W?
      Z góry dzięki.
    • Przez jacek_83
      Mam problem z Kubotą l5040.
      Gdy jechałem z przemysłem, ciągnik zaczął tracić moc i mocno dymić na niebiesko, do tego stopnia, że byłem zmuszony redukować i nie wkręcał się w obroty. Pomyślałem, że może wtryski lub filtr paliwa. Wymieniłem filtr na nowy, do zbiornika wlałem preparat do czyszczenia wtrysków, ale to nie pomogło.
      Następnego dnia było już ok. Cały dzień i nawet małej chmurki. Kolejnego dnia problem powrócił. Dolałem paliwa i siuwaksu do czyszczenia wtrysków i pojeździłem. Było ok.
      Za jakiś czas pojechałem do majstra Kubotą, żeby poprawił elektrykę, było ok. Następnego dnia gdy wracałem znowu zaczął dymić na niebiesko.
      Nie zauważyłem, żadnej reguły, raz jest wszystko dobrze, a innym razem już nie. Nie zwróciłem uwagi czy bierze olej. Jak nie dymi nie ma siły, to wstawiam do garażu i nim nie jeżdżę.
      Problem pojawia się przy zagrzanym silniku. Nigdy przy odpalaniu. Paliwo z jednego źródła z Orlenu. Problem pojawił się na jesieni, po zakończonym sezonie zbiorów.
      Czy spotkaliście się z podobnym problemem? Gdzie najepierw szukać przyczyny?
    • Przez Nikt23489
      Witam. Mam problem z Kubotą M7040. Mianowicie traktor do tyłu jedzie płynie na każdym biegu lecz po przełączeniu rewersu do przodu ona ruszy kawałek i przestaje jechać. Jaki może być tego problem ?
    • Przez TymonMasa
      Witam posiadam Kubote M108S i mam pytanie do użytkowników tego modelu jak sprawuje sie u Was podnośnik? Jaka jes predkośc z jaką podnosi? Jak z czułością regulacji itd
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj