kubaguzik

co sadzicie o marce kubota

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
czareczek85    411

pioter03 już się zdecydowałem i myślę że na tym zyskam może nie potrzebnie zadatkowałem tylko bo krach w japoni to i cena może być mniejsza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopara96    0

Według mnie Kubota to porządny i solidny sprzęt, który jest na światowym rynku już od 1890r z Japoni. Ja mam zaufanie do japońskich sprzętów.Według mnie to jest fajny traktor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arekpl3    9

Ile teraz się czeka na nową kubotkę?

Mam dylemat czy zadatkować teraz czy poczekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Ogólnie to dealerzy mają na placu już ciągniki przygotowane do sprzedaży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arekpl3    9

Jak brałem w styczniu oferty to termin realizacji na lipiec był, stało 5 sztuk na placu ale już sprzedane. Więc to chyba zależy od dilera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaskader911    0

czy oszczędne? 8540 latem z przyczepami, trochę w siewniku spaliła 4 litry ropy na godzinę z włączoną klimatyzacją, a w pługu obrotowym huard 3x40 w głębokiej orce spaliła 7 litrów:) według mnie to dobre wyniki jak na prawie 90 konny ciągnik;) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samex69    34

Kaskader911 chyba trochę naciągasz z tymi literkami na godz.

Moja M9540 pali więcej , faktem jest że ma 10 koni więcej ale w transporcie (tylko to dokładnie mierzyłem)spaliła 8,5 litra na godz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czareczek85    411

Samex niektórzy nie rozumieją pojęcia transport bo ciągnie przyczepę przez chwilę np na dystansie załóżmy 10 km to co można powiedzieć o spalaniu. Listonoszowi Waldkowi pali w transporcie z ziemniakami do krochmalni jak mi mówił około 13 litrów i mi się wydaje że to przyzwoity wynik w porównaniu do Valtry A95 która spaliła na trasie z belami około 30 litrów na godzinę szok :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kopyt    0

mam problem z pompą paliwową do Forda TW 25 i chciałbym dowiedzieć się ile kosztuje albo ile kosztuje naprawa

 

mam problem z pompą paliwową do Forda TW 25 i chciałbym dowiedzieć się ile kosztuje albo ile kosztuje naprawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

użytkuje Kubote ME9000 na 53ha w produkcji ziemniaków i zboża od ponad 3 lat, 1408 mth, dotychczasowe awarie:

rozłączenie dżwigni regulacji pozycyjnej w podnośniku,

rozsypała sie spręzarka (montowana w polsce),

uszkodzenie przekażnika świec żarowych,

uszkodzenie górnego zaczepu,

rozsypanie sie fotela Grammer,

drobne awarie instalacji elektrycznej (przetarcia kabli),

amortyzatory tylnej szyby)

trzeba sie przyznać ze wiekszość awarii wynikła z pośpiechu i intensywnej pracy (wina operatora). :unsure:

Spalanie ma szeroki zakres mniej wiecej od 5-15litrów na mth(1mth=80min.przy 1500obr/min), zależnie od rodzaju prac,warunków i wydajności. Troche śmieszą mnie dyskusje o 0,5 litra paliwa-NIGDY warunki nie są takie same! <_<

Prace:orka 5x35, talerzówka cięzka 2,7,agregat uprawowy 3,15, formowanie redlin 2 rzędowe, opryskiwacz 1200l, kombajn 1 rzędowy, transport ok 22t masy całkowitej zestawu. jeśli ktos nie wie to podpowiem że filtr oleju silnika pasuje od POLONEZA koszt 12zł

Z ciągnika jestem bardzo zadowolony ze wzgledu na jego zwinność, wydajnośc hydrauliki, wyposarzenie, spalanie/wydajność, komfort pracy :)

Servis w czasie gwarancji słaby, mam nadzieje że juz sie trochę nauczyli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Sorry ale jakim cudem te awarie (może oprócz czegoś tam z górnym zaczepem) mogły wyniknąć z winy operatora ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorry ale jakim cudem te awarie (może oprócz czegoś tam z górnym zaczepem) mogły wyniknąć z winy operatora ?

podnośnik- uprawa agregatem z prędkością około 10-12km/h podobno cos się odbezpieczyło przy dźwigni.od drgań może za szybko jeżdziłem,

siedzenie; waze 125kg to też duzo wyjaśnia,

przekażnik świec żarowych: odkręciła sie śrubka trzymająca cewkę, pozrywały sie kabelki równiez od drgań i wstrząsów (tak mi sie wydaje)

może przesadziłem pisząc że większość awarii, PRZEPRASZAM dociekliwych czytelników :unsure: powiedzmy ze do niektóre awarie sie przyczyniłem.

przypomniało mi sie jeszcze jedno:naderwała i wygięła się jedna ze śrub trzymających płaskownik(ogranicznik) pod uchwytem górnego łącznika, płaskownik też się wygiął w banana. zbyt szybko jeżdziłem z cięzkimi maszynami.

myśle ze Kubusia wykorzystywałem do granic jego możliwości i jestem z niego w 99%zadowolony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam ja wczoraj zadatkowałem Kubote M 128 X nie wiem czy dobrze robię ale myślę że tak chociaż ze mnie się śmieją wszyscy co myślicie o tym

Witam wszystkich. czareczek85 na Twoim miejscu tylko bym się cieszył i nie patrzył na innych. Mam Kubusia ME9000 od ponad 3 lat 1412 mth jak narazie i jestem z niego zadowolony(mimo paru awarii). fakt zew już za mały się okazał i niedawno kupiłem Renault 110.54 do cięzszych prac. ale cały czas myślę o M135X. jak myślicie zaczną ją sprzedawac w Polsce w końcu, bo chyba m128x jest największa z dostepnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KrzysztofJ    0

Na razie na rynku polskim Kubota nie planuje sprzedawać M135X. Na rynku niemieckim oferowany jest model M130X 140 KM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KrzysztofJ    0

Jak brałem w styczniu oferty to termin realizacji na lipiec był, stało 5 sztuk na placu ale już sprzedane. Więc to chyba zależy od dilera.

 

Modele z serii M dostępne są od ręki, tylko na L5040 czeka się teraz do sierpnia z powodu dużego popytu na te ciągniki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KrzysztofJ    0

Cześć,od roku mam M108S z ładowaczem MX T10, ciągnik rewelacja, spalanie w zbieraczu kamieni szerokość 5,2 m, waga 5 t z kamieniami po zaoranym polu - pali 8,5 l na godzinę, w orce w Overum 4 skiby x 45 cm obrotwym na glinie z prędkością 6 km/ 1 godz 12 l. Na razie żadnych usterek i awarii. W zimę odpalanie na dotyk. A teraz wady: skrzynia - ciężko wchodzą biegi, reduktor w tej samej dźwigni trochę przeszkadza -ponieważ przypadkowo przełączam na żółwia, tylko jeden półbieg to zdecydowanie za mało. No i dach z klimatyzacją nad czołem. Modele do M9540 mają wycięty dach i nadmuchy od dołu w 108-ce to tragedia, na dołkach można nieźle przywalić czołem, słaba widoczność przy pracy ładowaczem na górze. Za to w 108 i 128 są tańsze szyby, bo są gięte tylko w jednej płaszczyźnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanuszM6040    3

Tak jak obiecałem opiszę swoje wrażenia z użytkowania KUBOTY. Od dwóch miesięcy jestem posiadaczem ciągnika KUBOTA M6040

i po pierwszych pracach w polu nie mam żadnych zastrzeżeń spalanie w lekkich pracach trochę w transporcie uprawa ziemi

agregatem 2,3 m, sianie zbóż średnio wyszło ok 5,1L/h. Praca ciągnikiem jest dosyć przyjemna widoczność dobra kabina mogłaby być

trochę lepiej wyciszona wspomaganie bez zastrzeżeń, narazie żadnych przecieków, ale mam przepracowane tylko 50h zobaczymy co będzie dalej

Na razie utrwalam się w przekonaniu o trafnym wyborze ciągnika i oby tak było dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Helmex    0

mam trzy lata kubotę m 7040n(sadownik)900mth zerro problemów tylko boczne stabilizatory belki podnośnika mają luzy klima pracuje no okrągło nawiewy super ustawione ani razu nie byłem podziębiony-rewers cudo zwrot z bi-speed na miejscu jeśli chodzi o "sadowniki"konkurencja bez szans szczególnie w komforcie kierowcy -(mógłby mieć większy prześwit) mam możliwość porównania z lamborghini landini deutz -kubota to zupełnie inna bajka a jaki cudowny dostęp do silnika i osprzętu mniam mniam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Jak dobrze się ułoży będę miał m108s na testach polowych w przyszłym tygodniu. Zapraszam wszystkich zainteresowanych. Jestem z powiatu krotoszyńskigo. Dokładną datę podam na forum w przyszłym tygodniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samex69    34

Misiek100245 pytasz o marżę -podejrzewam że jakieś 300% . A nie szło dobrać coś na szrocie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KrzysztofJ    0

podejrzewam, że w cenie duży udział mają koszty przesyłki ok. 50 € netto express

 

czyli (570 - 200): 2= 185 zł netto/ 1 szt.

 

 

27.04.2011 czat z ekspertem Kubota godz. 19:00

 

Poszperałem i mam zamienniki amortyzatorów już od 50 zł netto! Sprzedaż wysyłkowa.

Edytowano przez KrzysztofJ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sniperghost
      Witam.
      Posiadam mini traktor kubota gl 320 . Ostatnio zauważyłem, że jakiś przewód wisi , jakby został zerwany, nie wiem gdzie on ma być podłączony. Jeżeli ktoś wie co to jest z góry dzięki za pomoc.


    • Przez strd
      Witojcie hej.
       Z racji zapchania się DPFa u ojca w Kubocie M7060 poszukuję gniazdka diagnostycznego. Wiem, że jest 4 pinowe i wisi gdzieś na wiązce nad chłodnicą, ale nic tam takiego nie widzę. Czy to jest to w którym jest wtyknięty rezystor 120 Ohm 1/2W?
      Z góry dzięki.
    • Przez jacek_83
      Mam problem z Kubotą l5040.
      Gdy jechałem z przemysłem, ciągnik zaczął tracić moc i mocno dymić na niebiesko, do tego stopnia, że byłem zmuszony redukować i nie wkręcał się w obroty. Pomyślałem, że może wtryski lub filtr paliwa. Wymieniłem filtr na nowy, do zbiornika wlałem preparat do czyszczenia wtrysków, ale to nie pomogło.
      Następnego dnia było już ok. Cały dzień i nawet małej chmurki. Kolejnego dnia problem powrócił. Dolałem paliwa i siuwaksu do czyszczenia wtrysków i pojeździłem. Było ok.
      Za jakiś czas pojechałem do majstra Kubotą, żeby poprawił elektrykę, było ok. Następnego dnia gdy wracałem znowu zaczął dymić na niebiesko.
      Nie zauważyłem, żadnej reguły, raz jest wszystko dobrze, a innym razem już nie. Nie zwróciłem uwagi czy bierze olej. Jak nie dymi nie ma siły, to wstawiam do garażu i nim nie jeżdżę.
      Problem pojawia się przy zagrzanym silniku. Nigdy przy odpalaniu. Paliwo z jednego źródła z Orlenu. Problem pojawił się na jesieni, po zakończonym sezonie zbiorów.
      Czy spotkaliście się z podobnym problemem? Gdzie najepierw szukać przyczyny?
    • Przez Nikt23489
      Witam. Mam problem z Kubotą M7040. Mianowicie traktor do tyłu jedzie płynie na każdym biegu lecz po przełączeniu rewersu do przodu ona ruszy kawałek i przestaje jechać. Jaki może być tego problem ?
    • Przez TymonMasa
      Witam posiadam Kubote M108S i mam pytanie do użytkowników tego modelu jak sprawuje sie u Was podnośnik? Jaka jes predkośc z jaką podnosi? Jak z czułością regulacji itd
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj