kubaguzik

co sadzicie o marce kubota

Polecane posty

JanuszM6040    3

KUBOTA moim zdaniem jest cenowo zbliżona do innych marek. Przed zakupem porównywałem ją z ZRTOREM proxima 65 . Cena za zetora to

105 000 brutto ale za wszystko trzeba dopłacać . A w kubocie mam rewes hydrauliczny klime szybką skrzynie większe koła obciążniki i wszystko jest bez dopłaty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czareczek85    411

Japońskie traktory są dużo staranniej wykonane niż te europejskie i jest pewność że produkują je w Japonii a nie w Indiach lub itp krajach. KUBOTA FOREVER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Pracowałem kiedyś w serwisie kubota kazali nam na sztywno napinać paski, nalewać mniej oleju i ogólnie kręcić ludzi żeby tylko serwis miał co robić, a poza tym nie głupia konstrukcja tylko jak się coś zepsuło to przynajmniej 5 dni z Niemiec jechało i to za kosmiczne pieniądze :o


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PatrykGY    4

Jaro, kubota jest na poziomie innych cenowym innych marek i dodatkowo ma wszystko w standardzie a u innych trzeba dopłacać ;) Ale jeśli porównujemy kubotę z Belarusem ursusem czy zetorem to cena wydaję się wyższa ale jak zobaczysz co ma kubota, jaką ma ergonomie to już inaczej na to patrzysz ;)


Darowanemu koniowi nie zagłada się w zęby tylko zakłąda mu się siodło!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Nie twierdzę że są awaryjne itd. ale dłuższa gwarancja może wynikać z chęci zwiększenia udziału w rynku...

@Patryk-to ile kosztuje dajmy na to taka 80 konna Kubota i co takiego oferuje w standardzie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martini87    0

Mi diler za m8540 powiedzial 166 tys. w tym masz klime , rewers hydr. polbiegi obciazniki , no i w miare szerokie gumy , no ale to cena bez negocjacji

Edytowano przez martini87

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martini87    0

Z tego co wiem to pneumatyka jest z polbiegami to chyba sa dwa , nie jestem tych 2 zeczy pewien bo jeszcze sie nie zdecydowalem na ten ciagnik na razie to tylko takie przymiarki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czareczek85    411

w 8540 jest bieg pod obciążeniem wciśniesz zwalnia a drugi raz wciśniesz to wraca do tej samej tak jakby jeden stopień pod obciążeniem to się zwie chyba dual speed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Może będę stronniczy (bo mam 5720) ale za parę złotych więcej można mieć ciągnik który jednak bardziej zasługuje na miano ciągnika :D -bez obrazy Panowie-posiadacze Kubot-w okolicy przybyła taka jedna 9540 i mówiąc szczerze to taki troszkę zabawkowy ten ciągniczek jest-za dużo to on pociągnąć nie może.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czareczek85    411

wiesz ja kupuje ciągnik na użytki zielone to mi to aby dwie kosiarki pociągneła a pociągnie chyba? przecież to ma 115km na wom to musi i myśle że 4 obrotki też pociągnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko parę złotych to tylko mówi ten co go na droższego stać mówi, nie jestem zwolennikiem marki Kubota ale i taki ciągnik musi być w sprzedaży bo nie w każdym gospodarstwie ciągnik ma tyle samo pracy z tego powodu nie musi być też zawsze bardzo wytrzymały a też może długo porobić jak będzie zadbany.


Chce kupić windę (przekładnie łańcuchową) do podnoszenia, o udźwigu powyżej jednej tony. Proszę o kontakt na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Chodziło mi jedynie o zachwyty nad tym ciągnikiem-jakie to on ma wyposażenie itd. a tak właściwie to jakie ma w porównaniu do konkurencji ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martini87    0

no tak cena i jego wyp nie robi jakiegos szalu , ja sie nim interesuje z tego powodu ze sa malo awaryjne i wykonane w jednej fabryce prez jednego wytworce ,no i ze ponoc sa takie bardzo oszczedne ale to tez nic pewnego :rolleyes: :rolleyes: moze w sezone bede mial ja na testach to sie sprawdzi co potrafi :D po placu juz nia jezdzilem i to fajny i b.zwrotny ciagniczek , a z tym polbiegiem to sie zgadza jest jednostopniowy wzmacniacz jak w ursusie :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

Czyli tak jak w JD 5M [za dopłatą :P ]

Edytowano przez kris14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martini87    0

Nie no to jest w standardzie , przynajmniej wiadomo ile od razu ten ciagnik kosztuje ,a nie jak w zetoze jak ci podlicza wszystko to dojdzie z 20 tysi :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gazela77    10

Panowie! Czy po obecnej katastrofie sejsmicznej w Japoni nie będzie czasami tak,że wszystko co się wiąże z Kubotą pójdzie do góry? Czy będą dostępne części zamienne(oryginalne) a jeśli tak to w jakich cenach? Chce brać Kubote M8540 ale teraz sie troche boje o tą marke :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samex69    34

Nie takie nieszczęścia Japonia przetrwała (bomby atomowe , amerykańską obecność i ruskie sąsiedztwo) więc i to także raczej Ich wzmocni.

Co do dostępności części i ich ceny to nie będzie wielkich zmian z powodu konkurencji na rynku .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KrzysztofJ    0

W ciągnikach M8540, M9540, M108S, pneumatyka jest w standardzie /polska/ i jeden półbieg na każdym biegu. Najważniejsze i najlepsze w tym ciągniku jest sprzęgło wielotarczowe i rewers bezsprzęgłowy oraz zwrotność. Pytajcie swoich dealerów o wyprzedaż z 2009 roku, są sporo tańsze /było tylko kila sztuk w całej Polsce/

 

notowania giełdy japońskiej spadają, więc sprzęt może być tańszy. Fabryka mieści się w Osace, kataklizm jej nie zagraża.

Edytowano przez KrzysztofJ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter03    29

Jaro:

Teraz cena za te ciągniki jest wysoka wcześniej tak nie było. Pamiętam oglądaliśmy zetora 110 koni , ładna cena ale jak doliczyłeś klimę , zaczepy, opony szersze i inne pierdoły to cenowo zrównał się z kubota. Jedynie zetor miał EHR i kubota tego nie miała , kubota się lepiej jeździło , lepszy rewers , sprzęgło miała mokre, silnik sie bardziej podobał wiec jako tako wtedy była tania wiec sie na nią zdecydowawszy.

 

czareczek85:

Kolega ojca ma m128x już rok , jak przyjeżdżał do nas po pługi aby sobie poorać to gadalem z nim i chwalił ja.Teraz 4 w obrocie kupił overumy.Z tydzien temu m108s z turem przywieźli. Myślę że nie będziesz zawiedziony jak sie zdecydujesz , zresztą sam pojeździj , popatrz i ocen.

Edytowano przez pioter03

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokoman0    305

Dokładnie tak jak pisze pioter03 kiedy my swoją kubote braliśmy wychodziło nieco drożej niż proxima 8441 w wyposażeniu mniej więcej takim jak kubota (mniej więcej bo nie było możliwości doposażenia w niektóre elementy) a po za tym w kubocie jest o niebo lepszy sktęt, więcej koni za cene niewiele wyższą. Poprostu na tamte czasy deklasował większość marek ceną i wyposażeniem. Teraz niestety to się zmieniło ale i tak uważam, że traktory te są naprawde dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sniperghost
      Witam.
      Posiadam mini traktor kubota gl 320 . Ostatnio zauważyłem, że jakiś przewód wisi , jakby został zerwany, nie wiem gdzie on ma być podłączony. Jeżeli ktoś wie co to jest z góry dzięki za pomoc.


    • Przez strd
      Witojcie hej.
       Z racji zapchania się DPFa u ojca w Kubocie M7060 poszukuję gniazdka diagnostycznego. Wiem, że jest 4 pinowe i wisi gdzieś na wiązce nad chłodnicą, ale nic tam takiego nie widzę. Czy to jest to w którym jest wtyknięty rezystor 120 Ohm 1/2W?
      Z góry dzięki.
    • Przez jacek_83
      Mam problem z Kubotą l5040.
      Gdy jechałem z przemysłem, ciągnik zaczął tracić moc i mocno dymić na niebiesko, do tego stopnia, że byłem zmuszony redukować i nie wkręcał się w obroty. Pomyślałem, że może wtryski lub filtr paliwa. Wymieniłem filtr na nowy, do zbiornika wlałem preparat do czyszczenia wtrysków, ale to nie pomogło.
      Następnego dnia było już ok. Cały dzień i nawet małej chmurki. Kolejnego dnia problem powrócił. Dolałem paliwa i siuwaksu do czyszczenia wtrysków i pojeździłem. Było ok.
      Za jakiś czas pojechałem do majstra Kubotą, żeby poprawił elektrykę, było ok. Następnego dnia gdy wracałem znowu zaczął dymić na niebiesko.
      Nie zauważyłem, żadnej reguły, raz jest wszystko dobrze, a innym razem już nie. Nie zwróciłem uwagi czy bierze olej. Jak nie dymi nie ma siły, to wstawiam do garażu i nim nie jeżdżę.
      Problem pojawia się przy zagrzanym silniku. Nigdy przy odpalaniu. Paliwo z jednego źródła z Orlenu. Problem pojawił się na jesieni, po zakończonym sezonie zbiorów.
      Czy spotkaliście się z podobnym problemem? Gdzie najepierw szukać przyczyny?
    • Przez Nikt23489
      Witam. Mam problem z Kubotą M7040. Mianowicie traktor do tyłu jedzie płynie na każdym biegu lecz po przełączeniu rewersu do przodu ona ruszy kawałek i przestaje jechać. Jaki może być tego problem ?
    • Przez TymonMasa
      Witam posiadam Kubote M108S i mam pytanie do użytkowników tego modelu jak sprawuje sie u Was podnośnik? Jaka jes predkośc z jaką podnosi? Jak z czułością regulacji itd
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj