kubaguzik

co sadzicie o marce kubota

Polecane posty

Jasiu2008    0

Powiem ci że bardzo dobrze w zimie odśnieżałem zarobkowo miałem pług 3metrowy lewo-prawo,przy obrotach rzedu 1500 spaliła mi na godzine zegarowa 3.5-4litry średnio mi wybijało 2zegarowe na 1mtg,silniczki pracują pięknie równiutko cicho(bynajmniej mojaMe9000) jak dostawczak(bus)z awaryjnoscia nie mogi ci nic powiedziec bo wszystko super śmiga żadnego wycieka a nawet zapocenia:), nie wiem czy wiesz ale silniki firmy KUBOT śmigaja w ciężkim sprzęcie tzn:koparki,ładowarki ITP.

Pozdrawiam.

Edytowano przez andrzej2110
Cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

Nie dawno znajomy z sąsiedniej wioski dostał kubote na testy z turem coś około 96km mocy, to mówi że w porównaniu do mtza praca tym zestawem to poezja, zwrotna, mało pali, ale gdy uczepił ją do rozrzutnika 8 tonowego to spalanie wyszło 1,5 litra więcej na jeden kurs niż jego zetorem 96km :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hanter150    2

heh u nas Kubota me8200 spala mniej przy rozrzutniku również 8 ton niż Zetor Forterra 9641.


KUBOTA ME8200, ZETOR 9641 + TUR, URSUS 3512, URSUS C360 + TUR --- Pracują na prawie 30ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

On ma właśnie taką samą Forterre jak ty, mówił też że coś chyba z tą kubotą było nie tak bo brakowało jej mocy i dużo słabiej radziła sobie z rozrzutnikiem niż Zetor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agro973    41

Ciągnik z zewnątrz i wewnątrz bardzo fajny, mi się podoba. Ale nie wiem jak ze spalaniem, cena jest wysoka porównywalna do John Deera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej24871    12

Z ceną nie wiem jak jest teraz ale pare lat temu jeździłem sobie kubotą w krukowiaku ( jest albo był jej dilerem) i za 80 konną czy coś koło tego wołali chyba 126 tyś czy jakoś tak w każdym bądź razie nie wydawało się dużo , skręt ma porządny i diler zapewniał :) :) że mniej spali od zetora.


O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

Dziś byłem i mechanika i robił pompe wtryskową w silniku kubota 3cyl. od koparki, pompa ciekła i jak mówił to regeneracja takiej pompy kosztuje 5000zł. :D A cała pompa 12000zł. :D B) I to jeszcze u mnie na mazurach nie ma gdzie jej zregenerować :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radzikus    0

Mając ursusa 914 przejechałem się u dealera Kubotą i muszę przyznać jedno; zwrotność jego to coś niesamowitego. Nie mogłem uwierzyć jaki on zwrotny+rewers elektrohydrauliczny powoduje, że ciągniczek naprawde jest warty uwagi.

 

Na minus jak dla mnie to mała kabina bez dodatkowego siedziska-syn pcha się na kolana, oraz ciężką wrzucające się biegi.


C-330,C-360 3P,JCB 530/70 Super Agri, DF Agrotron

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaskader911    0

no moja kubota m8540 w podorywce huardem 3x40 spaliła 5 litrów;) więc chyba nie ma bólu;] no a ze wrzucaniem biegów to to nowy ciągnik więc wszystko musi się jeszcze dotrzec itp. po przepracowaniu ponad 70mtg nie mogę powiedziec na nią złego słowa;) zobaczymy co będzie za kilka lat kiedy wbije jej któtyś tysiąc:P no a bez klimy to by chyba nie dało rady w tym wysiedziec no chyba że po otwierac wszystkie drzwi i okna ale po takim zabiegu chyba by trzeba było wyrzucac z niej kurz łopatą :) klima w tym ciągniku to podstawa :)

 

Mobil Delvac to olej mineralny?

nie wiem chodź moja kubota jest zalana na castrolu poł syntetycznym :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PatrykGY    4

Siedziałem w kubocie na pałuckich targach rolnych i byłem mile zaskoczony b. dobra ergonomia i wygodnie się siedzi ale nie siedzenia dla pasażera :)


Darowanemu koniowi nie zagłada się w zęby tylko zakłąda mu się siodło!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZirakS    0

Moim zdaniem KUBOTA to solidny i silny ciągnik ale ponoć z częściami jest problem.


Nie zezwalam na wynoszenie moim zdjęć poza portal bez mojej zgody. Zapytaj mnie o to ;)
Zapraszam na mój kanał na YouTube, znajdziesz mnie pod nickiem StudioUrsus4514

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adas157    0

Witam mam pytanie wiem kubote me8200 z 2004r tylko chce sie dowiedziec w jakich cenach one chodza uzywane tak mniej wiecej ile bycie za to dali

 

Witam mam pytanie wiem kubote me8200 i chce sie dowiedziec w jakich cenach to chodzi kubota jest z 2004r

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WitekW    0

Z częściami nie ma problemu. Części do nowych i używanych na pewno posiada Marubeni.


demotywatory o rolnictwie www.dyndole.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gazela77    10

niedawno zadzwoniłem do dealera kuboty w moim terenie odnośnie cen na model m8540 i nie moge się od niego opędzić! był już raz u mnie, zostawił miniaturke ciągnika, smycze, długopisy i inne . teraz dzwonił że chce mi przywieżć konkretną oferte na ten model i omówić zorganizowanie pokazu na moim podwórku. a ja w ogóle chyba go nie będe chciał brać bo troche dla mnie za lekki jest jak na ciągnik główny. co wy o tym myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasiu2008    0

niedawno zadzwoniłem do dealera kuboty w moim terenie odnośnie cen na model m8540 i nie moge się od niego opędzić! był już raz u mnie, zostawił miniaturke ciągnika, smycze, długopisy i inne . teraz dzwonił że chce mi przywieżć konkretną oferte na ten model i omówić zorganizowanie pokazu na moim podwórku. a ja w ogóle chyba go nie będe chciał brać bo troche dla mnie za lekki jest jak na ciągnik główny. co wy o tym myślicie?

Zależy ile masz hektarów,jaka klasa i co tam sadzisz?Ja mam starszy model ME9000 jako główny ciagnik i faktycznie mógł być conajmniej 700kg cięższy!Pozdrawim a tak reszta OK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gazela77    10

hektarów mam 20. sieje głównie kukurydze na kiszonke(6ha) zboże (4ha).,reszta to łąki.produkujemy mleko od 23 krów i jest też kilka jałówek. i oczywiście słome kupuje bo własnej nie starcza.ciągnik byłby głównie do ładowacza czołowego ,presy zwjającej i orki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasiu2008    0

hektarów mam 20. sieje głównie kukurydze na kiszonke(6ha) zboże (4ha).,reszta to łąki.produkujemy mleko od 23 krów i jest też kilka jałówek. i oczywiście słome kupuje bo własnej nie starcza.ciągnik byłby głównie do ładowacza czołowego ,presy zwjającej i orki.

 

To starczy ci ten ciągniczek zwłaszcza jak mu założysz ładowacz najlepiej Quicka model chyba Q35 to też go dociąży,pług jak obrotówkę to 3skiby(bynajmniej ja mam ale mam górki a znowu piachy 5,6klasa,trochę 4.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coder    0

U mnie w okolicy wogóle Kubot nie widuję, jest tu jakiś właściciel? Mocne i słabe punkty tej marki i modeli?

Jak spalanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokoman0    305

Witam wszystkich od niedawna jestem właścicielem konta na agro foto ale już od jakiegoś czasu posiadam ciągnik marki KUBOTA. Jest to model m105s czyli jeszcze z poprzedniej serii jego

następcą jest m108s. Przez ok. 3 lata nie zdarzyły się wsumie awarie o ile wymiane akumulatora i przycisku od klimatyzacji (nie chciał odbijać dopiero po kilkukrotnym wciśnięciu go przycisk odbijał a klima się wyłączała)które zostały wymienione na gwarancji. Co do spalania no cóż 105 km zobowiązuje i średnie spalanie oscyluje ok. 10l/motogodzinę no i to co mnie do tej pory dziwi to to że przy pracy prędzej wybije ci godzina zegarowa niż motogodzina na liczniku (niewiem czy to te traktor tak mają czy mój jest wyjątkowy i ma popsuty od nowości licznik motogodzin :mellow: ). Traktor współpracuje z turem z agromaszu Ł-106. Nie wiem co więcej moge napisać na wszystkie pytania chętnie odpowiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klejnus    0

Z tego co sie orientuje kubota ma naliczane godziny zegarowe a nie tak jakw innych ciągnikach. I ja mam pytanie jak z serwisem? Drogie przeglądy sa? I jakie podejście do klienta. Pozdrawiam


Nie jestem rolnikiem i nigdy nie byłem dopiero sie uczę przepraszam za błędy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokoman0    305

jak juz pisałem prędzej wybije godzina zegarowa niż motogodzina na liczniku godzinowe jest napewno w fendzie bo podczas deptaniu (u nas) kukurydzy wujek zrobił tyle samo motogodzin co przy koszeniu usiebie (2 dni tu i tu) a ja naszą kubotą troche ponad 5 podczas gdy przy koszeniu było więcej ale dokładnie nie pamiętam ale coś ponad 10. Co do serwisu to nie było zadnego problemu wymieniali wszystko bez mrugnięcia okiem (akumulator i włącznik klimy)1 przegląd jeśli dobrze pamiętam to coś ok. 1500 zł kosztował (pełen przegląd tzn. olej w silniku, w skrzyni, w zwolnicach przednich oraz wszystkie filtry) a następne to 300-600zł chyba nie pamietam dawno to było. A co do części to nie wiem ile kosztują (nie było potrzeby kupować :mellow:). Ale raz zapytałem sie serwisanta czy części do KUBOTY są drogie to odpowiedział że nie są drogie że są ciągniki do których części są droższe ale ile co kosztuje nie powiedział więc trodno mi powiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasiu2008    0

jak juz pisałem prędzej wybije godzina zegarowa niż motogodzina na liczniku godzinowe jest napewno w fendzie bo podczas deptaniu (u nas) kukurydzy wujek zrobił tyle samo motogodzin co przy koszeniu usiebie (2 dni tu i tu) a ja naszą kubotą troche ponad 5 podczas gdy przy koszeniu było więcej ale dokładnie nie pamiętam ale coś ponad 10. Co do serwisu to nie było zadnego problemu wymieniali wszystko bez mrugnięcia okiem (akumulator i włącznik klimy)1 przegląd jeśli dobrze pamiętam to coś ok. 1500 zł kosztował (pełen przegląd tzn. olej w silniku, w skrzyni, w zwolnicach przednich oraz wszystkie filtry) a następne to 300-600zł chyba nie pamietam dawno to było. A co do części to nie wiem ile kosztują (nie było potrzeby kupować :mellow:). Ale raz zapytałem sie serwisanta czy części do KUBOTY są drogie to odpowiedział że nie są drogie że są ciągniki do których części są droższe ale ile co kosztuje nie powiedział więc trodno mi powiedzieć.

 

 

Ja ostatno miałem przeglad na 400mtg-wymiana oleju w silniku(Aral)+filtr(80zł),dolewka 15L oleju(Shell-16.50zł) do skrzyni+przegląd+dojazd wyszło mnie 640zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PatrykGY    4

A ma ktoś model m6040 lub m7040 jak się spisują w polu itp?


Darowanemu koniowi nie zagłada się w zęby tylko zakłąda mu się siodło!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agro973    41

Ostatnio oglądałem i siedziałem w Kubocie nie pamiętam w jakiej chyba 90 KM w kabinie jest bardzo przyjemnie wszystko jest pod ręką z tego co się przyglądałem to ciągnik solidnie wykonany. Ale podobno cena odstrasza :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gazela77    10

przeglądam to forum od dłuższego czasu i nigdzie nie znalazłem negatywnej wypowiedzi na temat marki Kubota. dlatego coraz bardziej skłaniam się do zakupu ciągnika tej marki. prosze właścicieli kuboty o umocnienie mnie w tym przekonaniu. dlaczego KUBOTA?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sniperghost
      Witam.
      Posiadam mini traktor kubota gl 320 . Ostatnio zauważyłem, że jakiś przewód wisi , jakby został zerwany, nie wiem gdzie on ma być podłączony. Jeżeli ktoś wie co to jest z góry dzięki za pomoc.


    • Przez strd
      Witojcie hej.
       Z racji zapchania się DPFa u ojca w Kubocie M7060 poszukuję gniazdka diagnostycznego. Wiem, że jest 4 pinowe i wisi gdzieś na wiązce nad chłodnicą, ale nic tam takiego nie widzę. Czy to jest to w którym jest wtyknięty rezystor 120 Ohm 1/2W?
      Z góry dzięki.
    • Przez jacek_83
      Mam problem z Kubotą l5040.
      Gdy jechałem z przemysłem, ciągnik zaczął tracić moc i mocno dymić na niebiesko, do tego stopnia, że byłem zmuszony redukować i nie wkręcał się w obroty. Pomyślałem, że może wtryski lub filtr paliwa. Wymieniłem filtr na nowy, do zbiornika wlałem preparat do czyszczenia wtrysków, ale to nie pomogło.
      Następnego dnia było już ok. Cały dzień i nawet małej chmurki. Kolejnego dnia problem powrócił. Dolałem paliwa i siuwaksu do czyszczenia wtrysków i pojeździłem. Było ok.
      Za jakiś czas pojechałem do majstra Kubotą, żeby poprawił elektrykę, było ok. Następnego dnia gdy wracałem znowu zaczął dymić na niebiesko.
      Nie zauważyłem, żadnej reguły, raz jest wszystko dobrze, a innym razem już nie. Nie zwróciłem uwagi czy bierze olej. Jak nie dymi nie ma siły, to wstawiam do garażu i nim nie jeżdżę.
      Problem pojawia się przy zagrzanym silniku. Nigdy przy odpalaniu. Paliwo z jednego źródła z Orlenu. Problem pojawił się na jesieni, po zakończonym sezonie zbiorów.
      Czy spotkaliście się z podobnym problemem? Gdzie najepierw szukać przyczyny?
    • Przez Nikt23489
      Witam. Mam problem z Kubotą M7040. Mianowicie traktor do tyłu jedzie płynie na każdym biegu lecz po przełączeniu rewersu do przodu ona ruszy kawałek i przestaje jechać. Jaki może być tego problem ?
    • Przez TymonMasa
      Witam posiadam Kubote M108S i mam pytanie do użytkowników tego modelu jak sprawuje sie u Was podnośnik? Jaka jes predkośc z jaką podnosi? Jak z czułością regulacji itd
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj