kubaguzik

co sadzicie o marce kubota

Polecane posty

zbig    0

Marubeni firma ktora sprzedaje Kubote przesadza z cenami np kubota M7040 nowa cena 134tys zł netto a New Holland T4030 podobna moc i wyposarzenie 114tys zl netto jest to traktor roku 2009. 20tys roznicy daje duzo do myslenia ile pazerne firmy zarabiają na traktorze? np ten model Kuboty w USA kosztuje 36000 $ brutto?.Jak bedą tak ceny podnosic to malo sprzedadzą ,tej marki nie ma nawet w zestawieniu sprzedarzy traktorow na 2008r w czasopismach rolniczych; Rolniczy Przegląd Techniczny, Agromechanice i Top Agrar Polska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Legat997    31

A konkretnie ten NH jakie ma wyposażenie, ktore Kubota ma w standardzie? Moim zdaniem koncern NH ma spore dofinansowanie z UE, i dlatego cena jest atrakcyjniejsza.

A tak nawiasem sa inne ciagniki o takiej mocy z jeszcze wyższa cena, i nikt generalnie sie nie skarży na pazerność koncernów.. ;) Dobrej jakości nie da sie kupic za mala cenę. ;)


Kto ma Japońca, to jeżdzi do końca! :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbig    0

Legat 997 masz racje np Fentd o podobnej mocy to wydaek okolo 200tys brutto . zł Cena traktora o mocy okolo 70KM nie powinna przekraczac w standartowej wersji 100tys netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamkubota9    0
;) Dobrej jakości nie da sie kupic za mala cenę. :D

Masz całkowitą racje Kubota jest od niedawna na Polskim rynku i ludzie myślą ze to jakieś dziadostwo które można kupić za pare groszy ale jakość Kuboty jest naprawde rewelacyjna. Ja rozważam też taką opcje iż Kubota na początku dała niższe ceny w Polsce zeby znaleść sobie klientów któży póżniej będą chwalili jej jakość swoim kolegom i Ci nawet za wysoką cenę zdecydują się na jej kupno ale do dzisiejszych podwyżek przyczyniła się także cena jena ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubor    0

i ile za pierwszy przegląd kasy wzieli??? szybko sie uwineli???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gago    0

Jeden gość ma taki ciągnik 80 konny z pobliskiej wsi i jak z nim tata rozmawiał to mówił że to dobry ciągnik. Ja słyszałem że są to bardzo dobre ciągniki mają super skret i sie mało psują ale tylko tak słyszałem.


Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz20    702

Mój wujo jest mechanikiem i rozmawiał z facetem u którego robił 360 bo miał do pomocy kubocie ;) chwalił bardzo tą markę nawet nas namawiał żebyśmy dla siebie kupili


Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubor    0

tomekjas napisz ile wzieli Ci za pierwszy przegląd KUBOTY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Legat997    31

Co do ceny za pierwszy przegląd po 50mtg to z własnych doświadczeń wiem, że oscyluje w granicach 1500...2000zl brutto. Materiały z robocizna.


Kto ma Japońca, to jeżdzi do końca! :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekjas    0
tomekjas napisz ile wzieli Ci za pierwszy przegląd KUBOTY

za przegląd za płaciłem 1566 zł

76 Litr olej (Mobil Fluide 424) -1064 zł

10 Litr (Mobil Delvac Luz)-105 zł

Filtr paliwa - 89 zł

Filtr oleju -74 zł

dwa filtry oleju hydraulicznego 234 zł

Olej ze skrzyni bardzo się świecił dlatego trzeba go wymieniać, dziwę się że niektórzy tego nie robią np. Helmex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek4312    0

za dużo mymyślają tych ciągników i kubota to niewypał


Zapalniczka- 2 zł
Benzyna- 50 zł
Widok palącej się szkoły- bezcenne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamkubota9    0

Jak by ktoś robił sobie pierwszy przegląd w Kubocie to niech sobie weźnie olej bo to po 50 mth to jeszcze dobry i by sie do smarowania czy tam czegoś innego nadał ja miałem taką możliwość ale nie skorzystałem niestety bo juz za późno moze gdzieś indziej nie mozna ale tak tylko mówie :P

 

za dużo mymyślają tych ciągników i kubota to niewypał

 

Co miałeś na myśli to pisząc bo jasno z tego wynika ze na pewno nie jeździłeś Kubotą, a może nawet jej nie widziałeś na żywo :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raffx89    2
za dużo mymyślają tych ciągników i kubota to niewypał

 

 

niewypal mowisz? na jakiej podstawie tak twierdzisz masz lub miales kubote ??moze znajomy ma,podaj jakies argumenty skoro twierdzisz ze to niewypał, pzdr:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamkubota9    0
dzisiaj pierwszy przegląd w mojej KUBOCIE

A mógłbyś napisać jaką Kubotkę posiadasz bo jak na razie nie masz żadnych fotek w galerii :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekjas    0

Pisałem na 9 stronie posiadam M9540

Jestem początkującym internautą i jeszcze nie umiem dodawać fotek ale będę próbował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubor    0

1.5tys za przegląd to nie mało pare groszy mnie szarpnie niedługo, ale wkońcu nie na byle jakich olejach maszynka pracuje;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekjas    0

Olej ze skrzyni postawiłem w pojemnikach, żeby się odstał,jak opiłki opadną planuje zalać go do Ursusa żeby ujednolicić oleje. Dobrze zrobię?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubor    0

chłopaki z serwisu tez tak mi radzili zrobic po przeglądzie bo to prawie nowy olej. Opiłki opadna na dno mozna jeszcze przez jakieś gęste sitko czy cos przepuścic zalac do innego ciagnika i nie bedzie mieszania oleju;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samex69    34
Kuboty są tak dopasowane że niema w nich żadnych uszczelek. Ich zaletą jest duży skręt oraz ich wyposażenie klima itp. Ale najfajniejszy jest rewers... Kolega niedaleko miał i to on opisywał go bo pracuje w agro mechanice. W Gnoju przy pełnym krokodylu trochę sie tył podnosi. A tak ogólnie to dobry ciągnik trochę wąski ale i do tego sie można przyzwyczaić. Niedawno kupiłem ME8200 i uważam go za doskonały ciągnik. Ale każdy ma swoją opinie na temat każdego ciągnika i nie da sie wyrazić szczegółowej opinii na temat tego ciągnika ponieważ niewielu ludzi go ma. A z częściami dealer mówił że mają składnice części w Polsce i że są łatwo dostępne. A cena przeglądu wynosi z tego co sie orjętuje około 1200 złotych.

 

Pozdrawiam Hanter.

jak chodzi twoja kubota? co sądzisz o tym ciągniku po 2 latach pracy? czy poleciłbyś kubote znajomemu?pozdrawiam !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hanter150    2

Oczywiście mogę ją polecić każdemu. Teraz ma 200 mtg. Do tej pory nie było żadnych awarii. Pracuje przy wszystkich maszynach co Forterra (no oprócz ładowacza i prac które są wykonywane równorzędnie). Dość długo nabija mtg moim zdaniem. No i wiadomo komfort kierowcy jest wyśmienity, lecz praktycznie brak miejsca dla pasażera. Teraz mam w aparacie około 50 zdjęć Kuboty więc myślę że jak będę miał więcej czasu to ze 20 takich lepszych wrzucę. No i cóż mogę jeszcze powiedzieć... Przegląd nie należy do najtańszych, lecz względem jakościowym materiałów do niego użytych myślę że wart jest swojej ceny. Następne mają być tańsze, ponieważ nie będą wymieniać oleju hydraulicznego . Tak szczerze to ona za ciężko u nas nie ma, gdyż ma dużo pomocników do roboty... Miejmy nadzieje że dalej będzie się dobrze sprawować...


KUBOTA ME8200, ZETOR 9641 + TUR, URSUS 3512, URSUS C360 + TUR --- Pracują na prawie 30ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromar1991    0

Jak to piszą na ulotkach " Japońska dokładność" widziałem te ciągniki na targach w kielcach , byłem w środku , patrzyłem pod maskę i zaskoczył mnie ten ciągnik - oczywiście pozytywnie , każdy myśli że jak Japońskie lub Chińskie to nie ma co kupować ale jest wręcz przeciwnie jeśli chodzi o kubote ,dobre i oszczędne silniki ale troszkę drogie te ciągniczki .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasiu2008    0

No wiesz Japońsie to Japońskie i mylić z Chińskimi składakami:)

Ja mam Me 9000 mam prawie 200mtg i czeka mnie drugi przegląd tym razem tańszy :) jestem bardzo zadowolony z tego ciągnika,zwrotny,rewers,pięknie pracujący silnik cichy jak dostawczak i każdy w nim szuka tych 94Koni i Ta KLIMA? :) :) :)

Edytowano przez andrzej2110
Cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sniperghost
      Witam.
      Posiadam mini traktor kubota gl 320 . Ostatnio zauważyłem, że jakiś przewód wisi , jakby został zerwany, nie wiem gdzie on ma być podłączony. Jeżeli ktoś wie co to jest z góry dzięki za pomoc.


    • Przez strd
      Witojcie hej.
       Z racji zapchania się DPFa u ojca w Kubocie M7060 poszukuję gniazdka diagnostycznego. Wiem, że jest 4 pinowe i wisi gdzieś na wiązce nad chłodnicą, ale nic tam takiego nie widzę. Czy to jest to w którym jest wtyknięty rezystor 120 Ohm 1/2W?
      Z góry dzięki.
    • Przez jacek_83
      Mam problem z Kubotą l5040.
      Gdy jechałem z przemysłem, ciągnik zaczął tracić moc i mocno dymić na niebiesko, do tego stopnia, że byłem zmuszony redukować i nie wkręcał się w obroty. Pomyślałem, że może wtryski lub filtr paliwa. Wymieniłem filtr na nowy, do zbiornika wlałem preparat do czyszczenia wtrysków, ale to nie pomogło.
      Następnego dnia było już ok. Cały dzień i nawet małej chmurki. Kolejnego dnia problem powrócił. Dolałem paliwa i siuwaksu do czyszczenia wtrysków i pojeździłem. Było ok.
      Za jakiś czas pojechałem do majstra Kubotą, żeby poprawił elektrykę, było ok. Następnego dnia gdy wracałem znowu zaczął dymić na niebiesko.
      Nie zauważyłem, żadnej reguły, raz jest wszystko dobrze, a innym razem już nie. Nie zwróciłem uwagi czy bierze olej. Jak nie dymi nie ma siły, to wstawiam do garażu i nim nie jeżdżę.
      Problem pojawia się przy zagrzanym silniku. Nigdy przy odpalaniu. Paliwo z jednego źródła z Orlenu. Problem pojawił się na jesieni, po zakończonym sezonie zbiorów.
      Czy spotkaliście się z podobnym problemem? Gdzie najepierw szukać przyczyny?
    • Przez Nikt23489
      Witam. Mam problem z Kubotą M7040. Mianowicie traktor do tyłu jedzie płynie na każdym biegu lecz po przełączeniu rewersu do przodu ona ruszy kawałek i przestaje jechać. Jaki może być tego problem ?
    • Przez TymonMasa
      Witam posiadam Kubote M108S i mam pytanie do użytkowników tego modelu jak sprawuje sie u Was podnośnik? Jaka jes predkośc z jaką podnosi? Jak z czułością regulacji itd
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj