kubaguzik

co sadzicie o marce kubota

Polecane posty

gazela77    10

Też złego słowa o serwisie Kuboty nie mogę powiedzieć,chociaż żadnej awarii nie miałem więc nie wiem jak to będzie.
Faktycznie woda się leje do kabiny w czasie deszczu przy otwartej tylnej szybie.
A nowa seria wygląda nieźle i chętnie ją wypróbuje bo podobno już w grudniu będą u dealerów na placach.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Ktoś wie jakie moce nominalne i max bez boost ma m7?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Chyba 130, 150 i 170 KM bez boost. Z boost dane są na stronie producenta.  Prawdziwą zagadką jest jaki mają moment obrotowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

W polskiej specyfikacji jest podana tylko moc max z boost, w angielskiej specyfikacji jest już podana moc nominalna i max z boost ale to też lipa bo jak to porównać do innych marek... A moment może taki lipny, ze wstyd pisać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

4 gary i 6,1l nie wiem czym oni napedzili pojemnośc chyba misą. Fajne skrętne maszyny ale jako ciągniki pomocnicze, dla mnie jako główny sprzet do ciezkiej roboty to ma  miec mase i gabaryt.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kubota ciągnik dobry do lekkich prac z rozsiewaczem i opryskiwaczem natomiast do cięższych nie za bardzo ze względu na zbyt małą masę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pp1208    706

Koledzy proponuje najpierw wziąść na test taką kubote i sie przekonać. Z testami nie bedzie problemu :) Piszecie ze niema mocy ze za lekka. Ja troche nią pojeździłem i wiem ze jest spora różnica miedzy Kubotą M7.151 a Steyrem 6140 Profi który teoretycznie powinien byc mocniejszy. Niby miał te 6 cylindrów ale na 11 biegu ( czyli tak jakby trójka) przy pedkości 14 km/h schodził z obrotów z pługiem 4x40 który ciągam kubotą M9960. Moja kubota daje rade do 9hm/h. A znowu Kubota M7.151 na teście u kolegi z pługiem KV AB100 dala rade wyciągnąć też 14km/h i wydawało mi sie ze nie była tak obciążona jak Steyr. Panowie zanim coś o niej napiszecie to weźcie ją na test zeby wiedziec o czym sie pisze ;) I jeszcze jedno. Gdyby była takim "bublem" jak piszecie to by sie nie sprzedawała a na chwile obecną lata juz 6 sztuk w polsce :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Po prostu bajki piszesz. Co chcesz udowodnić, że ci coś się wydawało? Steyer vs Kubota z innym pługiem na innym polu i coś się wydawało. To już lepiej wolę porównać np wysokość momentu obrotowego na papierze. Bo to mi coś powie. A takie porównania to tylko mogą mnie rozbawić. To, że lata 6 sztuk to wcale nie musi świadczyć dobrze o ciągniku. Może dobrze świadczyć o handlowcach. Bo ja bym nie kupił czegoś co nie wiem jaki ma moment obrotowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pp1208    706

Chodziło mi o to ze niby ten Steyr ma 6 cylindrów i tak duzy moment obrotowy i wcale tego nie było czuć. No jak dla mnie to troche  ,smiesze jak tak duzy ciągnik pierdział w takim pługu. To ze sprzedano 6 sztuk to bardziej swiadczy o ciągniku niż o handlowcu bo chodzby handlowiec był najlepszy to gówna i tak nikomu nie wciśnie. Az tak głupich ludzi niema. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tygrysek    21

kolego pp1208 to jam zestawem john deere 6090MC + kverneland AB100 12km/h jechałem to kubota powinna 18km/h z taką mocą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Ja jednak się będę upierał, że te 6 sztuk świadczy o handlowcu. Kupujący musieli uwierzyć na słowo. Bo w testach wszystkiego nie sprawdzisz zwłaszcza w kilka godzin. A ciągnik jest bardzo krótko na rynku więc nie ma o nim żadnych opinii użytkowników.

Tym bardziej, że z twego opisu widać jak te porównania są robione. Trzeba było na jednym polu sprawdzać z tym samym pługiem. Na tą samą głębokość. Dobrać podobny bieg po obrotach i prędkości i wtedy sprawdzać. Wtedy byś napisał, że kubota jadąc z taka prędkością przy tylu obrotach z takim pługiem na takiej klasie ziemi i głębokości orki szła jak dzik. A steyer z takimi samymi parametrami i warunkami zdychał. Prawda jest taka, że większość rolników dostaje na test ciągnik jednej marki. Często przesiada się z jakiegoś starego. I jaka to by nie była marka nowy sprzęt robi wrażenie.

Moment obrotowy to ważny parametr w pracy ciągnika i dziwne jest, że kubota go nie podaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2093

Ja uważam ze 6 sztuk to bardzo mało. Kraj duży i mimo wszystko trochę ciągników nowych co miesiąc sie sprzedaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pp1208    706

kubota M7 to drogi ciągnik i podobnie jak inne w tej cenie nie bedą sie sprzedawać jak ciepłe bułeczki. Dorze sprzedają sie ciągniki ponizej 100KM i do tego składaki za pieniądze w granicach 150-200 tys. Mało jest gospodarzy co kupują ciągniki za 400 i wiecej tysięcy. 

@hubertuss poczekajmy jeszcze troche. Czas pokaze czy to kupa złomu czy moze jednak coś jest to warte. :) a co do porównania kuboty do steyra to były takie moje odczucia. Moze nie miarodajne ale jak dla mnie nie było tej ogromnej przepraści miedzy 4 a 6 cylindrów tak jak niektórzy mówią. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2093

Ponad 400 za ta kubote? Nic dziwnego ze dają ja chętnie
Na testy bo nikt nie chce wydać tyle za ciągnik nie oszukujmy sie średniej klasy. I 2 lata od premiery ciągnika coś mówią o tym jaki on rozchwytywany. Za grubo ponad 400 to można szukać Jd, valtry, maseya czy jakiegoś case ale nie kuboty. Nigdy bym nie dał tyle kasy za ten ciagnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pp1208    706

Nie dał bys tyle kasy bo niewiesz co to jest :) Ciągnik miał premiere dwa miesiące temu a nie dwa lata temu a po drugie to jest ciągnik klasy Premium a nie średniej klasy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rrafcior    0

ja miałem  też ją na testach  M7151 dla mnie porażka przy cenie 410 tys netto nic specjalnego nie oferuje, a a skrzynia to totalne dno tarpie szarpie, przy kazdej zmianie zakresu niemal ze staje w miejscu, a jest 6 zakresów po 4 przełożenia na każdym, komputer tez nic specjalnego nie pokazuje, a wyswietlane spalanie całkiem oszukane, pokazuje cały czas 11.1 a gdzie w realu wyszło 16 na godz, a moc 150+20 nie sadze, a przy skrzyni bestopniowej przypuszczam ze jeszcze słabiej, w tej cenie w a nawet 20 tys taniej w lepszym wyposażeniu mam jd 6145 R strasznie sie rozczarowałem tym ciagnikiem, a dodam ze byłem gotowy brac go w ciemno, bo mam 108s i spisuje sie rewelacja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pp1208    706

Powiem tyle. Ktoś załozył konto tylko po to aby hejtowac Kubote. Konto ma od dwóch dni. To kolejny fejk je***ny. Mnie nie musisz zniechęcac do tego ciągnika bo ja wiem co to jest :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rrafcior    0

To  nie jest żaden hejt kolego, tylko fakty, ja naprawde byłem gotowy ją kupić, ale nie za ta cene  za te wykonanie, a po za tym to nie jest ta kubota co kiedyś która wyjezdzała w całości z jednej fabryki, co było jej ogromną zaletą, nie oszukujmy się to jest teraz składak z silnikiem kuboty robiony w francji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pp1208    706

dlatego ze składak to juz jest nie dobra ? W takim razie musisz przekreślic także wszystkie inne marki ciągników :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sniperghost
      Witam.
      Posiadam mini traktor kubota gl 320 . Ostatnio zauważyłem, że jakiś przewód wisi , jakby został zerwany, nie wiem gdzie on ma być podłączony. Jeżeli ktoś wie co to jest z góry dzięki za pomoc.


    • Przez strd
      Witojcie hej.
       Z racji zapchania się DPFa u ojca w Kubocie M7060 poszukuję gniazdka diagnostycznego. Wiem, że jest 4 pinowe i wisi gdzieś na wiązce nad chłodnicą, ale nic tam takiego nie widzę. Czy to jest to w którym jest wtyknięty rezystor 120 Ohm 1/2W?
      Z góry dzięki.
    • Przez jacek_83
      Mam problem z Kubotą l5040.
      Gdy jechałem z przemysłem, ciągnik zaczął tracić moc i mocno dymić na niebiesko, do tego stopnia, że byłem zmuszony redukować i nie wkręcał się w obroty. Pomyślałem, że może wtryski lub filtr paliwa. Wymieniłem filtr na nowy, do zbiornika wlałem preparat do czyszczenia wtrysków, ale to nie pomogło.
      Następnego dnia było już ok. Cały dzień i nawet małej chmurki. Kolejnego dnia problem powrócił. Dolałem paliwa i siuwaksu do czyszczenia wtrysków i pojeździłem. Było ok.
      Za jakiś czas pojechałem do majstra Kubotą, żeby poprawił elektrykę, było ok. Następnego dnia gdy wracałem znowu zaczął dymić na niebiesko.
      Nie zauważyłem, żadnej reguły, raz jest wszystko dobrze, a innym razem już nie. Nie zwróciłem uwagi czy bierze olej. Jak nie dymi nie ma siły, to wstawiam do garażu i nim nie jeżdżę.
      Problem pojawia się przy zagrzanym silniku. Nigdy przy odpalaniu. Paliwo z jednego źródła z Orlenu. Problem pojawił się na jesieni, po zakończonym sezonie zbiorów.
      Czy spotkaliście się z podobnym problemem? Gdzie najepierw szukać przyczyny?
    • Przez Nikt23489
      Witam. Mam problem z Kubotą M7040. Mianowicie traktor do tyłu jedzie płynie na każdym biegu lecz po przełączeniu rewersu do przodu ona ruszy kawałek i przestaje jechać. Jaki może być tego problem ?
    • Przez TymonMasa
      Witam posiadam Kubote M108S i mam pytanie do użytkowników tego modelu jak sprawuje sie u Was podnośnik? Jaka jes predkośc z jaką podnosi? Jak z czułością regulacji itd
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj