kubaguzik

co sadzicie o marce kubota

Polecane posty

silver105    10

sorka pomyliła mi się kubota z fotonem kubota jest spoko ale foton to niech się schowają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas120    4
Skąd jesteś bo ja z okolic łap , widziałem na pokazie 105 z belownicą to dymiła i to nawet sporo ale miała już 1500mtg, Pokaz był na łące u mego sąsiada, była też ta dziewiedziesięcio konna z kosiarką fella to dawała sobie nieźle rade, tylko kosiarka ją zagłuszała bo strasznie głośno chodziła

chcialbym zobaczyć jak dymiła bo moim zdaniem to niemożliwe!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

Szkoda że nie miałem aparatu że sobą to bym nagrał filmik i ci pokazał jak dymiła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hanter150    2

Hm niech mi ktoś pokaże jak dymi. Moja nawet jak przy rozrzutniku 8 ton po błocie jechała to gazu do oporu i prawie dymku nie puszczała.


KUBOTA ME8200, ZETOR 9641 + TUR, URSUS 3512, URSUS C360 + TUR --- Pracują na prawie 30ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas120    4

no przeciez silnik spełniający normy EuroII nie może dymic (jedenie przy przyspieszaniu) no chyba że jest uszkodzony (pompa wtreyskiwacze)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

Nowe może i nie dymią , ale ta była ciągnikiem testowym i przy dobijaniu beli dymiła.Dla mnie ten dymek się podobał :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbig    0

Kubota Polska sprzedawala do tej pory stare modele traktorw dopiero 108 jest najnowszym modelem a w USA sa od roku nowe serie traktorów np 6040,5040 7040,i inne opatre na comon reillu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Legat997    31

Ja miałem przez tydzień Kubote na podwórku i dla mnie zaczepisty statek, na dodatek z Quicke Tur to robota bajka, no może tył za lekki do Tura trzeba coś ok. 1t wrzucić, ale to szczegół, idzie jak czołg z przodkiem, 1 szos i 2 to jak w MF 255 U4512 i nic, a te bajki z dymkiem to trochę to normalne - KTO szanuje nie swój ciągnik?! a zwłaszcza testowy..Znajdą się na cały powiat na palcach jednej ręki użytkownicy, którzy traktuja w poszanowaniu taki ciągnik, a inni...pedał za podłogę i hej hej nas nie dogoniat! ;-) Było tak z Kubota 105 cała wieś orała 24h/dobe i kto co miał podobnego do paliwa to do baka i zaczepili mu 5 skib Kvernelanda... a na koniec Mazut do baka- zatkało filtry i test się zakończył przymusowo.. :D


Kto ma Japońca, to jeżdzi do końca! :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skrok18    1

jesli będe kupywał nowy ciągnik to najbardziej będe przekonany do kuboty ME 5700 odpowiednia dla mnie maszyna . proxima jest tez lux ale co do spalania to nie jestem przekonany . belarus jako tako puki sie nie zapsuje ale kubota to jest sprzęt malo psujący się ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365

Tez coraz poważniej zaczynam myśleć nad kubota ME5700, ten rewers bez sprzęgła to napewno super sprawa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mati88    0

Kubota to dobre ciągniki. To fakt silniki są ciche i brzmieniem przypominają bardziej parce tych silników w samochodach osobowych B). Dobrze wykonane. Własnie Kubota wypuściła nowy model M108S, poprawili wygląd i musze przyznać że ten model sie udał. Można obejrzec o nim filmik na http://www.technikarolnicza.pl/index.php?go=art012

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

Mnie coraz bardziej przekonuje do siebie Kubota, oglądałem pare filmików jak pracuje Kubota i powiem, ze nawet ładnie sie sprawuje, ale niestety nie widziałem jej z bliska i nie pracowałem nią ;/


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałbym zapytać o opinie na temat nowych modeli ciągników Kubota: M6040, M7040, M8540, M9540 oraz M108S.

 

Szczególnie interesują mnie te dwa największe modele - 99 konny M9540 oraz 108 konny M108S. Oczywiście użytkowników mniejszych modeli też proszę o wypowiedź, szczególnie w kwestii jakości i niezawodności tych maszyn.

 

Niedługo będę wybierał ciągnik, a podobno te Kuboty przyjeżdżają w całości z Japonii (nie licząc kół, TUZu, fotela i jakiś detali). Ciekawe, czy ich jakość jest porównywalna z japońskimi autami?

 

Jeżeli użytkujecie Państwo traktory Kubota lub mieliście z nimi styczność, bardzo chciałbym poznać wasze zdanie na temat tych produktów - ich jakości, niezawodności i trwałości. Z góry dziękuję za odpowiedź!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Legat997    31

Kubota M 108S - jak dla mnie to jak dotąd rewelacja, rewers elektrohydrauliczny bez sprzęgła, klimatyzację, fotel pneumatyczny, doskonałą widoczność (tłumik przy prawym słupku kabiny), no i spalanie jest naprawdę małe. Sprawdzam tylko płyny eksploatacyjne, czyszczenie od czasu do czasu filtrów przy duzym zapyleniu, no i uzupełniam paliwo. Chodzi i funkcjonuje jak szwajcarski zegarek.


Kto ma Japońca, to jeżdzi do końca! :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hanter150    2

Moja ME8200 jest jak dotąd doskonała. Mam już w niej 102 mtg i narazie brak jakichkolwiek awarii. Jak ma ktoś jakieś pytanie dotyczące modelu ME8200 to postaram się odpowiedzieć.


KUBOTA ME8200, ZETOR 9641 + TUR, URSUS 3512, URSUS C360 + TUR --- Pracują na prawie 30ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafik256    22

Miałem wczoraj na testach kubotę ME 108S i sczerze mówiąc ogólne wrażenia sa straszne pierwsze wrażenie to mała i beznadziejnie wykonana kabina pózniej podnośnik nie dośśc ze miał problem z podniesieniem pługa obrotowego V&N 4x45 to podczas orania były problemy z jego dziłaniem i regulacją, totalna porażka. Ziemia na której była wykonywana orka to był piach VI klasy najlzejsza z możliwych i ciagnik przy głębokosci 23-25 cm miał problem z utrzymaniem prędkości 10 km/h i na dodatek ponizej 2000 obr/min silnik po prostu nie ma mocy trzeba trzymac chociaz 2400 ( silnik kręci sie do 3 tys !!!!), gdzie na tym samym kawalku MF 3090 nie miał problemu jadąc około 14km/h. Po wjechaniu kubotą na gline po prostu śmiech na sali brakowało juz biegów, zeby nie zdusiąc silnika trzeba było jechać 2,5 do max 3km/h dlatego po przejechaniu 100m odpuściłem sobie i dokończyłem orke MF-em. a teraz co najlepsze kubota na zaoranie 2.8 ha tego piachu potrzebowała jedynie 47 litrów paliwa!!!! (i to ma byc oszczedny ciagnik kto takie głupoty rozpowszechnia) dla porównania dodam ze na zaoranie tego samego pola 20 letni MF 3090 potrzebuje 30 litrów paliwa.

Jedyną rzeczą która zasługuje na pochwałę była skrzynia a w szególności wzmacniacz momentu oraz rewers tylko do tego nie mozna moeć zastrzeżeń a tak poza tym porażka nie ciągnik.

PS. próbowałem również sprawdzic kubotę w innych maszynach z którymi pracuje MF i tak po podczepieniu jej do agregatu ścierniskowego Kvernelanda silowolf 2,1 (dwa rzędy zębów z gęsią stopą nastepnie talerzówka w układze V oraz na końcu wał) ciągnik nie był w stanie oderwac tego od ziemi (przód sie troche unosi)ł fakt ze cały agregat ma długość ponad 5,5 metra jednak MF pracował już z nim 2 sezony. Po podczepieniu kuboty do agregatu uprawowo siewniego amazne KG301 + poznaniak podnośnik dał sobie rade przy pustym siewniku jednak pomimo 600 kg z przodu jazda była niemozliwa.

Z powodu wyżej wymienioych przyczyn test mój trwał jedynie 6 godzin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sniperghost
      Witam.
      Posiadam mini traktor kubota gl 320 . Ostatnio zauważyłem, że jakiś przewód wisi , jakby został zerwany, nie wiem gdzie on ma być podłączony. Jeżeli ktoś wie co to jest z góry dzięki za pomoc.


    • Przez strd
      Witojcie hej.
       Z racji zapchania się DPFa u ojca w Kubocie M7060 poszukuję gniazdka diagnostycznego. Wiem, że jest 4 pinowe i wisi gdzieś na wiązce nad chłodnicą, ale nic tam takiego nie widzę. Czy to jest to w którym jest wtyknięty rezystor 120 Ohm 1/2W?
      Z góry dzięki.
    • Przez jacek_83
      Mam problem z Kubotą l5040.
      Gdy jechałem z przemysłem, ciągnik zaczął tracić moc i mocno dymić na niebiesko, do tego stopnia, że byłem zmuszony redukować i nie wkręcał się w obroty. Pomyślałem, że może wtryski lub filtr paliwa. Wymieniłem filtr na nowy, do zbiornika wlałem preparat do czyszczenia wtrysków, ale to nie pomogło.
      Następnego dnia było już ok. Cały dzień i nawet małej chmurki. Kolejnego dnia problem powrócił. Dolałem paliwa i siuwaksu do czyszczenia wtrysków i pojeździłem. Było ok.
      Za jakiś czas pojechałem do majstra Kubotą, żeby poprawił elektrykę, było ok. Następnego dnia gdy wracałem znowu zaczął dymić na niebiesko.
      Nie zauważyłem, żadnej reguły, raz jest wszystko dobrze, a innym razem już nie. Nie zwróciłem uwagi czy bierze olej. Jak nie dymi nie ma siły, to wstawiam do garażu i nim nie jeżdżę.
      Problem pojawia się przy zagrzanym silniku. Nigdy przy odpalaniu. Paliwo z jednego źródła z Orlenu. Problem pojawił się na jesieni, po zakończonym sezonie zbiorów.
      Czy spotkaliście się z podobnym problemem? Gdzie najepierw szukać przyczyny?
    • Przez Nikt23489
      Witam. Mam problem z Kubotą M7040. Mianowicie traktor do tyłu jedzie płynie na każdym biegu lecz po przełączeniu rewersu do przodu ona ruszy kawałek i przestaje jechać. Jaki może być tego problem ?
    • Przez TymonMasa
      Witam posiadam Kubote M108S i mam pytanie do użytkowników tego modelu jak sprawuje sie u Was podnośnik? Jaka jes predkośc z jaką podnosi? Jak z czułością regulacji itd
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj