kubaguzik

co sadzicie o marce kubota

Polecane posty

grzen    199

zastanawiam się w którym ciągniku jest najtańszy układ paliwowy ////////////////// może w T-25 a nie przepraszam w esie bo tam był tylko ieden gar;/

swoją drogą po jaką cholere wymyślają co ras to nowe ciągniki nie lepiej było za koniem polatać ,koń jak nawali do dalej będzie robił ,a TRAKTOR????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Traktor tez będzie jeszcze dłużej jak koń. Tylko trzeba zadbać o odpowiednią jakość. W wielu markach pomimo, że CR. Problemów z układem paliwowym nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dasiekk    27

Ja na moją jeszcze czekam ale w okolicy mam około 10 Kubot, wiem że kilka z nich jest dosyć intensywnie eksploatowanych a każdy z właścicieli wypowiada się w samych superlatywach na temat tych ciągników. W czoraj rozmawiałem ze znajomym który planuje zakup coś do 75 KM , pracuje on w jednej z firm serwisujących ciągniki , i powiedział że  do 80KM Kubota nie ma konkurencji jeżeli ma być ciągnikiem pomocniczym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Pod jakim względem? Tania jest to fakt. Ale nic poza tym. Oczywiście jak ktoś zdecyduje się na daną rzecz to zawsze będzie ja chwalił, aby uzasadnić nawet przed samym sobą swój wybór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dasiekk    27

Hubertuss , Ty to masz jakiś uraz - można by podejzewać że cię Kubota potrąciła ;). A tak na serio to ja zdecydowałem się bo potrzeba mi maszyny do opryskiwacza (ciągane 1500L) , rozsiewacza i generalnie tyle. A ten znajomy o którym pisałem pracuje w serwisie pewnej niebieskiej marki i trudno mi posądzać go o stronniczość. Każdy ma wybór gdzie i jak wydaje swoje pieniądze. Ja wychwalać albo ganić zacznę jak już moja przyjedzie (dzwonił dealer że pewnie na czwartek ) więc wtedy napiszę o swoich doświadczeniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Dobrze, że ciągany po zawieszany mógł by być problemem. Nie mam żadnych urazów. Ale takie pisanie, że kubota nie ma konkurencji do 80 KM mnie bawi. Bo nie ma pod jakim względem? Gdyby sprzedawali w takich cenach małe jd, mf czy fendty nie wielu decydowało by się na kubotę. Bo nic w niej takiego konkurencyjnego nie ma oprócz ceny. A jak widać po problemach z np układem paliwowym, które zgłaszają sami użytkownicy nie ja. Niższa cena czasami przekłada się na niższa jakość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dasiekk    27

Pewnie masz rację. Jak mniemam u Ciebie same Fendty stoją. Ja mam JD do ciężkich prac, mam MF 3635 i MF255. I musze ci powiedzieć że gdyby JD lub MF był w tej samej cenie to bym się pewnie nie zdecydował na zielonego ani czerwonego z powodu spalania - wiem że napiszesz że pali pewnie podobnie tyle że ty piszesz to co wyczytałeś w testach a ja używam dużego JD i małego MF 3635 i powiem ci że JD nie pali dużo na robotę którą robi ale już spalanie MF 3635 jest niewspółmiernie duże w porównaniu z Kubotą (miałem kilka miesięcy kubotę w użytkowaniu w tamtym roku). Każdy szuka ciągnika do innych zastosować - gdybym szukał ciągnika głównego to bym się pewnie nie zdecydował na kubotę ale jako ciągnik pomocniczy moim zdaniem to w tej chwili najlepsza propozycja w stosunku jakość /cena. 


Dodam jeszcze że pewnie gdyby BMW albo Mercedes było w cenie Opla to mało kto kupiłby Opla - ot Twoja logika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Oczywiście, że taka jest logika. Cena robi swoje. A tanio i dobrze ciężko jest połączyć. Co do spalania dużego jd. Nie masz porównania do tego ile pali duży fendt czy mf. 3635 może i pali więcej niż kubota. Ale przynajmniej nie ma dpf a i nie trzeba zostawiać go na chodzie, aby filtr się wypali. Np zimą, gdy czasami ciągnik potrzebny jest na 5 minut i silnik nawet się nie zdąży rozgrzać.

U mnie same mf y. 390 stary dziadek z nie znaną liczbą mth i nie wiadomo jak starymi akumulatorami pali przy - 18. Na nie wiadomo jakiej ropie, bo jeżdżę na ruskiej. 4270 pali w polu mniej niż nowe kuboty. Więc mogę śmiało napisać, że kuboty nigdy bym nie kupił hehe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mario_80    0

U mnie w okolicy są kuboty i jak się rozmawia z właścicielami to twierdzą, że są zadowoleni. Ile w tym prawdy a ile "pochwalę bo się będą śmiali, że kupiłem." - tego już niestety nie wiem...Jednego znam bliżej i faktycznie jest zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dasiekk    27

Przypominasz mi hubertuss mojego wójka. On też twierdzi że jego c360 jest lepsza niż NH jego syna ;). Ja pisze o Kubocie niespełna 70 konnej a ty o MF 110 konnym. Szkoda gadać. Mam porównanie kuboty z mf o zbliżonych mocach i jak sam przyznałes mf pali więcej. Ja ci powiem że jestprzepaść w spalaniu. No ale oczywiście twój mf pali mniej. on nawet nie pali on liże paliwo. Ludzie nie słuchajcie takich eksertów którzy gdzieś coś słyszeli , przeczytali w gazecie a sami w temacie nie mają żadnego doświadczenia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Szkoda, że nie widzisz siebie post wyżej, gdzie porównujesz spalanie dużego jd z małym mf em. Na tej podstawie wyciągasz wnioski, że nie kupił byś ani czerwonego ani zielonego. A przecież ich nie porównywałeś. Chodzi mi o "duże" ciągniki. Więc co słyszałeś gdzieś, czy wyczytałeś? No ale nie pierwsze to na tym forum. Tobie można a mi nie. Robisz mi zarzuty z czegoś co sam pierwszy zacząłeś. Ale nawet tego nie zauważasz.

Poza tym napisałem, że mój mf pali w polu mniej niż nowe kuboty. Ale nie napisałem, że mniej jak twoja. Bo ludzie podawali tu spalanie na hektary nowych kubot o podobnych mocach. I każdy napisał co ile mu pali.

Ja bym powiedział, że nie ma co słuchać ekspertów którzy nie widząc co sami piszą, zarzucają innym coś co sami wcześniej zrobili. A do podania spalania nie trzeba być ekspertem.

Jak ci kolega opowiada jak na wakacjach było to tez mu nie wierzysz bo razem nie byłeś? Jak ci w szkole uczyć się z książki kazali to też w to nie wierzyłeś? Bo sam na oczy nie widziałeś. Biologia, fizyka, geografia, religia, matma, historia. Sam wszystko sprawdziłeś. Czy wiesz bo ci nauczyciel powiedział i w książce przeczytałeś? Nie rozśmieszaj mnie takimi tekstami. Bo gdybyś więcej słuchał i czytał nawet gazety. To lepiej radził byś sobie z czytaniem ze zrozumieniem i pisaniem. I nie zarzucał komuś tego co sam robisz. Bo wiedział byś, że druga strona szybko użyje tego przeciwko tobie.

Co do testów i gazet to. Często poparte są niezależnymi badaniami robionymi przez fachowców. Na fachowych specjalistycznych urządzeniach. Ale jak kubota źle wypada w teście ciągników około 100 KM. To trzeba te testy wyśmiać. Bo co innego pozostaje użytkownikowi kuboty, któremu wmówili, że pali najmniej.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dasiekk    27

Pisałem o JD i MF. Mf mam osobiście i wiem że w podobnej mocy spalanie MF jest dużo wyższe. O swoim JD pisałem że pali dużo ale jest duży i robi robotę. Dopisałem też że dużej kuboty bym nie kupił. Małego JD ma sąsiad. i nie może się doczekać aż minie 5 lat ;). Robi c360 bo zielony dużo mu pali. Ale z Tobą dyskutować już nie zamierzam bo chyba wszystkie rozumy zjadłeś - o przepraszam - raczej wszystkie gazety przeczytałeś. Sukcesów w Nowym Roku życzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piteriiv    82

ja kubote dobrze wspominam( pracowałem na budowach) jak miała zwykłe pompy sekcyjne , nie wiele paliły wybredne też nie były, nie którzy na budowie żartowali że mazut też by przepaliły ale jak zaczeli kombinować z oszczednościami to szlak wszystko trafił a co najgorsze łapią frajerów hasłami 3 lata gwarancji na wszystko a jak co do czego przyjdzie to za nic nie biorą odpowiedzialności. a co do awaryjności to nie wiele osób przyzna sie do awarii - naprawią i cheja dalej  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

Kto ma Japonca ten jezdzi do konca ;)

 

"Kubota to głupota"

 

pewnie dostane za to od moderatora ale nie mogłem się powstrzymać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

z dzieci na dzieci aż się rozleci :D 

kolega ma kubotę , w sumie dwie jedna to 88 koni bodajże, jak zapiął moją bronę talerzową unia cut l 2,8 metra z wałem to nie mógł jechać bo go zwodziło, komplet obciążników,

ja jeździłem z nią td95, mam też jx 60 i nawet ten maluch lepiej sobie radził niż kubota,  jest na lekki i za krótki.

chyba że jako pomocniczy, le do rozsiewacza czy do opryskiwacza zawieszanego to i tak się nie nadaje  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
inwi    7

a tu dalej jałowy spór. Marka jak marka czasy się zmieniły i nie ma już ciągników model w model udanych(a nawet dawniej zdarzały się modele porażki).jedni twierdzą że Kubota super inni że nie.Ja twierdzę że do tej pory powinniśmy wiedzieć które modele Kubot są udane a które nie i jakie są ich typowe usterki.każdy producent ma mniej lub bardziej udane modele więc czemu kubota ma mieć same super.jeśli masz udany traktor to super podziel się tym, jeśli nie też. na litość boską na przykładach realnych i bez kolorowania.ja otwarcie pisałem na forum o niedociągnięciach użytkowanych ciągników i wy to róbcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sniperghost
      Witam.
      Posiadam mini traktor kubota gl 320 . Ostatnio zauważyłem, że jakiś przewód wisi , jakby został zerwany, nie wiem gdzie on ma być podłączony. Jeżeli ktoś wie co to jest z góry dzięki za pomoc.


    • Przez strd
      Witojcie hej.
       Z racji zapchania się DPFa u ojca w Kubocie M7060 poszukuję gniazdka diagnostycznego. Wiem, że jest 4 pinowe i wisi gdzieś na wiązce nad chłodnicą, ale nic tam takiego nie widzę. Czy to jest to w którym jest wtyknięty rezystor 120 Ohm 1/2W?
      Z góry dzięki.
    • Przez jacek_83
      Mam problem z Kubotą l5040.
      Gdy jechałem z przemysłem, ciągnik zaczął tracić moc i mocno dymić na niebiesko, do tego stopnia, że byłem zmuszony redukować i nie wkręcał się w obroty. Pomyślałem, że może wtryski lub filtr paliwa. Wymieniłem filtr na nowy, do zbiornika wlałem preparat do czyszczenia wtrysków, ale to nie pomogło.
      Następnego dnia było już ok. Cały dzień i nawet małej chmurki. Kolejnego dnia problem powrócił. Dolałem paliwa i siuwaksu do czyszczenia wtrysków i pojeździłem. Było ok.
      Za jakiś czas pojechałem do majstra Kubotą, żeby poprawił elektrykę, było ok. Następnego dnia gdy wracałem znowu zaczął dymić na niebiesko.
      Nie zauważyłem, żadnej reguły, raz jest wszystko dobrze, a innym razem już nie. Nie zwróciłem uwagi czy bierze olej. Jak nie dymi nie ma siły, to wstawiam do garażu i nim nie jeżdżę.
      Problem pojawia się przy zagrzanym silniku. Nigdy przy odpalaniu. Paliwo z jednego źródła z Orlenu. Problem pojawił się na jesieni, po zakończonym sezonie zbiorów.
      Czy spotkaliście się z podobnym problemem? Gdzie najepierw szukać przyczyny?
    • Przez Nikt23489
      Witam. Mam problem z Kubotą M7040. Mianowicie traktor do tyłu jedzie płynie na każdym biegu lecz po przełączeniu rewersu do przodu ona ruszy kawałek i przestaje jechać. Jaki może być tego problem ?
    • Przez TymonMasa
      Witam posiadam Kubote M108S i mam pytanie do użytkowników tego modelu jak sprawuje sie u Was podnośnik? Jaka jes predkośc z jaką podnosi? Jak z czułością regulacji itd
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj