kubaguzik

co sadzicie o marce kubota

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
dominik1989    4

Ja dawno wyluzowałem ;) . Masz racje w 100% obstawiam, że holder waży co najmniej 600kg belkę tez mam hydraulicznie rozkładaną. Pisałem już, że dla porównania z tą sama ilością cieczy mf tez podniósł wiec podejrzewam że coś jest nie tak z moim Kubą mimo praw fizyki co jest niezaprzeczalne z otworami na cięgnach. Na razie kończmy wywody jutro się wszystko okaże czy pomoże to na tyle zmiana otworów, by funkcjonować z pełnym opryskiwaczem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzen    199

witam w poprzednim tygodniu zadatkowalem m 8560 dobrze że dopiero teraz poczytałem to forum bo pewnie dalej bym się pultał jaki traktor wybrac a tak mam już z bani

a takich rzeczy co tu przeczytałem to o każdym ciągniku można powiedzieć i nie rozczulajcie się mocno bo szkoda sił niema maszyn doskonałych i bez awaryjnych pozdrawiam traktorzystów nie targowiczów

lepiej poradzcie czy ten łdowacz jest ok

http://olx.pl/oferta/nowy-ladowacz-czolowy-tur-agrimet-CID757-ID9cBY7.html#f5bbc910bb

Edytowano przez grzen

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

Ja dawno wyluzowałem ;) . Masz racje w 100% obstawiam, że holder waży co najmniej 600kg belkę tez mam hydraulicznie rozkładaną. Pisałem już, że dla porównania z tą sama ilością cieczy mf tez podniósł wiec podejrzewam że coś jest nie tak z moim Kubą mimo praw fizyki co jest niezaprzeczalne z otworami na cięgnach. Na razie kończmy wywody jutro się wszystko okaże czy pomoże to na tyle zmiana otworów, by funkcjonować z pełnym opryskiwaczem.

 

jak możesz to zrób porządny test - nalewaj po 100l i próbuj podnosić na jednych i drugich ustawieniach belki - sam jestem ciekaw na ile da rade podniesć - przy okazji spróbuj później sie z tym przejechac - czy to bedzie stabilne.

Kiedyś testowałem JD z agregatem upr-siewnym, podniesć ładnie podniósł, ale jak ruszyłem to przednie koła 30-40 cm w powietrzu :-)

 

Jutro jak dobrze pójdzie bede wypalał filtr w Kubotce, bo czeka mnie 120 km jazdy


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dominik1989    4

Zaczepiłem kiedyś agregat euromasz 2,5metra kolega, który ma john deera 6410 sam sie dziwił jak sprawnie podnosi i stabilności nie tracił, agregacik ważył ok 1200kg z hydropakiem i podnosiłem go na tych otworach bliżej osi ciągnika. Sam byłem zdziwony ze opryskiwacz zrobił na Kubocie takie wrażenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dominik1989    4

Nie mam aż tak dużego doświadczenia, bo dopiero 250godzin, ale mogę z pełną odpowiedzialnością stwierdzi, że japoński montaż jest bardzo dokładny. Pali rożnie jakiś rażących różnic pomierzy nim, a innymi ciągnikami nie ma. Resztę opisze za parę lat .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dasiekk    27

Moja 6060 dopiero będzie za tydzień ale miałem w tym roku przez 3 miesiące dokładnie taką samą w użytkowaniu od znajomego. Jakośc wykonania moim zdaniem na wysokim poziomie. Spalanie niewiele większe od mf 255 , komfort pracy na dosyć wysokim poziomie. Wiadomo jak ktoś chce zaprząc 66 KM do ciężkich prac to się musi liczyć z odpowiednim spalaniem. Do ciężkiej pracy używam JD 6530 premium, mam jeszcze mf 255 i MF 3635. 255 to zupełnie inna para kaloszy ale uważam że ergonomia kuboty w porównaniu do 3635 jes znacznie lepsza. Komfort oferatora w kubocie moim zdaniem jest znacznie wyższy. Spalanie kubota ma o wiele mniejsze (14 KM mniej no i dużo lżejsza - dlatego piszę że dobra do lekkich prac). U mnie w okolicy naliczyłem około 10 kubot i nikt nie narzeka. Za to serwis NH  w to lato to mógł się w moje okolice przeprowadzić bo widywałem ich kilka razy w ciągu tygodnia.A że nie ma siedzenia pasażera - no cóż każdy używa ciągnika do czego innego ;). No i cena - moja zamówiona ma wszystko co w standardzie plus dodatkowa hydraulika, obciążniki na tył/koła (przednie oczywiście w standardzie). No i co ważne cena - kupiłem w cenie ursusa w podstawowej wersji. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toorano    180

witam w poprzednim tygodniu zadatkowalem m 8560 dobrze że dopiero teraz poczytałem to forum bo pewnie dalej bym się pultał jaki traktor wybrac a tak mam już z bani

a takich rzeczy co tu przeczytałem to o każdym ciągniku można powiedzieć i nie rozczulajcie się mocno bo szkoda sił niema maszyn doskonałych i bez awaryjnych pozdrawiam traktorzystów nie targowiczów

lepiej poradzcie czy ten łdowacz jest ok

http://olx.pl/oferta/nowy-ladowacz-czolowy-tur-agrimet-CID757-ID9cBY7.html#f5bbc910bb

To jest praktycznie Hydramet Extreme .

Mam takiego (19) przy 1224. 

Firma od lat produkuje ładowacze, a nie w stodole !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dominik1989    4

Po zmianie otworów dal radę opryskiwaczowi z 1000l zostało 50 litrów miejsca i pusty zbiornik do płukania układu. Odrobinkę większe ciśnienie w układzie i spokojnie by sobie radził z podnoszeniem.  Jeśli chodzi o stabilność przy gwałtownym ruszaniu podrywa przód na ok 20cm czyli również nie wiele brakuję do pełni szczęścia, ale jednak...

Edytowano przez dominik1989

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzen    199

problem polega na tym że kubota w mojej okolicy nie współpracuje z agrimetem i nie wiem ale raczei mi go nie zamontują a jeżeli sam zakupie i firma agrimet sama mi go zamontuje to gwarancie mi zabiorą na traktor .tak mi powiedział handlowiec ''prawda to czy tylko mnie nabierają''

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czareczek85    411

zapomnij o jeżdzie z 1000l opryskiwaczem po drogach tą kubotą ja mam 1250l zawieczany do tego 150l zbiornik do płukania i do mycia rąk i traktor 130 km ma co robić lałem pełen do pronara 82a ale tylko raz to zrobiłem i więcej nie zrobię po równym delikatnie jechał ale jak była góreczka to przód w górę więc tyłem musiałem dojechać na pole. problem ze skrętem nawet był bo brzód tylko tykał ziemi. zle z podniesienie, waga około 2000kg pronar nie miał problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dominik1989    4

Jakoś z tym ładunkiem jechałem droga i nic złego się nie działo. Dorzuci się ze 100kg na przód i będzie ok. Gdy kupowałem 600l do mf 235 to samo słyszałem, a szczęśliwie pryskałem 8 sezonów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dominik1989    4

Nie widzę problemu :) jak będę cos chemizował wiosna nakręcę krótki filmik, górek u nas nie brakuje, mieszkam na Podkarpaciu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jd2100    2

Witam, ja do kolegi odnośnie ładowacza z hydrametu.Mam taki na swojej kubocie m8560 i jestem zadowolony,pracuje głównie z chwytakiem do drzewa . Zastanawiam sie tylko czy zachodni nie byłby lżejszy przy takich samych parametrach,no ale cena...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil16251290    381

Nie ważne jakiej produkcji ładowacz, najpierw zapoznaj się jak są skonstruowane ramy montażowe ładowacza. Bo może się okazać że trzeba będzie zmniejszyć skręt na ogranicznikach. Z błotnikami tak samo. W najlepszym przypadku można je obniżyć z odpowiednią regulacją ale może okazać się tak że  trzeba je całkowicie zdjąć.


Moje posty wyrażają moje zdanie i jeśli ktoś się z nimi nie zgadza to jego problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil16251290    381

Ja tylko radzę aby sprawdzać takie rzeczy. Jak masz zdjęcia takiego ciągnika i widzisz że wszystko jest ok to spoko. Nic nie da super zwrotność jak będzie koło zawadzać o coś w czasie skrętu lub wychyłu osi. Kiedyś Quick robił takie  szerokie u dołu ramy montażowe do niektórych Kubot. Efektem było to że trzeba było demontować błotniki przednie. Klient dostawał błotniki luzem i założył je sobie samemu. W wyniku tego opona została rozerwana przez rurkę błotnika.


Moje posty wyrażają moje zdanie i jeśli ktoś się z nimi nie zgadza to jego problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

posiadam m8560 od roku zrobiłem 500mh, obecnie bez żadnych problemów jedynie w transporcie spalanie wydaje mi się za wysokie w okolicach 12-14l na 1mh ładunek 8-14ton, inne prace typu agregat 2,5 m pługi zagonowe 4 160cm,8-11l  mh, najmniej pali w mulczerze mashio szerokość 2m i glebogryzarka 2m 5-7l mh  , polecam lać dobry on to dpf wypala się co 50mh pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pp1208    706

ja musze filtr wypalac co 25-30 godzin... a paliwo leje raczej dobre. Od kilku lat z tej samej stacji i nigdy problemów nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gazela77    10

A moja M8540 przy dzisiejszym -18 nie dała rady odpalić. Musiałem ako podładować. Pierwszy raz mi to zrobiła :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

ja musze filtr wypalac co 25-30 godzin... a paliwo leje raczej dobre. Od kilku lat z tej samej stacji i nigdy problemów nie było.

 

a jak wygląda to wypalanie w okresie zimowym gdy głównym zadaniem ciągnika jest np raz na 2 dni przywiezienie bel do obory, albo załadowanie wozu czyli ok 30min dziennie na wolnych obrotach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pp1208    706

ostatnio właśnie wypalałem. niestety musiał stać bezużytecznie aż sie wypalił i dopiero zgasilem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piteriiv    82

kolego ja mam w 108 ładowacz z agromaszu Mrągowo ł-106 i sobie chwale poza padnietym siłownikiem po paru godzinach pracy (zle założone uszczelnienie) -wymienili na gwarancji.pracuje super przez ok 1500 godz. a co do ciągnika to go juz japończycy w całości nie robią bo np. zaczep - szwajcaria, hydraulika - włochy, felgi, lusterka, błotniki - polska itd dokładność też poszła w las dekielek na skrzyni wylatuje bo gume chyba w zieli z zużytych kondomów i i szmacieje nie trzyma sztywności ( przez co jestem stratny kilka dziesiąt oleju), a najgorzej to układ paliwowy, który może będzie dobrze pracował ale w arabi sałdyjskiej bo gdzie bym nie kupił paliwa to twerdzą że paliwo jest słabej jakości i to tylko na podstawie swojego "widzi misie ",ale układ paliwowy "common rail  to największa porażka tych ciągników bo jak rozleci sie uszczelka albo korek lub błotnik - to wydatek kilku złotych,a jak padnie układ paliwowy to kilka dziesiąt tysięcy złoty a dodatkowo kubota ma monopol na części do swoich bubli !!! tak że polecam te klamory tym co mają mocne nerwy ( bo naciągacze z kubota polska sa szkoleni w olewaniu klienta który się złapie). ps moje wrażenia po 2010 godz w/w i super zwrotność, spalanie takie sobie, rewelaci nie ma ( mało pali ale na obrotach 1500 - 1900 obr) w cięższych pracach to tak samo pali mtz z orginalną pompą paliwową po 8000 h pozdrawiam w 2016r wszystkich kubociarzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter03    29

pp1208 to że masz niby dobre paliwo to może i tak ale już układ paliwowy w twojej Kubocie to inna bajka niż to co miałeś dotychczas. Tutaj niby dobre ale nagle może się okazać że te paliwo jednak nie za ciekawe jak będziesz miał problem z układem a co najgorsze nie przewidzisz. A wymiana tego jest cholernie kosztowna.

Dpf przez ile minut sie wypala?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sniperghost
      Witam.
      Posiadam mini traktor kubota gl 320 . Ostatnio zauważyłem, że jakiś przewód wisi , jakby został zerwany, nie wiem gdzie on ma być podłączony. Jeżeli ktoś wie co to jest z góry dzięki za pomoc.


    • Przez strd
      Witojcie hej.
       Z racji zapchania się DPFa u ojca w Kubocie M7060 poszukuję gniazdka diagnostycznego. Wiem, że jest 4 pinowe i wisi gdzieś na wiązce nad chłodnicą, ale nic tam takiego nie widzę. Czy to jest to w którym jest wtyknięty rezystor 120 Ohm 1/2W?
      Z góry dzięki.
    • Przez jacek_83
      Mam problem z Kubotą l5040.
      Gdy jechałem z przemysłem, ciągnik zaczął tracić moc i mocno dymić na niebiesko, do tego stopnia, że byłem zmuszony redukować i nie wkręcał się w obroty. Pomyślałem, że może wtryski lub filtr paliwa. Wymieniłem filtr na nowy, do zbiornika wlałem preparat do czyszczenia wtrysków, ale to nie pomogło.
      Następnego dnia było już ok. Cały dzień i nawet małej chmurki. Kolejnego dnia problem powrócił. Dolałem paliwa i siuwaksu do czyszczenia wtrysków i pojeździłem. Było ok.
      Za jakiś czas pojechałem do majstra Kubotą, żeby poprawił elektrykę, było ok. Następnego dnia gdy wracałem znowu zaczął dymić na niebiesko.
      Nie zauważyłem, żadnej reguły, raz jest wszystko dobrze, a innym razem już nie. Nie zwróciłem uwagi czy bierze olej. Jak nie dymi nie ma siły, to wstawiam do garażu i nim nie jeżdżę.
      Problem pojawia się przy zagrzanym silniku. Nigdy przy odpalaniu. Paliwo z jednego źródła z Orlenu. Problem pojawił się na jesieni, po zakończonym sezonie zbiorów.
      Czy spotkaliście się z podobnym problemem? Gdzie najepierw szukać przyczyny?
    • Przez Nikt23489
      Witam. Mam problem z Kubotą M7040. Mianowicie traktor do tyłu jedzie płynie na każdym biegu lecz po przełączeniu rewersu do przodu ona ruszy kawałek i przestaje jechać. Jaki może być tego problem ?
    • Przez TymonMasa
      Witam posiadam Kubote M108S i mam pytanie do użytkowników tego modelu jak sprawuje sie u Was podnośnik? Jaka jes predkośc z jaką podnosi? Jak z czułością regulacji itd
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj