kubaguzik

co sadzicie o marce kubota

Polecane posty

kamil16251290    381

http://www.agrofoto.pl/technika-rolnicza/ciagniki-kubota-produkcja-w-japonii-ostatnie-zabiegi-montazowe-w-kutnie,61142.html


Moje posty wyrażają moje zdanie i jeśli ktoś się z nimi nie zgadza to jego problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dasiekk    27

W tamtym tygodniu zamówiona Kubota M6060. Na tle konkurencji- biorąc pod uwagę standardowe wyposażenie -  cena rewelacyjna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dominik1989    4

Koledzy przerabiał ktoś problemy z maksymalnym udźwigiem w Kubocie 7040? Zakupiłem opryskiwacz 1000l, zalałem na próbę do pełna woda a tu niespodzianka nie oderwał podnośnik go nawet od ziemi. Po ponownych próbach gdy w zbiorniku było 800l podniósł, ale nie do samej góry, dla porównania z tą zawartością wody poradził sobie z podniesieniem 35letni mf-235 z 15tys mtg. Mogłem jeszcze przełożyć wieszaki na cięgnach na tylny otwór lecz nie było już na to czasu, sprawdzę to jutro. Pierwszy taki przypadek gdzie Kubota nie dała rady czemuś zaczepionemu. Dodam iż opryskiwacz to holder który ma bardzo płaski zbiornik, gdzie ten deklarowany udźwig 2300kg.

Edytowano przez dominik1989

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roter    3

Miałem okazję mieć w rękach na test Kubotę teoretycznie 140 KM a wg testów z gazet ma tylko 110 KM...a wg mnie nie wiem czy ma 100.

Z pługiem 4 skibowym - ledwo ledwo na pagórku słabiutko.

Kiepski uciąg, słaby podnośnik, wielkie spalanie, słabe rozłożenie masy, słaba ergonomia.

Niestety Kubota a reszta świata to wciąż daleka droga. Porównują co New Holland, Case, Massey, Deutz...nie można porównywać. Może robią dobre ciągniczki do sadów ale w rolniczych muszą sie sporo poduczyć.

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pp1208    706
dominik1989

     jezeli masz cięgna zapiete na otworze tym najblizej ciągnika lub na środkowym to nie bedzies miał tych 2300kg na podośniku. przełóż otwór i wtedy spróbuj ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dominik1989    4

Oczywista sprawa, tylko już zapiąłem opryskiwacz i  wyleciało mi to z głowy, przełożenie wieszaków, a później dojście utrudnione. Po świętach zbadam sprawę, ale obawiam się że kolorowo nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

Uczyli w szkole fizyki? Z tego co piszesz to chyba było pod górkę do szkoły


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dominik1989    4

Tak i nie miałem nigdy z fizyką problemów. Pisząc posta miałem na myśli to, że nie bardzo tyle to pomoże by uniósł pełny opryskiwacz łącznie z woda do płukania układu ok 150l. A Tobie nadęty przemądrzały Bufonie dziękuje bardzo był to ostatni post na tym forum! Jednak wiele ludzi miało rację, że tu tylko dla gimbazy jest miejsce. Rozumiem, że Kubota sponsoruje Ciebie, ale to nie jest powodem by każdy kto wyrazi opinie na temat marki był w ten sposób traktowany. Panie i Władco, przedstawicielu światowej inteligencji proszę o usunięcie mojego konta, to będzie dla mnie najlepsze posunięcie odkąd go założyłem.

Edytowano przez dominik1989

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

Przesuń na wieszakach A później się wymądrzaj. Przesunięcie o ok 5 cm da Ci kilka set kilogr. zależności od podnosnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

udzwig w każdym ciągniku jest podawany na ramionach.

zasada dzwigni mówi ze siła potrzebna do podniesienia cięzaru jest wprost proporcjonalna do ramienia i masy.

zapraszam do zapoznania się z podstawami: https://pl.wikipedia.org/wiki/D%C5%BAwignia

 

a teraz wracając do naszego problemy - opryskiacz czy jaka kolwiek inna maszyna jest odsadzona od ciągnika, jej środek ciężkości ucieka, tym samym to ile kilogramów podniesie ciągnik maleje im dalej jest odsadzony srodek ciężkości od ciągnika.

 

Nie wchodząc w szczegóły, bo nie chce mi się dziś liczyć, dla przykładu: na końcu ramion kubota powinna podnieść 2300kg, pół metra dalej pewnie z 1300kg, a metr dalej pewnie z 900-1000kg, a dwa metry dalej pewnie z 600-700kg.

Dla testu srpóbuj podpiąć pług np taki jak mój (bo wiem ile waży) - 4 skibowy obracalny o wadze 1150kg do takiego ciągnika. Pług ma 5m długości, więc uśredniając srodek ciężkości pewnie będzie koło 2-2.5m od ciągnika. To taki mały ciągnik się skicha a nie podniesie takiego pługa, prędzej przednie koła podniesie niż podniesie pług.

 

Z drugiej strony opryskiwacz swoje waży - nie wiem jaki masz model, nie chce mi się też szukać jego masy, ale pozwole go sobie w dużym zaokrągeniu porównać do swojego - zawieszanego 1200l - mój waży ponad 900kg pusty. Po napełnieniu na maxa masa będzie na poziomie 2150-2200kg, niby jest wąski więc srodek ciężkości powinien być blisko. I tu uwaga - przy pełnym opryskiwaczu do spokojnej jazdy w dużym ciągniku (140km, 6 cyl, 7ton masy) muszę zakładać obciążnik na przedni tuz, w przeciwnym razie przednie koła przy dynamicznej jeździe nie mają kontaktu z podłożem.

 

Fizyki nie oszukasz - dzwignia to dzwignia :)

Wesołych świąt przesympatyczny kolego :)


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

Może i dobrze piszesz ale uważam że 1000 l opryskiwacz w takim ciągniku to powinien był byc podniesiony, stabilność to już odrębna kwestia.

U mnie C-360 i 3 p  dają rade 600 litrowym pilmetem masa to 420kg. A każdy wie że ,,sześćdziesiątki" nie mogą sie pochwalić mocnym udzwigiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pp1208    706

poprostu tam był źle dobrany otwór na wieszaku :) U mnie kubota ma 4100kg podośnik no i zestaw uprawowo siewny 1600kg nie podniesie na tym otworze najbliżej ciągnika a jak przesune dalej to jzu daje rade :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

Osobiście uważam że zakres pracy podnosników w nowych konstrukcjach jest na tyle szeroki że do większości maszyn odpowiednią wysokość podnoszenia da się uzyskać na tych otworach z największym udzwigiem. Nie ma potrzeby bezsensownie nadwyrężać hydrauliki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Uczyli w szkole fizyki? Z tego co piszesz to chyba było pod górkę do szkoły

 

Oj było, było zwłaszcza na j. polski, gdzie uczyli czytania i analizowania tekstu. Przecież człowiek napisał wyraźnie, że opryskiwacz z 800 l wody nie może być przez kubote podniesiony do końca. Za to podnosi go stary mf. Który jak dobrze pamiętam ma o wiele mniejszy katalogowo udźwig podnośnika. Tak więc opcje są dwie. Albo kubota oszukuje z tym udźwigiem. Albo opisywany egzemplarz ma jakaś usterkę podnośnika. Bo przecież fizyka jest taka sama dla obu ciągników. Więc po co ten wykład? Ramiona można przełożyć coś tam się poprawi. Ale udźwig nie wzrośnie dwukrotnie. A co do mf a to one mają z reguły dość długie ramiona tuz. Więc stary mf tym bardziej zadziwia na tle tej kuboty.

Kultury tej wypowiedzi to mi się nawet komentować nie chce. Po administratorze forum można by innych wypowiedz się spodziewać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dokładnie bo zakresie regulacji na tych ciegnach to ok 15cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pp1208    706
hubertuss

    po pierwsze MF nie ma duzo mniejszego udzwigu a po drugie w kubocie ramiona tuz nie były ustawione na odpowiednim otworze. Akurat różnica jest duza w udzwigu między pierwszym a ostatnim otworem, wiem bo sprawdzałem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Nie ma dużo mniejszego. Ale jednak mniejszy. Znalazłem w necie info, że ursus 2812 a więc odpowiednik 235 ma ledwie 1070 kg udźwigu. Nie podano co prawda gdzie mierzony. Chcecie powiedzieć, że o tonę można zwiększyć udźwig przekładając ramiona?  Nie wydaje mi się. Zwłaszcza, że trzeba by go zwiększyć przekładając ramiona o ponad tonę. Bo mf podniósł opryskiwacz a kubota nie do końca. Wspomniany 235 ma 35 lat. To też coś mówi. A jednak radzi sobie lepiej z tym opryskiwaczem niż kubota. Tak więc nie wiem po co te dyskusje. I upór w przegranej sprawie? Kubota jest tania to fakt. Ale nie raz już pokazała, że daleko jej pod różnymi  względami do innych marek i to jak widać nawet porównania z wiekowymi ciągnikami nie wytrzymuje.

PS skąd wiadomo jak ramiona ma ustawione mf. Tam też są chyba dwa położenia na belkach.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanuszM6040    3

Posiadam M6040 i podnoszę na widłach założonych na tylni tuz paletę 1200kg, z racji tego że widły są oddalone od ramion ok 50cm do tyłu przód ciągnika przy ruszaniu traci kontakt  z podłożem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dominik1989    4

Opryskiwacz też jest wysunięty i swoje waży oby ta tona udźwigu przybyła, bo ten ciągnik głównie kupiłem do oprysków i nawożenia z racji szczelnej kabiny i klimatyzacji by trochę mniej się truć. Jednak w moim przód jest stabilny, a z hydrauliki tylko gwizd. Wspomniany Mf z opryskiwaczem woprol 600, który zalany do wszystkich zbiorników pełno wody ważył (sprawdzane na wadzę)1100kg dawał rade bez najmniejszych problemów z podnoszeniem, mimo znacznie dłuższych ramion i większej wysokości podnoszenia aniżeli ma Kubota. Nieraz przy odległych polach przy aplikacji rsm tankowałem 600l co dawało masę opryskiwacza 1150, na przód 240kg fabrycznego obciążenia i rura. Po tych właśnie doświadczeniach nigdy w życiu bym nie pomyślał, że ciągnik o dwa razy większej mocy , nowy, będzie miał problemy z większym o około 500kg obciążeniem na którychkolwiek otworach na cięgnach. Pozdrawiam poświątecznie i chciałbym skończyć niepotrzebną nerwową atmosferę. 

Edytowano przez dominik1989

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

Zobaczcie co autor pisze najpierw ze opryskiwacz 1000 a teraz ze 600. Dalej juz nie bede ciągnął wątku bo to bez sensu jest.
Jak napisałem wiem ile na metce ma nabite moj 1200l opryskiwacz i wiem ze albo muszę zapiać na przód druga beczkę 600l albo obciążnik bo inaczej traci kontakt z podłożem


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter03    29

yacenty przeciez dominik1989Pisze ze w starym MF ,miał woprola 600l a teraz kupił kubote i inny opryskiwacz i nie daje rady. z 1000l. Rożnica miedzy tymi opryskiwaczami to 500 kg i Kubota ma z tym problem.

Sam mam opryskiwacz 1000l plus masa opryskiwacza chyba niecałe 800kg i M6040 nie daje mi tego rady podnieść , ale wieszaki mam właśnie na nie tym otworze, jak sezon ruszy to zmienię wieszaki i zobaczymy jak będzie z tym podnoszeniem, teraz lałem maksymalnie 800 litrów bo i więcej nie podniesie a do końca i tak mu jeszcze paru cm brakowało, ale i akurat tak mi pasowało do działek. Wiadomo że przód lekki bo jest masa konkretna ale jakoś daje rade.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dominik1989    4

Może tego nie podkreśliłem do zeszłego sezonu pryskałem mf z 600l. Kubote zakupiłem dokładnie rok temu a opryskiwacz w zeszłym tygodniu.  Przecież nie kupiłbym wcześniej 1000l do starego mf. Jak widac na tym forum nie wolno nic napisać na temat tej marki. Administrator od razu wszędzie węszy podstęp i oszustwo, bo ktoś oczernić to co portal reklamuje.

Edytowano przez dominik1989

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pp1208    706
dominik1989

      yacent'emu nie chodzi o to ze oczerniasz to co tu reklamowali tylko piszesz niezrozumiale i przez to tak wyszło :) bez nerwów, przełóż otwory i sprawdz jeszcze raz :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

Dominik daj se chłopie na luz czy ja napisałem ze coś oczerniasz? Napisałem ze sie miotasz w tym co piszesz bo raz było 1000 raz 600 teraz juz jest jasne
Z drugiej strony do ciapka miałem opryskiwacz skotarek 600l i jak przyszło zapiać a krzywo najechalem to wystarczyło sie zaprzeć i w rękach człowiek go nadrzucil teraz jak mam opryskiwacz 1200 z hydrauliczna belka to choć bym sie ze.... To nawet go o milimetr nie przesune. Zupełnie inna konstrukcja inna masa. 935kg robi swoje daje sobie rękę uciąć ze u ciebie jest podobnie. Ten stary 600l to łącznie z cieczą ważył 900 kg a nowy 1000l nie zdzwie sie jak bedzie 1500. Wiec spróbuj zapnij go do mfa i wtedy porównuj te cuagniki


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sniperghost
      Witam.
      Posiadam mini traktor kubota gl 320 . Ostatnio zauważyłem, że jakiś przewód wisi , jakby został zerwany, nie wiem gdzie on ma być podłączony. Jeżeli ktoś wie co to jest z góry dzięki za pomoc.


    • Przez strd
      Witojcie hej.
       Z racji zapchania się DPFa u ojca w Kubocie M7060 poszukuję gniazdka diagnostycznego. Wiem, że jest 4 pinowe i wisi gdzieś na wiązce nad chłodnicą, ale nic tam takiego nie widzę. Czy to jest to w którym jest wtyknięty rezystor 120 Ohm 1/2W?
      Z góry dzięki.
    • Przez jacek_83
      Mam problem z Kubotą l5040.
      Gdy jechałem z przemysłem, ciągnik zaczął tracić moc i mocno dymić na niebiesko, do tego stopnia, że byłem zmuszony redukować i nie wkręcał się w obroty. Pomyślałem, że może wtryski lub filtr paliwa. Wymieniłem filtr na nowy, do zbiornika wlałem preparat do czyszczenia wtrysków, ale to nie pomogło.
      Następnego dnia było już ok. Cały dzień i nawet małej chmurki. Kolejnego dnia problem powrócił. Dolałem paliwa i siuwaksu do czyszczenia wtrysków i pojeździłem. Było ok.
      Za jakiś czas pojechałem do majstra Kubotą, żeby poprawił elektrykę, było ok. Następnego dnia gdy wracałem znowu zaczął dymić na niebiesko.
      Nie zauważyłem, żadnej reguły, raz jest wszystko dobrze, a innym razem już nie. Nie zwróciłem uwagi czy bierze olej. Jak nie dymi nie ma siły, to wstawiam do garażu i nim nie jeżdżę.
      Problem pojawia się przy zagrzanym silniku. Nigdy przy odpalaniu. Paliwo z jednego źródła z Orlenu. Problem pojawił się na jesieni, po zakończonym sezonie zbiorów.
      Czy spotkaliście się z podobnym problemem? Gdzie najepierw szukać przyczyny?
    • Przez Nikt23489
      Witam. Mam problem z Kubotą M7040. Mianowicie traktor do tyłu jedzie płynie na każdym biegu lecz po przełączeniu rewersu do przodu ona ruszy kawałek i przestaje jechać. Jaki może być tego problem ?
    • Przez TymonMasa
      Witam posiadam Kubote M108S i mam pytanie do użytkowników tego modelu jak sprawuje sie u Was podnośnik? Jaka jes predkośc z jaką podnosi? Jak z czułością regulacji itd
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj