kubaguzik

co sadzicie o marce kubota

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Nowości w stajni Kubota

galeria
Kubota M5091
dachu127    80

we wszystkich europejskich ciagnikach wydech przy słupku, to standard łącznie z belarusami, tylko kubota się cofa... No ale ona jest japońska. .. przecież taki wydech przeszkadza w codziennej pracy więc nie piszcie głupot że to nie jest ważne gdzie jest rura. ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubaska    10

Witam! Mam pytanie odnośnie części zamiennych. Czy ktoś wie gdzie można kupić/zamówić filtr kabinowy do Kuboty ME9000? (oryginalnie umiejscowiony jest Denso EJL, którego nie ma w ofercie) Wymiary to:292 X 104 X 42. Jeśli ktoś się orientuje w temacie, proszę by dał znac...

sprobuj w sf filter. jeszcze nie bylo filtra dla ktorego zamiennika by mi nie znalezli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matrol6    1

sprobuj w sf filter. jeszcze nie bylo filtra dla ktorego zamiennika by mi nie znalezli

 

Faktycznie, jest! Dziękuję bardzo za pomoc. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pp1208    706

polecam ciekawy filmik. Widac jak "lekka" kubota przeciąga cięższego MF'a. Fakt mf słabszy ale akurat tu bardiej decydowała masa i zaparcie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

A także kierowca, ciśnienie w  oponach itd. Nowe opony (miękka guma) vs stare. Takie konkursy to żadna miara. Tym bardziej, że mf 6260 wg konedaty waży nie całe 4700 kg.  Kubota 135 gx wg strony producenta 5200 kg. Podczep taka kubotę do następcy tego mf a modelu 6613 wg konedata waga 6100 kg.  Wynik będzie całkiem inny. No i wychodzi, że ta kubota jest jednak lekka na tle nowej konkurencji nie tylko z pod znaku mf a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pp1208    706

miękkość gumy i operator w takim starciu niema prawie zadnego znaczenia :) widac na filmiku ze za drugim podejściem kierowca MF'a pierwszy ruszył a jedank kubota sie z tego wyratowała. Kubota wazy 5,2 tony z wszystkimi obciąznikami. jak widac na kołach i niema a z przodu niewiadomo bo nie widac. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

No właśnie nie wiadomo tak samo jak nie wiadomo jakie było ciśnienie w kołach itd. Chociaż widać, że te w kubocie bardziej się uginają. A jeśli uważasz, że miękkość samej gumy nie ma znaczenia zwłaszcza na twardym podłożu. No cóż nie mamy o czym dyskutować. Każdy może uważać jak chce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

tak dla równowagi

 

 

i mój faworyt

Edytowano przez qazi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pp1208    706

@up na pierwszym filmiku kubota goła bez obciążników a landini ma na kołach i niewiadomo czy z przodu niema.

na drugim takze lambo z turem a kubota bez. ale za to kubota niby mocniejsza wiec sie wyrównało :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

Aż żałuje że nie napisałeś albo zacytowales tego co @hubertuss napisał pod filmem wstawionym przez Ciebie

 

więc jak widac potwierdzają sie słowa @hubertussa ze takie konkursy to żadna miara

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pp1208    706

niby tak ale tez nie jest tak jak tu większość mysli ze kubote to kazdym nawet mniejszym ciągnikiem da rade przeciągnąć. MI tylko o to chodziło. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2079

rzadko zgadzam sie z hubertussem ale ten filmik kuboty z mf pokazuje ze Mf tez jest lekki bo seria 61-62 to lekkie ciągniki a w konkursach przeciągania bardzo duże znaczenie ma waga ciągnika, opony ich stan rozmiar oraz mieszanka gumy no i oczywiście operator bo widać ze mf ledwo koła sie kręcą pewnie wina przełożenia. Polecam coś ciężkiego nawet o mniejszej mocy i ta kubote pozamiata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

A Valtra seri N 123 PS waży prawie 6 ton zalana do pełna....

Więc waga kuboty też nie jest za duża :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czareczek85    411

polecam ciekawy filmik. Widac jak "lekka" kubota przeciąga cięższego MF'a. Fakt mf słabszy ale akurat tu bardiej decydowała masa i zaparcie :)

ewidentnie jest widoczne oblodzenie ziemi. Dlatego wygrała kubota bo wjeżdza do budynku widać nawet jak w masseyu zablokował koła a idzie jak po maśle ewidentnie oblodzona ziemia. Nawet widać jak się błyszczy lód, że też nikt tego z was nie zauważył.

Edytowano przez czareczek85

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KIRK80    12

ewidentnie jest widoczne oblodzenie ziemi. Dlatego wygrała kubota bo wjeżdza do budynku widać nawet jak w masseyu zablokował koła a idzie jak po maśle ewidentnie oblodzona ziemia. Nawet widać jak się błyszczy lód, że też nikt tego z was nie zauważył.

Panie Holmes, jakby Pan nie zauważył, to kubota właśnie z tego "lodu" startuje. Może poprostu zapomniała, że ma się ślizgać? ;)

P.S. Waga Massey'a to 5200, Kuboty 5400 kg

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

Panowie, a traktory są do przeciągania się czy do jazdy w polu, transporcie?

To tak samo jak porównać samochód osobowy 120km i ciągnik, oba mają diesla, oba skrzynie biegów a jeden jedzie 180km/h a drugi tylko 40

Jeden jedzie po błocie a drugi tylko kręci kołami.

dla mnie ogolnie dyskusja mega bez sensu, to który ciągnik przeciągnie który zależy od warunków na placu, od operatorów i od tysiaca innych aspektów.

Traktor ma się nam podobać, być ekonomiczny, niezawodny i mieć blisko dobry serwis :)

 

Ja sie tym kieruje zawsze przy wyborze każdego sprzętu - czy to ciągnika, samochodu czy nawet telefonu komórkowego


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Tak oczywiście jest ogólnoświatowy spisek przeciwko kubocie. Agroscope, dlg, 44 tuning, wiele tytułów prasy rolniczej, gdzie kubota wypada słabiej od konkurencji oni wszyscy spiskują przeciwko kubocie. A ja jestem też członkiem tego spisku jak by inaczej.

@PawelWlkp Co do ostatniego zdania. gdybyś wiedział w ogóle o czym czytasz i piszesz, jak i kto robi pomiary spalania samochodów osobowych nie wklejał byś tego linku. Spalanie aut mierzone jest na hamowni przez samego producenta (małe przełożenie na ruch drogowy), który zainteresowany jest niskim wynikiem z wiadomych przyczyn. Mało tego w przypadku aut niezależne podmioty dokonujące testów drogowych obalają te wyniki. Wszelakie testy ciągników rolniczych prowadzone są przez niezależne podmioty. Które nie mają żadnego interesu by któryś wypadł gorzej a inny lepiej. łapiesz różnice?

Podsumowując testy spalania wykonywane przez samych producentów (mających interes w ich wyniku) są podważane przez niezależną prasę media instytuty. Spisku nie ma. Producenci ciągników nie robią sami testów spalania, nie podają wyników. Robią to niezależne podmioty jak w przypadku aut bezinteresowne.

Dajcie już spokój z tymi filmami to dziecinada w sieci jest cała masa filmów jak dowolny traktor jednej marki jest przeciągany lub przeciąga dowolny traktor innej marki. To dyskusja bez sensu. I o niczym nie świadczy.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czareczek85    411

co powiecie na to że w 128 przyjechali i odkęcali pokrywę zaworów i szukali śrub bo się odkręcają dwie znaleźli odkręcone trzeciej nie udało się im znaleźć jaja


kilka ledwo siedziało już. dzeje się tak bo nie wkręcone na klej. TO CI MASZ JAPOŃSKĄ niezawodność

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Tą trzecią może ktoś znajdzie kiedyś na dnie miski olejowej. A japońska niezawodność w przypadku kuboty jest po prostu przereklamowana. Nie zawodne to były kiedyś japońskie auta z przełomu lat 80 tych i 90 tych i to nie wszystkie. Dzisiaj nawet japońskie auta nie odbiegają w tej dziedzinie od większości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pp1208    706
hubertuss

   ostatnie zdanie nie prawdziwe :) zobacz na necie statystyki awaryjności aut. pierwszych kilka miejsc zajmują japońskie sammochody. Jak dobrze pamiętam 2,3,4 miejsce TOYOTA :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
inwi    7

wielka mała toyota. Mój znajomy miał 2 toyoty obie kupił używane jedna z pewnego źródła i obie nasadził całe mnóstwo niecenzuralnych słów, a teraz ma stare volvo i jest zadowolony, brat ma hondę co sama wzywa cie na serwis i wymianę oleju, tuż po gwarancji drzwi kierowcy się rozklejają. Gdzie ta jakość. Ja ma i30 zawieszenie stuka, klima słabo działa, notorycznie przepala żarówki; ale będę sobie je chwalił bo jak je kupowano to w dieslu kosztowała mniej niż konkurencja w benzynie.(do usterek przywykłem i nie przeszkadzają mi w codziennej eksploatacji). poza klockami hamulcowymi kilkoma kabelkami wszystko mam w oryginale nawet wycieraczki przy przebiegu ponad 100tys km.Czasy się zmieniły żadna marka nie gwarantuje ci jak kiedyś niezawodności w każdym swoim modelu, ale każda stara nieodstawać od przeciętnej. Co do rozpatrywania marki to ten temat powinien mówić o tym jak traktuje was serwis i dealerzy bo to świadczy o marce bardziej niż czasem nieudany model, a dopiero potem o usterkowości. odbijając na grunt samochodów na przykładzie brata widzę jak o klienta dba o klienta honda a robi to wzorowo. jak coś sie zepsuje wymieniają bez szemrania kulturalnie i z uśmiechem do klienta.Na przykładzie i30 widzę że trochę zależy od miasta ełk białystok. Największe rozczarowanie dla mnie to bmw które chciało umyć ręcę od padniętego silnika serwisowanego w aso. Można można i co marka dealer miasto model a odczucia mogą być skrajne. Co do testów ja swoja i30 kupiłem w momencie kiedy korea kojarzyła się z szajsem, kupiłem dzięki testom niemieckim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

a ja miałem "królową lawet" - lagunę, co prawda 2 FL i auto dwa razy mnie zawiodło na dystansie 150k km.

dziś mam wieswagena i już tydzien po roku czyli zaraz po gwarancji zaczeły skrzypieć drzwi kierwocy :P

tak po prostu juz jest


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sniperghost
      Witam.
      Posiadam mini traktor kubota gl 320 . Ostatnio zauważyłem, że jakiś przewód wisi , jakby został zerwany, nie wiem gdzie on ma być podłączony. Jeżeli ktoś wie co to jest z góry dzięki za pomoc.


    • Przez strd
      Witojcie hej.
       Z racji zapchania się DPFa u ojca w Kubocie M7060 poszukuję gniazdka diagnostycznego. Wiem, że jest 4 pinowe i wisi gdzieś na wiązce nad chłodnicą, ale nic tam takiego nie widzę. Czy to jest to w którym jest wtyknięty rezystor 120 Ohm 1/2W?
      Z góry dzięki.
    • Przez jacek_83
      Mam problem z Kubotą l5040.
      Gdy jechałem z przemysłem, ciągnik zaczął tracić moc i mocno dymić na niebiesko, do tego stopnia, że byłem zmuszony redukować i nie wkręcał się w obroty. Pomyślałem, że może wtryski lub filtr paliwa. Wymieniłem filtr na nowy, do zbiornika wlałem preparat do czyszczenia wtrysków, ale to nie pomogło.
      Następnego dnia było już ok. Cały dzień i nawet małej chmurki. Kolejnego dnia problem powrócił. Dolałem paliwa i siuwaksu do czyszczenia wtrysków i pojeździłem. Było ok.
      Za jakiś czas pojechałem do majstra Kubotą, żeby poprawił elektrykę, było ok. Następnego dnia gdy wracałem znowu zaczął dymić na niebiesko.
      Nie zauważyłem, żadnej reguły, raz jest wszystko dobrze, a innym razem już nie. Nie zwróciłem uwagi czy bierze olej. Jak nie dymi nie ma siły, to wstawiam do garażu i nim nie jeżdżę.
      Problem pojawia się przy zagrzanym silniku. Nigdy przy odpalaniu. Paliwo z jednego źródła z Orlenu. Problem pojawił się na jesieni, po zakończonym sezonie zbiorów.
      Czy spotkaliście się z podobnym problemem? Gdzie najepierw szukać przyczyny?
    • Przez Nikt23489
      Witam. Mam problem z Kubotą M7040. Mianowicie traktor do tyłu jedzie płynie na każdym biegu lecz po przełączeniu rewersu do przodu ona ruszy kawałek i przestaje jechać. Jaki może być tego problem ?
    • Przez TymonMasa
      Witam posiadam Kubote M108S i mam pytanie do użytkowników tego modelu jak sprawuje sie u Was podnośnik? Jaka jes predkośc z jaką podnosi? Jak z czułością regulacji itd
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj