kubaguzik

co sadzicie o marce kubota

Polecane posty

inwi    7

Sorry za mały offtop. Co jakiś czas pojawiają się argumenty że Kuboty niewiele pala a testy to obalają. Możliwe że wszyscy mają rację. Tak na przykładzie mojego agrofarma 420 http://www.dlg-test.de/pbdocs/traktoren/Deutz-FahrAgrofarm-430.pdf(link do 430 nie powino być dużej różnicy).Nigdy nie uważałem 420 za paliwożerny traktor paliła tak sobie od 5-12l zależny w czym, a że naogół to była lżejsza robota to bym powiedział że wychodzi tak średnio koło 6+(kosiarka, przewracarka, grabarka, 4ton przyczepa rozrzutnik 6 ton, mieszadło do gnojowicy). Z cięższej roboty pług i belarka. Testy pokazują jedno moje odczucia 2 z tym że ja wiem gdzie to wszystko się spotyka deutz owszem nie pali jakoś dużo w lekkiej robocie ale nie moge go porównać z konkurencja tak bezpośrednio bo każdy z nas ma inne maszyny i pola. Co do ciężkiej roboty ujme to tak nie pali dużo ale też nie robi dużo.już tłumacze co z tego że nie łyknie jak słabo mu idzie co przekłada się na dłuższy czas na hektar. wniosek spalanie na godzine to nie zrobiona robota, bo rzeczywiście nawet paliwożeryny traktor może palic mało na godzine a dużo na hektar. Co do case maxxuma 125 którego używam ma wrażenie że troche na odwrót że przy perkaniu pali troche za dużo, a za to przy konkretniejszej robocie jest już ok. mialem jeszcze fendta 309c na silniku deutza podobny mocowo do deutz. odczucia były takie że w lekkiej robocie palił mniej niz deutz tak 0,5l. W cięzkiej umiał więcej niż deutz łyknąć ale praktycznie każdą robote robił troche szybciej. wiem że podważanie testów to głupota nie wykluczam że w jednej konkretnej niezacieżkiej robocie słaby ciągnik może dobrze wypaść.Odczucia to jedno, a fakty drugie, czasem z niewiedzy można źle fakty interpretować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krowka62    22

Co sądzicie o maszynach zielonkowych z firmy Kubota. Czy są wierną kopią maszyn Kverneland Taarup czy Vicona?  Może zna ktoś orientacyjnie ceny albo czy odbiegają znacząco od maszyn grupy Kverneland?

Same pytania ale mam nadzieje że otworzę nowy wątek

 

 

Ps. Kubota M9960 raz z kosiarką osiągnął prędkość 30 km/h. Ciekawe w jakiej trawie bo mój zestaw Kubota M8560 raz z samaszem KDT 2,6 metra w gęstej trawie na obrotach ekonomicznych nie przekroczy 13 km/h

 

 

Edytowano przez krowka62

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pp1208    706

poprostu dbasz o swój ciągnik i nie chcesz go przeciązac dlatego tylko 13km/h. Daj komus obcemu spróbowac to twoj rekord napewno pobije :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krowka62    22

Wiesz na obrotach silnika  rzędu 1550  moc wynosi może z 50 koni, do tego trawa siana na gruncie ornym bardzo gęsta wysoka to nie ma mocnych. Powiem nawet że 2 razy go zadusiłem. Jeżeli bym przełączył na obroty WOM 540 zwykłe gdzie  540 osiaga sie przy obrotach silnika  2100  to mocy napewno by nie brakło.

Po trzecie jazda z prędkością powyżej 10 km/h na niektórych łąkach nie zawsze nalezy do wygodnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KIRK80    12

Ps. Kubota M9960 raz z kosiarką osiągnął prędkość 30 km/h. Ciekawe w jakiej trawie bo mój zestaw Kubota M8560 raz z samaszem KDT 2,6 metra w gęstej trawie na obrotach ekonomicznych nie przekroczy 13 km/h

odpowiedź poniżej

 

 

Koszona była trawa z lucerną.

 

Należy nadmienić że łąka do takiej jazdy musi być równa jak stół.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

tylko ten filmik na nic nie odpowiada, ot fajny filmik z pokazu i nic więcej, żeby chociaż nie był przyspieszony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

Ja swoją kosiarką samasz  z kondycjonerem po równej łące koszę w gęstej, ale 40 cm trawie koszę max20km/h, ale tytko dlatego, że kondycjoner się zapycha przy szybszej jeździe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztof1987    211

kolega kubotą 108 i kosiarką stoll 3,2 m podobno wykosił 2,2 ha w 22 min tak mi mówił łąke ma równą i ok 600 m długości  mówił ze zające nie nadążały uciekać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krowka62    22

A co z tymi maszynami zielonkowymi jest to Kverneland Taarup czy Vicon  w barwach Kuboty? Jeżeli tak to jakie modele z Kvernelanda odpowiadając modelom z Kuboty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Prawdopodobnie maszyny będą powstawały na tych samych liniach z tych samych części. Tak jest najrozsądniej i najtaniej z punktu widzenia kosztów produkcji. Różnił je będzie kolor i nazwa. Pomarańczowe będą dla tych którzy mają już ciągniki i chcieli by mieć wszystko pod kolor. Czysty marketing. A te z logiem kv będą dla tych, którzy szukają maszyn wysokiej jakości. Chociaż jakość będzie tu i tu taka sama. Przynajmniej tak mi się wydaje. Z tym, że ceny tych maszyn nie będą już tak atrakcyjne na tle konkurencji jak atrakcyjne są ceny ciągników kubota. Jakość i najnowsze rozwiązania muszą kosztować.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

Portal może sobie przyjmować reklamodawców. Może nie które reklamy są zbyt nachalne ale ok. Ale usuwanie tematów to trochę dziwna strategia na przetrwanie portalu. Wszak główną dewizą forów powinna być bezstronność. A usuwanie tematów nie wygodnych bo mówiących prawdę o wyrobach jednego z reklamodawców nie jest raczej bezstronne.

 

http://tractortestlab.unl.edu/testreports

 

Tutaj znajdują się owe testy, do których były linki w usuniętym temacie.

 

http://tractortestlab.unl.edu/documents/4805395/4829952/Kubota+M110GX.pdf/6e386275-d467-4dae-84bc-33a5a60fea84

 

http://tractortestlab.unl.edu/documents/4805395/4829059/Case+IH+Farmall+105C-IT4.pdf/345b7193-6da9-4053-b0ce-a199bc6ac8b2

 

http://tractortestlab.unl.edu/documents/4805395/4828887/New+Holland+T5+105.pdf/71f7ace1-17ff-446e-9e5a-ef1e6e960730

 

Na przykładzie tych testów nie widać, aby kubota 110 paliła jakoś szczególnie mało na tle. Case i Nh. Przyznać trzeba, że Kubota ma najniższy poziom hałasu. Ale też żenująco niski moment obrotowy. Case i Nh mają po około 90 Nm więcej. Chociaż silnik kuboty ma około 10 % większa pojemność. Szkoda, że test kuboty nie zawiera pomiarów zuzycia paliwa przy częściowych obciążeniach lub całkowitych na poszczególnych biegach. Zużycie paliwa w g/kwh tych 3 ciągników o podobnej mocy jest w zasadzie podobne. chociaż widać, że gdy wdusimy w kubocie gaz do dechy zużycie paliwa gwałtownie wzrasta.

 

http://tractortestlab.unl.edu/c/document_library/get_file?uuid=18e0320a-ecb1-4b14-8860-2435e285a087&groupId=4805395&.pdf

 

http://tractortestlab.unl.edu/documents/4805395/4829059/Case+IH+Farmall+95U+IT4.pdf/398d542e-45ac-4f54-a855-af5fed7ed11b

 

http://tractortestlab.unl.edu/documents/4805395/4828887/New+Holland+T5+95.pdf/0adc2ffc-8539-4fa6-afe5-6e274905803a

 

Kubota 9960 nie wypada już tak dobrze na tle case i nh. Spalanie wyższe. Moment obrotowy jak zwykle maleńki. 70 Nm niej niz pozostali. W kabinie nie jest już tak cicho jak w 110. Do porównania wybrałem ciagniki wprowadzone na rynek mniej więcej w tym samym okresie czasu. Innych podobnych wymiarami mocą i z podobnego okresu produkcji na tej stronie nie znalazłem a szkoda.

Hubertuss, bardzo mi przykro, że nie potrafisz odnaleźć na portalu treści, które sam przytaczasz.

Nikt z portalu nie usuwa żadnych treści, jeśli nie są to treści łamiące prawo.

 

Zobacz sobie ze temat na który się powołujesz był, jest i pewnie jeszcze długo będzie.

Rzucasz niczym nie potwierdzone oszczerstwa pod moim adresem, jakoby to ktoś miał usunąć treść która jest dostępna dla wszystkich.

Jako dowód podaję link do tematu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/68087-kubota-135gx-gxs/

Tym samym oczekuję od Ciebie przeprosin.

 

To samo tyczy się użytkownika JD1052 i roter. Oczekuję od was przeprosin, za niczym nie potwierdzone pomówienia jakobyśmy mieli usuwać treści, których nie usuwamy i nie jesteśmy stronniczy w Waszej dyskusji na temat danej marki czy produktu.


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

http://www.agrofoto.pl/forum/topic/69204-niewygodne-pytania-do-administratora/page-50

 

Fajnie, że odezwałeś się po 7 dniach. Gdzie byłeś wtedy, gdy o to pytałem? Ty lub ktoś z moderatorów. Trzeba było wtedy mi napisać, że wysuwam jakieś oszczerstwa a temat istnieje. Teraz oczywiście można zapytać o co chodzi bo temat po kilku dniach wrócił. Jak widać nie tylko ja miałem przewidzenia.

Tak więc przepraszam Cię uniżenie za te moje oszczerstwa. Bo kto wie jeszcze proces mi wytoczysz. To oczywiście moja wina mam słaby wzrok i przez kilka dni nie widziałem tego tematu. Chociaż wcześniej go widziałem i od kilku dni znowu widzę. A co stało się z tematem? No cóż jesteś administratorem, masz dostęp do serwerów sprawdź.

Ten post potraktuj również jako odpowiedź na wiadomość do mnie. No chyba, że chcesz abym cię jeszcze raz przeprosił to daj znać. Nie zrobiłem zrzutu ekranu ani zdjęcia, nie widziałem tego tematu tam gdzie jest teraz więc faktycznie moja wina. Na przyszłość będę bardziej przewidujący jak by co.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pp1208    706

Panowie ma ktoś orginalny ładowacz KUBOTA ? jak sie sprawuje i jak wychodzi cenowo ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krowka62    22

W połączeniu z Kubotą M8560 jest idealnym rozwiązaniem (LA1354).   Udźwig ze względu na masę ciągnika nie jest rewelacyjny choć do palety 1500 kg wystarczy. Amortyzacja - tłumienie drgań przepisowo działa. Zastrzeżenia można mieć do poziomowania hydraulicznego - niekiedy potrzebna jest korekta - zaletą tego systemu jest to że można wyłączyć poziomowanie.Ogólnie ładowacz prosty  - solidny jak całą Kubota.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztof1987    211

solidny to nie za bardzo napewno prosty miałem kupować ładowacz kuboty ale w pore sie obudziłem przecież tam nie ma wymiennych tulejek i jego budowa jest jak najtańszy robiony w stodole

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

To tak jak z ciągnikami kuboty. Niby proste, niby tanie. Ktoś powie fajnie. Ale ta prostota i oszczędności ograniczają miejscami funkcjonalność, komfort czy osiągi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztof1987    211

akurat z tym to sie nie zgodze mam 110 gx i mam też konkurencyjne marki dla kuboty takie jak jd i kubota mi sie wydaje komfortowa funkcjonalna oszczędna ( w lekkich pracach owijarka 1,2l/ h ) bardzo mało jak na 116KM prosta nie jest a ty hubertuss pisałeś pewnie o kubotach ze starszymi kabinami bo te nowsze są super 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

110 i 140 faktycznie na tle tych xx60 prezentują się lepiej. Powiedzmy średni poziom na tle konkurencji. Nie jest super jak w jd czy fendtach ale nie najgorzej. Ale te mniejsze to już poziom daleko odbiega od średniego. Jakość wykonania, komfort to raczej niższe poziomy na tle konkurencji. Na targach oglądałem jeszcze starszą xx40. Instalacja elektryczna pod maską ładnie ułożona. Obok stała 60xx. Tu kabelek tam bezpiecznik. Wpięte gdzie popadło. Jak by ktoś sam ta wiązkę dorabiał. Krótki tłumik itd. Na przykładzie serii xx40 i xx60 widać niektóre oszczędności jak na dłoni. No i plastiki w kabinie oraz poszerzenia błotników są naprawdę niskiej jakości. Chyba z przetopionych butelek pet zrobione. Jaka cena taki ciągnik.

Co do ładowacza kuboty to może, gdy znajdzie się ktoś, kto kupuje taki ładowacz do okazjonalnej pracy to mu długo wytrzyma. Jeśli będzie intensywnie eksploatowany przy dużej hodowli. To po paru latach na złom. Lub pracochłonne i generujące koszta zabawy z przerabianiem na wymienne tuleje. O ile się w ogóle da. Poziomowanie hydrauliczne to też cięcie kosztów i masy.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztof1987    211

kolego akurat nie trafiłes ze swoimi spostrzeżeniami i nie zaglądałeś na mój profil ze mam tez wpisane że posiadam ciągniki marki jd a kubota to najnowszy konik w gospodarstwie i tu cie zadziwie ponieważ interesowałem sie jd i kubotą i popadło na kubote że przybyła do gospodarstwa oczywiście kubota w nowszej kabinie bo te stare to mi nie pasowały i o dziwo kubota o 4 tys droższa od jd podobnej mocy i nawet jd miał w standardzie siedzenie pomocnika za co kubota pobiera dodatkowe pieniądze natomiast jak zobaczyłem ładowacz kuboty który miałem kupować zmieniłem na mx 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Kubota 110 gx była droższa od jd 6r czy może myślisz o 5m czy 6 mc? Bo jd ma w ofercie modele droższe i tańsze lepiej i gorzej wykonane i wyposażone.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztof1987    211

nie wiem jaki to był model jd wiem że miał ok 115 KM i był tańszy od odpowiednika kuboty a i cena serwisu w jd była dużo droższa jak w kubocie i biorąc pod uwage wszystkie za i przeciw popadło że kubota przybyła do gospodarstwa i najlepiej jak w gospodarstwie są obie marki jd i kubota u mnie jd jeden służy do transportu dużych przyczep i do orania i świetnie sobie z tym radzi bo jest ciężki i przyczepa nim nie buja a ciąga ładunku ok 20 ton natomiast kubota pracuje w ładowaczu kosiarce agregacie uprawowo siewnym i talerzówce dodam że jak podczepiliśmy kubote do owijarki spalała 1,2l/h co było dla mnie szokiem natomiast w ciężkiej talerzówce jak ją męczę spalanie pokazuje ok 20l/ha kosiarce 3,2 stoll 3,5l/ha przy ekonomicznej pracy na większym areale bez przejazdów natomiast mam jeszcze mniejszego jd do pryskania bo ma wąskie koła i do lekkich prac i nawet na pokazach z handlowcem jd rozmawiałem i mówił że najlepiej jak w gospodarstwie pracują obie marki jd i kubota bo swietnie sie uzupełniaja 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
inwi    7

Te 1,2l/h to chyba trochę za rewelacyjny wynik tyle a nawet więcej palą ciągniki na luzie bez gazu w tej mocy co podkopuje wiarygodność tego co piszesz. Zakładając że owijarka jest stacjonarna i owijasz bez gazu to i tak hydraulika powinna trochę dorzucić do wyniku.Tak samo wynik z kosiarką rewelacyjny o kilka dziesiątych za rewelacyjny i to zakładając że wszystko ci się zgra idealne pole gdzie można jeździć równym szybkim tempem przy odpowiednim obciążeniu silnika. Najlepsze w tej klasie mocy ciągniki według dlg oscylują około 3,7 l/ha (w pracach wom) przeciętnie a najgorsze powyżej 4,5l/ha.Wygląda to tak jakbyś wszystko robił idealnie na idealnym polu a twój ciągnik wypadał równie dobrze jak fendty i inne dobrze wypadające w testach modele, nie pozostaje mi nic innego jak czekać na test dlg który to potwierdzi.Bo jak pokazują moje własne doświadczenia odczucia co do spalania bywają złudne.Jeszcze jedna sprawa te prace co je wymieniłeś równie dobrze ciągnik 80 km(poza talerzówka).chyba nie po to kupuje się koniki mechaniczne żeby z nich nie korzystać( choć ja używam max125 do tura,tylko poza nim to on robi prace typu pług i belarka a tam koniki maja już co robić)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Na górze strony macie przecież testy. I porównanie do modeli case i nh kuboty 110 i 9960. Z moim małym komentarzem. Stronę wcześniej też chyba jakieś linki wrzucałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztof1987    211

Te 1,2l/h to chyba trochę za rewelacyjny wynik tyle a nawet więcej palą ciągniki na luzie bez gazu w tej mocy co podkopuje wiarygodność tego co piszesz. Zakładając że owijarka jest stacjonarna i owijasz bez gazu to i tak hydraulika powinna trochę dorzucić do wyniku.Tak samo wynik z kosiarką rewelacyjny o kilka dziesiątych za rewelacyjny i to zakładając że wszystko ci się zgra idealne pole gdzie można jeździć równym szybkim tempem przy odpowiednim obciążeniu silnika. Najlepsze w tej klasie mocy ciągniki według dlg oscylują około 3,7 l/ha (w pracach wom) przeciętnie a najgorsze powyżej 4,5l/ha.Wygląda to tak jakbyś wszystko robił idealnie na idealnym polu a twój ciągnik wypadał równie dobrze jak fendty i inne dobrze wypadające w testach modele, nie pozostaje mi nic innego jak czekać na test dlg który to potwierdzi.Bo jak pokazują moje własne doświadczenia odczucia co do spalania bywają złudne.Jeszcze jedna sprawa te prace co je wymieniłeś równie dobrze ciągnik 80 km(poza talerzówka).chyba nie po to kupuje się koniki mechaniczne żeby z nich nie korzystać( choć ja używam max125 do tura,tylko poza nim to on robi prace typu pług i belarka a tam koniki maja już co robić)

te 1,2 l/h owijarka polska stacjonarna ciągnik chodzi bez gazu a i tak do końca dźwigni nie trzymamy bo aż owijarka głupieje bo pompa ma sporą wydajność a w kosiarce chodził ciągnik kubota 110 gx z stoll 3,2 m dyskową na łące 18,89 ha i takie mu spalanie wyszło łąka dosyć długa a i kolego jak pociągniesz agregat uprawowo- siewny kongskilde ciągnikiem 80 KM to ci go oddam ty go nawet nie podniesiesz 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gazela77    10

A w mojej M8540 wczoraj wybiło 2000 godz na liczniku. I kurcze nic się jeszcze nie popsuło .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sniperghost
      Witam.
      Posiadam mini traktor kubota gl 320 . Ostatnio zauważyłem, że jakiś przewód wisi , jakby został zerwany, nie wiem gdzie on ma być podłączony. Jeżeli ktoś wie co to jest z góry dzięki za pomoc.


    • Przez strd
      Witojcie hej.
       Z racji zapchania się DPFa u ojca w Kubocie M7060 poszukuję gniazdka diagnostycznego. Wiem, że jest 4 pinowe i wisi gdzieś na wiązce nad chłodnicą, ale nic tam takiego nie widzę. Czy to jest to w którym jest wtyknięty rezystor 120 Ohm 1/2W?
      Z góry dzięki.
    • Przez jacek_83
      Mam problem z Kubotą l5040.
      Gdy jechałem z przemysłem, ciągnik zaczął tracić moc i mocno dymić na niebiesko, do tego stopnia, że byłem zmuszony redukować i nie wkręcał się w obroty. Pomyślałem, że może wtryski lub filtr paliwa. Wymieniłem filtr na nowy, do zbiornika wlałem preparat do czyszczenia wtrysków, ale to nie pomogło.
      Następnego dnia było już ok. Cały dzień i nawet małej chmurki. Kolejnego dnia problem powrócił. Dolałem paliwa i siuwaksu do czyszczenia wtrysków i pojeździłem. Było ok.
      Za jakiś czas pojechałem do majstra Kubotą, żeby poprawił elektrykę, było ok. Następnego dnia gdy wracałem znowu zaczął dymić na niebiesko.
      Nie zauważyłem, żadnej reguły, raz jest wszystko dobrze, a innym razem już nie. Nie zwróciłem uwagi czy bierze olej. Jak nie dymi nie ma siły, to wstawiam do garażu i nim nie jeżdżę.
      Problem pojawia się przy zagrzanym silniku. Nigdy przy odpalaniu. Paliwo z jednego źródła z Orlenu. Problem pojawił się na jesieni, po zakończonym sezonie zbiorów.
      Czy spotkaliście się z podobnym problemem? Gdzie najepierw szukać przyczyny?
    • Przez Nikt23489
      Witam. Mam problem z Kubotą M7040. Mianowicie traktor do tyłu jedzie płynie na każdym biegu lecz po przełączeniu rewersu do przodu ona ruszy kawałek i przestaje jechać. Jaki może być tego problem ?
    • Przez TymonMasa
      Witam posiadam Kubote M108S i mam pytanie do użytkowników tego modelu jak sprawuje sie u Was podnośnik? Jaka jes predkośc z jaką podnosi? Jak z czułością regulacji itd
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj