kubaguzik

co sadzicie o marce kubota

Polecane posty

jd2100    2

U mnie ładowacz akurat montował producent a raczej dealer firma a agrimet z pod Łodzi.Montowali xtrema wyprodukowanego w Giżycku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podlach93    6

Wolny spływ potrzebujesz jak najbardziej ale jego brak  nie uszkodzi ci hydrauliki ciągnika tylko sam rozdzielacz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

W najnowszym TOP AGRAR jest test 7 ciągników o mocy 100 KM, jest tam KUBOTA M9960 która zajęła pierwsze miejsce pod względem spalania 

to znaczy paliła najwięcej, średnio 3 litry więcej przy każdym pomiarze niż Case Farmall 95U Pro

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

3l w tak małym ciągniku to ogromna przepaść

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karpio0511    0

z tym spalaniem to zgadzam się, duże ma spalanie. mam pytanie co ile wypalacie filtr cząstek stałych? oraz czy ktoś już odłączał z Was sprężarkę w m9960?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gazela77    10

Ja mam wyłączoną sprężarkę cały czas w mojej M8540. Czy to źle? Używam tylko jak potrzebuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karpio0511    0

tyle że chyba w tej nowszej serii aby odłączyć sprężarkę należy założyć krótszy pasek który omija sprężarkę, ktoś już to praktykował?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

Więc głównymi cechami Kuboty jest dobry skręt i niska masa, czyli nadaje się do prasy, zgrabiarki itp. Do TUR-a, orki i innych ciężkich prac będzie gorsza niż reszta testowanych maszyn. Z tych ciągników najlepiej wypada chyba McCormick/Landini.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Jeśli włączysz bespeed zniszczysz łąkę na uwrociach, szczególnie gdy kilka razy tam przejedziesz. Bez bespeed skręt kuboty nie będzie jakoś szczególnie odbiegał od reszty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

Kubota ma najmniejszy rozstaw osi, więc powinna skręt mieć i tak lepszy, a do tego jest najlżejsza. Oczywiście ma mniejsze koła od reszty i nacisk na glebę może być porównywalny i do tego spali trochę więcej paliwa, niż reszta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Tutaj macie po polsku.

 

http://www.agrofoto.pl/forum/topic/82110-test-traktorow/?do=findComment&comment=1557672

 

Kubota ma też największą stratę mocy na wom. Z deklarowanych 106 KM zostaje ledwie 90. Przekładnia wom do kitu aż strach pomyśleć, że na kołach straty mocy mogą być podobne.

Tak na marginesie potwierdza się to co tu już nie raz pisałem. Wysokoobrotowy silnik kuboty nie sprzyja ekonomi. Kolejne testy potwierdzają tylko to, jak słaby jest to produkt. Jest co prawda tani. Ale wszystkie jego zalety okazały się nie prawdą. Kuboty nie są bez awaryjne, nie palą mało, nie są tez takie mocne. Ciekawe co powiedzą teraz ci, którzy kiedyś głosili teorie, że silnik z mała ilością Nm jest lepszy i że większy zakres obrotów tez wypada korzystniej. A że tacy byli można przekonać się cofając się rok czy dwa do tyłu. Ile to mitów tutaj krążyło. Opartych tylko na reklamie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Czy kupował ktoś swoją kubote w Polsadzie w Kutnie?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pp1208    706
hubertuss

   106 Km to ma silnik mocy a na WOM zawsze jest mniej. Z tych 7 ciągników kubota jest najtansza, wiec cos za cos. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jd2100    2

Czy są jeszcze jakieś fora internetowe gdzie jakas marka jest tak wzieta pod lupe , (żeby nie powiedzieć krytykowana) . Ale wydaje mi się ze z kubota jest jak z kobieta lekkich obyczajów -psy na niej wieszają wszyscy ale każdy chciałby ją mieć.

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Ja tam bym nie chciał mieć kuboty oczywiście. A co do krytyki moja wina, że tak słabo w testach wypadła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pp1208    706

niewiem czy pamietasz ale kiedys pod jednym z moich zdjęc dodałem linki do stronny z pomiarami mocy dwoch DF'ów. Napisałes ze te pomiary były nie prawdziwe, bo miały pokazac jak ta firma moze korzystnie zwiekszyc moc ciągnika. Podobnie MOŻE byc tutaj. Test tych siedmiu ciągników zleciła jedna firma i to jej marka miała wypasc dobrze a inne nie. tez nie musi do końca byc prawdą ten test. nie wiadomo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

Tyle że testy organizowane są przez niezależne organizacje takie jak DLG więc tutaj nie ma interesu żeby jakiś producent zlecał robienie testów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podlach93    6

model M9960 nie ma bi-speeda a podczas pomiarów na hamowni strata mocy na wom jest znikoma bo producent podaje 90,2 KM na wom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pp1208    706

Szkoda ze na tym teście nie napisali jeszcze ile podane ciągniki kosztują i wtedy należało by to podsumować :)  Wiem ze kubote z ładowaczem kubota mozna teraz kupic z równo 200 brutto. Zna ktos ceny reszty ciągników ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podlach93    6

skoro moc na silniku to 106KM a na WOM 90,2KM i podczas testu na hamowni pomiar wyszedł 90 KM to gdzie te 16KM różnicy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pp1208    706
podlach93

    chodzi o to ze jezeli ciągnik ma na silniku 106 KM to najlepiej zeby i na wałku miał jak najwiecej, tzn zeby nie było duzo mniej niz te 106KM w przypadku kuboty. Moc zanim trafi na WOM przechodzi przez kilka przekładni i ucieka te 16 koni, to bardzo duzo, ale dane producenta zgadzają sie z rzeczywistością :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

Szkoda ze na tym teście nie napisali jeszcze ile podane ciągniki kosztują i wtedy należało by to podsumować :)  Wiem ze kubote z ładowaczem kubota mozna teraz kupic z równo 200 brutto. Zna ktos ceny reszty ciągników ???

ale to nie był test ciągników za 200 tys. tylko o mocy około 100 KM ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sniperghost
      Witam.
      Posiadam mini traktor kubota gl 320 . Ostatnio zauważyłem, że jakiś przewód wisi , jakby został zerwany, nie wiem gdzie on ma być podłączony. Jeżeli ktoś wie co to jest z góry dzięki za pomoc.


    • Przez strd
      Witojcie hej.
       Z racji zapchania się DPFa u ojca w Kubocie M7060 poszukuję gniazdka diagnostycznego. Wiem, że jest 4 pinowe i wisi gdzieś na wiązce nad chłodnicą, ale nic tam takiego nie widzę. Czy to jest to w którym jest wtyknięty rezystor 120 Ohm 1/2W?
      Z góry dzięki.
    • Przez jacek_83
      Mam problem z Kubotą l5040.
      Gdy jechałem z przemysłem, ciągnik zaczął tracić moc i mocno dymić na niebiesko, do tego stopnia, że byłem zmuszony redukować i nie wkręcał się w obroty. Pomyślałem, że może wtryski lub filtr paliwa. Wymieniłem filtr na nowy, do zbiornika wlałem preparat do czyszczenia wtrysków, ale to nie pomogło.
      Następnego dnia było już ok. Cały dzień i nawet małej chmurki. Kolejnego dnia problem powrócił. Dolałem paliwa i siuwaksu do czyszczenia wtrysków i pojeździłem. Było ok.
      Za jakiś czas pojechałem do majstra Kubotą, żeby poprawił elektrykę, było ok. Następnego dnia gdy wracałem znowu zaczął dymić na niebiesko.
      Nie zauważyłem, żadnej reguły, raz jest wszystko dobrze, a innym razem już nie. Nie zwróciłem uwagi czy bierze olej. Jak nie dymi nie ma siły, to wstawiam do garażu i nim nie jeżdżę.
      Problem pojawia się przy zagrzanym silniku. Nigdy przy odpalaniu. Paliwo z jednego źródła z Orlenu. Problem pojawił się na jesieni, po zakończonym sezonie zbiorów.
      Czy spotkaliście się z podobnym problemem? Gdzie najepierw szukać przyczyny?
    • Przez Nikt23489
      Witam. Mam problem z Kubotą M7040. Mianowicie traktor do tyłu jedzie płynie na każdym biegu lecz po przełączeniu rewersu do przodu ona ruszy kawałek i przestaje jechać. Jaki może być tego problem ?
    • Przez TymonMasa
      Witam posiadam Kubote M108S i mam pytanie do użytkowników tego modelu jak sprawuje sie u Was podnośnik? Jaka jes predkośc z jaką podnosi? Jak z czułością regulacji itd
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj