kubaguzik

co sadzicie o marce kubota

Polecane posty

akacja    92

Sprzedaż kuboty od początku 2015 roku spadła o 13 %. Już nawet desperackie reklamy i nie ustająca promocja nie pomaga. A pro po reklamy ta na af jest jedną z głupszych i ten kto ja wymyślił raczej w głowę powinien się uderzyć. Przecież jak najadę nie chcący na nią kursorem i reklama się rozwinie to i tak nie kupie tego ciągnika. Tym bardziej jak będzie mi to bębniło co chwila.

Jak czytam kolego Twoje wpisy to aż czuc iz pracujesz w konkurencji typu Zetor np.Nie jestem sympatykiem Kuboty bo to traktor do malych gospodarstw,lub jako pomocniczy w dużych gospodarstwach.Powiem tylko tyle,jednostka napedowa najpopularniejsza na swiecie nie wiem czy wiesz,jak nie wiesz to proponuje lekture...Duża częśc sprzetu budowlanego pracuje na tych jednostkach,ładowarki Manitou,Merlo,Jcb..itd. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Czego to już ja na tym forum nie czytałem, gdzie nie pracowałem. Najpierw korbanek teraz zetor. Coś źle z tym czuciem u niektórych. A co do pracy wolał bym korbanka niż kubotę. Zważywszy na sprzedaż rożnych maszyn i ogólną sieć sprzedaży korbanka, magazyny części itd. To wątpię czy kubota kiedykolwiek zbuduje w Polsce taką sieć z takim zaopatrzeniem w części, takimi obrotami i sprzedażą różnych maszyn rolniczych. Nawet zetor sprzedaje dwa razy tyle.

Napisałem tylko, że sprzedaż kuboty zamiast kilku dziesięcio procentowych wzrostów co jeszcze nie tak dawno było tutaj opisywane, spada. I to po mimo jakichś głupich reklam czy nie ustających promocji. Obecnie kubota jest na 5 miejscu i case depcze jej po piętach. Nie rozumiem więc sensu jakiegoś wykładu o silnikach. Bo pisałem o sprzedaży ciągników a nie silników.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pp1208    706

mysle ze jak kubota wprowadzi nowe modele kuboty M7 to sprzedaz znow wzrośnie :) przedstwaiciel mi mówił ze jak rolnik chce ciągnik powyzej 140 koni to juz kubota odpada bo nie posiada takich modeli i dlatego sprzedaje mniej, ale jak wprowadzą te modele to cos tam napewno sie poprawi. Sam będe miał model M7 na testy w tym roku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Płonne nadzieje. Rynek dużych maszyn opanowany jest przez liczących się graczy takich jak jd, agco, cnh czy sdf. przez ponad 10 lat działania prowu w okół dużych gospodarstw skaczą ich przedstawiciele. A takie gospodarstwa posiadające już ciągniki sprawdzonych marek nie chętnie eksperymentują. Sama kubota m7 nie jest jeszcze może przetestowana. Ale z prezentowanych nawet na af zdjęć widać, że wykończenie kabiny odbiega od standardów jd, mf a czy fendta. Wyświetlacz zamontowano jak by w ostatniej chwili na rurce a montaż plastików i ich jakość tez pozostawia wiele do życzenia. Za to cena modelu 170 KM jak pamiętam ma wynosić około 100 tys euro. Tak więc ten model nie wytrzyma konkurencji z topowymi markami na dzisiejszym trudnym rynku. Tak jak konkurencji nie wytrzymał model 135 gx. Bo prawda jest taka, że kubota może coś tam ugrać na rynku prostszych, tańszych ciągników mniejszej mocy. W przedziale powyżej 100 KM. Chociaż jakieś modele oferują tak naprawdę się nie liczą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samex69    34

Hubertuss częściowo ma rację.Kubota w segmencie ciężkich ciągników nie ma startu z AGCO, CNH  i JD .Ale w średniakach i małych mieszała i będzie mieszać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pp1208    706

startu może i niema ale jak wprowadzi modele M7 to napewno juz sprzedaz sie poprawi bo bedą mogli uderzyc także do tych wieekszych gospodarzy :) podobno ta nowa kubota ma byc bardzo cięzka w porownaniu do innych marek o podobnej mocy, gdzies widziałem porównanie ale juz nie pamietam gdzie ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cebula440    0

ja to zetora bym odrazu odrzucił i  tylko zastanawiał sie nad Casem a kubotą :)

czemu zetor do odrzucenia podpowiec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pp1208    706

u nas w okolicy jest jeden i po prostu pali sporo i do tego silnik pracuje tak jakby miał cały czas ciężko. a do tego jak kupujesz podstawę to niema w nim nic, nawet zaczepu. nie mowa już o obciążnikach...

 

Edytowano przez kris14
Pkt. 1.1 +1p. ostrzeżeń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cebula440    0

to fakt dopytywałam sie to wszystkie elementy kaza sobie dopłacic prawie 40 tys nie mówie tu o klimie  nawet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podlach93    6

Płonne nadzieje. Rynek dużych maszyn opanowany jest przez liczących się graczy takich jak jd, agco, cnh czy sdf. przez ponad 10 lat działania prowu w okół dużych gospodarstw skaczą ich przedstawiciele. A takie gospodarstwa posiadające już ciągniki sprawdzonych marek nie chętnie eksperymentują. Sama kubota m7 nie jest jeszcze może przetestowana. Ale z prezentowanych nawet na af zdjęć widać, że wykończenie kabiny odbiega od standardów jd, mf a czy fendta. Wyświetlacz zamontowano jak by w ostatniej chwili na rurce a montaż plastików i ich jakość tez pozostawia wiele do życzenia. Za to cena modelu 170 KM jak pamiętam ma wynosić około 100 tys euro. Tak więc ten model nie wytrzyma konkurencji z topowymi markami na dzisiejszym trudnym rynku. Tak jak konkurencji nie wytrzymał model 135 gx. Bo prawda jest taka, że kubota może coś tam ugrać na rynku prostszych, tańszych ciągników mniejszej mocy. W przedziale powyżej 100 KM. Chociaż jakieś modele oferują tak naprawdę się nie liczą.

 

Kubota, która prezentowana była we francji była zaprojektowana trzy lata temu i tak długo była testowana. Przez ten czas użytkownicy i serwis zbierali info żeby ciągniki  z Lini produkcyjnej zeszły już bez niedoskonałości, a co do ceny to nie wiem z kąd kolega ma takie informacje bo jeszcze niemcy nie przygotowali cennika. Czy M135GX  nie wytrzymał konkurencji? Nie wiem to wszystko zależy od klienta, nie zapominajmy że ciągnik to cały czas narzędzie pracy. Coraz częściej rolnicy wybieraja M135GX zamiast JD seri 6M/R na silniku PVX4045 bo twierdzą że za ładne plastiki i światełka nie zapłacą aż tyle. Większość funkcji w kubocie i JD jest tych samych tylko inaczej się  nazywają napewno wnętrze kabiny w JD jest lepiej wykonane i z lepszych materiałów ale tak jak wspomniałem to nie salon gdzie przyjmujemy gości a narzędzie pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Cenę widziałem gdzieś w publikacjach internetowych po pokazie tego modelu we Francji. Oczywiście. na Polskę cen nie znam. Ale tam podawano takie ceny. Pisząc, ze ten model nie jest wystarczająco przetestowany chodziło mi o to, że nie ma testów przeprowadzonych przez pisma rolnicze, rolników. Producent na pewno testował. Gdybyśmy prześledzili rankingi sprzedaży z podziałem na moc. To widać było by wyraźnie, że model 135 nawet z drogim jd konkurencji nie wytrzymał. A kubota stoi wysoko w rankingach głównie dzięki małym ciągnikom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podlach93    6

Rankingi sprzedaży w tej sytuacji nie do końca są miarodajne bo odejmują np maszyny o mocy od 100KM do 139KM i od 140 do 180KM, kubota ma w tym przedziale dwa model a jd Pewnie sześć, Kubota M7 pracuje w polsce u rolnika w ramach testu już od września

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Czytałem ostatnio reklamę Kuboty, cytując:

 

"USA- setki hektarów uprawianej kukurydzy wymagającej nie zawodnego długodystansowca. Wybrałem traktory Kubota bo potrzebuję maszyn, które mnie nie zawiodą w połowie drogi"

 

A każdy kto zna realia rynku Amerykańskiego, wie że ciągniki tego pokroju co najwyżej pracują ze rozścielarką do słomy lub koszą trawniki a nie pracują na kołchozach obszarowych. Więc jak to uznać? Żerowanie na niewiedzy potencjalnych klientów? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pp1208    706

nie koniecznie. Mysle ze tam tez sprzedają sie i ciągniki od 140 KM w dól, wiec w tym zakresie kubota odpowiada. Moze tam rolnicy sobie chwala marke Kubota i mając do wyboru drozzszego JD Case czy cos innego ( buc moze bardziej awaryjnego) to wybieraja kubote. Do orki 1000 ha sie nie nada ale do innych prac byc moze i tak :) niewiadomo jak to jest, ja  słyszałem (bo mam wujka za oceanem) ze tam coraz cześciej można dostrzec Kubote na farmach. podobno bardzo sobie ją chwalą, bo jak mówi jest tansza, mniej awaryjna i bardziej ekonomiczna. Wujek tez nawet ma jedną ( taka około 50KM). Ja tak słyszałem a czy tak jest to nieiwem bo nigdy nie byłem za granicą nawet Polski :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1111    27

W USA to mało kto orze ale jak się ogląda filmy ze stanów to widać tam ciągniki 80-150 km i to nic dziwnego w ich warunkach.

 

 

 

 

 

 

 

Edytowano przez Rolnik1111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Małe ciągniki są w usa. Ale w życiu nie odpowiadają one za uprawę setek ha pól. Nawet jeśli tych pól się nie orze. To takie maleństwa jak na ich warunki służą w gospodarstwach do transportu wewnętrznego. Prac wokół gospodarskich jak np praca z turem, koszenie jakichś trawników itd. Nie dajcie się omamić w usa nikt nie uprawia setek czy tysięcy ściślej akrów nie hektarów. Ciągnikiem o mocy 80 czy 100 KM. To czysta propaganda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samex69    34

i dylemat jest czy ta kubotka sprawdzi się mi

 

Trochę dziwna składnia. A tak w temacie - to czy Ci się sprawdzi zależy od twoich potrzeb i specyfiki gospodarstwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dominik1989    4

Ja swoją 7040 mam już po pierwszym przeglądzie, z ciągnika jestem zadowolony. Jedynie spalanie mogłoby w cięższych pracach być trochę mniejsze. W transporcie pali więcej niż mtz 82

Edytowano przez dominik1989

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Spokojnie poczekaj na następny serwis płatny już z łaską nie przyjadą. Zrobią wszystko profesjonalnie i wystawią odpowiednią fakturę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jd2100    2

Witam. Miałem przegląd techniczny mojej kuboty. Serwisant stwierdził, że jest zły rozdzielacz przy ładowaczy czołowym, gdyż nie posiada wolnego spływu i może to uszkodzić hydraulikę ciągnika. Proszę o opinię. Pozdrawiam. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gazela77    10

Potwierdzam, też nie miałem podłączonego wolnego spływu oleju przy rozdzielaczu i przy prasie były problemy. Kiedy chciałem wyrzucić balot i otwieralem tylną klapę prasy to ładowacz podnosił się samoczynnie na maxa do góry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dominik1989    4

Koledzy a jak u was przedstawia się spalaniew różnych pracach w 7040?

Edytowano przez dominik1989

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Nie musisz czasami serwisować po 500 godzinach lub co roku w zależności co pierwsze wystąpi, aby nie utracić gwarancji? Kto wam te rozdzielacze czy tam ładowacze montował? Pierwszy lepszy przechodzeń z ulicy czy serwis? Widać, że serwisy tej marki i fachowość personelu pozostawiają jeszcze bardzo wiele do życzenia. Jak to już nie raz pisałem serwisanci zamiast zostać konkretnie przeszkolonymi uczą się sami na sprzęcie klienta metda prób i błędów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sniperghost
      Witam.
      Posiadam mini traktor kubota gl 320 . Ostatnio zauważyłem, że jakiś przewód wisi , jakby został zerwany, nie wiem gdzie on ma być podłączony. Jeżeli ktoś wie co to jest z góry dzięki za pomoc.


    • Przez strd
      Witojcie hej.
       Z racji zapchania się DPFa u ojca w Kubocie M7060 poszukuję gniazdka diagnostycznego. Wiem, że jest 4 pinowe i wisi gdzieś na wiązce nad chłodnicą, ale nic tam takiego nie widzę. Czy to jest to w którym jest wtyknięty rezystor 120 Ohm 1/2W?
      Z góry dzięki.
    • Przez jacek_83
      Mam problem z Kubotą l5040.
      Gdy jechałem z przemysłem, ciągnik zaczął tracić moc i mocno dymić na niebiesko, do tego stopnia, że byłem zmuszony redukować i nie wkręcał się w obroty. Pomyślałem, że może wtryski lub filtr paliwa. Wymieniłem filtr na nowy, do zbiornika wlałem preparat do czyszczenia wtrysków, ale to nie pomogło.
      Następnego dnia było już ok. Cały dzień i nawet małej chmurki. Kolejnego dnia problem powrócił. Dolałem paliwa i siuwaksu do czyszczenia wtrysków i pojeździłem. Było ok.
      Za jakiś czas pojechałem do majstra Kubotą, żeby poprawił elektrykę, było ok. Następnego dnia gdy wracałem znowu zaczął dymić na niebiesko.
      Nie zauważyłem, żadnej reguły, raz jest wszystko dobrze, a innym razem już nie. Nie zwróciłem uwagi czy bierze olej. Jak nie dymi nie ma siły, to wstawiam do garażu i nim nie jeżdżę.
      Problem pojawia się przy zagrzanym silniku. Nigdy przy odpalaniu. Paliwo z jednego źródła z Orlenu. Problem pojawił się na jesieni, po zakończonym sezonie zbiorów.
      Czy spotkaliście się z podobnym problemem? Gdzie najepierw szukać przyczyny?
    • Przez Nikt23489
      Witam. Mam problem z Kubotą M7040. Mianowicie traktor do tyłu jedzie płynie na każdym biegu lecz po przełączeniu rewersu do przodu ona ruszy kawałek i przestaje jechać. Jaki może być tego problem ?
    • Przez TymonMasa
      Witam posiadam Kubote M108S i mam pytanie do użytkowników tego modelu jak sprawuje sie u Was podnośnik? Jaka jes predkośc z jaką podnosi? Jak z czułością regulacji itd
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj