kubaguzik

co sadzicie o marce kubota

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
hubertuss    4653

E tam smoki zaraz wam napiszą, że nie umiecie jeździć. Bo przecież dealer i reklama wyraźnie mówią, że ten ciągnik mało pali. A wy coś wymyślacie, że dużo he he.

Łożyska może i japońskie. Ale tam pewnie też są tańsze i droższe. A kubota wyprodukowana w Japonii musi pokonać długą drogę do europy/polski po drodze wzbogacając swoją wartość o koszty transportu, cła, marże. A dodatkowo tutaj musi dostatecznie tanio kosztować by pomimo wielu mankamentów konkurować z nowocześniejszymi lepiej wykonanymi i z lepszymi osiągami ciągnikami europejskimi. Popatrzcie jakie tam są plastiki, jakie wyciszenie, jakie rozwiązania techniczne. Więc i materiały są tańsze. by ciągnik był tani. Ta taniość nie bierze się z tego, że ktoś wam prezent robi i do interesu dokłada.

PS ostatnio w jednym z filmów niby testów 135 gx usłyszałem, że z tyłu jest wszystko delikatne bo w Japonii surowców mało. I muszą delikatne a dobre robić normalnie śmiech.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wino36    4

Zoaczymy za 10lat co werte kuboty są.

Edytowano przez wino36
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czareczek85    411

pp 1208 przecież Ci spaliła w transporcie 22l na niecałe dwie godziny jazdy to wychodzi ponad 11l/h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czareczek85    411

Co niektórzy z was niedługo będo pisać że wlał 1/2 zbiornika paliwa a jak wrócił po dniu orki to był zbiornik pełen... przeliczcie sobie spalanie które jest podane w g/kwh przez ilość kw jakim dysponuje wasza maszyna. Matematyki nie da się oszukać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pp1208    706

ja u siebie na początku zmierzyłem kilka razy czy komputer dobrze pokazuje, wychodzi ze pokazuje mniej o około 0,5 litra. czyli teraz jak pokazuje 5 litrów to dodaje poł i wychodzi 5,5 i teraz sie sprawdza dobrze. Na początku było lane do pełna i po robocie dolewane teraz jzu patrze na komputer i dodaje poł ittra. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roart    2

jak myślicie wziąć  kubotę m6060 czy case farmall c65  obydwa 115 netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pp1208    706

najlepiej wziać oba na testy i wtedy bedzie wiadomo który lepszy. Aaa przepraszam, Case nie daje na testy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter03    29

jak myślicie wziąć  kubotę m6060 czy case farmall c65  obydwa 115 netto

 

Jeśli cena taka sama to weź pod uwagę wyposażenie i weź tego który ci więcej oferuje w tej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romano82    4

Z rok temu w TR opisywana była Kubota (dziewięćdziesiąt kilka KM) przez jakiegoś gospodarza. Bardzo ją chwalił za zwrotność, małe zużycie paliwa i bezawaryjność. Wg. Mnie Japończycy nie robią takiego szmelcu jak np. Chińczycy czy Koreańczycy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wikorol    3

Trudno radzić komuś jaki ciągnik kupić jak się nie zna do jakiego gospodarstwa go potrzebuje. Ja półtora roku temu kupiłem Kubotę 6040 i jak do dziś jestem z niej zadowolony do dziś nie miałem żadnej awarii (w mojej okolicy jest 7 Kubot niektóre mają  po 6-7 lat i też nie mieli żadnych awarii z wyjątkiem jednej w której był przeciek na skrzyni ale po paru miesiącach ustał bez naprawy) spalanie jest zadowalające. Jest bardzo zwinna i świetnie się sprawuje z ładowaczem czołowym, plusem jest duży udźwig ładowacza (Quick 26) 1,5 tony na minimalnych obrotach. Co do mocy to nawet poradziła sobie z gruberem Lemken o szerokości 2,52m z zamontowanym siewnikiem poplonów.

A co do rad jaki kupić to musisz zadecydować sam pytając o opinię znajomych i sąsiadów u których takie ciągniki się znajdują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pp1208    706

zetor proxima lu case farmal

ja to zetora bym odrazu odrzucił i  tylko zastanawiał sie nad Casem a kubotą :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Sprzedaż kuboty od początku 2015 roku spadła o 13 %. Już nawet desperackie reklamy i nie ustająca promocja nie pomaga. A pro po reklamy ta na af jest jedną z głupszych i ten kto ja wymyślił raczej w głowę powinien się uderzyć. Przecież jak najadę nie chcący na nią kursorem i reklama się rozwinie to i tak nie kupie tego ciągnika. Tym bardziej jak będzie mi to bębniło co chwila.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pp1208    706
hubertuss

  nie tylko sprzedaz kuboty spadła w tym roku, także to nie wina marki tylko poprostu niema kupujących :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Sprzedaż jd wzrosła. Jak dobrze pamiętam o 17 % ursus też do góry. Kubota po prostu zajęła jakieś tam kilka procent rynku i skończyły się kilkudziesięcio procentowe wzrosty. Co pisałem już rok czy dwa temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dominik1989    4

Witam. Mam pytanie do użytkowników kuboty 6040, 7040 w grudniu zakupiłem model 7040 od początku podnośnik nie reagował w ogóle na ruchy dźwignią regulacji siłowej, dzwoniłem do serwisanta twierdzi, że wszystko jest w porządku tylko nie działa bez obciążenia. Zbliża się pierwszy przegląd po 50 godzinach, dziś zapiąłem widły do bel wiozłem sianokiszonkę i również brak jakiejkolwiek reakcji na ruchy dźwigni siłowej nie zależnie od położenia dźwigni regulacji pozycyjnej. Pytam Was przed owym przeglądem, by ewentualnie dopytać co i jak. Pozdrawiam

Edytowano przez dominik1989

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pp1208    706

u mnie było podobnie, tez to zgłaszałem bo myślałem ze to nei działa,a le tak ma byc. Zapiełem pług, pojecahałem na pole, opuściłem i gdy regulujesz tą dzwignią od pozycji siłowej to pług wchodzi głebiej lub wychodzi na wierzch. A skąd serwis do ciebie przyjezdzał ? bo do mnie tez ten mechanik co przyjechał to wyglądałem na praktykanta i stwarzał pozory na takiego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sniperghost
      Witam.
      Posiadam mini traktor kubota gl 320 . Ostatnio zauważyłem, że jakiś przewód wisi , jakby został zerwany, nie wiem gdzie on ma być podłączony. Jeżeli ktoś wie co to jest z góry dzięki za pomoc.


    • Przez strd
      Witojcie hej.
       Z racji zapchania się DPFa u ojca w Kubocie M7060 poszukuję gniazdka diagnostycznego. Wiem, że jest 4 pinowe i wisi gdzieś na wiązce nad chłodnicą, ale nic tam takiego nie widzę. Czy to jest to w którym jest wtyknięty rezystor 120 Ohm 1/2W?
      Z góry dzięki.
    • Przez jacek_83
      Mam problem z Kubotą l5040.
      Gdy jechałem z przemysłem, ciągnik zaczął tracić moc i mocno dymić na niebiesko, do tego stopnia, że byłem zmuszony redukować i nie wkręcał się w obroty. Pomyślałem, że może wtryski lub filtr paliwa. Wymieniłem filtr na nowy, do zbiornika wlałem preparat do czyszczenia wtrysków, ale to nie pomogło.
      Następnego dnia było już ok. Cały dzień i nawet małej chmurki. Kolejnego dnia problem powrócił. Dolałem paliwa i siuwaksu do czyszczenia wtrysków i pojeździłem. Było ok.
      Za jakiś czas pojechałem do majstra Kubotą, żeby poprawił elektrykę, było ok. Następnego dnia gdy wracałem znowu zaczął dymić na niebiesko.
      Nie zauważyłem, żadnej reguły, raz jest wszystko dobrze, a innym razem już nie. Nie zwróciłem uwagi czy bierze olej. Jak nie dymi nie ma siły, to wstawiam do garażu i nim nie jeżdżę.
      Problem pojawia się przy zagrzanym silniku. Nigdy przy odpalaniu. Paliwo z jednego źródła z Orlenu. Problem pojawił się na jesieni, po zakończonym sezonie zbiorów.
      Czy spotkaliście się z podobnym problemem? Gdzie najepierw szukać przyczyny?
    • Przez Nikt23489
      Witam. Mam problem z Kubotą M7040. Mianowicie traktor do tyłu jedzie płynie na każdym biegu lecz po przełączeniu rewersu do przodu ona ruszy kawałek i przestaje jechać. Jaki może być tego problem ?
    • Przez TymonMasa
      Witam posiadam Kubote M108S i mam pytanie do użytkowników tego modelu jak sprawuje sie u Was podnośnik? Jaka jes predkośc z jaką podnosi? Jak z czułością regulacji itd
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj