kubaguzik

co sadzicie o marce kubota

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
podlach93    6
Napisano (edytowany)

A które to według ciebie są karkołomne historie?

 

Ciągnik demo musi dyć zarejestrowany na dilera i diler musi udokumentować 20 pokazów w ciągu pół roku więc wątpie aby ten miał tylko 8h

Edytowano przez podlach93

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Ale nie wątpisz, że jest zarejestrowany nawet na oczy go nie widząc. Chce ci się te bajki nie poparte żadnymi dowodami pisać?

- wymyślasz, że pracownicy jakiegoś dealera używają ciągników na swoich polach. Równie dobrze mogę tak napisać o twoim dealerze. Pomijam już fakt, że to zwykłe pomówienie o oszustwa jest nie poparte żadnymi dowodami.

- nie wiesz czy ciągnik jest zarejestrowany ale dorabiasz już swoją historię, że napewno nie ma tych 8 h.

- ciągnika zarejestrowanego na prow nie kupisz. Napisałem co i jak w temacie z linku.

Nie wiem jaki sens ma takie zmyślanie byle czego aby tylko pisać. Tak trudno uwierzyć w to, że dealer sprzedaje ciągnik, którego nie mógł sprzedać przez 3 lata z takim rabatem.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JELONEK09    1

jedna mała uwaga: w mojej okolicy jeździ ciągnik zarejestrowany wcześniej  na dilera, zakupiony przez rolnika pod PROW, zakup został dofinansowany przez arimr oddział szczecin, wystarczyło oświadczenie dilera że traktor był wykorzystywany jedynie do celów demonstracyjnych czy wystawowych, sytuacja z zeszłego roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podlach93    6
Napisano (edytowany)

Ale ja ani razu nie napisałem że ciągnik nie jest rejestrowany, tylko że gdyby miałby to być ciągnik demo to musiał by byś zarejestrowany i napewno miałby większy przebieg, żaden nowy ciągnik nie ma idealnie 0h chociażby i dlatego że ciągniki przestawia się na placu, zabiera na targi, pokazuje klientom, a co do dilera o którym wspomniałem to wszyscy którzy mieli okazje współpracy z tą firmą to wiedzą jakie sytuacje miały tam miejsce jescze za czasów kiedy handlowała JD, i nie mowa tu o gospodarstwach pracowników tylko gospodarstwie posiadanym przez firmę.

Edytowano przez podlach93

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

No i nie handlują już jd. To, że jakiś dealer tak robił to nie znaczy, że wszyscy tak robią. Co by tu nie pisać kubota, którą oglądał założyciel tamtego tematu była z 2012 roku, miała 8 godzin (rozumiem, że nie ma przebiegów 0) i kosztowała 199 netto. Dealer nie mogąc sprzedać ciągnika przez 2 czy 3 lata udzielił takiego rabatu. A ciągniki te kosztowały wtedy 280 tys netto z amortyzowaną osią. Dodam, że założyciel tematu wybrał jd zapewne droższego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pp1208    706
hubertuss

     napewno nie 280 netto. Chyba triche sie pomyliłes :) za full opcje w modelu 140GX dilerzy wołają około 310 brutto oczywiscie do negocjacji. czyli ponizej 300 brutto mozna kupic, a ty napisałes 280 netto to jest ponad 340 brutto, za te pieniądze to by nikt nawet na niego nie spojrzał :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652
Napisano (edytowany)

Nic nie pomyliłem. Najpierw kubota zażyczyła sobie tyle za ten model. Nawet na allegro za tyle wystawiane były. Poszukaj info nawet na tym forum. Potem, gdy nikt tego kupować nie chciał sama kubota obniżyła cenę do chyba gdzies tak 260 czy 240 jak pamiętam. A teraz dealer sprzedaje ten ciągnik za 200.

Tak naprawdę sprzedaż ruszyła od chyba początku 2013 roku, gdy kubota z powodu małej sprzedaży swoich ciągników obniżyła ceny o 15 czy 20 %. Wcześniej te ciągniki nie były konkurencyjne na rynku względem ceny a tym co oferują. Poszukaj sobie w tym temacie. Były tu ostre dyskusje a i sporo przykładów cen ludzie podwali.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Potwierdzam kolega hubertuss mówi prawdę..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samex69    34

Chyba niechcący zaprezentowałeś hubertussie jeszcze jeden pozytywny aspekt współpracy z Kubotą. Firma potrafi (późno bo późno ale jednak ) zareagować na sytuację na rynku obniżeniem ceny produktu. W oczach niektórych straci ale myślę że większość klientów Kuboty to doceni w przyszłości a nawet chyba już doceniają patrząc na wzrost sprzedaży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

Tak... docenili szczególnie ci którzy kupili 20% drożej, bo niby droższy bo lepszy, japoński, a tu proszę okazuje się droższy tylko dlatego, że firma była pazerna na kasę  :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

moim zdaniem to i tak cena wysoka nawet jak po obniżkach , za te 300 brutto można mieć dobrze wyposażone 140 KM w 6 cyl z cnh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pp1208    706

@hubertuss zapewne masz racje co do cen kuboty w 2013 roku. Wtedy jeszcze sie nie interesowałem tą marką to niewiem. Ale jezeli było tak jak mówisz to cena stanowczo za duza.......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Model 135 gx na dzień dobry powinien kosztować 200 netto. Przy osiągach, komforcie, standardzie wykończenia kabiny jaki oferuje z tą cena pewnie sprzedaż by była równie duża jak mniejszych modeli. Oczywiście, że dla klienta spadek cen to fajna informacja. Tylko jak się czują ci co miesiąc czy dwa wcześniej wybecelowali 40 tys netto więcej. Model 9540 kosztował wtedy chyba lekko ponad 200 netto. I tak jak pisze bogdan, klienci którzy komentowali tą cenę słowem "drogo" dostawali argument że drogie bo dobre i japońskie. Sam słyszałem to z opowiadań człowieka, który był wtedy w łosicach i pytał o kubotę. Firma na początku chciała kroić klienta bo japońskie. Dla klienta ten argument to było za mało. Więc musieli obniżyć cenę i sprzedaż dopiero ruszyła. Krojeniem klienta była tez konieczność wymiany oleju w skrzyni po pierwszych 50 lub 300 mth. Gdzie większość zalecała dopiero po 600 minimum. Ale to też chyba się zmieniło. Życie nauczyło ich trochę podejścia do klienta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3017

obnizki wynikly po prostu ze zmiany kursu jena i kubota na obnizce nic nie stracila, wiec spokojnie moze wprowadzac kolejne promocje . w japonii wystepuje stala deflacja[obnizka cen] od wielu lat i dlatego szukaja rynkow zbytu tam gdzie sa jeszcze jakies pieniadze, japonscy rolnicy tez strajkuja :D . kraj jest bardziej zadluzony niz grecja .


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samex69    34

A pokaż mi takiego który na kasę pazerny nie jest ! Każdy chce zarobić jak najwięcej !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

Chcesz powiedzieć, że jednego dnia kurs jena spadł o 20 %?

 

jednego dnia to nie ale od 2012 spadł ponad 20% z poziomu ok 4,5 na początku roku 2012 do ok 3,15 dzis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ereksio    321

Gówna nie kupuję i wy nie kupujcie. Nachalna reklama na stronach agrofoto wymusza odruch wymiotny . Nie cierpię takiej reklamy i nie dość że nie kupię to nawet się ta marką nie zainteresuję. Wam tez nie polecam. Firmy które tak agresywnie się reklamują, maja albo nic niewarte wyroby albo wliczają koszt reklamy w swój produkt i każą wam płacić więcej. To nie jest poważne kiedy na każdej stronie agrofoto wyskakuje jakiś kitajec

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pp1208    706

masz ciągnik tej marki ze tak piszesz ? zapewne nie, to po co piszesz takie głupoty. A moze tyle wszedzie reklam kuboty bo sprzedaz rośnie, firma sie rozwija i mają kase na to ! chodz faktycznie, ta reklama z chinczykiem denerwuje jak trzeba ją wyłączać za kazdym razem....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JELONEK09    1

Gówna nie kupuję i wy nie kupujcie. Nachalna reklama na stronach agrofoto wymusza odruch wymiotny . Nie cierpię takiej reklamy i nie dość że nie kupię to nawet się ta marką nie zainteresuję. Wam tez nie polecam. Firmy które tak agresywnie się reklamują, maja albo nic niewarte wyroby albo wliczają koszt reklamy w swój produkt i każą wam płacić więcej. To nie jest poważne kiedy na każdej stronie agrofoto wyskakuje jakiś kitajec

 

Polecam Aviomarin, powinien pomóc w twojej dolegliwości. 

A skoro kubociaki takie gówniane to poleć coś godnego uwagi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652
Napisano (edytowany)

Sprzedaż rośnie. Jeśli ciągle jakieś wyprzedaże, rabaty. Ciekawe, że są firmy, które robią większe wyniki bez ciągłych promocji wyprzedaży i rabatów. Mnie tam też wkurza reklama z japońcem, który ma krzywe uzębienie. Jej nachalność jest uderzająca. Przecież jeśli mi się nawet 100 razy pokaże to i tak nie kupie kuboty. Po pierwsze dla tego, że nie szukam nowego ciągnika, po drugie, że kubota nie spełniła by moich oczekiwań. No ale klienta trzeba jakoś poinformować, że u nich znowu promocja. A za to wszystko zapłacą klienci. Nie ma co się oszukiwać tak jest.

Szkoda, że  np fendt czy mf nie ogłasza ciągłych promocji i rabatów. Bo dla klienta to dobre rozwiązanie.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pp1208    706

na kubote dają 6 tys rabatu, ale przy cenie około 200 tys za ciągnik to te 6 tys to jest nic... według mnie rabat nie przekonał by mnie zeby kupic własnie kubote. Zeby zachęcic do kupna MF'a czy Fendt'a według mnie to rabat musiał by byc conajmniej 20 tys i wiecej bo jak fendt kosztuje około 350-400 tys ( taki 100 koni) to taki rabat jak 6 tys to śmiech by był :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztof1987    211

to może ja opowiem swoją historie o złym początku z marka kubota a mianowicie zdecydowałem sie na kubote 110 i wpisałem na prow wstawili mi oferte 180 tys netto i wszystko super do tej pory teraz niedawno przyjechał handlowiec i poinformował mnie że niby kuboty takie mocno drożeją i jeżeli chce kupić w przystępnej cenie to musze z nimi umowe spisać to sie zabezpieczą w taki ciągnik wiec uległem i spisałem z nimi wstępną umowe że kupie u nich taki ciągnik a więc cene mi zaproponowali już 184 tys bo niby stara cena obowiązywała do końca roku 2014 czym mnie juz zdenerwowali bo na ofercie do agencji było 180 tys wiec 4tys musze dołozyć z własnej kieszeni i nieoficjalnie ma byc to ciągnik 2014 r tylko ze na umowie nie ma podanego roku a ja bede sie domagał ciągnika z 2015 r skoro w tym roku kupuje i umowe spisuje 


drugą sprawą jest ładowacz miał być oryginalny kubota za 18 tys netto a teraz okazuje sie że ładowacz kosztuje 25 tys to za taką kase kupie lepszy ładowacz i chyba za ładowacz kuboty to podziękuje i zmienie na coś innego 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pp1208    706

krzysztof1987

   skąd ten diler ? jaki robi w hu**a to i ty zaszantażuj ze nie kupisz wogóle jak nie zrobią tak jak ty chcesz.... ja bym tak zrobił, skoro umawiał sie inaczej to niech dotrzyma słowa.

tez bym nie brał ładowacza kuboty, bo za drogi i za cięzki. za te cene mozna kupic prawie MX. ładowacz kuboty wazy około 800kg a MX 450 :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztof1987    211

nie bede pisał nazwy firmy bo to nie o to chodzi ale chodzi mi to to ze te niby promocje robia wielki zamęt na rynku i oszukują ludzi a i mocno naciągaja a ładowacz chyba wezne Queike ok 30 tys ale firma chyba najlepsza a kubote oleje ale czuje że ta kubota 110 bedzie pierwszą i ostatnią w moim gospodarstwie jeżeli firma nie zmieni podejścia do klienta

a zaraził mnie tą marka kolega który ma już 2 ciągniki kubota i ma zamiar kupic kolejny na wiosne widocznie on nie patrzy na takie aspekty jak ja wg mnie nie szanują ludzi  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sniperghost
      Witam.
      Posiadam mini traktor kubota gl 320 . Ostatnio zauważyłem, że jakiś przewód wisi , jakby został zerwany, nie wiem gdzie on ma być podłączony. Jeżeli ktoś wie co to jest z góry dzięki za pomoc.


    • Przez strd
      Witojcie hej.
       Z racji zapchania się DPFa u ojca w Kubocie M7060 poszukuję gniazdka diagnostycznego. Wiem, że jest 4 pinowe i wisi gdzieś na wiązce nad chłodnicą, ale nic tam takiego nie widzę. Czy to jest to w którym jest wtyknięty rezystor 120 Ohm 1/2W?
      Z góry dzięki.
    • Przez jacek_83
      Mam problem z Kubotą l5040.
      Gdy jechałem z przemysłem, ciągnik zaczął tracić moc i mocno dymić na niebiesko, do tego stopnia, że byłem zmuszony redukować i nie wkręcał się w obroty. Pomyślałem, że może wtryski lub filtr paliwa. Wymieniłem filtr na nowy, do zbiornika wlałem preparat do czyszczenia wtrysków, ale to nie pomogło.
      Następnego dnia było już ok. Cały dzień i nawet małej chmurki. Kolejnego dnia problem powrócił. Dolałem paliwa i siuwaksu do czyszczenia wtrysków i pojeździłem. Było ok.
      Za jakiś czas pojechałem do majstra Kubotą, żeby poprawił elektrykę, było ok. Następnego dnia gdy wracałem znowu zaczął dymić na niebiesko.
      Nie zauważyłem, żadnej reguły, raz jest wszystko dobrze, a innym razem już nie. Nie zwróciłem uwagi czy bierze olej. Jak nie dymi nie ma siły, to wstawiam do garażu i nim nie jeżdżę.
      Problem pojawia się przy zagrzanym silniku. Nigdy przy odpalaniu. Paliwo z jednego źródła z Orlenu. Problem pojawił się na jesieni, po zakończonym sezonie zbiorów.
      Czy spotkaliście się z podobnym problemem? Gdzie najepierw szukać przyczyny?
    • Przez Nikt23489
      Witam. Mam problem z Kubotą M7040. Mianowicie traktor do tyłu jedzie płynie na każdym biegu lecz po przełączeniu rewersu do przodu ona ruszy kawałek i przestaje jechać. Jaki może być tego problem ?
    • Przez TymonMasa
      Witam posiadam Kubote M108S i mam pytanie do użytkowników tego modelu jak sprawuje sie u Was podnośnik? Jaka jes predkośc z jaką podnosi? Jak z czułością regulacji itd
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj