kubaguzik

co sadzicie o marce kubota

Polecane posty

krowka62    22

Z powyższego postu może wynikać, że serwis ciągnik Massey polega tylko na wymianie płynów eksploatacyjnych. Nic się nie psuje - nic się nie dzieje. Posługując się retoryką Hubertussa mogę stwierdzić że MF (opisany w TR) nie jest awaryjnym egzemplarzem tylko operator nie umie tym jezdzić. Tak samo jak mogę napisać że rewers w Kubocie padł, bo użytkownik nie umiał się z tym ciągnikiem obchodzić, zmieszał oleje hydrualiczne a może miał za niski jego poziom (też słyszałem takie zdarzenie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pytanie o skrzynie nie było żadną aluzją. zwykłe pytanie. doszukujesz sie bez potrzeby jakichś podtekstów.

rurki i przewody to temat rzeka tak samo jak ilość możliwych, sposobów i przyczyn ich uszkodzenia.

przyznasz ze awaria w jednym ciągniku nie jest jakimś wyznacznikiem że cała marka Kubota to jakaś pomyłka.

Twoje zadowolenie z bezawaryjnej i ekonomicznej pracy MF też nie jest dla mnie wyznacznikiem ze MF to najlepsza marka na świecie

przetoczenie się na zimnym oleju w zimie jest krótkie pare cm tylko jak ciągnik nie ma najmniejszych oporów i hamulec ręczny nie jest zaciągnięty.( wbrew instrukcji obsługi) nie doszukuj się tu jakichś niebezpieczeństw bo jak byś miał instrukcje obsługi ciągnika Kubota to byś przeczytał jak należy pozostawiać ciągnik na postoju aby uniknąć niebezpieczeństw i obrażeń ciała.

W moim motocyklu Honda sklejanie się tarcz sprzęgłowych(wielotarczowe sprzęgło mokre) to normalny objaw. przy wrzuceniu biegu jest wyraźne szarpnięcie i to normalny objaw.

powracając do Kuboty może ktoś wie coś więcej o europejskiej produkcji. pytałem się kiedys na targach o serie ciągników K1 to od chyba 120-170KM popularnych w Hiszpani w latach 90-tych ale nie wiele sie dowiedziałem. moze to taka sama kubota jak polski Ursus teraz. Pol- Mot ze znaczkiem ursusa. w tych kubotach widziałem przebiegi koło 10000MTH

Edytowano przez Misiek100245

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Ktoś tu pisał o 0,5 m a to już kilkadziesiąt cm. Wiem co to jest szarpnięcie przy wrzucaniu biegu w ciągniku czy motocyklu. Ale nie samowolna jazda. Nie piszę też, że te ciągniki masowo będą rozjeżdżały swoich kierowców. Ale idąc np pomóc sąsiadowi czy w innych przypadkach okazjonalnego skorzystania z tego sprzętu nie czytamy instrukcji obsługi i może nas spotkać przykra niespodzianka. Co więcej większość właścicieli jej nie czyta do chwili pojawienia się problemów.

Handlowcy danej marki są szkoleni na temat produktów przez nich sprzedawanych. A nie całej produkcji danej firmy.Więc nie dziwię się, że nikt nie udzielił informacji.

W kubocie m xx40 rewersy padały masowo. Sam producent wprowadził jakąś akcje wymiany. Niektórzy jednak wymienili na własny koszt za 7 tys.

Na temat mojego 25 letniego mf a 390 nie będę się rozpisywał. Bo znowu wyjdzie, że się chwale. Usterki i naprawy przez 8 lat u mnie. Uszczelnienie zwolnicy prawej, przewód wysokiego ciśnienia wtryskiwacza 1, 2 razy dolanie środka przeciw wyciekom do chłodnicy, końcówki drążków kierowniczych, końcówki wtryskiwaczy 2, parę bezpieczników i może jakieś żarówki. I wcale nie twierdze, że mf jest najlepszy na świecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

co tam 25 letni MF w naszym C-328 z 1963r. też nie wymieniałem klamek ;) tylko sprzęgło wtryski pompa wtryskowa i podnośnik były naprawiane.

Ktoś tam napisał 0,5m a ja napisałem PARE cm, nie wiem skąd się pojawiło to kilkadziesiąt?

wadliwa seria rewersów to rzeczywiście niezła wpadka. powinni zwracać kase tym co sami musieli płacić za wymianę.

co do wadliwych serii to sam czyściłem w servisie benzyna komorę silnika w nowym kombajnie JD z 6 lat temu bo uszczelniacze zaworowe puszczały olej na turbine i wszystko było zaplute olejem. Na szczęści awaria szybko wychodziłą i servis wymieniał to przed oddaniem kombajn właścicielowi. mechanicy żartowali ze kombajny składali indianie w amazońskiej dżunglii.

ale lepiej wróćmy do Kuboty. nikt nic nie wie o tych modelach z hiszpani? nawet przez pewien czas miałem ochote zakupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samex69    34

Czasami zdarzają się tzw. "choroby wieku dziecięcego" - czasami tak po prostu bywa lecz najgorzej jest gdy firma winowajca idzie w zaparte - nie , to nie my , to wina operatora , na pewno za długo było użytkowane bez wymiany oleju itp. "pieprzenie w bambus" zamiast przyznać się do błędu i dogadać się z klientem tak by był zadowolony. Kubota dobrze traktuje swoich klientów , oczywiście trafiają się ekstremalne sytuacje ale i tak bywa w życiu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Kilkadziesiąt oznacza więcej niż 20. Tak więc 0,5 m a więc 50 cm całkowicie się w słowie kilkadziesiąt zawiera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak najbardziej 50cm zawiera się w zbiorze liczb nazywanych kilkadziesiąt. Myśłałem ze pisząc " Ktoś tu pisał o 0,5 m a to już kilkadziesiąt cm." rozpatrujesz dwa przypadki opisane na tym forum pierwszy Maniusia59 drugi mój gdzie napisałem o kilku cm. Nie zrozumiał od razu Twojego zdania. Mój błąd Przepraszam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wumis    0

Hubert boli że innych stać na nowe a Ty używasz graty i jeszcze się cieszysz.Masz jakiś syndrom wielkości.Ale to da się leczyć,tylko trzeba chcieć.

Edytowano przez milanreal1
prowokowanie do kłótni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

No właśnie! Hubert jak możesz obrażać ich małe ciągniki, to chyba przez Twój syndrom wielkości ;) Leczenie Huberta będzie jednak tańsze niż kosztowała naprawa rewersu w kubocie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fircyk81    18

Coś czuje że hubert powróci pod nowym nickiem w tym temacie i będzie jechał od nowa... :) Jego czas chyba się skończył. Dzięki niemu ten temat nikomu się nie przyda, a szkoda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

@wumis, Fircyk81 nie będę pisał czego przejawem są wasze wypowiedzi nie na temat. Nie mój poziom. O ile mój czas póki co na tym forum się nie skończył. Nie mam powodu zmieniać też nicka. O tyle wasz czas jeszcze się nie zaczął. Sądząc po waszych wypowiedziach prawdopodobnie nigdy się nie zacznie. Tym bardziej, że za posty nie na temat i prowokowanie do awantur są tu kary. Uważajcie bo szybko skończycie.

Może i mam graty. Za które bez problemu kupił bym nową kubotę bez kredytów itd. Jednak na głowę jeszcze nie upadłem. I nie mam zamiaru dyskutować na tak żałosnym poziomie.

@b0gdan Ci w kubocie to chyba mają syndrom "małości". Wszystko tam takie malutkie i delikatne. Lepiej już chyba mieć syndrom wielkości niż syndrom małości hehe.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fircyk81    18

Ja napiszę na temat. Oglądałem dziś kuboty w Sitnie, bardzo mi się podobały. Siedziałem w modelu 9xxx, bardzo fajny, ładny i kabinka ekstra, niestety nie było możliwośći przejechać się. Zbyt wielu oglądających. A no i ten krzyż pod dzwignią zmiany biegów- jak w ferrari :) Model 135 ? po prostu piękny.

Edytowano przez Fircyk81

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wolowik    23

Kubota zajmuje 3 miejsce w sprzedaży ciągników w miesiącu czerwcu.

 

Co do marży narazie kubota sprzedaje mało ciągników po niskiej marży. Obniżyli cenę zyskując klientów. Jeśli powiedzmy sprzedadzą w tym roku 400 sztuk i za 2014 znowu odnotują kilkudziesięcio procentowy wzrost. Pierwszy będe bił brao. Tylko, żeby przed cyfrą oznaczającą zmianę za rok przyszły minusa nie było jak u wielu innych.

 

Hubertusie może jakieś brawa? hehehehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Panowie mam Kubote 8540 i jesli zostawiam zgaszony ciagnik z zamknieta zasuwą w roziewaczu badz kosiarke podniesiona na siłowniku hydraulnicznym to siłownik popuszcza, zasuwa sie otwiera kosiarka opuszcza po paru minutach , czy wy tez macie tak w swoich czy moze powinieniem pod drugie gniazdo podpinac bo cos tam, jest z jakims przełanczaniem (przesuwką przy gniazdach) ale nie wiem o co z tym do konca chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radzzio    0

Ile do kuboty 6040 narrow wchodzi oleju silnikowego? Pozdr

Pytam bo nie mam instruckji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Pomoze ktos???? Dzieje sie tez tak u innych czy nie, zwyka odp. tak/nie duzo pomoze no chyba ze nikt z debatujacych tu nie ma kuboty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

Na odpalonym ciągniku też powinno się tak dziać. Najzwyczajniej w świecie rozdzielacz przepuszcza. Suwak przy rozdzielaczu służy najprawdopodobniej do przełączania między działaniem jednokierunkowym (np do wywrotu przyczepy) a dwu kierunkowym (siłowniki dwustronnego działania)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam Kubote 8540 i jesli zostawiam zgaszony ciagnik z zamknieta zasuwą w roziewaczu badz kosiarke podniesiona na siłowniku hydraulnicznym to siłownik popuszcza, zasuwa sie otwiera kosiarka opuszcza po paru minutach , czy wy tez macie tak w swoich czy moze powinieniem pod drugie gniazdo podpinac bo cos tam, jest z jakims przełanczaniem (przesuwką przy gniazdach) ale nie wiem o co z tym do konca chodzi.

Trzeba zapoznać sie z instrukcją użytkowania. siłownik jednostronnego działania dwustronnego? moze w siłowniku ci uszczelniacze puszczają. wtedy można odpiąć przewody a siłownik i tak się przesunie z powodu grawitacji... może i rozdzieacz puszcza. możesz spróbować podłączyć odwrotnie przewody bo spotkałem się z opinia servisanta z hydrauliki siłowej ze dla nas użytkowników to może wszystko jedno ale dla rozdzielacza to jest róznica z której strony ma trzymac ciśnienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gazela77    10

No i moja M8540 właśnie zakończyła okres gwarancyjny (dokładnie to końcem czerwca). Na zegarze 1540 godz. Zero awarii i oby tak dalej. Polecam :wub:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

gazela77 napisz proszę, czy Twój ciągnik da radę unieść trzymetrowy agregat siewny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gazela77    10

Niestety nie miałem okazji wypróbować czy uniesie taki zestaw. Najcięższe co mu (kubocie) podczepilem to pług obrotowy 3 skibowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sniperghost
      Witam.
      Posiadam mini traktor kubota gl 320 . Ostatnio zauważyłem, że jakiś przewód wisi , jakby został zerwany, nie wiem gdzie on ma być podłączony. Jeżeli ktoś wie co to jest z góry dzięki za pomoc.


    • Przez strd
      Witojcie hej.
       Z racji zapchania się DPFa u ojca w Kubocie M7060 poszukuję gniazdka diagnostycznego. Wiem, że jest 4 pinowe i wisi gdzieś na wiązce nad chłodnicą, ale nic tam takiego nie widzę. Czy to jest to w którym jest wtyknięty rezystor 120 Ohm 1/2W?
      Z góry dzięki.
    • Przez jacek_83
      Mam problem z Kubotą l5040.
      Gdy jechałem z przemysłem, ciągnik zaczął tracić moc i mocno dymić na niebiesko, do tego stopnia, że byłem zmuszony redukować i nie wkręcał się w obroty. Pomyślałem, że może wtryski lub filtr paliwa. Wymieniłem filtr na nowy, do zbiornika wlałem preparat do czyszczenia wtrysków, ale to nie pomogło.
      Następnego dnia było już ok. Cały dzień i nawet małej chmurki. Kolejnego dnia problem powrócił. Dolałem paliwa i siuwaksu do czyszczenia wtrysków i pojeździłem. Było ok.
      Za jakiś czas pojechałem do majstra Kubotą, żeby poprawił elektrykę, było ok. Następnego dnia gdy wracałem znowu zaczął dymić na niebiesko.
      Nie zauważyłem, żadnej reguły, raz jest wszystko dobrze, a innym razem już nie. Nie zwróciłem uwagi czy bierze olej. Jak nie dymi nie ma siły, to wstawiam do garażu i nim nie jeżdżę.
      Problem pojawia się przy zagrzanym silniku. Nigdy przy odpalaniu. Paliwo z jednego źródła z Orlenu. Problem pojawił się na jesieni, po zakończonym sezonie zbiorów.
      Czy spotkaliście się z podobnym problemem? Gdzie najepierw szukać przyczyny?
    • Przez Nikt23489
      Witam. Mam problem z Kubotą M7040. Mianowicie traktor do tyłu jedzie płynie na każdym biegu lecz po przełączeniu rewersu do przodu ona ruszy kawałek i przestaje jechać. Jaki może być tego problem ?
    • Przez TymonMasa
      Witam posiadam Kubote M108S i mam pytanie do użytkowników tego modelu jak sprawuje sie u Was podnośnik? Jaka jes predkośc z jaką podnosi? Jak z czułością regulacji itd
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj