kubaguzik

co sadzicie o marce kubota

Polecane posty

hubertuss    4653
Napisano (edytowany)

Według agroscope modele 9540 do 7040 mają w kabinie odpowiednio lekko ponad 80 dB do o zgrozo aż 85 dB. Model 8540 podobnie jak z mocą z poziomem hałasu jest po środku. Ciągniki renomowanych firm zachodnich mają często poziom hałasu na zewnątrz porównywalny jak ta mała kubota w środku. W tej małej kubocie to nawet tej jednej stacji nie da się złachać. No chyba, że ktoś lubi hardcore i po dniu pracy i słuchania radia wysiada jak pijany.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90wlkp    18

Użytkowniku hubertuss,

nie wiem czy Ci płacą, abyś tak punktował mankamenty tej marki, ale pisząc o renomowanych zachodnich markach powinieneś mieć na uwadze, że nie każdego stać na traktory zachodnie w zielonych albo czerwonych barwach, bo nie są w ich zasięgu. Jak wszystko pójdzie po mojej myśli to prawdopodobnie przesiądę się w tym roku na Kubotę m8560 z starego Belarusa, który już swoje zrobił. Dla mnie to byłby olbrzymi skok, a nie stać mnie na John Deere'a w serii R, a uważam, że sprzęt kupuje się taki na jaki stać dane gospodarstwo, na moje hektary w zupełności wystarczy, a Ty, proszę, daruj sobie uszczypliwości wobec użytkowników tych traktorów, bo to na prawdę przykre zaczyna być :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Nigdy nie robię uszczypliwości pod względem użytkowników, co najwyżej pod względem maszyn. A to jest różnica uważam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krowka62    22
Napisano (edytowany)

Co do hałasu fakt faktem jest , że Kuboty mogły by być cichsze w wnętrzu aczkolwiek hałas w kabinie nie jest w żaden sposób uciążliwy. Barwa odgłosu silnika jest bardzo przyjemna i nie powinna powodować zmęczenia u operatora po 12 godzinach pracy. Kto jeżdził Kubotą to wie o czym mówię. Radio jest dodatkowym elementem wyposażenia ciągnika i nie wiele ma do ergonomii podczas pracy. Bez radia da się pracować ciągnikiem ale bez dźwigni zmiany biegów raczej nie.

 

Ps. Kolego Hubertuss jeżdziłeś jakąs Kubotą 12 godzin i czułeś się po pracy pijany? Z tego co nam mówiłeś siedziałeś w niej tylko na jakiś targach.

Edytowano przez krowka62

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Na szczęście nie, ale potrafię sobie wyobrazić, że hałas na poziomie 85 i więcej dB nie wpływa pozytywnie na komfort pracy i samopoczucie operatora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malydyzio    0

Witam kolegów .

Od miesiąca jestem użytkownikiem m 8560 z turem mx u 308 i tuz mx moje spostrzeżenia są takie praca silnika zwrotność spalanie są bardzo pozytywne ,68 mtg 230l verwy tj 3.3l\mtg

pracował ; wóz asenizacyjny 5000l, ładowacz, sadzarka, agregat 3m ,rozrzutnik obornika 6t, prasa walcowa, i pług 4.Co do głośności to jedynie w pługu było głośnawo poza tym ok,

Błotniki jak w każdym ciągniku delikatne plastyki.Co do małej kabiny to jest plus i minus jak kto woli dla mnie to plus . :) Jedynie jak dla mnie to sprzęgło i rewers jest zbyt zrywne.

Jeszcze wspomnę coś o serwisie przed wczoraj był u mnie na przeglądzie

na 50mtg .profesjonalny godny polecenia wychodzący na przeciw klienta. Ogólna ocena bardzo dobra gorąco polecam.!

 

Ps;moim zdaniem wbrew wszystkim anty niedowiarkom jest to ciągnik z przyszłością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to które marki maja ciszej w kabinie i o ile dB? radio w pracy ciągnikiem jest najważniejsze, zanim zapale traktor ustawiam ulubiona stacje,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
T7-200    1

Miałem okazję siedzieć w Kubocie - plastik, huk, koszmarna kabina, bardzo ciasna, bez miejsca dla pasażera, wykonanie w środku kabiny słabe. Niestety dla mnie to niska liga, napewno wołalbym dołożyć pare pln i kupić europejski ciągnik na poziomie. Zgadzam się z opinią użytkownika hubertus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yale    15

także w zyciu bym niekupił tego wynalazku most stożkowy ,rewers szarpie jak opętany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90wlkp    18

Yale,

a jakieś konkretne argumenty? Podaj mi model traktora z takim wyposażeniem jak Kubota m8560 w cenie do 180 000 zł, a który jest według Ciebie lepszy i konkretne argumenty proszę również.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek9291    1

Szkoda gadać, kupcie kubote popracujcie to się przekonacie. Ja mam 9960 od marca i nie narzekam w kabinie nie jest wcale głośno radia da sie słuchać bez problemów i głowa nie boli po 12h pracy. Fakt rewers troche szarpie ale tylko na zimnej skrzyni jak pochodzi z 15 minut to jest ok. spalanie zależy od obrotów jak belowałem sianokiszonke na 1100 obrotów silnika to spalała 3,3l/h i nie robiło jej różnicy czy zaczynasz zwijać czy dobijasz bele silnik chodził tak samo. ale jeśli jedziesz z pedałem w podłodze to soknie 12,5l/h więc z tym spalaniem wszystko zależy od obrotów bo niema różnicy czy na pusto czy z ładunkiem pali tyle samo i przyspiesza też tak samo. Ja używam swojej do lekkich prac i ładowacza wiec nie narzekam kupił bym ją jeszcze raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yale    15

Yale,

a jakieś konkretne argumenty? Podaj mi model traktora z takim wyposażeniem jak Kubota m8560 w cenie do 180 000 zł, a który jest według Ciebie lepszy i konkretne argumenty proszę również.

deutz fahr agrofarm,glupi nh td5 85 cena 140 brutto a niczym zbytnio nieodbiega

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653
Napisano (edytowany)

Pewnie coś znalazło by się u mc cormika, landini itd. Sęk w tym, że te ciągniki nie mają tak dużej reklamy jak kubota. Potencjalny klient praktycznie nie wie co oferują. Jakieś 3 lata temu na wystawie zwiedzałem mc cormika około 100 KM. W wersji mechanicznej a więc na poziomie kuboty cena była dość atrakcyjna sporo niższa od mf a 5435. Wykończenie wnętrza i design były o wiele lepsze niż w kubocie.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krowka62    22
Napisano (edytowany)

McCormick ma już kilka dobrych lat reklamę przed programem TYDZIEŃ w TVP1, Landini też ogłasza się czasopismach rolniczych TOP AGRAR czy Poradnik Rolniczy. Jeżeli ktoś kupuje ciągnik za ciężko zarobione pieniądze to nie kieruje się emocjami, reklamą tylko rozsądkiem. Oczywiście są rolnicy gdzie najważniejszym parametrem w zakupie ciągnika jest umiejscowienie w dobrym miejscu radia, fotel pasażera i obowiązkowo 2 koguty na dachu by móc je włączyć jadąc przez wieś chwaląc się swoim nowym nabytkiem.

Marka Kubota jest napewno mniej rozpoznawalna niz jej zachodni konkurencji

 

Yale Nie porównuj TD z Kubotą M8560 po pierwsze

- promień skrętu 5,5m wobec 3,8 metra Kuboty

- 12 biegów wobec 24 w Kubocie (36 z pełzającymi)

- brak wzmacniacza momentu w NH

- 50 ltr (wydatek pompy) wobec 64 w Kubocie

- 3565 (udzwig na TUZ) wobec 4100 kg w Kubocie

- 16,9 R34 standartowe opony wobec 480/70/R34

 

Jeżeli dołoży się klimę obciążniki, fotel pneumatyczny, skrętne błotniki, nakładki na błotniki to czy uzyska się cenę 140 tyś brutto?

Edytowano przez krowka62

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90wlkp    18

Yale i Hubertuss,

traktora w mocy od 80 do 95 koni szukam już drugi rok, a jak porównujecie TD5.85 do Kuboty M8560 to chyba nie wiecie jakie są podstawowe różnice pomiędzy nimi, a które wyjaśnił Krowka62. Przykre jest to, że macie w nosie opinie użytkowników, a sami opieracie się tylko i wyłącznie na fakcie, że siedzieliście w Kubocie na targach albo jakiś raport przeczytaliście. Jeździłem, rozmawiałem z użytkownikami Kuboty M8560, miałem okazję sprawdzić co ten traktor potrafi. Taki TD5.85 to Kubocie do pięt nie dorasta moim skromnym zdaniem. Z użytkownikami serii TD5. też miałem do czynienia i spalanie nie jest jakoś super zadowalające według relacji kilku osób, z którymi miałem okazję dyskutować. Praktyka Panowie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Mc cormik czy landini nie mają aż tak nachalnej reklamy jak kubota. Nawet na tym forum widać nie kończące się promocje.

Zwróćcie tez uwagę, że ten przykładowy nh kosztuje tylko 140 tys nie 180. Dokładając 40 tys do kuboty kupisz coś czemu ona z kolei do pięt dorastać nie będzie. Uważam, że w cenie 180 tys można kupić wiele innych ciągników. Jeśli ktoś już wybrał, ok niech taki kupi. Nie mam też w nosie niczyjej opinii, ale nie wiem dlaczego czyjeś opinie mam przyjmować za jedyną prawdę i się z nimi bez krytycznie zgadzać.

@Tomek90Wlkp jak dobrze rozumiem sam też jeszcze tej kuboty nie masz. A już chwalisz jak byś z 5 lat przejeździł. Poprostu tak wybrałeś i wyboru bronisz to proste. Miałeś może kubotę na testach. Ale czy testowałeś wszystkie inne marki w podobnej cenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krowka62    22

Hm dziwne że w tej chwili nie ma żadnej promocji?

A że są promocję, obniżki cen najlepszy kredyt na te ciągniki to świadczy tylko o tym, że Kubota chce zaistnieć na rynku i wykorzystuje te wszytkie metody. Rankingi sprzedaży pokazują że sprzedają coraz więcej ciągników, które de facto mają mało w ofercie, i nie tyle co z ubogim wyposażeniem ale brakiem dodatkowych opcji tj np innych skrzyń biegów, EHR, siedzenie dla pasażera schłodzonych schowków itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90wlkp    18

Hubertuss, ja nie chwalę się, tylko próbuję argumentować. Czy reklama jest nachalna? Reklama dźwignią handlu jest po prostu. Jak się ma dobrą reklamę to i wyniki ma się dobre, a wiadomo, że każdemu może się wadliwy egzemplarz trafić, co pokazuje chociażby artykuł w Tygodniku Poradniku Rolniczym zatytułowanym "zakodowane usterki" a dotyczący dobrej marki jaką jest Massey Ferguson. Tylko, że za MF'a w mocy Kuboty trzeba było zapłacić w zeszłym roku 236 00 zł. To w moim przypadku lepiej z tej różnicy dokupić kilka maszyn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Misiekl    0

O Kubocie się teraz mówi bo zainwestowali w reklamy, a generalnie te ciągniki trafiają chyba tylko do małych gospodarstw gdzie sami wlasciciele zapewne znac sie na sprzecie zbyt nie znaja. Dilera Kuboty mam pod nosem ale wszystkie średnie i duże gospodarski stoją New Hollandem albo John Deerem itd. Kubota robi małe delikatne ciagniczki, jakieś do traw a do konkretnej pracy typu orka, talerzówka (gdzie brona talerzowa powinna byc ciężka) to takich Kubot nie widze, za lekki i za delikatny ciagnik wg mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90wlkp    18

Zgodzę się z przedmówcą, sam też nie potrzebuję traktora do ciężkich zadań, bo taki już mam. Potrzebuję ciągnika do dużej kosiarki, prasy zwijającej, dużych bron, transportu, rozsiewania nawozów. Nie podlega dyskusji, że do ciężkich prac takich jak orka to Kubota trochę wymięka przy konkurencji, ale dla gospodarstw hodowlanych jest to w mojej opinii dobry wybór, chociażby ze względu na fakt, że niektórzy muszą pracować na niskich łąkach, na których ciężkim sprzętem trudno się pracuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yale    15
Napisano (edytowany)

McCormick ma już kilka dobrych lat reklamę przed programem TYDZIEŃ w TVP1, Landini też ogłasza się czasopismach rolniczych TOP AGRAR czy Poradnik Rolniczy. Jeżeli ktoś kupuje ciągnik za ciężko zarobione pieniądze to nie kieruje się emocjami, reklamą tylko rozsądkiem. Oczywiście są rolnicy gdzie najważniejszym parametrem w zakupie ciągnika jest umiejscowienie w dobrym miejscu radia, fotel pasażera i obowiązkowo 2 koguty na dachu by móc je włączyć jadąc przez wieś chwaląc się swoim nowym nabytkiem.

Marka Kubota jest napewno mniej rozpoznawalna niz jej zachodni konkurencji

 

Yale Nie porównuj TD z Kubotą M8560 po pierwsze

- promień skrętu 5,5m wobec 3,8 metra Kuboty

- 12 biegów wobec 24 w Kubocie (36 z pełzającymi)

- brak wzmacniacza momentu w NH

- 50 ltr (wydatek pompy) wobec 64 w Kubocie

- 3565 (udzwig na TUZ) wobec 4100 kg w Kubocie

- 16,9 R34 standartowe opony wobec 480/70/R34

 

Jeżeli dołoży się klimę obciążniki, fotel pneumatyczny, skrętne błotniki, nakładki na błotniki to czy uzyska się cenę 140 tyś brutto?

 

tak klima fotel w standardzie,nadkładki to tez ,pompe nh ma 61 l a nie 50,promień skretu nh tez ma akurat bardzo dobry ,pozatym dlatego 40 tys rożnicy w cenie jest ze gdzieś nh może odbiegać,ale i ma tez plusy do tura lepszy rozkład masy bo ta kubota to tył za lekki , kubota ma most stożkowy zaraz bedzie siadał i najgorsze rewers sterowany na linke który trzeba uzywac ze sprzęgłem bo inaczej szybko rozawala sie ,za 180 tys to juz jest df agrofarm gs gdzie jest pożadny rewers chociaż a tego nh podałem dlatego aby pokazac o ile zawyzona jest cena kuboty

Edytowano przez yale

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krowka62    22

O zaletach przekładni stożkowej w Kubocie napisano tu już wiele nie mówiąc o zwrotności. Oczywiście że nie można porównać TD.5.85 z Kubotą M8560 co najwyżej z T4.85 przy czym w Kubocie dostajesz darmową 3 letnią gwarancję (na 3000 godzin) oraz bardzo korzystne finansowanie - pożyczka 0%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yale    15

skoro przekładnia stożkowa jest taka dobra to czemu żadna firma oprócz mtz jej niestosuje?mało tego ta sama firma ma modele na stożku i krzyzaku i ten drugi jest 10 tys droższy.....darmowa 3 letnia gwarancje a przeglądy też bedą przez te 3 lata darmowe?nic niema za darmo kolego....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Wyższość osi przedniej ze stożkami nad konwencjonalną to mit. Może w szczególnie trudnych warunkach jak pole ryżowe to się sprawdza. Kąt skrętu koła w osi na stożkach wynosi 55 st, tak samo jak w krzyżakowych. Współczesne osie krzyżakowe mają bardzo dużą wytrzymałość zarówno jeśli chodzi o krzyżaki jak i sworznie. Jeśli będziemy ciągnik z turem nadmiernie przeciążać. To nie oszukujmy się na osi stożkowej też powstaną luzy bo to nie jest nie zniszczalna. Niestety remont będzie znacznie droższy niż w przypadku osi konwencjonalnej. Znam ciągniki mające po 8 tys godzin i więcej i osie w porządku. Za to tych 8 tys jeszcze chyba nikt na tym forum kubotą nie zrobił a tyle zachwytów nad stożkami. To po prostu pokazuje jak działa marketing kuboty. Wmawia się, że osie stożkowe są jakieś lepsze i ludzie w to wierzą. Nawet porównania nie mając.

Oś stożkowa ma za to jeden bardzo poważny minus. Eliminujący jakieś rzekome plusy jak szczelność na polach ryżowych, których w Polsce nie ma. Moment napędowy w zwykłej osi, przy jeździe na wprost jest przenoszony w jednej linii. W osi stożkowej czy jedziemy na wprost czy skręcamy moment przenoszony jest poprzez przekładnie w różnych kierunkach pod kątami. Co powoduje straty i zwiększone opory.

Za przeglądy w ciągu tych 3 lat oczywiście płacisz. Coraz więcej firm oferuje taką gwarancje. Korbanek na niektóre sprzęty daje nawet 5 letnią. Finansowanie fabryczne to dzisiaj standard w każdej marce. A co do reklam i promocji wczoraj przeglądając galerię widziałem reklamę z promocją kuboty. Może admin zapomniał usunąć.

Podsumowując wiele osób wyraża zachwyty tą marką. Ale nawet nie sprawdzili innych dokładnie. Oczywiście jak ktoś chce niech kupuje. Ale tak samo jak piszecie, że osoby nie mające kuboty lub siedzące w niej na wystawie nie wiedzą co piszą. Tak wy nie wiecie co oferują inni bo innych ciągników nie sprawdziliście. Poza tym posiadanie na testach ciągnika przez parę ha też wiele nie mówi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wikorol    3

Sprzedaż nowych ciągników rolniczych w kwietniu 2014 roku (mierzona liczbą rejestracji)

Sprzeda%C5%BC%20ci%C4%85gnik%C3%B3w%20kwiecie%C5%84%202014.png

Źródło: AgriTrack 2005-2014 na podstawie danych CEPIK

Co do napędu stożkowego do stosuje się go nie tylko do napędu przednich kół. Taka przekładnia stosowana jest do napędu gdzie używa się wielkich mocy np. w dyferencjałach samochodów ciężarowych( TIR ), bolidach Formuły, ciągnikach, maszynach przemysłowych. Trudno byłoby znaleźć pojazd w którym by jej nie było. A gadanie że jest awaryjna to kompletny brak wiedzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sniperghost
      Witam.
      Posiadam mini traktor kubota gl 320 . Ostatnio zauważyłem, że jakiś przewód wisi , jakby został zerwany, nie wiem gdzie on ma być podłączony. Jeżeli ktoś wie co to jest z góry dzięki za pomoc.


    • Przez strd
      Witojcie hej.
       Z racji zapchania się DPFa u ojca w Kubocie M7060 poszukuję gniazdka diagnostycznego. Wiem, że jest 4 pinowe i wisi gdzieś na wiązce nad chłodnicą, ale nic tam takiego nie widzę. Czy to jest to w którym jest wtyknięty rezystor 120 Ohm 1/2W?
      Z góry dzięki.
    • Przez jacek_83
      Mam problem z Kubotą l5040.
      Gdy jechałem z przemysłem, ciągnik zaczął tracić moc i mocno dymić na niebiesko, do tego stopnia, że byłem zmuszony redukować i nie wkręcał się w obroty. Pomyślałem, że może wtryski lub filtr paliwa. Wymieniłem filtr na nowy, do zbiornika wlałem preparat do czyszczenia wtrysków, ale to nie pomogło.
      Następnego dnia było już ok. Cały dzień i nawet małej chmurki. Kolejnego dnia problem powrócił. Dolałem paliwa i siuwaksu do czyszczenia wtrysków i pojeździłem. Było ok.
      Za jakiś czas pojechałem do majstra Kubotą, żeby poprawił elektrykę, było ok. Następnego dnia gdy wracałem znowu zaczął dymić na niebiesko.
      Nie zauważyłem, żadnej reguły, raz jest wszystko dobrze, a innym razem już nie. Nie zwróciłem uwagi czy bierze olej. Jak nie dymi nie ma siły, to wstawiam do garażu i nim nie jeżdżę.
      Problem pojawia się przy zagrzanym silniku. Nigdy przy odpalaniu. Paliwo z jednego źródła z Orlenu. Problem pojawił się na jesieni, po zakończonym sezonie zbiorów.
      Czy spotkaliście się z podobnym problemem? Gdzie najepierw szukać przyczyny?
    • Przez Nikt23489
      Witam. Mam problem z Kubotą M7040. Mianowicie traktor do tyłu jedzie płynie na każdym biegu lecz po przełączeniu rewersu do przodu ona ruszy kawałek i przestaje jechać. Jaki może być tego problem ?
    • Przez TymonMasa
      Witam posiadam Kubote M108S i mam pytanie do użytkowników tego modelu jak sprawuje sie u Was podnośnik? Jaka jes predkośc z jaką podnosi? Jak z czułością regulacji itd
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj