kubaguzik

co sadzicie o marce kubota

Polecane posty

kokoman0    305

Po pierwsze nie widziałem w instrukcji np m fa 42xx którego mam aby nie zalecali czy tam zabraniali skręcać na maksa z włączonym napędem. Ktoś porównuje przeguby wałka teleskopowego napędu maszyn z wom. Z tymi w przedniej osi, gratuluje. U mnie w mf e wyglądają inaczej i nie są to zwykłe krzyżaki. O tym, że pomimo tego, że ciągnik ma 10 lat i są one w dobrym stanie nie wspominam.

Tak porównuję i mam do tego pełne prawo ponieważ czy to wałek przegubowo-teleskopowy (podwójny przegub z kompensacją nierówności) czy przegub napędowy w ciągniku (przegub podwójny zintegrowany) to nic innego jak "przegub dwukrzyżakowy Cardana".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gazela77    10

Przegląd miał być na 1200 godzin, ale z racji wydłużenia okresu miedzyprzeglądowego przesunięto mi na 1400 godzin.

Oleje oryginalne z logo Kuboty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek9291    1

A moja 9960 jedzie po niedzieli do serwisu na uszczelnienie filtra cząstek stałych bo wyświetla błąd. serwis podłączył komputer i wykazało nieszczelność, ponoć 20cm3 spalin na minute ucieka i komputer widzi błąd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hubertuss jakiego masz mf? tak dla przyzwoitości możesz się przyznać a nie jakieś xx stawiasz. chyba ze się wstydzisz?? to ok.

 

ot i cała zaleta komputerów. ja moge bez kolektora wydechowego w strszej kubocie jezdzić, turbine na kolanach wozić i żaden komputer nic nie pokarze. najwyżej sąsiad w czoło się postuka... :lol:

 

niech sie nikt nie obraża. tak sobie żartuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wikorol    3

Dziwi mnie że na tym temacie forum wypowiadają się użytkownicy innych marek ciągników którzy z Kubotą nie mają nic do czynienia ale za to mają czas na napisanie ponad 3000 postów, bo prawdziwy rolnik to chyba nie ma na to czasu ze względu na nasz charakter pracy, no chyba że osoba ta jest opłacana przez konkurencje albo ma plastelinę w głowie. Jestem użytkownikiem Kubusia M6040 z Quickiem i jak dotychczas jestem bardzo zadowolony z tego sprzętu jak i wielu użytkowników z mojej okolicy. Jestem też posiadaczem MF-a oraz MTZ-ta ,no niestety te ciągniki tak odstają jakością od Kubusia że ja i moi pracownicy unikają pracy na tym badziewiu. To że Kubota to dobra marka mogą zaświadczyć wieloletni użytkownicy, rosnąca sprzedaż, nowoczesna technologia produkcji oraz kraj pochodzenia a nie jakiś tam H------.

A na potwierdzenie wyższości Kuboty nad innymi markami podaje link:

 

 

Kolegom rolnikom życzę przemyślanego i trafnego wyboru ciągnika bo na forach internetowych nie wszystkie posty są wiarygodne i trzeba je traktować jako nie zawsze zgodne z prawdą.

 

Pozdrawiam wikorol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

Jeszcze raz zadam to pytanie: Dlaczego Japończycy mają się znać na ciągnikach, skoro ich prawie nie używają?

wikorol - Jakiego masz MF-a? MTZ to faktycznie inna liga ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Gdy czytam takie teksty to już nawet się nie śmieje. Po prostu szkoda mi autorów. Co ma wspólnego ilość postów z czasem i prawdziwym rolnictwem? Z jednym się tylko zgodzę, że niektórzy mają plastelinę w głowie.

Odwracając twoją teorię o możliwości wypowiadania się tylko użytkowników o danych przedmiotach. Zapytam, czy masz wszystkie nowe modele mf a odpowiadające parametrami twojej kubocie, że porównujesz je do kuboty i mówisz, że to badziewie? Czy może porównujesz swą kubotę do kilkunasto bądź kilkudziesięcio letniego mf a lub mtz a i jesteś z tego taki dumny.

Podsumowując plastelina w głowie to fakt. Najpierw krytykujesz innych za coś co za chwilkę sam robisz.

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
case-jxu-95    12

Hubertuss swoją drogą to uczepiłeś się tej kuboty ,to nie nasz problem ze ktoś kupił taki traktor a nie inny.Jakiś czas temu prawie nie kupiłem 100konnej kubotki zaważyła na wyborze mała kabina,kupiłem 2 case nie wiem czy są lepsze od tej japońskiej marki ale jak się dba tak się ma starszy ma już 1800mh i zero problemów.Aczkolwiek jeżdzę toyotą już 10 rok i wiem że marki auta raczej nie zmienię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to hubertus jednak wstuydziusz sie swojego mf. łatwo krytykować innych za ich decyzje gorzej przyznać sie do swoich wyborów....

 

nie Japończycy nie uzywaja ciągników... dalej walą motykami w ziemi jak tysiące lat wcześniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KIRK80    12

a ja jestem coraz bardziej pewny tego, że największy "znawca" i krytykant Kuboty to pracownik "pewnej firmy" spod Poznania, któremu bardzo na duszy leży to, że Kubota sprzedaje się dużo lepiej od MF :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Ja kupiłem ciągnik używany i jestem z niego bardzo zadowolony. Jaki to jest model pisałem nie raz wiecej zamiaru nie mam bo zaraz ktoś się wyrwie, że się nim chwale jak było tu już nie raz.

Widzę co niektórzy już nic merytorycznego napisać nie mogą to fantazja się zaczyna lub przytyki osobiste. Każdy pisze co potrafi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

Z tą motyką to może być prawda. Ciekawe jak uprawić ziemię pod ryż ciągnikiem? Jak uprawić zbocze góry?

http://zjaponii.blox.pl/tagi_b/81823/Sadzenie-ryzu-w-Japonii.html

Jakoś nie wydaje mi się żeby ciągnik ok. 100 KM był tam tak bardzo poszukiwany.

W Japonii rolnictwo to margines. Już nie mówię, że lecą w pole z grabkami, tylko że areał i ilość gospodarstw są niewielkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krowka62    22

Ja kupiłem ciągnik używany i jestem z niego bardzo zadowolony. Jaki to jest model pisałem nie raz wiecej zamiaru nie mam bo zaraz ktoś się wyrwie, że się nim chwale jak było tu już nie raz.

Widzę co niektórzy już nic merytorycznego napisać nie mogą to fantazja się zaczyna lub przytyki osobiste. Każdy pisze co potrafi.

 

Napisz Kolego że nie pracujesz w żadnej firmie powiązanej z sprzedażą ciągników czy maszyn rolniczych i problem docinków z strony Agrofotowiczów zniknie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Dlaczego mam to robić skoro co niektózy sobie tak wymyślili i wierzą, że tak jest. Więc co zmieni, że napiszę, że nie mam nic wspólnego z jaką kolwiek firmą sprzedającą co kolwiek nie tylko maszyny rolnicze.

Nie wiem czy to takie trudne klienci kupujący mf a nie są klientami kupującymi kubotę. Tu w zasadzie nie ma żadnej konkurencji to inne parametry, ceny wogóle wszystkim te maszyny się różnią. Jedynie mf a 3600 dało by się jakoś do kuboty porównać. Ale dla korbanka ten model jest mało istotny. Więcej zarabia na innych modelach w tym tych znacznie większych od oferowanych przez kubotę. Nie wiem czy to takie mało logiczne? Jeszcze zrozumiał bym gdyby posądzano mnie o pracę dla zetora, new hollanda czy tym podobnych. Ale dla korbanka śmiac mi się chce i w głupie dyskusje i oświadczenia nie mam zamiaru się wdawać. Każdy może myśleć co chce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ciekawe ile globalnego rynku kubota opanowała CIĄGNIKAMI o mocach koło kilku do kilkunastu koni.

Jak dla mnie Hubertuss to starszy kawaler który całą energie spuszcza na dyskusje o tematyce rolniczej czy tu czy na innych tematach czerpiąc z tego nieokiełznaną radość. jeśli się myle to żal mi jego dzieci widzących ojca tylko przed kompem zapatrzonego w internet. Oczywiście mogę się mylić. Mogę też pisać co chce....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

Możesz pisać co chcesz, o ile nikogo nie obrażasz i ogólnie stosujesz się do regulaminu.

Dobrze też piszesz - Kubota to głównie małe ciągniczki ogrodnicze. Na tym się najlepiej znają, bo mają w tym zakresie doświadczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

ciekawe ile globalnego rynku kubota opanowała CIĄGNIKAMI o mocach koło kilku do kilkunastu koni.

Jak dla mnie Hubertuss to starszy kawaler który całą energie spuszcza na dyskusje o tematyce rolniczej czy tu czy na innych tematach czerpiąc z tego nieokiełznaną radość. jeśli się myle to żal mi jego dzieci widzących ojca tylko przed kompem zapatrzonego w internet. Oczywiście mogę się mylić. Mogę też pisać co chce....

Tylko na tyle cię stać? Nic innego napisać nie potrafisz? Puściutko w główce to najlepiej komuś na wymyślać. Na koniec pisząc, że mogę się mylić. Próbujesz tu jakieś awantury prowokować a na koniec świętego udajesz, że niby mylić się możesz. Myślisz, że wszyscy są na tak niskim poziomie jak ty i tego nie rozumieją. Ja się nie mylę i ci napisze, że pusty jesteś i tyle.

Jeśli przy pomocy mojej osoby i tych przytyków rozładowałeś swoją frustracje i podniosłeś swoją samoocenę jest mi niezmiernie miło.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samex69    34

 

Tylko na tyle cię stać? Nic innego napisać nie potrafisz? Puściutko w główce to najlepiej komuś na wymyślać. Na koniec pisząc, że mogę się mylić. Próbujesz tu jakieś awantury prowokować a na koniec świętego udajesz, że niby mylić się możesz. Myślisz, że wszyscy są na tak niskim poziomie jak ty i tego nie rozumieją. Ja się nie mylę i ci napisze, że pusty jesteś i tyle.

Jeśli przy pomocy mojej osoby i tych przytyków rozładowałeś swoją frustracje i podniosłeś swoją samoocenę jest mi niezmiernie miło.

Czyżby coś Cię jednak ubodło że jedziesz bezpośrednio po koledze? A może jednak - "prawda w oczy kole"!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Dobra niech będzie, że jestem starszawym kawalerem zaniedbującym dzieci siedząc przed komputerem, oczywiście też pracuje u korbanka. Wszyscy zadowoleni bo to oczywiście sama prawda jest. Dalej nie mam zamiaru brać udziału w tej prostackiej dyskusji. Gdzie co niektórzy z braku innych argumentów obrzucają epitetami innych i ich rodziny. Tylko na tyle was stać ok. Mam nadzieję, że jakiś moderator zajmie się tymi postami nie na temat i ich autorami prowokującymi tu jakieś awantury.

PS Zauważ że najpierw kolega pojechał bezpośrednio po mnie i mojej rodzinie, ale ty to nazywasz prawdą.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samex69    34

Ok. Dobra ja też nie jestem bez winy ale to Twoje autorytarne a wręcz przemądrzałe opinie prowokują nas posiadaczy i użytkowników Kubot do czasami aż nazbyt emocjonalnych odpowiedzi na Twoje nie do końca sprawdzone zarzuty co do jakości i walorów technicznych naszych maszyn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

za przeproszeniem, ale chyba tylko dzieci i osoby niedojrzale psychicznie emocjonują się tym, że ktoś obraża ich ciągniki :lol:

Edytowano przez b0gdan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KIRK80    12

Z tą motyką to może być prawda. Ciekawe jak uprawić ziemię pod ryż ciągnikiem? Jak uprawić zbocze góry?

http://zjaponii.blox...-w-Japonii.html

Jakoś nie wydaje mi się żeby ciągnik ok. 100 KM był tam tak bardzo poszukiwany.

W Japonii rolnictwo to margines. Już nie mówię, że lecą w pole z grabkami, tylko że areał i ilość gospodarstw są niewielkie.

tu masz ciągniki na polach ryżowych

a tutaj artykuł z Agrofoto na temat rolnictwa w Japonii

http://www.agrofoto....ctwo-w-japonii/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

@hubertus cytował poprzedniego posta, dodatkowo w 2 postach wystarczająco prowokował innych do kłótni. Dostał ostrzeżenie, w konsekwencji 4 i ma 7 dni urlopu. Jak za 7 dni dalej będzie robić tak samo to olewajcie takie gadanie, to czy ktoś zasłuży na % zależy już ode mnie i innych moderatorów.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

KIRK80 - Czyli jednak można uprawić pole pod ryż ciągnikiem. :huh: Tylko nie wiem skąd ten pierwszy filmik jest, bo piszą tam po hiszpańsku. :huh:

Nie wydaje mi się jednak, że Kubota w Japonii dorobiła się na ciągnikach ok. 100 KM i więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sniperghost
      Witam.
      Posiadam mini traktor kubota gl 320 . Ostatnio zauważyłem, że jakiś przewód wisi , jakby został zerwany, nie wiem gdzie on ma być podłączony. Jeżeli ktoś wie co to jest z góry dzięki za pomoc.


    • Przez strd
      Witojcie hej.
       Z racji zapchania się DPFa u ojca w Kubocie M7060 poszukuję gniazdka diagnostycznego. Wiem, że jest 4 pinowe i wisi gdzieś na wiązce nad chłodnicą, ale nic tam takiego nie widzę. Czy to jest to w którym jest wtyknięty rezystor 120 Ohm 1/2W?
      Z góry dzięki.
    • Przez jacek_83
      Mam problem z Kubotą l5040.
      Gdy jechałem z przemysłem, ciągnik zaczął tracić moc i mocno dymić na niebiesko, do tego stopnia, że byłem zmuszony redukować i nie wkręcał się w obroty. Pomyślałem, że może wtryski lub filtr paliwa. Wymieniłem filtr na nowy, do zbiornika wlałem preparat do czyszczenia wtrysków, ale to nie pomogło.
      Następnego dnia było już ok. Cały dzień i nawet małej chmurki. Kolejnego dnia problem powrócił. Dolałem paliwa i siuwaksu do czyszczenia wtrysków i pojeździłem. Było ok.
      Za jakiś czas pojechałem do majstra Kubotą, żeby poprawił elektrykę, było ok. Następnego dnia gdy wracałem znowu zaczął dymić na niebiesko.
      Nie zauważyłem, żadnej reguły, raz jest wszystko dobrze, a innym razem już nie. Nie zwróciłem uwagi czy bierze olej. Jak nie dymi nie ma siły, to wstawiam do garażu i nim nie jeżdżę.
      Problem pojawia się przy zagrzanym silniku. Nigdy przy odpalaniu. Paliwo z jednego źródła z Orlenu. Problem pojawił się na jesieni, po zakończonym sezonie zbiorów.
      Czy spotkaliście się z podobnym problemem? Gdzie najepierw szukać przyczyny?
    • Przez Nikt23489
      Witam. Mam problem z Kubotą M7040. Mianowicie traktor do tyłu jedzie płynie na każdym biegu lecz po przełączeniu rewersu do przodu ona ruszy kawałek i przestaje jechać. Jaki może być tego problem ?
    • Przez TymonMasa
      Witam posiadam Kubote M108S i mam pytanie do użytkowników tego modelu jak sprawuje sie u Was podnośnik? Jaka jes predkośc z jaką podnosi? Jak z czułością regulacji itd
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj