kubaguzik

co sadzicie o marce kubota

Polecane posty

hubertuss    4653

Napisz jeszcze jak głęboko orzesz i jak szybko jedziesz. jeśli ta renówka ma licznik. Zaorzesz hektar w godzinę. Czy może w 1,5 godziny i wtedy wyjdzie 12 l/ha. Bo szczerze powiedzawszy nie chce mi się wierzyć, że ciągnik 6 cyl 120 KM zaorze hektar pola 8 litrami. One są oszczędne ale nie aż tak. My podajemy spalanie na hektary a nie na godziny.

Mój mf 390 4 cyl 80 Km w orce na 4 klasie na 30 cm palił 7 -8 l na godzinę. Co dawało około 10 - 12 l na hektar. W zalezności od warunków. Dodam, że jest to bardzo prosty ciągnik bez półbiegów 2 wd. A więc jego opory ruchu są bardzo małe. Na asfalcie toczy się jak osobówka.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek8540    9

o hubertuss nawet się z tobą zgadzam, 8 litrów na zaoranie hektara to trochę za mało, jeśli tak faktycznie by było wszyscy jeździlibyśmy reno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czareczek85    411

jak orałem kilka ładnych lat pronarem 82a pługiem kverneland ab85 to zbiornik paliwa 130 litrów wystarczał mi na około 17 godzin orki to wychodzim około 8 na godzinę i hektar tak gdzieś w 75minut orałem zależnie od działki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Ja mam renie z mwm ale 4cylindry. Ciągnik za***iście mało pali w lekkiej robocie.U mnie pomocniczy więc duże oszczędności w paliwie. Jak miałem kiedyś zepsuty wskaźnik to dolewałem co jakiś czas aż wkońcu przelałem bo pełne zbiorniki były. Ale w robocie typu orka ileś tych koni potrzebnych jest i obroty silnika też odpowiednie więc chyba poniżej 10 litrów nie da się zejść, a nawet 12 jak na srednich ziemiach. Głębokość ma zasadnicze znaczenie. A w temacie to widze że w większych traktorach to kubota narazie furory nie zrobi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Versu    0

Kolego raf 73 ja posiadam model M9540 jestem z niego w miarę zadowolony na razie nie miałem żadnych awarii spalanie w miarę jak się nie ma ciężkiej nogi, ale właśnie jak gdzieś wcześniej pisałem do orki potrzeba ciężkiego o możliwie jak największych gabarytach ciągnika i 6 cylindrów oczywiście,te parametry po dodaniu do siebie dają sumę o wdzięcznej nazwie KOMFORT PRACY i uwierz mi kubota 135gxs tego ci nie da. Bo nie posiada żadnego z tych walorów. Dam ci radę odżałuj te kilkadziesiąt tyś PLN i kup JD Nh albo osobiście podoba mi się Case IH Puma 145 nawet w ostatnim rpt był test. To taka moja rada ale wybór należy do ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czareczek85    411

ja kolego raf73 wiem gdzie mają na sprzedaż ciągnik o mocy 125km w 6 cylindrach z doładowaniem ma około 160km amortyzowana kabina za 270tys brutto z tego pewnie coś da radę urwać no i ma skrzynie 5okm/h to jest ciągnik popokazowy ma 70 godzin ale idzie jako nowy a cena dużo niższa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arekpl3    9

Ciekawe dane na temat Kuboty..., sprzedaż nowych ciągników w 2013r. w Niemczech:

 

1. John Deere 7736

2. Fendt 6261

3. Deutz-fahr 3798

4. Claas 2899

5. Case IH/ Steyr 2809

6. New Holland 2528

7. Kubota 1806

8. Massey-Ferguson 1538

9. Iseki 1017

10. Valtra 749

 

dane z tygodnika poradnika rolniczego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Ciągniki a ciągniki. Iseki nie robi wielkich maszyn. Jak ktoś wyżej zauważył kubota jako tako radzi sobie w klasie małych mocy. Powyżej 100 KM w zasadzie nie istnieje. Skoro iseki zajeło tak wysokie miejsce to podobnie u kuboty, Firmy takie jak jd, fendt, mf praktycznie nie interesują się segmentem mikro ciągników do szklarni ogrodów np. Dlatego iseki czy kubota są tak wysoko.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krowka62    22

Czysta demagogia to co piszesz. Nie możesz przyjąć do wiadomości tego, że Kubota coraz lepiej radzi sobie na europejskim jak i polskim rynku. W Polsce zajęła siódme miejsce (za poradnikiem rolniczym 211 sprzedanych sztuk to l5040 - czysty sadownik ale ciągnik.). Jeżeli znasz jakieś zestawienie w poszczególnych mocach to nam przedstaw a nie gdybaj ? Zauważmy, że Kubota nie ma też ciagników powyżej 150 KM i nie może konkurować w tym segemencie. Gdyby konkurowała - nie wiem jak by się sprzedawała

 

Jeżeli odliczymy sobie sadowniki to pozostanie nam może 400 a może 300 ) ciągników w mocy 86 (8560) do 140 (135GX). Oczywiście gdybam bo nie wiem ile, ale Kolega Hubertuss nam przedstawi sprzedaż ciągników wg mocy to się wtedy dowiem.

A z drugiej strony dla Ciebie istnieją chyba ciągniki o mocy 100 200 i 300 KM. Na resztę patrzysz z pogardą a może nie możesz przełknąć że trzecim najlepiej sprzedającym się traktorem w tamtym roku była Kubota L5040 ( 1 Zetor Major 2 Zetor Proxima dane za Poradnikiem Rolniczym). A że to jest sadownik to w swojej kategorii był najlepszy.

 

Ps. Iseki robi także duże ciągniki o mocy nawet 117 KM. Dane z strony internetowej producenta - czy oferowany jest w Niemczech tego nie wiem. Wiem tylko że ofercie są ciągniki do 102 KM ale czy to prawdziwy Niemiec kupi tego nie wiem.

 

http://www.agrofoto.pl...,48608.html

http://iseki.co.jp/e...s/prod-tjw.html

����

Edytowano przez krowka62

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Ciągniki mikro ciągniki. Tym można żąglowac jak chcesz. To żadna demagogia tylko wrzucenie wszystkiego do jednego worka w tym rankingu. Kubota powyżej 100 Km nie istnieje w zasadzie. Co z tego, że nie ma ciągników ponad 150 KM. Sprzedaż modelu 135 gx jest bardzo nie wielka i to jest fakt nie żadne gdybanie. Powyżej 100 KM kubota nie ma czym konkurowac z takimi markami jak mf jd valtra itd. Poza tym dokładnie nie pamiętam ale coś mi się przypomina, że od rankingów, które wczesniej były podawane na af kubotę wyprzedził chyba claas i nie wiem czy nie df. Z kubotą w zeszłym roku weszli na rynek, wtop nie brakowało. Zobaczymy czy w tym roku będzie sprzedaż rosła o dziesiątki procent. Szczerze w to wątpie raczej przed liczbą minus się pojawi jak u innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krowka62    22

Jeżeli masz dostęp do rankingu sprzedaży poszczególnych modeli w tym 135 GX to proszę podaj a nie pisz a raczej gdybaj, że sprzedaż jest niewielka.

 

Jako jedyna marka w zestawieniu osiągła prawie 90% wzrost sprzedaży za 2013. Oczywiście nie można oczekiwać od JD, NH, Case itp że osiągną także taki wynik bo wiadomo rynek polski nie jest taki chłonny oraz programy pomocowe także się kurczą.

A co za rok będzie to sie okaże dopiero ale sądzę, że wynik 600 ciągników będzie utrzymany jeżeli nie większy. Czy Kubota skończy jak Pronar gdzie kilka lat był hitem sprzedaży a w tej chwili jest na marginesie sprzedaży - okaże się. Poczekamy pożyjemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Zauważ, że w rankingach z 2012 kuboty praktycznie nie było dlatego taki wzrost to jest logiczne. Poszperaj w necie to sam się przekonasz. Dostępu do CEPIK nie mam. Może kiedyś ktoś przedstawi takie dane z podziałem na moc. Za rok 2012 gdzieś kiedyś widziałem. A że ciągnik 135 gx słabiej się sprzedaje niż te małe to oczywiste. O ile kubota koncentruje się bardziej na małych ciągnikach, gdzie nie ma takiej konkurencji i liczy się często cena nawet kosztem niższych parametrów ciągnika. O tyle w kategori tych większych model 135 odstaje od czołówki swoimi parametrami. Nie jest już tak tani więc logiczne, że znajdzie się na niego mało chętnych. Ktos powie, że gdybam ok. A ja poprostu wyciągam wnioski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dromik    4

Nom i ja poprawie jej ranking bo kupiłem M8560. Na dzien dobry trochę się zawiodłem bo przyjechała bez kilku rzeczy co były zamówione. Ale wróciła do serwisu i mają dołożyć i jutro zjazd na podwórko nr 2 myślę że będzie już kompletna. No i oczywiście kuponik też się przydał mimo to że i tak miałem ją brać a tak to zaoszczędzone 6 tyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam1992    0

Umowe podpisałem na 9960 ale zamienie na8560 bo mi niepotrzebna taka moc i chyba będzie troche oszczędnieisza.A dlatego kubota bo wierzę w Japonską jakośc

Pozatym nie widze innej marki wszystkie przejrzałem i zasięgnełem opinii są plusy i iminusy, mozna trafić w kazdej marce jakiś wadliwy ale myślę że jak się dba tak

się ma . U nas sąsid ma fotona już kilka lat i chodzi jak zegareczek .Chociarz osbiście powyzej 100km kuboty bym nie wybrał są leprze marki w tym przedziale mocy

 

ps @dromiki jle dałeś jeśli morzna wiedzieć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raf73    0

czareczek cos wiecej na temat steyra powiesz gdzie jest do wziecia jak sie one sprawuja to ma byc lepsze od kuboty

jak wymiana uszczelniacza dopatrzyłes sie jaki jakie łozyska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wikorol    3

Dziwią mnie wypowiedzi niektórych osób, szczególnie tych co z Kubotą nie mają nic wspólnego. Nie będę się wypowiadał o ciągnikach których nie mam bo to nieprzyzwoite. Mogę powiedzieć o M6040 którą posiadam, jak dotychczas sprawuje się super szczególnie w ładowaczu czołowym, zwrotna, mało pali, super widoczność, przy -20C pali rewelacyjnie, przez pół roku posiadania żadnej usterki (kuzyn posiada ten model 2,5 roku, 950 mg i taż nie miał żadnej usterki).

Kupując ciągnik kierowałem się opinią uzyskaną od kolegów i znajomych z okolicy którzy posiadają Kuboty od wielu lat, negatywnej opinii nie było żadnej.

Z tego co wiem to silniki Kuboty składane są przez roboty a linię montażową chroni około 1000 patentów. I co tu porównywać z ciągnikami składanymi w Chinach czy Indiach przez pracowników zmuszanych do niewolniczej pracy. A mówienie że Kubota stoi 15 lat za zachodnimi tylko mnie "rozbawiło".

Jedna rada dla chcących kupić ciągnik - to forum tratujcie z przymrużeniem oka!

 

ps. W domu posiadam Hondę Civic 1991r i Hondę Civic 2006r, oraz Mercedesa C220 2007r, wszystkie kupione nowe w salonie a na remont mercedesa wydałem 5 razy tyle co na obydwie Hondy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matrol6    1

Ciągniki a ciągniki. Iseki nie robi wielkich maszyn. Jak ktoś wyżej zauważył kubota jako tako radzi sobie w klasie małych mocy. Powyżej 100 KM w zasadzie nie istnieje. Skoro iseki zajeło tak wysokie miejsce to podobnie u kuboty, Firmy takie jak jd, fendt, mf praktycznie nie interesują się segmentem mikro ciągników do szklarni ogrodów np. Dlatego iseki czy kubota są tak wysoko.

Witam! Według mnie "hubertuss" po części masz rację, ale Iseki produkuje ciągniki nawet do 238KM (http://www.iseki.co.jp/products/tractor/trac-01/) a Kubota planuje otworzyć fabrykę ciągników w Europie, w której docelowo mają być wytwarzane ciągniki o mocach 130-170KM ( http://www.traktoryk...europie,67.html). Z tego wynika, że wcale takich słabych ciągników nie produkują, zwłaszcza Iseki, który przypomina niebiskiego MF'a ;)

Edytowano przez matrol6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matrol6    1

Jeśli spalanie na poziomie 27 litrów jest podobne do konkurencji to jesteś w błędzie podobna moc u innej firmy spalanie niższe ponad o 20% to jest różnica

Porównaj Kubotę M135 GX do Lindner'a Geotrac'a 134ep ;) już tak blado nie wypada :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sniperghost
      Witam.
      Posiadam mini traktor kubota gl 320 . Ostatnio zauważyłem, że jakiś przewód wisi , jakby został zerwany, nie wiem gdzie on ma być podłączony. Jeżeli ktoś wie co to jest z góry dzięki za pomoc.


    • Przez strd
      Witojcie hej.
       Z racji zapchania się DPFa u ojca w Kubocie M7060 poszukuję gniazdka diagnostycznego. Wiem, że jest 4 pinowe i wisi gdzieś na wiązce nad chłodnicą, ale nic tam takiego nie widzę. Czy to jest to w którym jest wtyknięty rezystor 120 Ohm 1/2W?
      Z góry dzięki.
    • Przez jacek_83
      Mam problem z Kubotą l5040.
      Gdy jechałem z przemysłem, ciągnik zaczął tracić moc i mocno dymić na niebiesko, do tego stopnia, że byłem zmuszony redukować i nie wkręcał się w obroty. Pomyślałem, że może wtryski lub filtr paliwa. Wymieniłem filtr na nowy, do zbiornika wlałem preparat do czyszczenia wtrysków, ale to nie pomogło.
      Następnego dnia było już ok. Cały dzień i nawet małej chmurki. Kolejnego dnia problem powrócił. Dolałem paliwa i siuwaksu do czyszczenia wtrysków i pojeździłem. Było ok.
      Za jakiś czas pojechałem do majstra Kubotą, żeby poprawił elektrykę, było ok. Następnego dnia gdy wracałem znowu zaczął dymić na niebiesko.
      Nie zauważyłem, żadnej reguły, raz jest wszystko dobrze, a innym razem już nie. Nie zwróciłem uwagi czy bierze olej. Jak nie dymi nie ma siły, to wstawiam do garażu i nim nie jeżdżę.
      Problem pojawia się przy zagrzanym silniku. Nigdy przy odpalaniu. Paliwo z jednego źródła z Orlenu. Problem pojawił się na jesieni, po zakończonym sezonie zbiorów.
      Czy spotkaliście się z podobnym problemem? Gdzie najepierw szukać przyczyny?
    • Przez Nikt23489
      Witam. Mam problem z Kubotą M7040. Mianowicie traktor do tyłu jedzie płynie na każdym biegu lecz po przełączeniu rewersu do przodu ona ruszy kawałek i przestaje jechać. Jaki może być tego problem ?
    • Przez TymonMasa
      Witam posiadam Kubote M108S i mam pytanie do użytkowników tego modelu jak sprawuje sie u Was podnośnik? Jaka jes predkośc z jaką podnosi? Jak z czułością regulacji itd
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj