kubaguzik

co sadzicie o marce kubota

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
pioter03    29

Gdybym mógł cofnąć czas to napewno nie była by to już Kubota. Pierwszy mój własny ciągnik...należało sluchać się taty radził co innego a teraz mi wypomina przy każdej awari teraz wiem że miał racje

Po prostu trafiłeś na kompletnie felerny egzemplarz. Chyba nie sądzisz że każda 128x a co dalej każda inna kubota sprzedana w Polsce jest tak awaryjna jak twoja.

Nie ma reguły i mogło to się zdarzyć i w innej marce.

Nie było by takiego wielkiego problemu jak Kubota przyznała ci rację i wymieniła na inny ciągnik lub zwróciła pieniądze. A to że ciągną to sprawę pokazuje jak im na kliencie zależy, jeden powie drugiemu i opinia będzie jaka będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raf73    0

Witam prosze o udzielenie informaci na temat kuboty pod wzgledem spalania awaryjnosci z tego wzgledu ze przymiezam sie do kupna 135gxs

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czareczek85    411

Witam prosze o udzielenie informaci na temat kuboty pod wzgledem spalania awaryjnosci z tego wzgledu ze przymiezam sie do kupna 135gxs

Miałem na zastępstwo w swoim gospodarstwie Kubote M135gxs Spalanie bardzo wysokie. tylko dwie prędkości wom bardzo mała masa własna podrzucało przód w 4 obrotowej. słabe plastiki w kabinie. podczas prac w nocy brak podświetlenia przełączników(totalna porażka) ciągnik ma 140km a wygląda na 100 i tak też jeździ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krowka62    22

Kolego niestety to są Twoje subiektywne odczucia w stosunku do mocy w 135GX. Producent podaje na stronie internetowej moc na wałku WOM 119,7KM, test 135GX podaje także moc na wałku na obrotach silnika 2050 moc rzędu 119 PS. Co do spalania nie odbiega ono znacząco od innych marek ciągników. Przy czym jak każda Kubota powyżej 2000 obrotów jest paliwożerna.

 

http://www.traktorykubota.pl/pl/produkty/ciagniki_rolnicze/m135gx.html

http://www.services.art.admin.ch/traktor/d/tt2013d.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czareczek85    411

Jeśli spalanie na poziomie 27 litrów jest podobne do konkurencji to jesteś w błędzie podobna moc u innej firmy spalanie niższe ponad o 20% to jest różnica

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raf73    0

Czemu kubota bo jezeli to japonczyk to powinien byc wytrzymały jezeli robiłem remont skszyni to wkładałem łorzyska tylko japonskie lub ewentualnie skf włocznie z zimeringami czy wystepuja jakies problemy z skszynia czareczek opisuje same problemy z tym traktorem co bardzo mnie zniecheciło i wsumie mam dylemat co kupic jezeli to morzliwe to prosze opodanie gdzie został zakupiony ze wzgledu ze bede rozmawiał z sprzedawca bede na targach to bede chciał zapytac dilera

 

spalanie umnie wyszło 17l głebokosc 26-27cm gleba4 -5klasa po kukurydzy tak pokazał na testach umnie na polu

 

Na podswietlenie nie zwruciłem uwagi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czareczek85    411

na stronie Kubota podaje spalanie m135gx na 5l w 4 skibowym pługu obrotowym he he ja tym ciągnikiem wozilem i obornik i belowałem robiłem gruberem wykonywałem orke i woziłem kukurydzę więc widziałem ile litrów wchodziło do zbiornika więc spalanie tak jak pisałem makabra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raf73    0

Jezeli morzesz to podaj jakies kokrety ja miałem pług rozstawiony 200cm podaj gdzie kupowałes bo ja praktycznie jestem albo byłem przed potpisaniem umowy wiec jezeli morzesz to podaj nawet numer seryjny bo bede rozmawiał z sprzedajacym

 

gdzie kupowałes

 

jezeli jest jakis urzytkownik modelu m 135gxs to prosze o opinie tego ciognika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czareczek85    411

ja posiadam kubote m128x ale jak mi janaprawiali to miałem na zastepstwo dwie kuboty m7040 i m135gx więc małą kuboto zrobiłem ponad 200h a dużą coś ponad 100h i przez prawie 4mce to dobrze przejżałem te ciągniki. i wiem że za te pieniądze można kupić coś lepszego. o jakie konkrety ci chodzi podam ci przykład załadowałem pełen rozrzutnik obornika podjechałem do zbiornika z paliwem zatankowałem pod korek zajechałem na pole około 800m po asfalcie wytrząsłem obornik wróciłem pod dystrubutor i szok 7l na jeden przejazd to jest fakt autentyczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raf73    0

skrzynie masz taką samom jak ta w 135gxs gdzie go kupiłes

 

jak wymienial ci czescijakie logo było na nich a rolki napinacza paska zmieniali i ile masz motogodzin

 

jaka predkoscia orałes jaka głebokosc rozstaw i predkosc na jakich biegach klasa ziemi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czareczek85    411

skrzynia w 128 ma 2 zakresy po 8 biegów razem 16 biegów w 135 3 zakresy po 8 biegów więć łącznie jest ich 24 z tym że używa sie bynajmniej ja tak miałem tylko zakres m i h tych najwolniejszych nie używałem. Ciągnik kupiony w Danexie serwisuje teraz mi Aldo z myszyńca. Wymienili mi już dużo części w tym rozpoławiali ciągnik i wymienili sprzęgło do jazdy w przód i w tył. i jeszcze min potencjometr wymieniali pompe hydrauliczną itp nie wiem jakie było logo bo nie widziałem jak składali mi to. teraz podnośnim pługa nie unosi. Prędkość z jaką orałem to poniżęj 10km ale ju z nie pamiętam ile dokładnie czy 8 czy 9 szerokość pługa to 164cm głębokość około 20cm może ponad klasa ziemi słaba troche 4 reszta to 5 i 6 do tego górki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raf73    0

umnie orał 135 gxs to spalił 17l po komputerze pr 6-7-8 do 10 nie dobił biegi to 6-7 pług ros 2m głeb 26cm gleba 5klasa kolego jezeli to wszystko prawda to albo serwis albo te ciagniki sa do bani co cierzko miw to uwierzyc bo miałem kilka samoch oduw japonskich i sa bez poruwnania do niemieckich i z tego wzgledu mam kupic kubote ale teraz ??

obsługa jaka staraja sie chociaz rozwiazac twuj problem czy tak zwana spychologia

 

sa tu urzytkownicy 135 prosze o opinie bo jestem przed zakupem tego modelu czy sa problemy ze skrzyniami

 

na tyle sprzedanych ciagników niema tu zadnego co by miał135gx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nowicky    0

w tej chwili kubota to chyba najlepsze rozwiązanie, a 135gx szczególnie. Po pierwsze, mocniej wchodzą na polski rynek, po drugie: duże promocje, po trzecie: niedawno ulepszone (ze skrzyniamy nie powinno być już problemów ;) )

 

http://www.agrodziennik.pl/tansze-ciagniki-kubota/

 

zakładam, że jeśli już wchodza mocno do Polski, to raczej się postarają, żeby nie musieć jeszcze szybciej stąd uciekać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czareczek85    411

Kubota najlepsze rozwiązanie z czym lub do czego ją porównujesz? bo jak dla mnie to ten ciągnik jest pośrodku stawki jak to niemcy mówią to jest egzotyczny traktor. kolego w czym one tak mocno ulepszone? silnik taki sam jak a mojej 128 sprzęgło takie same jeden zakrs w skrzyni dołożyli jednak rozwiązanie takie same

 

Kubota najlepsze rozwiązanie z czym lub do czego ją porównujesz? bo jak dla mnie to ten ciągnik jest pośrodku stawki jak to niemcy mówią to jest egzotyczny traktor. kolego w czym one tak mocno ulepszone? silnik taki sam jak a mojej 128 sprzęgło takie same jeden zakrs w skrzyni dołożyli jednak rozwiązanie takie same

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

Ta Kubota jest dobra do tura wnioskując po jej parametrach. Do cięższych prac (oczywiście pod względem technicznym) byłby dobry Ursus 15014 (o ile kiedykolwiek wejdzie do produkcji).

Lepiej pomyśleć o JD lub NH. Te marki są znane na naszym rynku i mają więcej doświadczenia od Kuboty. Japońskie samochody są dobre, ale ciągniki to inna historia. Przecież w Japonii praktycznie nie używa się ciągników. jest to kraj górzysty, a więc ciężko jest zdobyć tam jakiekolwiek doświadczenie w produkcji ciągników. Stąd efekt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czareczek85    411

Tu bym się sprzeczał bo do ładowacza potrzebna jest wydajna hydraulika kubota posiada pompy zębate które są mało wydajne i głośne lepszym rozwiązaniem jest pompa tłoczkowa która pracuje cicho i ma większe możliwości. ogólnie w ładowaczu Kubota pali mało bo się tylko pyrka na obrotach malutkich to jej jeden plus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

umnie orał 135 gxs to spalił 17l po komputerze pr 6-7-8 do 10 nie dobił biegi to 6-7 pług ros 2m głeb 26cm gleba 5klasa kolego jezeli to wszystko prawda to albo serwis albo te ciagniki sa do bani co cierzko miw to uwierzyc bo miałem kilka samoch oduw japonskich i sa bez poruwnania do niemieckich i z tego wzgledu mam kupic kubote ale teraz ??

obsługa jaka staraja sie chociaz rozwiazac twuj problem czy tak zwana spychologia

 

sa tu urzytkownicy 135 prosze o opinie bo jestem przed zakupem tego modelu czy sa problemy ze skrzyniami

 

na tyle sprzedanych ciagników niema tu zadnego co by miał135gx

 

Tyle razy pisałem, że 135 to smok. 4 cylindrowy silnik o pojemności ponad 6 l to nie wypał. Co to sa za wyniki smiech na sali.

Zetor forterra 11741 6 cyl 120 KM. Orka pługiem agro masz 180 cm głebokosc 30 cm ziemia 4a prędkośc 9 km/h, pojechał by szybciej, obroty 2000. Spalanie 15 - 16 l/ha. Hektar orałem lekko poniżej godziny

Mf 4255 95 KM orka pługiem 180 cm jak wyżej, głebokośc 30 cm i więcej. Orany był 3 letni nie użytek po ulewnym deszczu Ziemia 4a, prędkość około 7 km/h obroty 2000. Spalanie około 15 l/ha. U siebie na polu w normalnych warunkach na 4 i 5 klasie wyrabiam się w 12 - 13 l/ha

Gdyby ten 135 gx orał 4 a nie mówie o 3 zamiast tej 5 na 30 cm to nie wiem czy 7 km/h by osiągnoł. Normalnie żenada. Ktos miał racje pisząc, że ten ciągnik jeździ jak 100 konny. 6km/h na 5 klasie z pługiem 2 m na 26 cm to bym tym mf em osiągnoł.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czareczek85    411

Kolego hubertuss to ja napisałem o tych 100km...ale to prawda. Ogólnie Kubota chwali się że sprzedała tyle ciągników ale nie wiem czy wiecie że aż ponad 200 maszyn to te 5040 ciekawi mnie ile sprzedali tych ponad 100km

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raf73    0

kolego czareczek jak bedziesz naprawiac most to zobacz co tam masz za łozyska jaki zimerig ci cieknie czy orin czy uszkodzony mechanicznie czy twardy czy poprostu wytarty rozmowy z dilerem o wymianie ciagnika prowadziłes

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk    2

ja miałem na próbie 135 gxs i moim zdaniem jest oszczędna

na 3b 4a, z pagórkami w 4 obrotowej kvernelanda 150s, rozstawionej na 2m paliła 16-17 l na h, zaorałem na pewno ponad hektar na godzinę,

nie patrzyłem na to co podaje na wyświetlaczu, tylko sam przeliczyłem spalanie

ciągnik moim zdaniem potrzebuje dociążenia z przodu, pompa hydrauliki mogłaby być cichsza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek9291    1

czym wy się chwalicie 15- 17 l na hektar to śmiech na sali ja renią 133-14 spalam na ha 8 litrów pługi 4 kvernelanda pole 400m 4 klasa . Na godzinę choć bym niewiem co robił nie spaliła mi więcej niż 10l.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raf73    0

nikt sie nie chwali tylko szukam opini o kubocie bo jestem przed zakupem ciagnika 135gxs anie reno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sniperghost
      Witam.
      Posiadam mini traktor kubota gl 320 . Ostatnio zauważyłem, że jakiś przewód wisi , jakby został zerwany, nie wiem gdzie on ma być podłączony. Jeżeli ktoś wie co to jest z góry dzięki za pomoc.


    • Przez strd
      Witojcie hej.
       Z racji zapchania się DPFa u ojca w Kubocie M7060 poszukuję gniazdka diagnostycznego. Wiem, że jest 4 pinowe i wisi gdzieś na wiązce nad chłodnicą, ale nic tam takiego nie widzę. Czy to jest to w którym jest wtyknięty rezystor 120 Ohm 1/2W?
      Z góry dzięki.
    • Przez jacek_83
      Mam problem z Kubotą l5040.
      Gdy jechałem z przemysłem, ciągnik zaczął tracić moc i mocno dymić na niebiesko, do tego stopnia, że byłem zmuszony redukować i nie wkręcał się w obroty. Pomyślałem, że może wtryski lub filtr paliwa. Wymieniłem filtr na nowy, do zbiornika wlałem preparat do czyszczenia wtrysków, ale to nie pomogło.
      Następnego dnia było już ok. Cały dzień i nawet małej chmurki. Kolejnego dnia problem powrócił. Dolałem paliwa i siuwaksu do czyszczenia wtrysków i pojeździłem. Było ok.
      Za jakiś czas pojechałem do majstra Kubotą, żeby poprawił elektrykę, było ok. Następnego dnia gdy wracałem znowu zaczął dymić na niebiesko.
      Nie zauważyłem, żadnej reguły, raz jest wszystko dobrze, a innym razem już nie. Nie zwróciłem uwagi czy bierze olej. Jak nie dymi nie ma siły, to wstawiam do garażu i nim nie jeżdżę.
      Problem pojawia się przy zagrzanym silniku. Nigdy przy odpalaniu. Paliwo z jednego źródła z Orlenu. Problem pojawił się na jesieni, po zakończonym sezonie zbiorów.
      Czy spotkaliście się z podobnym problemem? Gdzie najepierw szukać przyczyny?
    • Przez Nikt23489
      Witam. Mam problem z Kubotą M7040. Mianowicie traktor do tyłu jedzie płynie na każdym biegu lecz po przełączeniu rewersu do przodu ona ruszy kawałek i przestaje jechać. Jaki może być tego problem ?
    • Przez TymonMasa
      Witam posiadam Kubote M108S i mam pytanie do użytkowników tego modelu jak sprawuje sie u Was podnośnik? Jaka jes predkośc z jaką podnosi? Jak z czułością regulacji itd
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj