kubaguzik

co sadzicie o marce kubota

Polecane posty

st220    20

Belima już chyba nie jest autoryzowanym sprzedawcą i serwisantem bo kubotę ma teraz inna firma z okolicy. Kosmiczne ceny u nich to norma :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krowka62    22

A co Koledzy sądzicie o braku nawet w opcjii fotela dla pasażeraz w serii M60. Podobno kabina jest zbyt mała na 2 pasażerów i homologacja nie pozwala na zamontowanie dodatkowego fotelika. W miejscu w którym mógłby być fotelik jest miejsca na napój. Przedstawiciel mówił, że nie ma problemu zainstalować w własnym zakresie fotelika ponieważ konstrukcyjnie jest tam wzmocnienie. Oczywiście jest to niezgodne z przepisami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Cóż o "profesjonaliźmie" ludzi z kuboty pisałem juz nie raz. Pozwalają na gebe zamontowac samemu ciekawe co potem w razie problemów z gwarancją. Co do przepisów pół biedy jeśli tylko zatrzyma policja. Gorzej gdy zdarzy się wypadek i osoba tak wieziona ucierpi. Uczciwy dealer powinien przestrzegac przed takimi patentami.

Co do wzmocnień. Jesli te traktory wychodzą z tym fotelikiem w innych krajach, kontynentach to wzmocnienie pod fotelik jest a przynajmniej byc powinno. Jesli producent wogóle takiego czegoś nie przewidział dealer poprostu kłamie mówiąc o jakichs wzmocnienich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krowka62    22

Dealer mówił że wszystko na swoją odpowiedzialność i przestrzegał, że jest niezgodne o z przepisami. Dodał też z autopsji, że niektórzy rolnicy montują bez problemu tam foteliki. Widoczne konstrukcja błotnika na to pozwala.

 

P.s. Czy wychodzą z wersje z fotelem dla pasażera w innych krajach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokoman0    305

Belima już chyba nie jest autoryzowanym sprzedawcą i serwisantem bo kubotę ma teraz inna firma z okolicy. Kosmiczne ceny u nich to norma :)

A jeszcze niedawno mi filtry przywozili. Ciekawe czy nadal będą sprzedawać części do kuboty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

Części i ciągniki nadal sprzedają ale nie są już autoryzowanym sprzedawcą, przynajmniej coś tak o uszy się mi obiło, teraz autoryzowanym sprzedawcą kuboty jest Gama z Mazowiecka.

Edytowano przez st220

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek9291    1

Ta Gama z Mazowiecka to coś słabo się stara, wysłałem do nich w sobotę zapytanie o kubotę czy mają taki model jakiego szukam a tu do dziś cisza, zero odpowiedzi. Jak będą tak dalej dbać o klienta to pewnie zakończą sprzedaż kuboty jak ktoś wcześniej napisał o Bielmie z Łap.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krowka62    22

No wiesz kolego może za dużo mają zapytań ofertowych i nie mogą się wyrobić. Kubota wyjątkowa w tym roku ładnie poszła.

Może nie osiągła wyniku 2 tyś ciągników sprzedanych ale więcej niż Massey, Farmtrac i Ursus, o jednego mniej niż Claas. Ciekawe co będzie za rok - jaki wynik, czy utrzymie się także tendencja wzrostowa

 

http://www.agrofoto.pl/technika-rolnicza/maszyny-rolnicze/ciagnikowe-podium-2013-new-holland-john-deere-i-zetor,48608.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

Najlepiej to dzwonić a nie wysyłać wiadomości, najprędzej dostanie się właśnie w taki sposób odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mag    1

Ta Gama z Mazowiecka to coś słabo się stara, wysłałem do nich w sobotę zapytanie o kubotę czy mają taki model jakiego szukam a tu do dziś cisza, zero odpowiedzi. Jak będą tak dalej dbać o klienta to pewnie zakończą sprzedaż kuboty jak ktoś wcześniej napisał o Bielmie z Łap.

 

Kolego na mile to mało kiedy firmy odpowiadają. może też wiadomość nie dotrzeć. Dzwoń do firm i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolwiesz    3

Jeśli ktoś chce od dilerów Kuboty ofertę to radzę nie podawać swoich danych bo później zostaje zakup tylko u dilera który jest przypisany do konkretnego regionu (lub innego ale po cenie fabrycznej), strasznie przestrzegają rejonizacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czareczek85    411

Na serwisie Kuboty uszkodzili mi rozdzielacz od ładowacza wymienili bez mojej zgody linkę sterującą do tego rozdzielacza bo najechali na nią jak im spadł rozdzielacz podczas jazdy. Jak gdyby nic obcieli tu i uwdzie kątówką na rozdzielaczu i nic mi nie powiedzieli a ja to dostrzegłem i zrobiłem aferę.Taka to marka Kubota śmiechu warte trzecia liga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Rozumiem, że twoje negocjacje dotyczące wymiany ciągnika czy tam zwrotu kasy nie powiodły się. Musisz dalej się męczyć. Jak już kiedyś pisałem pozostaje droga sądowa. Można ewentualnie przejść się z historią usterek i nieudolnych napraw do prasy rolniczej. Niech ludzie mamieni historyikami o jakości i niezawodnści zobaczą jak jest na prawdę. Rozumiem, że za rzeczy które zniszczyli oraz za ich wymianę kazali ci zapłacić.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czareczek85    411

narazie nic nie wymienili bo chcą wymienić sam rozdzielacz a ja na to się nie godzę. Skoro najechali na rozdzielacz i na linkę to równie dobrze na przewody hydrauliczne mogli też najechać więc chce by wymienili wszystko nawet przewody elektryczne bo były wyrwane z dżojstika i przy rozdzielaczu są ponadrywane. Najlepsze w tym wszytkim jest to że nie powiedzieli mi tego sami. A wiem że sam szef serwisu Kubota z litości nie wymienie nazwiska wiedział o ty doskonale.

 

Dzisiaj poszło oficjalne pismo do centrali Kuboty z wszystkimi usterkami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Do opisu wszystkich awarii i zniszczeń dokonanych przez serwis najlepiej wziąc rzeczoznawcę. Niestety trzeba płacić z własnej kieszeni. Ale potem można domagac się zwrotów pieniędzy. Jeśli będziesz miał wszystko udokumentowane postraszył bym jeszcze prasą rolniczą. Kubota ostatnio dośc mocno reklamuje się. Napewno zalezy im na wizerunku więc ten argument może skutkować. Tylko nie strasz tym serwisu oni to jak widac mają gdzieś. Postrasz tym jakiegos generalnego importera na polskę jeśli taki wogóle jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter03    29

Ładnie polecieli sobie w ch**a z tobą. Jakiś prawnik ci nie może tego poprowadzić aby coś wywalczyć?

Kto ci ten ciągnik naprawia? Serwis dilera który ci to sprzedał?

Edytowano przez pioter03

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czareczek85    411

Ciągnik kupiłem w DANEXie oni m i go serwisowali do jesieni 2012 potem im Kubota odebrała możliwość serwisowania.

Obowiązki Danexu miała przejąć Belima z Łap ale coś tam nie wypaliło im z tego co się orientuje to też nie są już dealerem marki Kubota. Więc serwisuje mi ciągnik firma Aldo z Myszyńca ale myśle że ktoś inny przejmie te obowiązki... może Gama z WM? Sam nie wiem. Ale w tym Aldo to mają serwis przywieźli ciągnik po naprawie ja patrze a tam w zbiorniku wyrównawczym nie ma wogóle płynu chłodzącego. sic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Z taką polityką nie ma co myślec o rekordach sprzedaży. Kubota wkłada wiele wysiłku w reklamę. Szkoda, że nie kładą takiego nacisku na fachowość serwisu i żetelność firm związanych z marką. Mój kolega sądzi się z firmą sprzedającą kubote co prawda przedmiotem jest inna marka ale naprawiali ją ci sami ludzie, którzy serwisują kubote. Pracownicy firmy. Niestety na skutek błędnych napraw powstały uszkodzenia. Gdyby byli fachowcami nie doszło by do tego. Nie sądzę, aby ci sami ludzie doznali olśnienia serwisując kubote. Ktoś narzekał na premium trade. Dla przykładu napiszę, że pewien serwis innej marki naprawiając używany ciągnik z powodu bardzo słabego dostępu zruszył przewody hydrauliczne i powstał przeciek. Właściciel został o tym poinformowany a serwis usunoł usterki we własnym zakresie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasekk    0

Co myślicie na temat sadowników?? Widziałem ostatnio u znajomego model 5040. Był na oponach diagonalnych. Wydaję mi się już nie te czasy. Poza tym do silnika wchodzi 9l oleju, trochę dużo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Konkurencja cenowa wymusza tańsze często gorsze rozwiązania. Wmawia się, że jakośc niezawodność. A tu sam ciągnik nie jest jakąś najnowszą konstrukcją. Nie zapewnia najwyższego konfortu i osiągów no i jak widać nie ma najlepszych komponentów. A to bijące felgi a to diagonalne opony. W sumie wyjasniac to może przypadki wibracji o jakich pisali użytkownicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czareczek85    411

Gdybym mógł cofnąć czas to napewno nie była by to już Kubota. Pierwszy mój własny ciągnik...należało sluchać się taty radził co innego a teraz mi wypomina przy każdej awari teraz wiem że miał racje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Hehe a u mnie w moim pomaranczowym cudzie zrobiła sie dziura wielkości meskiej dłoni w dachu po zetknieciu z plastikowym mocowaniem rynny plastik w dachu ma oszałamiającą gróbość 1mm i nie wiem czy zgłaszac to na OC czy samemu zakleić zywica i wata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Chyba AC masz na myśli z OC to ci raczej nie zapłacą. W azji kabin raczej nie używają. Pewnie dla tego nie są tak doskonałe jak ciągniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sniperghost
      Witam.
      Posiadam mini traktor kubota gl 320 . Ostatnio zauważyłem, że jakiś przewód wisi , jakby został zerwany, nie wiem gdzie on ma być podłączony. Jeżeli ktoś wie co to jest z góry dzięki za pomoc.


    • Przez strd
      Witojcie hej.
       Z racji zapchania się DPFa u ojca w Kubocie M7060 poszukuję gniazdka diagnostycznego. Wiem, że jest 4 pinowe i wisi gdzieś na wiązce nad chłodnicą, ale nic tam takiego nie widzę. Czy to jest to w którym jest wtyknięty rezystor 120 Ohm 1/2W?
      Z góry dzięki.
    • Przez jacek_83
      Mam problem z Kubotą l5040.
      Gdy jechałem z przemysłem, ciągnik zaczął tracić moc i mocno dymić na niebiesko, do tego stopnia, że byłem zmuszony redukować i nie wkręcał się w obroty. Pomyślałem, że może wtryski lub filtr paliwa. Wymieniłem filtr na nowy, do zbiornika wlałem preparat do czyszczenia wtrysków, ale to nie pomogło.
      Następnego dnia było już ok. Cały dzień i nawet małej chmurki. Kolejnego dnia problem powrócił. Dolałem paliwa i siuwaksu do czyszczenia wtrysków i pojeździłem. Było ok.
      Za jakiś czas pojechałem do majstra Kubotą, żeby poprawił elektrykę, było ok. Następnego dnia gdy wracałem znowu zaczął dymić na niebiesko.
      Nie zauważyłem, żadnej reguły, raz jest wszystko dobrze, a innym razem już nie. Nie zwróciłem uwagi czy bierze olej. Jak nie dymi nie ma siły, to wstawiam do garażu i nim nie jeżdżę.
      Problem pojawia się przy zagrzanym silniku. Nigdy przy odpalaniu. Paliwo z jednego źródła z Orlenu. Problem pojawił się na jesieni, po zakończonym sezonie zbiorów.
      Czy spotkaliście się z podobnym problemem? Gdzie najepierw szukać przyczyny?
    • Przez Nikt23489
      Witam. Mam problem z Kubotą M7040. Mianowicie traktor do tyłu jedzie płynie na każdym biegu lecz po przełączeniu rewersu do przodu ona ruszy kawałek i przestaje jechać. Jaki może być tego problem ?
    • Przez TymonMasa
      Witam posiadam Kubote M108S i mam pytanie do użytkowników tego modelu jak sprawuje sie u Was podnośnik? Jaka jes predkośc z jaką podnosi? Jak z czułością regulacji itd
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj