kubaguzik

co sadzicie o marce kubota

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
KIRK80    12

@KAGRO, wymiana rozdzielecza to nie jest poważna naprawa! :) Jeśli hydraulika pracuje prawidłowo, tj TUZ podnosi bez problemu, to najprawdopodobniej puszcza Ci rozdzielacz :) Skoro ciągnik ma dopiero 1,5 roku, to jest jeszcze na gwarancji, więc zgłoś się do Twojego dilera Kuboty, i niech wymieniają :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Hehe mówiać powazna mialem na mysli koszt .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samex69    34

Jest nowość u Kuboty.Wydłużyli okresy między przeglądowe.Co sądzicie o tym posunięciu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wolowik    23

ja tez dowiedziałem się o tym na targach że podwyższyli okres międzyprzegladowy na 500h? chyba bo to tak przelotnie w luźnej rozmowie wyszło... nie wiem jak z hydraulicznym... ja chyba jednak zostane przy tej jednak wymianie co 300 h i tak Kubota bije te godziny baaardzo wolno w porównaniu z innymi ciągnikami a koszt znów nie tak wielki (olej silnikowy +filtry)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mic01    0

Uważam, że olej w skrzyni co 1000 i filtry co 500 godz. ok, ale olej w silniku co 500 godz to stanowczo za długo ze względu na dużą zawartość siarki w paliwie. A koszt wymiany oleju (20,78zł/l brutto) w silniku z filtrem (43zł brutto) przez serwis to 480 zł brutto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samex69    34

Podobnie jak mic01 uważam że bezpieczniej jest zostać przy częstszej wymianie oleju w silniku , co do przekładniowego to chyba zwiększenie ilości godzin pomiędzy wymianami nie powinno negatywnie wpłynąć na jego parametry tym bardziej że Kubota tak zaleca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samex69    34

Paliwo dobrej jakości ma małą zawartość siarki a to gorsze ma więcej.W instrukcji obsługi napisali że ze względu na EGR przy stosowaniu paliwa o zawartości do 0,5% siarki należy stosować olej silnikowy klasy CF lub CI-4 wg. API.Jeśli paliwo ma powyżej 0,5% siarki wymianę oleju i filtra należ przeprowadzać dwa razy częściej.Nie wolno stosować paliwa o zawartości siarki pow. 1%. Ot i cała filozofia.Jaką zawartość siarki ma paliwo kupowane przez nas dowiemy się na stacji .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krowka62    22

A jeżeli na stacji nie kupujemy tylko hurtowo jak sprawdzić wtedy jakość paliwa? Niby dystrybutorzy przedstawiaja atesty itp ale nie wiadomo czy człowiek sie nie przejedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

Paliwo produkowane przez LOTOS, Orlen, oraz importowane z Białorusi legalnymi kanałami ma maksymalną ilość siarki na poziomie 0,1%, więc spokojnie można przymować okresy między przeglądowe zalecane przez producenta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podcepiomy    35

A jeżeli mamy już takie paliwo dosyć mocno zasiarczone co wtedy się dzieje jeślim zrobimy przegląd nie co 300 tylko 500 mth ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Jeśli masz mocno zasiarczone paliwo prędzej układ paliwowy szlak trafi niz układ korbowy. Ale jeśli olej nie zostanie zmieniony zbyt długo. Satanie się to, że olej który zmywa z części np sadzę w której jest siarka z procesów spalania zasiarczanego paliwa Straci swoje właściwości smarne, najszybciej poczują to panewki korbowodowe.

Wydłużanie okresów miedzy serwisowych np wymiany oleju to czysty pr, marketing. Rynek noych cigników troszkę wychamował i klienta trzeba jakoś przyciągnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podcepiomy    35

No ale 200 mtg różnicy przy przeglądach raczej przez 5 lat mi silnika nie zniszczy bo to raczej niewielka różnica :) I dzięki za informacje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KIRK80    12

Producenci tacy jak jd czy mf np nie każą tak szybko zmieniać oleju a jedynie filtry i to przy większym przebiegu. Wszak łapanie i zbieranie zanieczyszczeń to rola filtra a nie oleju.

Ale jeśli olej nie zostanie zmieniony zbyt długo. Satanie się to, że olej który zmywa z części np sadzę w której jest siarka z procesów spalania zasiarczanego paliwa Straci swoje właściwości smarne, najszybciej poczują to panewki korbowodowe.

Wydłużanie okresów miedzy serwisowych np wymiany oleju to czysty pr, marketing. Rynek noych cigników troszkę wychamował i klienta trzeba jakoś przyciągnąć.

Niektórym nie dogodzisz :) Najpierw pisze że Kubota każe za często zmieniać oleje przez co serwis jest drogi, a jak wydłużyli okresy międzyprzeglądowe, to znowu źle bo szkodzi silnikowi :) Może Kubota zaczęła stosować oleje LongLife, a może to po prostu ponad 90 lat doświadczenia w produkcji silników???

http://www.slideshar...gnikw11092013-2

Najwyraźniej ten "czysty marketing" ;) działa, skoro jako jedyni mają wzrost sprzedaży :P

Pozdrowienia dla największego entuzjasty Kuboty na tym forum ;)

P.S. pisze się "wyhamował"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podcepiomy    35

To ciekawe bo w takich zestawieniach to kubotę na tak wysokim miejscu pierwszy raz widzę :) Ale przy tak procentowym dużym wzroście to JD może pakować walizki :) Choć z drugiej strony to pokazuje to jak fatalną sprzedaż musiał mieć w tamtym roku ten ciągnik skoro w tym ich się tyle sprzedaje, bo każdy wie że ten rok jak i następny tak wielkiej sprzedaży nie będzie miał przez to że rynek już się trochę nasycił nowymi ciągnikami w tym wypadku i tacy potentaci na naszym podwórku jak JD czy NH nie pobije tego wyniku z 2012r więc z tąd te spadki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

@KIRK80 ty naprawde nie rozumiesz co czytasz, czy tylko udajesz próbując błysnąć, aby podnieść własną samoocene. Weź najpierw poczytaj dokładnie o co chodziło. Lub jeśli nie rozumiesz poproś kogoś dorosłego. Prubójesz łapać mnie za słowa wypisując bzdury.

Po pierwsze w poscie z 31 maja chodziło o olej w skrzyni. Dalej uważam,że wymienianie oleju w skrzyni po 50 czy 100 mth to naciąganie klienta.

W poście z 15 września akapit pierwszy dotyczył pytania o jazdę na mocno zasiarczonym paliwie i jego wpływ na maszynę. Gdybyś przeczytał uwaznie wszystko i zrozumiał. Widział być, że paliwo w legalnym handlu ma 0,1 % siarki, natomiast kubota zaleca inne oleje dopiero po przekroczeniu 0,5 % siarki w paliwie. Dlatego udzieliłem teoretycznej odpowiedzi na pytanie o jazde na zbyt mocno zasiarczonym paliwie. Jest to teoria bo w handlu takie paliwo nie występuje. Łapiesz?

W drugim akapicie napisałem, że wydłużenie okreu między wymianami to marketing. Dlaczego nie był wprowadzony taki okres odrazu? Zmienili silniki, oleje? No i najważniejsze gdzie ja napisałem, że się silnik w kubocie od tego psuje i że to szkodzi? Następnym razem weź dobrze poczytaj najpierw a nie głowe bzdurami zawracasz.

Co do tych statystyk poczekajmy na koniec roku. Jak kubota sprzeda 2000 ciągników to pogadamy. Oczywiście wyłączając jakieś kosiarkii/traktorki i tym podobne.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krowka62    22

Kubota pnie się z sprzedażą ciagników. Fakt faktem że część tych ciągników są to sadowniki. Ale nikt nie może jej zarzucić że jako jedyna w zestawieniu co podał Kirk80 Kubota procentowo w sprzedaży zwyżkuje. W zestawieniu tym są sprzedane ciagniki rolnicze a nie kosiarki czy traktorki do trawników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Śledzenie wzrostów to złudna pociecha. Bo zarabia się na liczbie sprzedanych sztuk. O pozycji marki świadczy też liczna egzemplarzy jeźdżących po drogach i polach. Nikt nie wnika o ile wzrosła ich liczba rok do roku. Zobaczymy czy będa takie wzrosty w 2014 w stosunku do 2013. Z niesełna 4 % udziałem w rynku szału nie ma. Jeśli weźmiemy powiedzmy pod uwagę sztuki sprzedane przez ostatnich 5 lat nie wiem czy kubota ma 1 % rynku. Wiec nie rozumiem tej ekscytacji procentami.

Faktycznie kubota zyskuje na sprzedaży sadowników i innych ciągników małej mocy. Do tego segmentu inni dostawcy nie przywiązują zbyt dużej wagi lub nie mają takiej oferty. Po prostu na droższych maszynach więcej się zarabia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samex69    34

Do kolegi hubertussa - po przekroczeniu 0.5% siarki w paliwie Kubota zaleca dwa razy częściej wymieniać olej i filtr .O innym oleju nie ma mowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krowka62    22

Segment do 100 KM jest w Polsce największym rynkiem zbyty dla producentów - taka struktura gospodarstw. Prawie każda marka ma w ofercie ciągniki z wyższej czy niższej półki. A zysk można osiągnąć przez sprzedaż wielu ciągników ale po niższej marży albo mało po wyższej. Mnie się zdaję że Kubota obrała tą pierwszą opcję. Oprócz tego że zarabia to jak widać w sprzedaży umacnia swoja małą ale pozycje na rynku co nie mozna powiedziec np o Ursusie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Co do wymiany oleju ok. Mój błąd co nie zmienia faktu, że pytanie o jazdę na mocno zasiarczonym paliwie jest teoretyczne. Ponieważ w handlu takie nie występuje.

Co do marży narazie kubota sprzedaje mało ciągników po niskiej marży. Obniżyli cenę zyskując klientów. Jeśli powiedzmy sprzedadzą w tym roku 400 sztuk i za 2014 znowu odnotują kilkudziesięcio procentowy wzrost. Pierwszy będe bił brao. Tylko, żeby przed cyfrą oznaczającą zmianę za rok przyszły minusa nie było jak u wielu innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samex69    34

Wiem że czasami do napędu sprzętów rolniczych i nie tylko bywa używany olej opałowy , a ten ma podobno trochę większą zawartość siarki niż 0,1%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sniperghost
      Witam.
      Posiadam mini traktor kubota gl 320 . Ostatnio zauważyłem, że jakiś przewód wisi , jakby został zerwany, nie wiem gdzie on ma być podłączony. Jeżeli ktoś wie co to jest z góry dzięki za pomoc.


    • Przez strd
      Witojcie hej.
       Z racji zapchania się DPFa u ojca w Kubocie M7060 poszukuję gniazdka diagnostycznego. Wiem, że jest 4 pinowe i wisi gdzieś na wiązce nad chłodnicą, ale nic tam takiego nie widzę. Czy to jest to w którym jest wtyknięty rezystor 120 Ohm 1/2W?
      Z góry dzięki.
    • Przez jacek_83
      Mam problem z Kubotą l5040.
      Gdy jechałem z przemysłem, ciągnik zaczął tracić moc i mocno dymić na niebiesko, do tego stopnia, że byłem zmuszony redukować i nie wkręcał się w obroty. Pomyślałem, że może wtryski lub filtr paliwa. Wymieniłem filtr na nowy, do zbiornika wlałem preparat do czyszczenia wtrysków, ale to nie pomogło.
      Następnego dnia było już ok. Cały dzień i nawet małej chmurki. Kolejnego dnia problem powrócił. Dolałem paliwa i siuwaksu do czyszczenia wtrysków i pojeździłem. Było ok.
      Za jakiś czas pojechałem do majstra Kubotą, żeby poprawił elektrykę, było ok. Następnego dnia gdy wracałem znowu zaczął dymić na niebiesko.
      Nie zauważyłem, żadnej reguły, raz jest wszystko dobrze, a innym razem już nie. Nie zwróciłem uwagi czy bierze olej. Jak nie dymi nie ma siły, to wstawiam do garażu i nim nie jeżdżę.
      Problem pojawia się przy zagrzanym silniku. Nigdy przy odpalaniu. Paliwo z jednego źródła z Orlenu. Problem pojawił się na jesieni, po zakończonym sezonie zbiorów.
      Czy spotkaliście się z podobnym problemem? Gdzie najepierw szukać przyczyny?
    • Przez Nikt23489
      Witam. Mam problem z Kubotą M7040. Mianowicie traktor do tyłu jedzie płynie na każdym biegu lecz po przełączeniu rewersu do przodu ona ruszy kawałek i przestaje jechać. Jaki może być tego problem ?
    • Przez TymonMasa
      Witam posiadam Kubote M108S i mam pytanie do użytkowników tego modelu jak sprawuje sie u Was podnośnik? Jaka jes predkośc z jaką podnosi? Jak z czułością regulacji itd
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj