kubaguzik

co sadzicie o marce kubota

Polecane posty

arekpl3    9

Akurat co do tej różnicy chodziło mi o 6140R pod tym zdjęciem http://www.agrofoto....tal__46__st__20 Pewnie "też z zysku rezygnują aby sprzedać"

Swego czasu Deutz Fahr miał ciekawe cenniki od których to dawał rabat 30% (niby taka promocja) - taki chwyt marketingowy. Takie pisanie że diler kuboty zrezygnował z zysku aby tylko sprzedać jest bez sensu, dilerzy deutza pewnie jeszcze dopłacali wg twojej teorii.

Edytowano przez arekpl3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Legat997    31

A masz hubeciku jakiś Złoty Środek na uleczenie tego - Twoim zdaniem słabej sprzedaży i te zastoje maszyn na placach? I te niebotyczne rabaty nie tylko u dilerow Kuboty? Jak dotąd te despotyczne z nuta ironii do użytkowników tej marki opinie nie wnoszą niczego budującego. Jeśli tu jesteś to pisz o Kubocie, a nie drwisz z ludzi, którzy tak samo pracują na dany sprzęt, i pomagają sobie w wyborze odpowiedniej maszyny. Więc koniec OT zacznij pisać z sensem, a nie robisz wykłady z ekonomii na poziomie przedszkolaków.. Postaraj się, stać Cię na lepsze odpowiedzi.


Kto ma Japońca, to jeżdzi do końca! :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Skoro bzdury piszesz to ci robie wykład. To nie ja zaczołem pisać o Indianach i dymie nie wspominam już o ironi. Z nikogo nie drwie. Nie ja wstawiłem link z artykułem o obniżce cen. Jeśli do kogoś nie dociera no cóz, wyyłoże łopatologicznie. Może w końcu dotrze. Nawiasem mówiąc w temacie o cenach jd też piszę o tym, że ceny będa spadać. Juz nawet jeden z użytkowników napisał, że dzwonił do firmy Fricke i powiedziano mu przez tel, że ceny obniżają o 10 %. Pytam po raz któryś czy oni obniżają te ceny, bo towar za dobrze się sprzedaje?

Jeśli dealer sprzedaje przedmiot/ciągnik za 200 tys netto. Kupuje za powiedzmy 170 tys. Jego marża to 30 tys. Obniży cene o 10 % tj o 20 tys. To jak myslicie za towar, który jest juz na placu kase zwróci mu fabryka a może Święty MIkołaj? Złotego środka na to nie ma. Jest zmniejszony popyt to i ceny będą spadać nie tylko u Kuboty ale u innych też.

Legat997 jeśli mówimy o OT popatrz na swój wczorajszy post z 13:22. Nie dość, że bzdury o ekonomi to jeszcze ani słowa o Kubocie. Stosuj więc taką samą moralność do siebie i innych. Jak narazie robisz to wybiórczo.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Panowie nie wiem po co ta kłótnia bo obaj racji nie macie. Skoro producent ogłasza ze obniża ceny na swoje produkty ( w tym przypadku polski oddział kuboty) to oni sami biorą na siebie koszty obniżki i to jest potrącane z ich marzy a dieler pewnie opuści ze swojej tyle ile wcześniej opuszczał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wolowik    23

Może ja jeszcze wrzucę swoje trzy grosze do tej dyskusji. Otóż Kuboty produkowane są w japonii. Ceny wytwórcze są w jenach. I teraz proszę sobie znaleźć wykresy kursów jena do euro albo do złotówki i zobaczyć jaki byl kurs w styczniu ubiegłego roku a jaki jest teraz. Wiem że to centrala narzuca ceny dilerom a nie odwrotnie i że to centrala (w Niemczech oczywiście) sprowadza ciągniki z Japonii a nie polski oddział... marże dilerów jak ktoś napisał wyżej są raczej stałe... Niestety sporo ciągników nakupili na górce Euro/Jen ale wtedy ciagniki dobrze się sprzedawały więc nie było powodu do obniżania cen... ba śrubowano je na maxa... teraz popyt gaśnie to znowu ceny gwałtownie spadają a mają z czego bo kurs jena polecial na łeb na szyję...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arekpl3    9

Z artykułu z linku widać, że ceny z allegro nie były z kosmosu. Dealer u którego był @versu widac jest dość zdesperowany skoro na dzień dobry jeszcze cene obnizył. Pewnie sprzedaje te cuda po kosztach aby tylko z placu wypchnąć.

Ci od Kuboty poszli po rozum do głowy. Niestety trochę za późno. Prow już się kończy i są świadomi, że za chwilę z tym towarem na placach zostaną. Zamiast na początku wchodząć na rynek dawać dobre ceny aby markę rozpowszechnić. Mysleli, że będą golić ludzi wmawiając im, że to japońskie jest. Jak myślicie te procenty, rabaty fabryka im zwraca? Poprostu z zysku rezygnują aby tylko sprzedać. Tak na marginesie jeden z użytkowników af, który naprawia ciągniki. Wstawił w swojej galerii foty z naprawy rewersu w kubocie po 1800 mth. Jest to juz druga Kubota w jego galerii. Tak więc chyba nie takie cudo? Zwłaszcza gdy wziąc pod uwagę ile w polsce jeździ np jd a ile kubot.

Całą dyskusję wywołał hubertuss tym swoim bezsensownym postem. Takie pisanie aby pisać o d..ie maryny. Koniec OT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Przecież żaden dealer nie przyzna, że obniżyl swoja marże o tyle. Bo zaraz klienci by się wkurzyli. Polski oddział kuboty nie jest producentem ciągników jak ktos wyżej napisał. Ale nie mówie, że oni też z ceny nie zeszli. Napewno uczestniczyli w tej obniżce jakąś częścią swojej marży. Co do zakupów od producenta. Ceny negocjowane są za większe partie towaru. Czym więcej sztuk tym mniej za sztukę. Za to co zostało zakupione fabryka kasy nie odda. Dealerzy muszą dogadać się z importerem. Czy myslicie, że importer weźmie całość na siebie i nie będzie chcial choć troche przeżucić na dealerów?

@arekpl3 od kiedy decydujesz co jest sensowne a co nie? Widac jesteś nowy na forum więc może nie wiesz, że tu każdy może wyrazić swoje zdanie. I to nie ty decydujesz kto pisze z sensem a kto nie tylko piszący. Wrzuciłes link do artykułu. Wcześniej byl spór o ceny. Wiec napisałem swój komentarz. Zresztą nie wiem skąd ta złość u co niektórych i nerwy? Z powodu, że napisałem, że Kubota za późno namysliła się na obniżke cen? Że dealerzy mniej zarobią? Że popyt na rynku maleje?

Skoro dealer u którego był @versu odrazu obniza cene za 135 gx do około 220 tys netto to o czymś to świadczy. Nie wiem za co tu się denerwować? Gdyby odrazu oferowali takie ceny na ten ciągnik to napewno sprzedali by dużo więcej sztuk. Rozpowszechnili by bardziej marke na rynku. Czy nie tak?

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arekpl3    9

Kolego hubertuss to nie złość, poprostu mam trochę inne zdanie - po to jest forum aby podyskutować, każdy wyciągnie wnioski sam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krowka62    22

Po co takie bzdury wypisywać. Skąd masz takie informacje? W zasadzie wszyscy czołowi producenci ciągników i innych maszyn rolniczych produkują w takiej samej specyfikacji na cały świat. Oczywiście mogą byc modele droższe i tańsze kierowane bardziej do konkretnych rynków. Ale jeśli porównamy ten sam model to nie różni się on niczym na Polskę i Niemcy.

Wytargowanie 50 tys ot tak sobie bez konkretnych informacji to następna bajka. Może komuś cena netto z brutto się pomyliła. Za takie bzdety bany powinni dawać.

 

Zauważ kolego wiekszosc ciągników to maszyny zmontowane z poszczególnych elementów zamawianych u poszczególnych producentów. Oczywiście dealer Ci o tym nie powie, że skrzynia czy silnik w ciągniku przeznaczony na rynek polski jest taki sam jak np na wymagający rynek niemiecki. Mam zasadnicze pytanie czy silnik Perkinsa jest identyczny pod względem jakości w Ursusie jak i w np w massey czy Claasie. Moim zdaniem nie. W skrzyniach zauważmy co za problem zrobić ją na gorszych (czytaj mniej trwałych) łożyskach i sprzedać ją za mniejsze pieniądze np Farmerowi, Ursusie np bo producent ciągnika tak chce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Jeśłi chcesz w to wierzyć twoja sprawa. Jak ktos wie jak wyglada proces produkcji we współczesnej fabryce to łatwo sobie wyobrazi. Że selekcjonowanie, części do wyrobów na polske, oddzielne magazynowanie tych wyrobów, cała logistyka itd było by znacznie droższe niż oszczędności na tańszych częściach. Innymi słowy taniej wychodzi robić np silniki takie same dla wszystkich niż kombinować z oddzielnymi częściami, seriami, magazynami itd. Widział ktos w katalogach specjalne części na polske i na niemcy np. Kumpel ma polmota. Wszystko się w nim popsuło z wyjątkiem silnika perkinsa. Poprostu producenci taniego sprzętu oszczędzają na innych podzespołach. A silnik dobrej marki ma przyciągnąć klienta. Co do przekładni to są producenci oferujący rózne modelei typy. Producenci tanich ciagników kupuja proste zrobione z tańszych części. Producenci drogiego sprzętu kupują odpowiednio drogie i skomplikowane. Wielu producentów ciągników zleca też produkcję takim firmom własnych skrzyń na podstawie własnych projektów i wymagań odnosnie materiałó. Ale dość o tym bo zaraz będzie, że nie na temat.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krowka62    22

Hubertuss oczywiście że jest na temat. Kubota produkowana jest w jednej fabryce w Japonii i z tego powodu nie opłacało by im sie produkować na poszczególne kraje itp. Zapewne specyfikacja jest rózna na rózne kontynenty a nie poszczególne kraje więc napisałem ze ciągnik u Polaka, Niemca czy Francuza jest taki sam. Obawiam sie że u innych producentów może a nie musi być inaczej. Obawy mam z tego powodu że mam znajomego który pracuje dla jednej z fimr produkujących systemy hamulcowe dla cięzarówek i wierz mi inne jakościowe idą do Mercedesa (który jest dla nich najbardziej wymagającym klientem) a inne oczywiście z tego samego modelu do innych producentów.

Zapewne cena takiego produktu jest inna dla Mercedesa ale widocznie stawiają na jakośc a nie na ilośc

Dlatego moje obawy co do jakości poszczególnych podzespołów w ciągnikach przezznaczonych na dany kraj. Mam nadzieję, że są tylko obawami a nie prawdą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Jd, fendt czy mf a także kilka innych firm produkują dane modele w jednakowej specyfikacji. Bez zwględu na kraj. Tym bardziej, że nie wszystkie ciągniki produkowane sa na zamówienie pod klienta. Najpopularniejsze modele z najpoularniejszym wyposażeniem produkowane są seryjnie. Impotrterzy na dany kraj kupują partiami aby było taniej. Fabryka nie wie na etapie produkcji kto je kupi. Dlatego takie przypuszczenia to jedynie domysły nie mające nic wspólnego z rzeczywistością. Trzeba to poprostu udowodnić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Legat997    31

Kim tak naprawde jesteś :ph34r:

Masz dowody? Jesli są takowe dowody to je przedstaw, sucha gadka nic nie wnosi do tematu.. :rolleyes:


Kto ma Japońca, to jeżdzi do końca! :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

Widzisz kolego twój post jest dowodem :P Piszesz że Mercedes zamawia tylko najlepszej jakości, czyli nie rozróżnia klientów na lepszych i gorszych, wszystkich traktuje jednakowo i tych z Polski i tych z Niemiec. Tak samo Thyssen ma normy jakościowe dla poszczególnych odbiorców i zawsze zamawiają oni podzespoły jednakowej jakości. Owszem Peugeot chce tańsze (tolerancja zamawianej blacharki 2 mm) a Audi chce lepsze, ale droższe (tolerancja 0,5 mm).

Edytowano przez b0gdan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kotwczapce    30

Jd, fendt czy mf a także kilka innych firm produkują dane modele w jednakowej specyfikacji. Bez zwględu na kraj. Tym bardziej, że nie wszystkie ciągniki produkowane sa na zamówienie pod klienta. Najpopularniejsze modele z najpoularniejszym wyposażeniem produkowane są seryjnie. Impotrterzy na dany kraj kupują partiami aby było taniej. Fabryka nie wie na etapie produkcji kto je kupi. Dlatego takie przypuszczenia to jedynie domysły nie mające nic wspólnego z rzeczywistością. Trzeba to poprostu udowodnić.

Nie byłbym tego taki pewien. Większość ciągników na etapie produkcji można sklasyfikować (np. na hamowni) I nie łudźcie sie, że na nasz rynek trafiają te lepsze.Nie dotyczy to tylko ciągników i nie od dzisiaj, i długo jeszcze będziemy zaściankiem europy


.trzeba być szalonym, żeby nie zwariować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Mannheim-fabryka JD produkcja roczna 40-50 tys ciągników-co oznacza przy 300 dniach roboczych ~150 ciągników dziennie.Test na hamowni swoje trwa-sprawdzić dziennie 150 sztuk ?-realne- ale chyba nieopłacalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krowka62    22

Ja żadnego producenta nie oskarżam o wypuszczanie na rynek polski gorzszego jakościowo produktu. Wiem że nigdy tego nie udowodnie, choc moi przedmówcy też zauważają problem róznej jakości dla róznych producentów. Kubota zapewne ma też swoich podwykonawców - przecież wszsytkiego nie można zrobić sobie, ale napewno narzuca im wysokie wymagania jakościowe.

Kubota nie produkuje bezawaryjnego sprzętu bo takiego nie ma na rynku ale jako że jest firmą Japońską kojarzy się nam z wysoką jakościa swoich produktów - mam nadzieje tylko że firma nie opiera sie na tym zaufaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokoman0    305

Wszystkiego nie produkuje. Jeśli dobrze kojarzę to pompy hydrauliczne dostarcza Hitachi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wolowik    23

w związku z dzisiejszymi zdjęciami "rozjechanego" sprzęgła w 9540 zamieszczam link do katalogu części do M9540 .... żeby każdy chętny mógl go sobie przejrzeć i zobaczyć jak tam jest zrobione w środku ;) może model trochę się rózni od tego europejskiego ale wnętrze chyba jest takie samo... no i ten katalog jest w dwóch językach czyli angielsku i..... tajlandzku :P ale dla chcącego nic trudnego żeby dojść co jest co....

http://kubotakan.com/pdf/PDF-M9540%2803-2011%29/Parts%20book%20TRACTOR%20%20M9540.pdf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gazela77    10

Mam takie pytanie. Czy w Kubocie M6040 można zamówić siedzenie pasażera? W necie znalazłem http://www.motor-tal...i203185423.html (tam sobie przełączcie dalej zdjęcia) i to chyba jest orginał bo jest pas itd.

I jeszcze takie mam pytanie do waścicieli Kuboty czy zadowoleni jesteście ze swoich ciągników i czy polecacie je?

To siedzenie to raczej oryginał nie jest bo jak kupowałem moją M8540 to nie było mowy o siedzeniu operatore za żadną dopłatą. Ale to siedzenie strasznie mi się podoba i od razu bym je kupił jeśli tylko byłaby taka możliwość. Może macie namiary jakieś??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnikursus    21

@gazela77 no właśnie przydało by się siedzienie pasażera w nowym ciągniku, u nas przeważnie jeździ się we dwóch. Nawet jak nie ma za dopłatą to czy ktoś może dorabia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KIRK80    12

@rolnikursus w modelach M8560/M9960 masz "miejsce na kubek" ;) na błotniku, natomiast w serii M-GX jest przewidziane miejsce dla pasażera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krowka62    22

W przypadku dostawienia siedzenia dla pasażera bedziecie mieli problem z policją, ponieważ tak ciągnik ma homologacje tylko na 1 miejsce. Tyle że faktycznie policjant naprawde musiałby sie uprzeć by dać mandat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gazela77    10

Oj tam oj tam!!! Z policją to dałoby się pewnie i załatwić. Tylko gdzie takie siedzenie szukać w polsce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

Mam takie pytanie. Czy w Kubocie M6040 można zamówić siedzenie pasażera? W necie znalazłem http://www.motor-tal...i203185423.html (tam sobie przełączcie dalej zdjęcia) i to chyba jest orginał bo jest pas itd.

I jeszcze takie mam pytanie do waścicieli Kuboty czy zadowoleni jesteście ze swoich ciągników i czy polecacie je?

 

Ta kubota ma być jako ciągnik główny?

 

Z artykułu z linku widać, że ceny z allegro nie były z kosmosu. Dealer u którego był @versu widac jest dość zdesperowany skoro na dzień dobry jeszcze cene obnizył. Pewnie sprzedaje te cuda po kosztach aby tylko z placu wypchnąć.

Ci od Kuboty poszli po rozum do głowy. Niestety trochę za późno. Prow już się kończy i są świadomi, że za chwilę z tym towarem na placach zostaną. Zamiast na początku wchodząć na rynek dawać dobre ceny aby markę rozpowszechnić. Mysleli, że będą golić ludzi wmawiając im, że to japońskie jest. Jak myślicie te procenty, rabaty fabryka im zwraca? Poprostu z zysku rezygnują aby tylko sprzedać. Tak na marginesie jeden z użytkowników af, który naprawia ciągniki. Wstawił w swojej galerii foty z naprawy rewersu w kubocie po 1800 mth. Jest to juz druga Kubota w jego galerii. Tak więc chyba nie takie cudo? Zwłaszcza gdy wziąc pod uwagę ile w polsce jeździ np jd a ile kubot.

 

Kubota jak wchodziła na rynek to miała ceny bardzo atrakcyjne, kilka miesięcy wcześniej niż ja kupiłem Farmtraka w podobnej cenie można było kupić kubotę tej samej mocy z dużo lepszym wyposażeniem, ale ceny nagle zaczęły rosnąć i lipa :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sniperghost
      Witam.
      Posiadam mini traktor kubota gl 320 . Ostatnio zauważyłem, że jakiś przewód wisi , jakby został zerwany, nie wiem gdzie on ma być podłączony. Jeżeli ktoś wie co to jest z góry dzięki za pomoc.


    • Przez strd
      Witojcie hej.
       Z racji zapchania się DPFa u ojca w Kubocie M7060 poszukuję gniazdka diagnostycznego. Wiem, że jest 4 pinowe i wisi gdzieś na wiązce nad chłodnicą, ale nic tam takiego nie widzę. Czy to jest to w którym jest wtyknięty rezystor 120 Ohm 1/2W?
      Z góry dzięki.
    • Przez jacek_83
      Mam problem z Kubotą l5040.
      Gdy jechałem z przemysłem, ciągnik zaczął tracić moc i mocno dymić na niebiesko, do tego stopnia, że byłem zmuszony redukować i nie wkręcał się w obroty. Pomyślałem, że może wtryski lub filtr paliwa. Wymieniłem filtr na nowy, do zbiornika wlałem preparat do czyszczenia wtrysków, ale to nie pomogło.
      Następnego dnia było już ok. Cały dzień i nawet małej chmurki. Kolejnego dnia problem powrócił. Dolałem paliwa i siuwaksu do czyszczenia wtrysków i pojeździłem. Było ok.
      Za jakiś czas pojechałem do majstra Kubotą, żeby poprawił elektrykę, było ok. Następnego dnia gdy wracałem znowu zaczął dymić na niebiesko.
      Nie zauważyłem, żadnej reguły, raz jest wszystko dobrze, a innym razem już nie. Nie zwróciłem uwagi czy bierze olej. Jak nie dymi nie ma siły, to wstawiam do garażu i nim nie jeżdżę.
      Problem pojawia się przy zagrzanym silniku. Nigdy przy odpalaniu. Paliwo z jednego źródła z Orlenu. Problem pojawił się na jesieni, po zakończonym sezonie zbiorów.
      Czy spotkaliście się z podobnym problemem? Gdzie najepierw szukać przyczyny?
    • Przez Nikt23489
      Witam. Mam problem z Kubotą M7040. Mianowicie traktor do tyłu jedzie płynie na każdym biegu lecz po przełączeniu rewersu do przodu ona ruszy kawałek i przestaje jechać. Jaki może być tego problem ?
    • Przez TymonMasa
      Witam posiadam Kubote M108S i mam pytanie do użytkowników tego modelu jak sprawuje sie u Was podnośnik? Jaka jes predkośc z jaką podnosi? Jak z czułością regulacji itd
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj