kubaguzik

co sadzicie o marce kubota

Polecane posty

kris14    267

W którym modelu masz radio za siedzeniem? Chyba jak luzem leży w kabinie jeszcze nie zamontowane ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wolowik    23

Może komuś się przyda. Znalkezione w sieci darmowe katalogi części. niestety do małych ciągniczków i po angielsku. Ale jak patrzyłem to na przykład Kubota 5040 ma wiele części wspólnych (na przykład kabina czy klimatyzacja)z modelami M6040, 7040, 8540, 9540. ;) także link dla chętnych sobie ściągnąć.http://www.kubotabooks.com/AutoIndex/index.php?dir=Tractor%20Parts%20Manuals/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krowka62    22

Witam. Nie mam Kuboty po pierwsze więc mój głos może byc subiektywny. Nie ma ideału po prostu. Za Kubota chyba przemawia zwinność i jakość. W tym tylko problem że ciągniki nie są znane w Polsce ale w świece są potentatem - zauważcie przejeli teraz grupę Kvenelanda Co do silnika niech mi ktoś pokaże silnik który w górnych zakresach pali mało paliwa - nie ma takiego od perkinsa po deutza w fendtach. Nawet mój stary MF 3080 który ma oszczedny silnik perkinsa nie daj Boże wkręc koło 2000 obrotów na minute. Silniki Kuboty w maszynach budowlanych czy małych kosiarkach są nie do zajechania Szybciej żywot konczy maszyna niż silnik Kuboty takie są opinie uzytkownik maszyn budowlancy czy ładowarek.

Co do wyglądu każdy ma swój gust, ale co do praktyczności wszystko jest na swoim miejscu.

Koszt przeglądu moim zdaniem wynika chyba z tego że by mógł byc trawły i niezawodny no niestety wszytkie filtry oleje muszą byc wymienianie i spełniac chyba rygorystyczne normy jakości. a z drugiej strony stac kogos na ciągnik to chyba stać go tez na serwis.

Z tego co wiem ci było tu tez zauwazone Kuboty produkowane są w takiej samej specyfikacji na cały świat tj czy u Helmuta czy u Kowalskiego czy jakeigos żabojada Kubota jest taka sama niech mi ktoś pokaże inną marke co tez tak robi no chyba może fendt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Na rynek USA modele mają już inną specyfikację, są jeszcze prostsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hanter150    2

Kwestia zapotrzebowania na rynek. W każdym kraju są inne warunki z tego mogą być delikatne różnice.


KUBOTA ME8200, ZETOR 9641 + TUR, URSUS 3512, URSUS C360 + TUR --- Pracują na prawie 30ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Versu    0

Dziś byłem u przedstawiciela marki Kubota i na placu stała 135GX i cena była kosmiczna, ale postanowiłem się potargować i finalnie stanęło na 273000 brutto. dużo mało wypowiedzcie się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653
Napisano (edytowany)

Z tego co wiem ci było tu tez zauwazone Kuboty produkowane są w takiej samej specyfikacji na cały świat tj czy u Helmuta czy u Kowalskiego czy jakeigos żabojada Kubota jest taka sama niech mi ktoś pokaże inną marke co tez tak robi no chyba może fendt.

 

Po co takie bzdury wypisywać. Skąd masz takie informacje? W zasadzie wszyscy czołowi producenci ciągników i innych maszyn rolniczych produkują w takiej samej specyfikacji na cały świat. Oczywiście mogą byc modele droższe i tańsze kierowane bardziej do konkretnych rynków. Ale jeśli porównamy ten sam model to nie różni się on niczym na Polskę i Niemcy.

Wytargowanie 50 tys ot tak sobie bez konkretnych informacji to następna bajka. Może komuś cena netto z brutto się pomyliła. Za takie bzdety bany powinni dawać.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Versu    0
Napisano (edytowany)

Jak ty taki mądry jesteś to sam rusz swój zad.. i spróbuj się dowiedzieć jakie są ceny, a później pisz komu powinni bana dać. Najprędzej tobie za buractwo. Na allegro to se można wystawić i za 350000 tyś co się ma nijak do prawdziwych cen. bo to co oni piszą to są ceny katalogowe, czyli z papieru a papier wszystko wytrzyma. W woli wyjaśnienia 135GX a 135GXS to się różni ceną bo ma amortyzowaną ośkę przednią i za taki model to trzeba by dać 286000 tyś. więc nie poisz mi takich mądrości bo to tylko tobie się wydaje żeś mądrzejszy od innych.

Edytowano przez Versu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Ciekawe, że jeden z użytkowników dał 264 tys netto za 135 z przednim tuzem bez ośki. Foty są w galerii. Ty chcesz wmówić wszystkim, że dealerzy wrzucaja na allegro ceny z kosmosu, aby klienta odstraszyć a tobie na dzień dobry obniżyli cenę o 50 tys. Człowieku oścmieszasz się tylko. Może pomyliło ci się, lub nie dopytałeś netto czy brutto? Albo dealer rzucił cenę bo wiedział, że i tak nie kupisz i tylko oglądasz. Kilka osób już pisało, że kuboty sa droższe od np jd. A ty wyrywasz się z jakąś dziwną bajką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Versu    0
Napisano (edytowany)

Ja ci nic nie wmawiam tylko pojedz gdzieś do dealera i nagraj sprawę zbajeruj go i zobaczysz ile naprawdę kosztuję taka kubota. Tak się składa że jedną już kupiłem u tego gościa a oprócz niej jeszcze kilka innych maszyn więc jak najbardziej poważnie mnie potraktował. Właśnie ty jesteś nie poważny bo ktoś tam gdzieś wstawił zdjęcie i być może tyle zapłacił ale jeśli tyle dał z ten model to albo ma za dużo kasy albo walną się na bańkę z mostu, i w dniu zakupu źle się czuł bo ja w życiu nie dałbym tyle za ten ciągnik. A 273000 brutto to bym musiał pomyśleć. Jak by dodać do tego Tuz to jeszcze z 25 tyś by doszło. Nawet tu na agrofoto na końcu postów są takie fotki z ofertami i na pierwszej jest 135 GXS za 30 750,00 zł w poniedziałek dowiem się czy brutto bo jak dodać do tej sumy 23% to wyjdzie 378225 tyś a to jakaś kosmiczna cena.

Nawet na Allegro takiej nie ma http://allegro.pl/sklep/12071351_najwieksza-w-kraju-skladnica-maszyn?id=12071351&p=1 za

Kubota M135GX (S) 140KM 4x4 Amortyzacja Osi Kup Teraz! 345 000,00 zł

 

NOWY Ciągnik Kubota M135GX 140KM 4x4 RABAT

Kup Teraz! 324 000,00 zł

Edytowano przez Versu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artur96    11

@Versu.Oj coś trochę nie możliwa ta cena.Ostatnio Marcin dla kolegi co też u nich kupił jeden ciągnik i sprzętu sporo zszedł do ok 210tyś netto za M110 i mówił ze więcej nie zejdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Versu    0

Ja piszę to co usłyszałem chyba że dealer nie wie jakie ma ceny bo sam byłem zdziwiony szperał po tych swoich katalogach, i liczył finalnie usłyszałem taką kwotę. Zapytałem czy z watem on że tak, ale zadzwonię do niego jeszcze w poniedziałek upewnić się. A patrzyłeś w tych ogłoszeniach poniżej jest za 30 7500,00zł.

 

Daje rade z 5tkami myślałem że nie da rady

i to raczej nie piach tylko czarna gleba. Edytowano przez Versu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podcepiomy    35

Nie dość że ślimak mógł by z nim do wyścigu startować to te 5 ma tak szeroko ustawione ledwo za ciągnik wystaje więc nie widzę zbytniego powodu do radości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Zauważ że to jest konkurs orki i nikt tam szybko nie orze :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Versu    0

Właśnie to chciałem napisać co kolega kris14 że jest to konkurs, chodziło też o to że ciągnik nie jest wkręcony na jakieś wysokie obroty ciągnie już z dołu jak słychać na nagraniu. Druga sprawa do wszystkich niedowiarków co do tej ceny faktycznie za 273000tyź brutto można kupić 135GX jak ktoś chce to pisać na gg: które mam podane w profilu podam namiary na dealera i niedowiarki same się przekonają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arekpl3    9

http://www.agrofoto.pl/technika-rolnicza/maszyny-rolnicze/aktualnosci/kubota-tnie-ceny-ciagnikow,41877.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podcepiomy    35

W końcu ktoś zmądrzał i zaczyna te ceny opuszczać :) Ciekawe jak z materiałami eksploatacyjnymi, też będą tanieć czy raczej cena będzie taka sama ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnikursus    21

Mam takie pytanie. Czy w Kubocie M6040 można zamówić siedzenie pasażera? W necie znalazłem http://www.motor-tal...i203185423.html (tam sobie przełączcie dalej zdjęcia) i to chyba jest orginał bo jest pas itd.

I jeszcze takie mam pytanie do waścicieli Kuboty czy zadowoleni jesteście ze swoich ciągników i czy polecacie je?

Edytowano przez rolnikursus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Z artykułu z linku widać, że ceny z allegro nie były z kosmosu. Dealer u którego był @versu widac jest dość zdesperowany skoro na dzień dobry jeszcze cene obnizył. Pewnie sprzedaje te cuda po kosztach aby tylko z placu wypchnąć.

Ci od Kuboty poszli po rozum do głowy. Niestety trochę za późno. Prow już się kończy i są świadomi, że za chwilę z tym towarem na placach zostaną. Zamiast na początku wchodząć na rynek dawać dobre ceny aby markę rozpowszechnić. Mysleli, że będą golić ludzi wmawiając im, że to japońskie jest. Jak myślicie te procenty, rabaty fabryka im zwraca? Poprostu z zysku rezygnują aby tylko sprzedać. Tak na marginesie jeden z użytkowników af, który naprawia ciągniki. Wstawił w swojej galerii foty z naprawy rewersu w kubocie po 1800 mth. Jest to juz druga Kubota w jego galerii. Tak więc chyba nie takie cudo? Zwłaszcza gdy wziąc pod uwagę ile w polsce jeździ np jd a ile kubot.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arekpl3    9

Ceny z kosmosu to akurat ma teraz john deere. Tylko ten ich cennik ma się nijak do faktycznych cen

http://www.johndeere24.pl/?page_id=6

zobacz na ceny katalogowe 5R czy 6R, któryś użytkownik pisał pod foto że kupił o 40 tys taniej niz według tego cennika

Edytowano przez arekpl3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Pisąć to można. Wyznaje zasade, że jak nie byłem przy liczeniu pieniędzy to się na te tematy nie wypowiadam. Co do cen 5m czy 5r to one są z vatem. Może trochę zawyzone (około 10 tys netto) w przypadku 5r. Ale reszta pozostaje do negocjacji. Zajdzź do dealera i sprubój wynegocjować z ceny 5r czy 5m 40 tys. Zobaczysz czy to realne. Może ciągnik jakis po pokazowy lub stał na placu 2 lata. To wtedy tak. Zresztą jak wyżej pisałem. Prow się końćzy i coraz więcej marek bedzie stosowało rabaty i obniżki aby nie trzymac towaru 2 lata i nie mroźić kasy. Jednak myślę, że przy ciągnikach do 200 tys netto 40 tysięcznych rabatów raczej prędko nie będzie.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Legat997    31

Zależy po jakim kursie Euro i Jena dany diler kupił dany model (modele, partie) nijak się ma "ta" twórczośc co do upustu cen bo nie idzie, bo mało popularne,

Generalnie nie wiem czy ktoś zna podstawy rynku nie sprzedaje poniżej ceny zakupu, tak samo jak komuś powiedzieć, żeby sprzedal świadomie zboże bo 30zł/q jak normalna cena krztałtuje się 60...70zł/q . Nie mówię tu o wypadkach losowych, ale tak z punktu praktycznego jak ktoś lubi robić dym to może na wakacje do Ameryki Południowej? do Indian na kurs doszkalający typu "Znaki dymne - podstawy i zastosowania praktyczne" :-)


Kto ma Japońca, to jeżdzi do końca! :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Chyba byłeś na tych kursach bo trochę cie przydymiło jak widać. Popyt kształtował cenę jak świat światem a ekonomia ekonomią. Gdybys miał na placu towar za kilkaset tys to bys może inaczej myslał. Wzioł bys pod uwagę, że za dwa lata coś czego teraz nie sprzedasz będzie sprzedac jeszcze trudniej. Konkurencja wprowadzi nowe modele a ty cenę opuścić bys musiał jeszcze bardziej niż sprzedając teraz. Ja nigdzie nie napisałem, że sprzedają poniżej kosztów. Ale dzisiaj każdy dealer odczuwa spadający popyt. Te firmy, które są mniejsze mają słabszą płynność ceny obniżac będą. Ci od Kuboty pewnie dlatego ceny obniżyli bo za dobrze się sprzedawało. Zamiast wybierac kursy dla Indjan, zapisz się na jakiś z ekonomi bo jak widać pojęcie o niej i o rynku masz nikłe.

Jeśłi rolnik hodujący świnie osiągnie optymalną dla skupu wagę. Nie może tej świni długo przetrzymać pomimo małej ceny. Bo zaraz świnia przerośnie i nie dość, że wygeneruje stratę na jedzeniu to jeszcze strata na cenie będzie wyższa. Może nie odzwierciedla to rynku maszyn. Ale niestety twojej reguły o podstawach rynku i sprzedawaniu poniżej ceny zakupu/kosztów w przypadku świń nie potwierdza.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sniperghost
      Witam.
      Posiadam mini traktor kubota gl 320 . Ostatnio zauważyłem, że jakiś przewód wisi , jakby został zerwany, nie wiem gdzie on ma być podłączony. Jeżeli ktoś wie co to jest z góry dzięki za pomoc.


    • Przez strd
      Witojcie hej.
       Z racji zapchania się DPFa u ojca w Kubocie M7060 poszukuję gniazdka diagnostycznego. Wiem, że jest 4 pinowe i wisi gdzieś na wiązce nad chłodnicą, ale nic tam takiego nie widzę. Czy to jest to w którym jest wtyknięty rezystor 120 Ohm 1/2W?
      Z góry dzięki.
    • Przez jacek_83
      Mam problem z Kubotą l5040.
      Gdy jechałem z przemysłem, ciągnik zaczął tracić moc i mocno dymić na niebiesko, do tego stopnia, że byłem zmuszony redukować i nie wkręcał się w obroty. Pomyślałem, że może wtryski lub filtr paliwa. Wymieniłem filtr na nowy, do zbiornika wlałem preparat do czyszczenia wtrysków, ale to nie pomogło.
      Następnego dnia było już ok. Cały dzień i nawet małej chmurki. Kolejnego dnia problem powrócił. Dolałem paliwa i siuwaksu do czyszczenia wtrysków i pojeździłem. Było ok.
      Za jakiś czas pojechałem do majstra Kubotą, żeby poprawił elektrykę, było ok. Następnego dnia gdy wracałem znowu zaczął dymić na niebiesko.
      Nie zauważyłem, żadnej reguły, raz jest wszystko dobrze, a innym razem już nie. Nie zwróciłem uwagi czy bierze olej. Jak nie dymi nie ma siły, to wstawiam do garażu i nim nie jeżdżę.
      Problem pojawia się przy zagrzanym silniku. Nigdy przy odpalaniu. Paliwo z jednego źródła z Orlenu. Problem pojawił się na jesieni, po zakończonym sezonie zbiorów.
      Czy spotkaliście się z podobnym problemem? Gdzie najepierw szukać przyczyny?
    • Przez Nikt23489
      Witam. Mam problem z Kubotą M7040. Mianowicie traktor do tyłu jedzie płynie na każdym biegu lecz po przełączeniu rewersu do przodu ona ruszy kawałek i przestaje jechać. Jaki może być tego problem ?
    • Przez TymonMasa
      Witam posiadam Kubote M108S i mam pytanie do użytkowników tego modelu jak sprawuje sie u Was podnośnik? Jaka jes predkośc z jaką podnosi? Jak z czułością regulacji itd
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj