kubaguzik

co sadzicie o marce kubota

Polecane posty

marius70    0

Silniki,bo tylko w tym temacie mogę się wypowiezieć,bardzo ekonomiczne.Mogę popolemizować w temacie Kubota vs Perkins np.Wszystkich internetowych teoretyków zapraszam do dyskusji .Jak ktoś nie ma pojęcia o temacie to niech swoje emocje przleje na innym forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@KARGO.Wypowiem się w twojej sprawie, bo widzę ze nikt się nie zainteresował.

Za tą cenę to na pewno idzie z japoni.jak byś chciał szybciej w ciągu paru dni przyjechała by ci z niemiec ale już za inną cenę

Mylisz się kolego bo szybe chciałem jak najszybciej nikt mi nic nie proponował tansza droższa z resztą i tak kasa idzie z AC. Cos tam wspominali o zmianie siedziby ale co to ma do tego widocznie niezły mają tam pier....nik skoro jednej szyby nie ogarną bo raczej roboty to dużo nie mają z dwoch powodów w polsce nie ma za dużo |Kubot a po drugie są mało awaryjne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piterek1979    0

Kubota Pusują się jak każde. Ogólnie o ciągnikach trzeba powiedzieć, że przyjeżdżają do kraju bez kół i pneumatyki.

W polsce zakładana jest polska pneumatyka - tragedia duża ilość usterek, koła z pronaru.

W kubotach bardzo często są źle ustawione koła przednie , co często prowadzi do uszkodzeń ogumienia i elementów zewnętrznych np: maski i osłon.

Prosty przykład w Kubocie 128X u rolnika źle ustawione koła wyrwały maskę. Z tego co rolnik mówił pół roku czeka na nową maskę i totalna ignorancja.

W kubotach 88 i 99 konnych przy zrobieniu oko 1000 godzin pracy sypią się łożskowanie na wałku od skrzyni biegów. Jak stanie się to na gwarancji to pół biedy, jak po gwarancji kilka tysięcy trzeba zapłacić za naprawę.

Jedyna zaleta Kuboty to zwrotność i na tym zalety Kuboty się kończą. To moje spostrzeżenia.

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mała poprawka z ta cena drzwi bo serwis wprwadził mnie w bład poje... numery i tyle ksztuje ta malutka szybka na rogu kabiny drzwi kosztują 1900zł a uszczelka ponad 400zł szyba szyba ale z ta uszczelka to stawiam pytanie za co?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spidi    0

A stara uszczelka się nie nadaje??? Ja w swojej kubocie M6040 też wybiłem prawe drzwi przy koszeniu to za drzwi zapłaciłem 2050 zł netto a uszczelkę wziąłem starą. trochę mi się zeszło zamim wygrzebałem tą reszte szkła z uszczelki ale jak narazie jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolniq    0

Posiadam od kwietnia 2012r. Kubotę 108s i dopiero niedawno założyłem dolny zaczep, blokuje się go bolcem wkładanym od dołu, a od góry jest sprężynowa zawleczka. Już trzy razy wypadła mi zawleczka. Pierwszy raz myślałem, iż niestarannie ją założyłem i dlatego przyczepa wylądowała w rowie (na szczęście tylko w rowie). Póżniej dwukrotnie wypadł mi bolec podczas siania wapna i niestety wałek przekaźnika mocy muszę kupić nowy i połamałem talerze w rozsiewaczu RCW5. Czy ktoś z was miał taki problem i jak temu zaradził?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Legat997    31

U mnie sworzeń, jak i zawleczka jest cały czas na swoim miejscu, a różne zestawy są podczepione na ten dolny zaczep, i prasa zwijająca, i przyczepy, i jazda niekiedy w okolicach 40km/h i zaczep jak dotąd cały czas z ciągnikiem, może masz wadliwą cześć? czasami drobiazg napsuć może krwi.. ;-)


Kto ma Japońca, to jeżdzi do końca! :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wolowik    23

Ja mam pytanie z trochę innej beczki... Czy ktoś używa tylko regulacji siłowej podczas orki w Kubocie 8540-9540? Jeśli tak to jak to się sprawdza ? Bo ja jakoś nie mogę dojść z tym do ładu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artur96    11

Nie wiem jak w m108 ale jak jest tak samo jak w m6040 to po prostu przetkaj gwoździem 3 calowym i go zakręć.U mnie trzyma

Edytowano przez milanreal1
indeks górny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piteriiv    82

u mnie w 108 nic takiego nie zauwarzyłem nie wiele robie dolnym zaczepem ale jak go kupiłem to do tej pory nic sie nie stalo a mam 400 godz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja orałem na regulacji siłowej ale w ME 9000 pługiem 5x35 tyle ze pług jechal na kole podporowym (koło przesunięte na środek pługa) z tego co zaobserwowałem to podnośnik dość szybko i czesto reagował. Regulacji pozycyjnej używałem na uwrociach a połozenie dźwigni od regulacji siłowej był tak ustawione ze na równym teranie pług równo sypał skiby a na przełamaniach wzniesień (szczytach górek ) jak się przednie skiby zagłębiały w gline to podnośnik lekko podrywał do góry a jak w dołkach tylne lemiesze szly głębiej to podnosnik popuszczał do dołu. (czasami korygowałem ustawienie dzwigni regulacji siłowej w niewielkim zakresie ale to już tak na dopieszczenei orki )tak to robiłem w orce jesiennej pod wiosenne sadzenie ziemniaków (orka na maksymalną głębokość ale zeby gliny nie więcej niż 2-3 cm wyorać) inna sprawa ze jak już lemiesze były zdarte to na twardym kawałku regulacja siłowa wysadzała plug z ziemi, ale to już nei wina ciągnika tylko zużytuch lemieszy :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcon    7

Mój kolega ma Kubotę chyba 114KM z turem STOLL i bardzo sobie ją chwali. Jeżdziłem nia i muszę przyznać że całkiem fajna maszynka. No ale zależy dla kogo każdy ma swój gust:) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mnowaczek    0

Kuboty to bardzo dobre Ciągniki

Sąsiad ma m108S i widzę,że nic mu się nie dzieje, a ma ją już 3 lata chyba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
osibuhaj    16

był dziś diler i wołał za Kubote M108 176 tyś co o tej cenie sądzicie? a cena katalogowa jest niecałe 200tyś coś za dużo upuścił mi się zdaje! dodam że w moim rejonie niema ani jednej kuboty!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artur96    11

@osibuhaj.To dobra cena ja jestem stałym klientem i to już druga moja kubota to miałem większą kwotę od twojej.Ale firma dorzuciła jeszcze parę rzeczy i cena była dość przystępna.Może dla tego tyle spuścił ze ludzie już zamawiają nowe modele a on ma ostatnią sztukę w polsce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
osibuhaj    16

Artur96 jakie rzeczy dourzucili?bo ja myślę jeszcze o oponach przód 440 a tył 560 + 2 światła ostrzegawcze + dodatkowe światła robocze!może coś mi jeszcze doradzisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Opon napewno nie zmienisz bo gwarancje wtedy stracisz. A te swiatła tez napewno nie orginały jak coś bo nie ma takich rzeczy w opcji. Ta cena to rozumiem ze netto ??? Ciągnik dobry ale serwis strasznie drogi także za ta cene to bym sie zastanowił nad czymś innym bo i komfort za wielki to tam nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter03    29

Ile teraz za kompletny przegląd wołają?

Artur96 a jakie dodatki ci dorzucili? Po prócz tuzu i womu to tak się nie da więcej wyposażenia dobrać.

 

osibuhaj a w tej cenie jakie alternatywy masz, bo nie orientuje sie jak teraz z cenami jest?

Co do opon to raczej nie dobierzesz bo chyba nie można.

Edytowano przez pioter03

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artur96    11

Dorzucili mi 3 przeglądy darmowe.A tuz jak tuz na całego z wo-mem nie udało by mi się wytargować bo to coś chyba 20-30tyś a teraz i tak jest mi zbędny, kiedyś mam zamiar kupić coś używanego.

Opony są wystarczające na szerszych tracił byś sporo mocy.I nie wiem dokładnie ale kargo ma chyba racje z tymi oponami w kubocie Wysokość w mniejszych można była dobrać a szer to nie wiem bo w m6040 braliśmy wyższe niż były na placu.

 

Możesz walczyć jeszcze o obciązniki na tył sami po pełniliśmy ten błąd ze nie przyszło nam na myśl tego wytargować.

Kogut to koszt za już takiego lepszego ok 100zł to mogą ci chociaż jednego dać.A swiatła robocze to sobie kupisz jak będzie taka potrzeba za 30zł, jak dobrze te ustawisz to ci wystarczą, radio oczywiście też dorzucili?

Może wygody wielkiej nie ma ale za to uciąg jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mnowaczek    0

Model M108S jest wycofany już ze sprzedaży w polsce. Są to ostatnie pojedyncze sztuki i dlatego taka cena. A gdzie znalazłeś taką Kubote?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artur96    11

Z tego co wiem to jest już chyba jedyna w polsce.A nie zostały wycofane ze sprzedaży tylko z produkcji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sniperghost
      Witam.
      Posiadam mini traktor kubota gl 320 . Ostatnio zauważyłem, że jakiś przewód wisi , jakby został zerwany, nie wiem gdzie on ma być podłączony. Jeżeli ktoś wie co to jest z góry dzięki za pomoc.


    • Przez strd
      Witojcie hej.
       Z racji zapchania się DPFa u ojca w Kubocie M7060 poszukuję gniazdka diagnostycznego. Wiem, że jest 4 pinowe i wisi gdzieś na wiązce nad chłodnicą, ale nic tam takiego nie widzę. Czy to jest to w którym jest wtyknięty rezystor 120 Ohm 1/2W?
      Z góry dzięki.
    • Przez jacek_83
      Mam problem z Kubotą l5040.
      Gdy jechałem z przemysłem, ciągnik zaczął tracić moc i mocno dymić na niebiesko, do tego stopnia, że byłem zmuszony redukować i nie wkręcał się w obroty. Pomyślałem, że może wtryski lub filtr paliwa. Wymieniłem filtr na nowy, do zbiornika wlałem preparat do czyszczenia wtrysków, ale to nie pomogło.
      Następnego dnia było już ok. Cały dzień i nawet małej chmurki. Kolejnego dnia problem powrócił. Dolałem paliwa i siuwaksu do czyszczenia wtrysków i pojeździłem. Było ok.
      Za jakiś czas pojechałem do majstra Kubotą, żeby poprawił elektrykę, było ok. Następnego dnia gdy wracałem znowu zaczął dymić na niebiesko.
      Nie zauważyłem, żadnej reguły, raz jest wszystko dobrze, a innym razem już nie. Nie zwróciłem uwagi czy bierze olej. Jak nie dymi nie ma siły, to wstawiam do garażu i nim nie jeżdżę.
      Problem pojawia się przy zagrzanym silniku. Nigdy przy odpalaniu. Paliwo z jednego źródła z Orlenu. Problem pojawił się na jesieni, po zakończonym sezonie zbiorów.
      Czy spotkaliście się z podobnym problemem? Gdzie najepierw szukać przyczyny?
    • Przez Nikt23489
      Witam. Mam problem z Kubotą M7040. Mianowicie traktor do tyłu jedzie płynie na każdym biegu lecz po przełączeniu rewersu do przodu ona ruszy kawałek i przestaje jechać. Jaki może być tego problem ?
    • Przez TymonMasa
      Witam posiadam Kubote M108S i mam pytanie do użytkowników tego modelu jak sprawuje sie u Was podnośnik? Jaka jes predkośc z jaką podnosi? Jak z czułością regulacji itd
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj