rafffffff

Wycinak do kiszonki [POŁĄCZONE]

Polecane posty

rafffffff    9

witam:) powoli rozgladam sie za wycinakiem uzywanym do kiszonki, i powiedzcie mi jaki bylby najodpowiedniejszy do c-360.tzn jakiej firmy i raczej z uzywanych bo pelno ich. Pozdrawiam

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turbina    10

ja tam się na tym nie znam ale mam taki mały wycinak na sprzedanie bez windy i mieczowy system wycinania firmy STRAUTHMAN-HYDROFOX czy jakoś tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktm950    0

2 lata temu z ojcem szukaliśmy właśnie do c360. Kupiliśmy z napędem łańcuchowym i bardzo dobrze się sprawuje.

Wycinak jest marki Van Lengerich.

Mieczowych , ani hydraulicznych bym nie polecał - noże są dosyć delikatne i trzeba na nie uważać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SZYMON178    0

Polecam struman hydrofox am taki do C360 i jest idealny oczywiście mieczowy


Traktor jest bogiem,Oranie nałogiem,Żniwa zabawą,a Ropa podstawą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drakez87    0

mam wycinak KUHN-a z 2 nożami pionowymi i windą, nie moge na niego narzekać choć jak wytnę kostkę kukurydzy na całą wysokość noża to troche podnosi przód 60-tce, ale z tym można sobie poradzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiark kupić wycinak do kiszonki tylko nie wiem czy znajde taki mały. Najpierw planuje coś poszukac do Ursusa 2812, u niego lepiej ze stabilnością bo jest TUR i 2812 urzywam i tak prawie codziennie do tych prac. Więć mam do Was pytani jaki mi wycinak polecacie, taki żeby był w miare lekki i żeby wycinał małe bloki!!!!


Było ich czterech: -Ursus 2812+tur
-UrsusC-360
-Zetor 7745
-Fendt 309 LSA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla Ursusa 2812 poradził bym coś mniejszego ale jak byś chciał potem podpiąć go do większego ciągnika poleciłbym ci wycinak kunh ale tak jak do 2812 poleciłbym ci wycinak kiszonki jedno nożowy TRIOLIET są takie w sam raz do ciągnika o mniejszej mocy:)


Rolnictwo jest Super!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym radził do c360 wycinak jedno nożowy są takie. Sąsiad taki ma od 2 lat wycina c360 i świetnie daje sobie znim rade


Rolnictwo jest Super!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Jeśli chodzi o kuku to ja ładuje turem na wóz z pryzmy za ogródkiem. Nie potrzeba wycinaka żadnego. Do sianokiszonki by się przydał.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luckywasak    15

Co do wycinaka Pirania to mam taki sam jak ten sąsiad co sprzedaje. Maszyna jest OK. Wycinało się sianokiszonkę z pryzmy i kukurydzę. Teraz już nie robimy sianokiszonki w pryzmach tylko w balotach więc wycinak służy do wycinania kukurydzy i do przewożenia balotów. Sąsiad też przestał robić sianokiszonkę w pryzmach dlatego wystarcza mu TUR. Ale nie wyobrażam sobie ładować sianokiszonkę turem (no chyba że bardzo drobno pocięta).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Wystarczy obcinać a potem ładować ;p. Siekiero dobrze się obcina ;) W tej chwili nie biorę już turem bo nie ładuje na wóz a na paletę. Wczesnej jak woziłem kuku za ogródka to kiszonkę z kończyny ładowałem turem (nie jest wogóle cięta na sieczkę)


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bodzio1108    181

Ja u siebie ładuje krokodylem. Kuku to tak sobie, dużo luźnego zostaje i trzeba widłami ładnie obrównać i pozbierać drobne. A trawę to elegancko, żadnej różnicy niż by wyciąć wycinakiem. Ale w planach jest kupno wycinaka do tura.


Sprzedam:
Schładzalnik na mleko Alfa-Laval 650l

kontakt na pw lub gg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fdt309ci    1

Mój wujo ma wycinak Kverneland i myśli nad założeniem go do tura B) A tak to kiszonkę z kuku wybiera krokodylem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ginter    1

Polecałbym Straumana HC 3 znajomy kupił go rok 93,bardzo ładnie utrzymany zero rdzy i zapina do niego mf 255 i radzi sobie całkiem nieźle ale wycina kostki z suchszej kiszonki i jeszcze ferdek podniesie ale z mokrą kiszonką ma problem i musi zapinać 914 ale poleca go i chwali wycina kostkę około półtorej minuty w trawie a kukurydzy nie wicina bo wozi na dwukołówce sam planuje zakupić podobny model ale nie wiem czy wypali ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mat22889    48

temat dawno nie odwiedzany ale może ktoś mi odpisze :) wyciankiem do kiszonek tniecie też np baloty ze słomą? lub sianokiszonką?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

Co o tym myślicie? szukam czegoś dla 20 sztuk w oborze. Chciałbym tym wycinać kukurydze a od biedy jak się uda przeciąć balota z sianokiszonka.

A może szukać zwykłego wycinaka typu fella 125? 

60tka będzie miała problem z tym pierwszym wycinakiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez luki987654321
      witam, stoje przed zakupem wycinaka piłowego do kiszonek na tylny tuz, jaką markę wybrać strautmann, triolet, bvl czy inny? na co zwracać uwagę przy zakupie i jak z ceną i dostępnością części zamiennych
    • Przez SeverusSnape
      Dzień dobry,
      Szanowni forumowicze, posiadam przyczepę Autosan D-45. Niestety, przedni siłownik strasznie leci. Przymierzam się do remontu tej przyczepy i myślę nad wymianą siłownika, jednak niestety nie umiem go nigdzie znaleźć. Czy posiada ktoś może katalog do tej przyczepy? Ewentualnie mógłby pomóc w zlokalizowaniu takiego siłownika? 
      Z góry dziękuję za pomoc
    • Przez Dominikw52
      Witam,
      mam problem z uruchomieniem silnika w  ładowarce Manitou MLT 634 LSU Turbo rok 2003. Myślę ze pompa hydrauliczna przestawiona jest na pełna moc, co wytworzyło bardzo duże ciśnienie w instalacji hydraulicznej. Ładowarka ta nie posiada potencjometru przy pompie wtryskowej. Co może być przyczyną tak wysokiego ciśnienia w instalacji hydraulicznej ? Dodam że silnik jest w 100% sprawny. Proszę o rady. Z góry dziękuje.
    • Przez dominikl95
      czy ktoś posiada tego typu kosiarkę czy jest ona czegoś warta i czy nadaje się na łąki torfowe?
    • Przez Macieks
      Witam was mam do was jedno pytanie ktoś może wie co to za marka obsypnika ? niestety nie posiadam tabliczki znamino wej 


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj