lukasz11

Co sądzicie na temat kombajnu Bizon Dynamic Z115?

Polecane posty

lukasz11    0

Napiszcie wasze opinie na temat kombajnu Bizon Bs-Z115. :rolleyes:

 

Napiszcie wasze opinie na temat kombajnu Bizon Dynamic Z115.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nigger   
Gość nigger

Fajny kombajn zaczeli produkowac i barany zaprzestali, a byla to naprawde fajna maszyna z fajna kabinka z klima i kompem a nawet z centralnym smarowaniem kolega mial wiec wiem. Ale jedna jego wada... mianowicie to ze zostal wyprodukowany w ilosci 95sztuk, i z czesciami nawet w plocku jest problem. Masakra nie radzilbym nikomu go kupowac ze wzgledu na czesci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314
chyba dynamic z-115?

 

afair to BS mial sybmol 5110


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor5321    1

wejdz na strone tam są dokładny opis.

http://bizon.xt.pl/

 

Widziałem takiego w bratoszewicoch 2 lata temu.

Dostęd do hłodnicu jest bardzo dobry,

poprostu są dobrze rozwiązane klapy.

 

podobał mi sie ten kombajn.

chciałem takiego kupić ale niemogłem znaleść bo jest 92 szt w polsce

ma nowy typ kabiny i to mu dodaje uroku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinJvD    8

dynamic fajna sprawa.teraz nawet w porownaniu do cen rekorda nie jest taki drogi.problem tylko z cześciami.szkoda ze nie produkują już tych naszych polskich bizonków ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sabek27    1

Dynamików wypuscil na rynek chyba 100 ale co slyszałem z opini to dober maszyny to były

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TumeK    11
afair to BS mial sybmol 5110

 

 

bs mial symbol z110 wersja krajowa

 

wersja exportowa 5110


Pseudo rolnik...http://img60.imageshack.us/my.php?image=puchar056zu3.jpg 64 miliony zeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Tylko cięzko kupić używkę w dobrym stanie.Sam znam takiego który parę lat walczył samotnie na ok 800ha z czego ponad połowa kukurydzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7

Dlaczego było ich tak mało ?? Bo były bardzo dobre i wprowadzono je za późno. Wielu użytkowników chwali je za wydajność komfort no i Dynamikę.


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4

kto wie jakby nie chora polityka pieniężna w Polsce to może by bizon przetrwał no ale wszyscy go mieli w d*p^^ a może by szły juz nowsze dynamici czy inne i byłby napewno zbyt ale cóż...dynamic były dobre ale za pózno wprowadzone i chyba było ich tylko 90


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kto wie jakby nie chora polityka pieniężna w Polsce to może by bizon przetrwał no ale wszyscy go mieli w d*p^^ a może by szły juz nowsze dynamici czy inne i byłby napewno zbyt ale cóż...dynamic były dobre ale za pózno wprowadzone i chyba było ich tylko 90

 

Może i masz racje lecz teraz produkowane new hollandy też są dobre a nawet lepsze tylko nie mają wyglądy lecz to szczegół. u mnie dwa duszą ok 550 ha kukurydzy i nie mam zastrzeżeń są wydajniejsze.

Edytowano przez grzegorz3512
Błędy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10

a po co przepisujesz post pod postem i nic nie dopisujac :( :angry:


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

już nic próbowałem coś. a odnośnie tematu to new holland produkuje <mogę powiedzieć z pełną odpowiedzailnościa lepsze i bardzej doprecyzowane serię kombajnów niż bizon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo niestety sie sypały, ponoć skrzynie byly za słabe, czy cos, tak gdzies slyszalem, to tak samo jak z ursusami 1734, wszystko bylo od 1614 a silnik wstawiony wiekszy i skrzynie sie sypaly bo za słabe, i tak byc moze bylo z bizonami.


Pozdrawiam wszystkich rolników z AF:D
Liczy sie siła i potęga Ursus 1014, Deutz Fahr Agrotron 130 i Claas Tucano320
Moc i Wytrzymałość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemek15    7

Wyprodukowano dokładnie 92 sztuki (nie mniej i nie więcej) :D

Główny konstruktor tego kombajnu powiedział mi, że to był błąd i nie powinny one w ogóle zejść z taśmy. Nie chciał za bardzo zdradzać dlaczego, ale wiem, że był poważny problem (jakieś niedopracowanie) z łożyskami na separatorze i bodajże też na głównym bębnie. Często je modyfikowali, ale do końca produkcji nie wyzbyli się błędów i NH, który już się tam powoli osadzał nie chciał więcej w ten model dokładać i podjęto szybką decyzję o zakończeniu produkcji w 99r. Wersję z hederami i kabinami sampowskimi i nie były zbyt komfortowe i urywało czasami wałek napędu hedera (ten stały), bo dali takiej samej grubości (wytrzymałości) co przy Sampo. Tyle, że w Sampo heder miał 2,7 albo 3,1m, a w Dynamic'u 4,2m co skutkowało oczywiście większym momentem skręcającym. Kabiny firmy Bosal (te niebieskie) były wygodne i komfortowe, ale za bardzo dużą cenę Duńczycy przyskrzynili i w dużej mierze zrezygnowano z nich. Z tego powodu właśnie tylko 5 szt. BS-ów wyszło z tymi kabinami w 97r., a później znowu wrócili do tradycyjnej. Naprawdę fajnym rozwiązaniem w Dynamic'u był wzmacniacz momentu obrotowego. Było to proste mechaniczne, a zarazem skuteczne rozwiązanie. Jakby ktoś chciał to podeślę skan z katalogu części, ale nie prędko bo skanera nie posiadam :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agronom16    2

U nas w RSP jest taki bizon Dynamic Z 115 turbo z tą kabinką Bosala. maja koło 500 ha do koszenia a ten bizon to ma góra 1500 mtg bo ciągle stoi. cały cas się psuje coś z zespołem omłotowym jest nie tak. a jeżeli już kosi to i za razem sieje - miesiąc po żniwach to całe pala zielone są ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekd    110

Witam

Poszukuję instrukcji obsługi kombajnu Bizon dynamic turbo 3B

Po pierwszym sezonie pracy tą maszyną jestem skłonny powiedzieć że jest godny uwagi świetna kabina Bosal no i naprzemienie pracująca wialnia kombajn nie trzęsie się tak jak to robi rkord.

 

Edytuje swój wcześniejszy post i dodam

Może ktoś z użytkowników bizonów Dynamików lub BS-ów potrafi wytłumaczyć jak działa kopiowanie terenu w tych maszynach.

Druga sprawa to wolno opadający heder w dynamiku jednak problem uważam za złożony i powiązany z funkcją kopiowania bo jeżeli wezmę na opuszczanie zaraz po podnoszeniu to opada powiedzmy normalnie ale jak nacisnę opuszczanie po raz kolejny to opada wolniej, wręcz całkiem nie opada.

Ciekawe jak to jest rozwiązane w BS się może to ten sam system i może ktoś ma instrukcję obsługi funkcji kopiowania.

Edytowano przez leszekd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czeski111    0

Nie daleko mnie w byłym PGR-ze mają takiego dynamica kiedyś mieli jego i Z056. supera sprzedali i kupili nh tc potem kolejnego tc a dynamic został więc chyba taki zły nie jest w czasie zeszłorocznych żniw prawie co dzień tam przejazdem i ci dzień mnkal przez pole obok żółtego tc i wcale nie wygląda na te lata kiedy go robili nie długo będę wiedział o nim coś więcej

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Witam. Sprzedam kombajn Bizon Super Z056. Maszyna w dobrym stanie technicznym. Pracował na 10 ha, bez zarobków. Nie myty na zimę. Zawsze garażowany. Dwa lata temu wymieniłem przekładnie jazdy, a w hederze ślimak, podłogę, kosę i bagnety. Młóci i czyści bez zarzutów. Po zimie silnik pali od pierwszego obrotu. Opony w bardzo dobrym stanie. Są przecieki na główkach rozdzielaczy. Do kombajnu dokładam pasy, pompę hydrauliczną, inne drobne części, dwie kosy, instrukcję obsługi, napraw i katalog części. Cena 11000 do negocjacji. Nie wystawiam faktury VAT. Nie dysponuję transportem. Miejscowość Daszyna, powiat Łęczyca, województwo łódzkie.  Data dodania 18. 06. 2018
       
       
       
       




    • Przez Jacek3p
      Witam wszystkich mam pytanie odnośnie bizona rekorda mam okazję kupić tanio z padniętym motorem i zastanawiam się czy z Supra da radę bez turba bo co słyszę to te z rekorda siadają z tą turbina i dużo pala z zwykłym sw400 mam dobre doświadczenia i nie odczulem nigdy by mu mocy brakowało nawet z sieczkarnia i nigdy mi się nie zagrzal co prawda motor zdrowy praktycznie nie pije oleju no ale superek już zmienił właściciela tylko czeka na pogodę by móc odjechać :/ 
      I jak panowie mieliście doczynienia z taką przeróbka za od z góry dziękuję 😊

    • Przez StawiaR
      Witam, mam do wyboru te dwa kombajny i jestem w kropce. Który według was powinienem wybrać? Bizon z 1986 r (na szerokich kołach) posiada sieczkarnie a dronningborg z 1988r bez sieczkarni.
    • Przez Renault145
      https://m.olx.pl/oferta/bizon-zo56-CID757-IDyYR2O.html?backUrl=%2Fajax%2Fmojolx%2Fdetails%2F516899010%2F
    • Przez hurlimannD70
      Kupiłem cały bęben młocarni do bizona czyli z cepami ale bez osi. Jest to nowy oryginalny produkt z fmż Płock. Leżał w stodole 30 lat , zastanawiam się czy dawać go do wyważenia . Na jednej ze środkowych tarcz przykręcone są blaszki jest ich chyba 5 sztuk w kupie. Wygląda jak by był kiedyś w fabryce wyważany ale nie jestem pewien. A do wyważenia musze jechać ponad 250km . Czy takie bębny składane w fabryce były sprzedawane wyważane ?? Czy ktoś mi podpowie ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj