Zaloguj się, aby obserwować  
Dawid777

Czym zrobić po ściętej słomie?

Polecane posty

Dawid777    0

Mam zetka 7211 i potrzebuje maszyny na ok. 19ha rocznie do 5tys zł pole mocno zaperzone straszne kamienie klasa 6-4 narazie mam talerzówke 2m 21 talerzy czym ją zastąpić? Sieje 10ha pszenżyta średniego (todan) z których tne słome 6ha jęczmienia zostawiam (prasuje) i 3ha owsa z którego też tne słome

Co wybrać doradzcie bo mnie już skołowali.. B)


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lambogrand    52

A co masz nie tak z talerzowka ze chcesz ja zastapic? jezeli chodzi o perz to trzeba go po zniwach randapem potraktowac naj taniej wyjdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

1-perz

2-pcha się

3-za mała

4-stara

5-nierówno na polu


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

to zacznij pylic Raundapem pole i zmien talerzowke.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vvojtas1    26
1-perz

2-pcha się

3-za mała

4-stara

5-nierówno na polu

 

1 do zwalczania perzu jest glifosat

2 zwalcz perz będzie łatwiej

3-4 to kup nowszą większą raczej zmieścisz się w 5 tys

5 ustaw dobrze talerzówkę i dostosuj szybkość bo skoro jest za mała to 99 że jeździsz za szybko i przez to robi się nierówno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

dokladnie, najpierw wez dopatrz pole i nie bedziesz mial problemow z talerzowka, nie dziwie sie ze sie zapycha jak masz moze na polu "lake"


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Boje się tylko że jak wymienie talerzówke to będe pryskał co rok, a środków do zwalczania perzu darmo nie rozdają ;) Czy jeśli coś perz wyciągnie to

to on nie odbije? A po drugie kamienie :angry: Musiała by być to talerzówka na jakiś sprężynach i to by nie była na pewno za 6tys :P

Teraz pryskam co dwa lata i jest coraz gorzej....


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarnyyyy    4

My juz kilka lat stosujemy agregat podorywkowy i sa tam tez talerze i jak narazie jeszcze nie ma duzo perzu. A jakby bylo to na sciernisko mozna popryskac i po problemie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

a dajesz do tego srodku co pryskasz Siarczan amonu?? ja daje 20 kg na 400 litrow oprysku, pali wszystko. i 5 litrow Raundapu energy na beczke i mam swiety spokoj, ale mam takie miejsce na polu gdzie ziemia jest przelotna (sypka) i tam nie dam rady wywalic perzu ale to kwestia czasu.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomu    5

Hym.. jeśli masz zaperzone pola to talerzówkę ci odradzam bo możesz sobie nieźle nabruździć w polu (jeśli nie chcesz pryskać) i gruberu ścierniskowego(jakiegoś większego i tańszego) też nie zaczepisz do Zetora, a jeśli już trafi ci sie niedrogi to jakiś niemiecki i pewnie nie będzie spełniał twoich oczekiwań. A nie myślałeś o zakupie pługa podorywkowego?? miałbyś trochę więcej pracy w polu ale efekt..., twój Zetor spokojnie dawałby radę z 5-cio albo 7-mio skibowym takim pługiem.

 

http://www.allegro.pl/item520150819_plug_p...bowy_warto.html

http://www.allegro.pl/item517030218_plug_6...y_rabewerk.html

http://www.allegro.pl/item521560248_plug_p..._grudziadz.html

 

I zostało by ci sporo kasy na inne inwestycje, bo dzisiaj w rolnictwie każdy grosz się liczy(niestety).


Kopiowanie, używanie i rozpowszechnianie zdjęć jedynie za zgodą autora!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U nas używa się po ściętej słomie tzw: talerzówkę i jest dobrze,kilka razy pracowało się po ściętej słomie kultywatorem ale tylko wtedy kiedy nisko się kosiło aby móc wykonać uprawę kultywatorem sieczkarnia w kombajnie musi być dobra tzn:musi drobno ciąć i dobrze rozrzucać po koszeniu Classem Mercatorem 60 z oryginalną sieczkarnią gdzie noże są ostre da się sprężynować może mi się kilka razy zapchało ale rzadko

pozdrawiam :P.


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jerzy    3

Przyłącze sie do dyskusji, jak jest perz na pewno musisz wyeliminować go z pola a talerzówkę zastąpić pługiem podorywkowym. Talerzówkę używa się na polach wolnych od perzu, gdyż użyta na zaperzonym polu tylko go namnaża pogarszając sytuację, zwalczyć perz można, używam randapu Energy + 20-30 kg siarczanu amonu. Na polach gdzie zboże nie będzee używane do siewu stosuję nawet przed zbiorem, z reguły po żniwach jak złapie 10-15 cm wysokości, , po 4 tygodniach jak już widę że wszystko martwe i wysuszone talerzuję i bronuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuki19    2

Mam dużo do czynienia z perzem i sąsiedzi również i wiem że uprawa ale dobra uprawa może działać na perz antyseptycznie, natomiast porządny oprysk tzreba wykonać, jeśli pryskasz co 2 lata i dalej masz perz to robisz błędy w uprawie, np. mój sąsiad orze na razówę potem to wszystko rozbronuje i sieje i twoerdzi że nei da się perzu wytępić, ja natomiast proponuje i praktykuje to po talerzówce jak chwasty podrosną perz odbije porządne bronowanie, potem jak się zazieleni sprężynówką lub kultywatorem ponownie ale dokładnie głęboko żeby kłącza powyciągać, przed zimą jeszcze zraz no i orka w kolano, zauważyem że wystarczy jedne rok płytkiej orki lub wogóle nie wykonać orki i mamy łąkę na polu, tak samo z bronowaniem, wujaszek kiedyś jak pracowął w skr opowiadał że śmieli się że kazali im bornować przed orką na ukos pola bo niby po co jak zaraz i tak to będzie zaorane, ale co się okazało tam gdzie nie było bronowane przed orką tam był juz zielony pas na ukos więc bronować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lambogrand    52

jesli chodzi o perz to ja na takich polach sieje kuku na ziarno opryskam milagro i zauwarzylem lepsze efekty niz po zniwach randapowac, a w tym roku zakupilem 3 m talerzowke z dwoma walami uni grudziadz za uzywana dalem 15tys 4letnia mam ja na scierniska i po kuku talerzuje chwale sobie ja nic mi sie nie zatyka wczesniej mielem agregat scierniskowy ale to niebyla robota troche wiecej slomy przyszlo i juz ciagnolem zapchany agregat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Ja to jeszcze po oziminach pyle albo Atributem, albo Puma tak bierze perz ze szok za pare dni zulciutki sie robi no i miotly nie mam.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Ale dla mnie to raczej musi być coś na sprężynach.... :P Bo inaczej przywioze w częściach :angry:


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jeśli ktoś zamierza podorać zboże w którym słoma została ścięta,a plon był nie najgorszy,pługiem podorywkowym Unii to życzę powodzenia,mocnych nerwów , oraz wytrzymałej skrzyni biegów . Toż 4-skibowa Unia na wysokich korpusach do orki głebokiej ma poważne problemy gdy tej slomy jest sporo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vvojtas1    26

skuteczność glifosatu zastosowanego kilka dni przed zbiorem lub po zbiorze to 70-90% dlatego cały czas możesz mieć problemy

najlepiej stalerzować jak najwcześniej po zbiorze a później opryskać w fazie 2-3 liści, bo skoro na polu jest tyle perzu to ma on tak wielkie rozłogi że środek nie zadziała na wszystkie a talerzując tniesz rozłogi i z każdego odbija perz gwarantując tym samym 95-100% skuteczność zabiegu.

Główny warunek to dostateczna wilgotność gleby aby perz w miarę równomiernie odbił oraz trochę czasu po po talerzówce będzie trzeba poczekać 3-5 tygodni no i później też żeby oprysk zadziałał, jednak to jest najskuteczniejsza metoda.

Skoro cały czas miałeś perz to pewnie będziesz miał jeszcze perz z nasion (powyższym sposobem pozbywasz się tego z rozłogów) i przez co najmniej 2-4 lata będziesz miał z nim problemy, no ale go zwalcza sie już łatwiej niż tego z rozłogów.

Ja nikomu nie polecam dodawać siarczanu amonu, owszem efekt na oko jest ale przez ten efekt (szybkiego zaschnięcia liści) nie wszystkie części rozłogów zdążą zamrzeć efekt jest taki że oprysk często jest mniej skuteczny szczególnie przy strasznie zaperzonych polach.

Co do zapychania to skoro talerzówka Ci się zapycha od perzu (dla mnie niewyobrażalne) to każde inne narzędzie będzie jeszcze bardziej się zapychać.

Radą na to że jak ma się perz na polu z pewnością nie jest zaprzestanie używania talerzówki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
denzel    28

a jesli chemia nie pomaga na jesieni to na wiosne bronowanie i kultywatorowanie jak najwiecej go powyciagac na niech obsycha i znowu kultywator i brona i widelki do reki i zebrac i wywiesc albo spalic a zamiast talezowki to kultywator po zniwach albo plug i co jakis czs przebronowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Kupiłem ścierniskowca 2.2m 9 łap zobaczymy co będzie zdjęcia w mojej galeri ;)


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel215    1

Dawid777@ oglądałem tego twojego grubera i jestem ciekaw ile za niego dałeś jeśłi to nie tajemnica... ;) I czemu nie na sprężynach???

Tak ostatnio rozglądałem się za gruberami i znalazłem pare ciekawych ofert...

Wie ktoś moze jaki powinien być rozstaw między łapami w gruberze na zwykłych łapach???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gago    0

Witam wszystykich ;)

Moim zdaniem zmiań to talerzówke na większo jak ta jest za mała bo talerzówka najlepiej zrobi ściernisko po ściętej słomie według mnie. A jeśli chodzi o kwasty to ich opryskaj to będziesz miał kłopot z głowy.


Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Dałem za niego 2900 o ile dobrze pamiętam zresztą jest gdzieś mój temat "czy warto kupic tego grubera" ale on nie wyglądał tak ;) wszystkie redliczki nowe i farba uczyniły z niego "nówkę". Mój od ostatniej do pierwszej ma 2m ale on jeszcze troche rzuci więc wyjdzie 2.2m JUż nie moge się doczekac jazdy w pole :) A gruber nie na sprężynach bo po pierwsze był tańszy a po drugie mam pług krone na śrubach i nie jest źle od czasu gdy założyłem śruby 8.8 bo 5.8 szły jak marchew a 8.8 jeszcze żadna :D


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Szymcio80
      Witam, jakie macie opinie o agregacie ścierniskowym Kwas, rozważam nad wersją 3m z wałem daszkowym. 

    • Przez Michalmeer
      Witam , rozglądam się za agregatem bezorkowy do traktora 100KM w grę wchodzą 2 maszyny 1 Grano system 2m 6 łap 2 Pół grom 2.3 m i 8 łap uprawa na około 22 cm , prędkość około 7-8 km/h , gleby mozaiki , pola bez wzniesień . według badań gleby jest to gleba lekka . Czy ktoś posiada takie maszyny , jak to się sprawdza ?
    • Przez Seba2110
      Czy ma ktoś jakies opinie na temat brony talerzowej 3m Zabiel lub dexwal, ewentualnie rywal?
    • Przez Jasio88
      Rozważam zakup głębosza Ciągnąć go będzie 90km ile łap? nigdy nie miałem do czynienia z gleboszem mile widziane wszystkie opinie
    • Przez matttic
      Witam.
      Ponieważ maszyna istnieje już dłuższy czas na rynku chciałem zapytać użytkowników o opinie na jej temat.
      Ponieważ mam ciągnik 4 cyl. o mocy 140 km ważący 5,8t myślę o zakupie maszyny w 3 metrowej wersji.
      Do zerwania ścierniska myślę że udrę 3m z uwagi że panuje opinia że kąt zębów sprawia że ma on mimo 10 dłut iść lżej niż tradycyjny gruber.
      Na głęboko planuję zdemontować dwie boczne łapy i talerze. Myślę że będzie to lepsza i przyszłościowa opcja niż zakup 2,5m który zdaje sobie sprawę że byłby bardziej optymalny do mojego ciągnika.
      woj. Podkarpackie sporo górek ziemie od ciężkich do lekkich 3-4 klasa 
      Proszę o opinie spostrzeżenia i rady posiadaczy "trzybelkowców" szczególnie  jakimi sprzętami je ciągacie i w jakich warunkach i czy ktoś demontował i przestawiał w nich łapy.
      Pozdrawiam
       

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj