adasiorek

Samochód dostawczy

Polecane posty

Słuchaj hubertuss jak nic nie masz do powiedzenia i nie masz pojęcia o temacie to dlaczego się wtrącasz na tyle co czytałem twoje posty wypowiedzi to wiem że o mechanice nie masz pojęcia , nie wspomnę o elektronice czy elektryce proszę cie bardzo.

 

Czy nie lepiej takim jak Ty zająć się polityką tam możesz mieć swoje racje a może ktoś będzie po twojej stronie to możesz założyć  swoja partię .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkel207    21

ale on ma rację, u mnie nie raz była pierdoła a kilku mechaników było i nie mogli ogarnąć o co chodzi, a tym bardziej na odległość

 

panowie jakie opinie o użytkowaniu Mastera 2 po lifcie od 2003r, silnik 2,5 cdti

Edytowano przez majkel207

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ale on ma rację, u mnie nie raz była pierdoła a kilku mechaników było i nie mogli ogarnąć o co chodzi, a tym bardziej na odległość

 

panowie jakie opinie o użytkowaniu Mastera 2 po lifcie od 2003r, silnik 2,5 cdti

 

padające panewki taka pierdoła stoi u mnie na placu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ppiotr    55

Wtryski sprawdzone ? Tego modelu nie znam, ale jak dawka paliwa jest mała to trzeba zwiększyc nastawnikiem na pompie, a ciśnienie doładowania do pewności sprawdzisz najlepiej podłącz wężykiem manometr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stachu0007    30

trochę wrócę do tematu aut dostawczych. Zatem przewinęło się mi kilka aut. Lublin izoterma był pierwszy i jest do tej pory. Do jazdy koło domu spoko dalej jak 10km lepiej juz nie jechać silnik zawsze co się poci hamulce jako tako ładowność jak w dowodzie każde 100kg więcej po nim widać a hamulce nie dają rady. Policja lubi takie auta bo zawsze coś się znajdzie na mandat zatem nie polecam.
Potem był Nissan Cabstar 3.0 chyba 110 lub 115KM szafa potężna dobrze ponad 4metry długa i wysoka chyba ze 2.5m (żeby dotknąć ręką sufitu musiałem podskoczyć a mam 180cm wzrostu) bo to była zabudowa pod wożenie mebli ładowność miał 900kg ale 2 tony nie robiły na nim wrażenia. Jazda była przyjemna średnio ok 10L/100km tył na bliźniakach ogólnie budowa jak ciężarówka pełny czy pusty 110-120 spokojnie się jechało. Na pusto kiedyś zamknąłem zegar (nieco ponad 140) ale z racji wysokiej szafy troche było szkoda i mało bezpiecznie tak gonić. Nie polecam ładować więcej jak 2.5T ładunku (wtedy DMC ponad 5T) silnik i rama daje radę ale hamulce już nie i miałem kiedyś w sytuacji awaryjnej mega problem. Ogólnie auto godne polecenia.
Aktualnie z racji mniejszych potrzeb oraz częstych kontroli na przeładowanie mamy Mastera II rocznik 2004 lub 5 silnik 3.0dci 140KM to ten sam co w Cabstarze tylko że Francuzi zmienili pompę na common raila. Wersja blaszak raz przedłużony raz podniesiony DMC 3.3T ładowność bodajże 1100kg. 130km/h to aktualnie prędkość przelotowa pali spokojnie do 10L/100km pusty czy pełny skrzynia 6 więc spoko. Komfort podróżowania jest super z racji dość miękkiego jak na dostawczka zawieszenia rzekł bym niemal osobówka co nie znaczy że z towarem sie buja po drodze. Auto nie jest taczkowate jak LT czy Sprinter i nie gnije jak ww modele (Master jest w ocynku). Do 1500kg można ładować potem widać, że siedzi co nie znaczy że nie pojedzie. Z racji marnej drogi dojazdowej padło zawieszenie z przodu ale po wymianie wszelkich tulei, łączników itp jest spoko. Sprężyny i amorki nadal oryginalne. Przebieg na wyświetlaczu rzędu 200 tyś traktuję z przymrużeniem oka. Części do silnika bywają drogie (padł czujnik położenia wału korbowego potem wałka rozrządu po kilka stówek każdy przez co jak miał kaprys to nie zapalał) ale poza tym reszta w normie. Wg mnie auto warte polecenia. Poza tym jak dbasz tak masz dlatego w każdym aucie wymieniamy olej z filtrem co 10.000km.
Sąsiedzi używają KIA K2500 izoterma również fajne autko nie słychać żeby narzekali ale z racji małych bliźniaków na tylnej osi nie lubi to auto dziurawych dróg. Mam nadzieję że powyższe opinie będą pomocne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wtryski sprawdzone ? Tego modelu nie znam, ale jak dawka paliwa jest mała to trzeba zwiększyc nastawnikiem na pompie, a ciśnienie doładowania do pewności sprawdzisz najlepiej podłącz wężykiem manometr.

 

jeśli nie znasz to lepiej nic więcej na temat nie pisz bo sam piszesz nie znam a tacy najwięcej maja do powiedzenia ,jaki nastawnik, ty kolego wcale nie łapiesz tematu mowa o tddi pompa vp30 i nie ośmieszaj się,przepraszam cię kolego ale taka jest prawda

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek3773    230

jak pierdoła to dlaczego nikt nie podpowie konkretnie

myslę że dość jasno opisałem przypadłośći i sprawdzenie ich , a na odległość nie widząc , nie czując i nie słysząc nikt nie potrafi postawić jednoznacznej diagnozy, naprawa = zmiana mechanika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

myslę że dość jasno opisałem przypadłośći i sprawdzenie ich , a na odległość nie widząc , nie czując i nie słysząc nikt nie potrafi postawić jednoznacznej diagnozy, naprawa = zmiana mechanika

kolego przy pełnym szacunku ale wszystko co pisałeś było należycie sprawdzone rozwiń bardziej temat co ma do tego klimatyzacja?

i miał bym jeszcze jedno pytanie gdy byś wiedział i mógł  powiedzieć czy czujnik ze skrzyni biegów prędkości pojazdu w tym modelu ma wpływ na ww problem i jak dane z tego czujnika są podawane na licznik i czy np. system abs miał by wpływ na ten problem i nie pisz mi zmiana mechanika mechanicy za dużo już zarobili chyba już pisałem co robili bo nie do końca pamiętam , gdy by to był łatwy dla mnie przypadek to bym gitary nie zawracał prześledziłem trochę internet posty w różnych forach i brak rozwiązań no chyba że padnięta przepływka lub dziura w gumie od turbiny zero konkretów i rozwiązania tematów.

Oddam ci chętnie do naprawy tylko oriętacyjny czas i koszt naprawy podaj .

 

ps nie obraź się traktuję cię poważnie ale z tą zmianą to trochę przesadziłeś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek3773    230

jeśli by przepływka nie była potrzebna to by jej nie montowali, i tu bezwzględnie trzeba ją sprawdzić czy podmienić dla sprawdzenia skoro  nie była sprawdzana, nie wiem jakie ciśnienie prawidłowe powinno być w układzie IC  jeśli masz takowy , ale u mnie mam dwa turbodiesle 170 km i 113 km nie ściśniesz ręką przewodu jak  przegazujesz, N ieszczelne przewody czy połączenia = spadek ciśnienia=sygnał do komp ,sterownika nie zwięszona dawka paliwa= nie jedzie  . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kolego pisałem x razy że nie posiada przepływki i wszystko sprawdzałem ale ok nie będę ciągną dalej tematu oddałem dziada na złom brak więcej  nerwów i nikt nie chce podpowiedzieć za mała wiedza a jeśli ktoś ma to nie podpowie jak widzę również trzeba podobnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek3773    230

napisałeś."

i brak rozwiązań no chyba że padnięta przepływka lub dziura w gumie od turbiny zero konkretów i rozwiązania tematów.

dalej idąc wczoraj chciałeś mi go oddać do naprawy , a dziś piszesz że oddałeś go na złom,,,,,,, jak na razie są jeszcze święta ,zakręciłeś się trochę :P 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie jeden czy dwa posty pisałem już po fakcie jest na złomie zostawiłem  tylko aku  myślałem że coś się może dowiem czego w nim nie sprawdziłem ale ciągle nic mam weselsze święta bez niego no i 1/3 kasy z powrotem tego co włożyłem w ostatnim miesiącu nic jacek dzięki za wszelkie sugestie

to było z 2003 r więc nie ma co żałować tylko niepotrzebnie utopiłem kupę kasy . Złom mi tego nie zwrócił a że chodził do tego czasu bez awaryjnie to chciałem go wskrzesić i to był wielki błąd liczyłem na forum ale niestety nic technologia trudna i dlatego z niej zrezygnowali umarła ta technologia śmiercią naturalną jak dinozałry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro86    31

Czy do boxera 2.2 hdi mogę założyć opony 195/70/15? Dodam, że w oryginale były 215/70/15

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Teddy    0

Musisz tak dobrać opony żeby obwody były zbliżone. W internecie masz kalkulatory zamienników opon. Wpisujesz swój aktualny rozmiar i kalkulator podaje Ci jakie inne do niego pasują. Nie podeślę Ci linka bo pisze z telefonu ale na Google znajdziesz bez problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro86    31

Wiem, że wg kalkulatorów wychodzi inaczej. Mam akurat takie opony i się zastanawiam jaki może być skutek założenia tych 195/70/15

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Teddy    0

Licznik będzie albo dużo zawyzal lub zanizal prędkość no i co za tym idzie kilometry będzie źle nalicza a tak poza tym to chyba nie ma różnicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Będzie wolniejszy, w realu i wg tego co pokazuje licznik. Jakichś mocno negatywnych skutków to nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakieś opinie na temat Fiata Ducato III generacji (rocznik +2007) ? 

Posiadam Ducato II generacji (2003r.), nie mam do niego zastrzeżeń prócz tego że blachą interesuje się rdza. Czy jego młodsze wydanie jest warte uwagi ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katter    2

Tak, dobry sprzęt w rozsądnej cenie. Poszperaj jeszcze na forum fiata w dziale z Ducato.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arew33    0

Ja mam od 5 lat Sprintera ktory ma już 10 lat. Rdza - to wiadomo, kazdy wie że Sprintery rdzewieją. Ale poza tym - super auto bardzo zadbane i w ogole sie nie psuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez Mattti
      Witajcie! Jaki według was powinien być samochód rolnika? Co preferujecie? Pickup, terenówka, czy jakiś dostawczy? Diesel czy benzyna? Mi osobiście podoba się Suzuki Samurai- wszędzie dojedziesz, i zawsze coś na pakę wrzucisz Coś takiego: http://otomoto.pl/suzuki-samurai-off-road-C24269089.html Co waszym zdaniem jest warte uwagi?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj