Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
rutek22kret    0

Witam wszystkich użytkowników:) Jestem nowy na forum ale liczę na wszą pomoc:) Posiadam MF 3060 o roku czasu i na koniec sezonu zapaliła mi się kontrolka od filtra skrzyni, okazało się że znajduje się w nim dużo opiłków takich mikroskopijnych, po wymianie oleju i filtra spokój był na dwa tygodnie a potem to samo i teraz już nie mogę nadążyć zmieniać filtrów. ogólnie wszystko działa tylko w ostatnim czasie zginęły hamulce nożne (ręczny jest) może wiecie co mu jest . Za dwa tygodnie jestem umówiony z mechanikiem ale czekam na waszą pomoc z góry dzięki Rutek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Te opiłki to pewnie z okładzin hamulcowych których juz pewnie nie ma i trzeba je wymienić wtedy pewnie hamulce powróca i musisz jeszcze olej w skrzyni wymienic po tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Na 99% jest to o czym pisze @pablo, najlepiej nie używaj ciągnika do czasu naprawy, znam przypadek gdzie owe opiłki uszkodziły pompe hydrauliczną. Ktoś opisywał podobny problem na forum, z tego co pamiętam wspominał o 2000zł z robocizną ale to nie sprawdzone info.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rutek22kret    0
Te opiłki to pewnie z okładzin hamulcowych których juz pewnie nie ma i trzeba je wymienić wtedy pewnie hamulce powróca i musisz jeszcze olej w skrzyni wymienic po tym.

 

dzieki za szybką odpowiedż. Rozmawiałem z mechanikiem przez telefon to powiedział że jeśli to hamulce to prawdopodobnie cała skrzynia jest w opiłkach i trzeba ją rozbrać na atomy i cała wyczyścić a wymiana oleju to gdzieś tak ze 3 razy trzeba i może będzie dobrze:-) a wiesz może jaki olej najlepiej zalać ? dzieki Rutek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

http://www.agrofoto.pl/forum/olej-do-skrzyni-t8070.html Temat o olejach tam masz wszystko opisane.

 

Całą skrzynie chce rozbierac? Potrzebne to bedzie?

I jeszcze 3 razy zmieniac olej przeciez to kupe kasy na to pójdzie jak za litr trzeba gdzies koło 13zł dac razy chyba 55l wchodzi to mamy ponad 700zł i jeszcze trzy razy wymieniac to ponad 2100zł plus robocizna i okładziny czy naprawde to jest potrzebne bo ja niezbyt sie orientuje. Wie ktos?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może by była taka możliwość jak z samochodami znam przypadki że jak ktoś miał w samochodzie stary olej to przed wymianą serwis płukał skrzynie specjalnym środkiem tylko że tutaj są opiłki a w skrzyni samochodowej był stary olej tylko czy taki środek wypłukał by to trzeba by się radzić specjalistów w tej dziedzinie.


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rutek22kret    0
rutek a jakim olejm miałeś zalaną skrzynię????

 

powiem tak olej miałem już wymieniany 3 razy a filtrów to nie zlicze nawet:) B) i wiem już teraz że błędem było zalewać agrol, niestety pierwszy raz go zalałem,potem zalałem lepszy olej agro truck ale nie pamiętam jakie miał parametry ale chyba 10w 40, w tej chwili zalany jest bardzo żaciutki olej do skrzyni automatycznych hipol atf 2 d pełen syntetyk. A tak wogole to może komuś zaoszczędzi kilka groszy to że filtr od skrzyni jakiś tam w podróbce kosztuje ok 300 zł a idealnie pasuje filtr od cięzarówki (chyba od dafa) nie pamiętam dokładnie symbolu ale mogę się dowiedzieć, a ten filtr kosztuje 70 zł. I teraz jeżdze na tych filtrach bo niema różnicy żadnej a kosztuje dużo taniej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rutek22kret    0
te opiłki mogą zrobić więcej szkód niż pożytku B)

krycha powiem ciże napewno już mi narobiło szkody bo zacinają mi się teraz elektrozawory i naprzykład kiedy wyłączam napęd kontrolka gaśnie a napęd cały czas jest włączony, muszę wtedy wykręcić zawór od napędu i na krótko go podłączyć kilka razy i wtedy na jakiś czas jest spokój B) ale to mało pocieszające

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krycha094    7

no właśnie myślałem o elektrozaworach to musisz natychmiast to zrobić i porządnie wypłukać to powinno być git B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rutek22kret    0
no właśnie myślałem o elektrozaworach to musisz natychmiast to zrobić i porządnie wypłukać to powinno być git B)

miałeś może doczynienia z czymś podobnym???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kizo    7

Znajomy przerabiał to w MF 6180 tak samo opiłki od hamulców nie dawały żyć. Wymiana oleju filtrów i tak do momentu wypłukania wszystkich opiłków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wsk125ccm    11
powiem tak olej miałem już wymieniany 3 razy a filtrów to nie zlicze nawet:) B) i wiem już teraz że błędem było zalewać agrol, niestety pierwszy raz go zalałem,potem zalałem lepszy olej agro truck ale nie pamiętam jakie miał parametry ale chyba 10w 40, w tej chwili zalany jest bardzo żaciutki olej do skrzyni automatycznych hipol atf 2 d pełen syntetyk. A tak wogole to może komuś zaoszczędzi kilka groszy to że filtr od skrzyni jakiś tam w podróbce kosztuje ok 300 zł a idealnie pasuje filtr od cięzarówki (chyba od dafa) nie pamiętam dokładnie symbolu ale mogę się dowiedzieć, a ten filtr kosztuje 70 zł. I teraz jeżdze na tych filtrach bo niema różnicy żadnej a kosztuje dużo taniej:)

 

Chłopie, kto ci podpowiedział żeby do skrzyni MFa wlewać Hipol ?? B) Może nie wiesz, ale ten właśnie olej rozpuszcza tarczki hamulcowe w tych MFach i dlatego one słyną z zawodności skrzyń... Wiele osób leje AGROL i nie słyszałem żeby działo się coś złego ze skrzynią (nie wiem dlaczego Tobie on zaszkodził), może wcześniej podpinałeś maszyny od np. c-360 gdzie był hipol??

Dobrą alternatywą są oleje FUCHS, ale cena też jest wyższa...

Może faktycznie powinieneś przepłukać kilkukrotnie tą skrzynię jakimś specyfikiem... A o filtr zapytaj w hurtowni Filtrona - powinni coś dopasować. B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rutek22kret    0

Chłopie, kto ci podpowiedział żeby do skrzyni MFa wlewać Hipol ?? B) Może nie wiesz, ale ten właśnie olej rozpuszcza tarczki hamulcowe w tych MFach i dlatego one słyną z zawodności skrzyń... Wiele osób leje AGROL i nie słyszałem żeby działo się coś złego ze skrzynią (nie wiem dlaczego Tobie on zaszkodził), może wcześniej podpinałeś maszyny od np. c-360 gdzie był hipol??

 

powiem ci tak że było kilku mechaników i kązdy miał taką samą reąkcję na to że zalałem agrol jak ty na hipol, a ten hipol który mam teraz zalany nie kosztował 6zł za litr tylko 12 zł za litr i to nie jest zwykły hipol tylko do automatycznych skrzyni biegów. Ale teraz już wiem że olej który powinien być tam zalany to (Do MF serii 30xx polecam BP Terrac 10W40, olej typu STUO, norma silnikowa: API CF-4/CE/SF, norma przekładniowa: 80W-90 API GL4, norma hydrauliczna: ISO VG 68/100. Co do innych opcji to wystarczy poszukać na forum B) ) i to jest olej którym mf jest zalewany fabrycznie i u mnie też taki będzie B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rutek22kret    0

w ramach odświerzenia :)

już traktorek po remoncie właśnie się dociera :) całą przyczyną było odklejenie się okładzin hamulcowych co powodowało tarcie docisku o tarczę (metal o metal) stąd opiłki,koszt naprawy to:

*tarcze hamulcowe 2x 500 zł( u korbanków 1250 za szt) :)

*docisk hamulcowy( u korbanków 2400 zł) dorobienie u mądrego i zdolnego tokarza 60 zł (być może powie ktoś że to jakaś lipa ale robota solidna i tokarz daje gwarancję także jetsem dobrej myśli :)

*olej BP terrac super uniwersal 700 zł

*filtr do skrzyni od dafa 70 zł <_<

Nie jestem w stanie stwierdzić ile kosztuje naprawa ponieważ od razu robiłem remont silnika i za wszystko zapłaciłem 800 zł za robotę :):) ]

Moja rada dla użytkowników jest taka : jężeli będziecie mieli podobne objawy to radzę wymienić filtr góra raz i jeśli będzie się powtarzać szukać przyczyny :) a to że części kosztują niewiadomo ile to bajka wystarczy nie kupować u wiafdomo kogo :) mój remont kosztował 4200 zł pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ssamik    0

Agrol ??? hmmm W jd znajomy nalał no i jeden sezon i tarczek nie ma pułbiegi nie ddziałaja ciagni do orki sie nie nadaje bo na jednym biegu jeczy a na nizszym za wolno brak pułbiegów


Na wszystkie foty nie swojego sprzętu mam zdgodę właścićela. W razie niejasności proszę o kontakt PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja już sam nie wiem jedni chwalą Agrol i MF chodzą na nim bez problemów drudzy nie mówią że jest zły dla skrzyni ciekawa zagadka powstała <_<.


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Bo to jest tak ze jeden chodzi (moze do czasu a moze bedzie chodził) a inny sie rozpadnie.

 

Ja tam bym przy wymianie oleju nie ryzykował i zalewał BP terrac a nie oszczedzał bo oszczedny dwa razy traci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piciaj    31

kolego rutek22, zarzuć jeśli możesz dokładny symbol tego filtra hydrauliki od DAF'a jesli możesz bd wdzieczny :D


znalazłem to czego szukałem ..:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rutek22kret    0
kolego rutek22, zarzuć jeśli możesz dokładny symbol tego filtra hydrauliki od DAF'a jesli możesz bd wdzieczny :D

 

 

witam symbol filtra to OP 626/2 z Filtrona, a jest tak że z Mann Filter koszt około 80 zł pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kazik189    0

pytanie do jezdzacych na tych filtrach z Dafa, jak one sie sprawuja w porownaniu do oryginalow?

Edytowano przez nasil90
Cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BobsMF    40

Jeszcze zależy na jakim Agrolu kto jeżdzi. Agrol U nadaje się do MF 255, Agrol STOU 10w30 będzie OK. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michasko    1

Dołanczam sie do pytania Kazika jak to jest z tymi filtrami? Po co płacić 250 zł za filtr jak można założyć tanszy zamiennik;)

Mam jeszcze jedno pytanie a nie chce zakładać nowego tematu. Czy w odstojniku kurzu powinnien być jakiś wkład? bo u mnie nie ma nic w środku

Edytowano przez michasko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez damianzb9613
      Witam, co może być przyczyną mokrego kolektora wydechowego i całego tłumika aż do samej góry (podstawiłem puszkę pod tłumik to nakapało oleju z paliwem czy coś takiego )zostały wymienione pierścienie tłokowe , uszczelki pod głowicą i pompa paliwa i wtryski były sprawdzone.
    • Przez andrewk
      Witam, do sprzedania instrukcja obsługi do traktorów Massey Ferguson 6110 - 6190 w języku polskim. Gratis dla kupującego dorzucam instrukcję napraw do powyższych modeli w formie pdf (ang).
       
      Cena 70zł + wysyłka
       
      Chęć zakupu kierujcie wysyłając mi wiadomość
       
      Pozdro
       
       


       
      ______________________________________________________________________________________________________________________________
      http://www.traktorpedia.pl - dane techniczne ciągników rolniczych, kombajnów zbożowych oraz ładowarek teleskopowych.

    • Przez karolox
      Witam, od pewnego czasu nie działa mi ogrzewanie w ciągniku massey ferrguson 3635 2013r. Przyjechał serwisant, i powiedział że trzeba zaworek wymienić co otwiera żeby płyn mógł iść na nagrzewnicę, (u góry w dachu) . Wymontowałem go, wymieniłem, i nadal nic, jak nie grzeje tak nie grzeje. Płyn ciągle uzupełniony do maksimum, dodam, że po zdjęciu węzy przy nagrzewnicy u góry wyleci z węza może kieliszek płynu, może nawet nie, i stąd moje pytanie, co może być powodem? Może miał ktoś już taki przypadek? Czy możliwe ze pompa nie daje ciśnienia żeby płyn mógł iść do nagrzewnicy do góry w dachu? Serwis nie umie pomóc, bądz nie chce, ręce opadają, zima jest a ogrzewania brak. Dodam, gdy ciągnik jest nagrzany prawidłowo. Możliiwe że są jakieś zaworki gdzieś, co nie przepuszczają płynu na nagrzewnicę? jeśli są, i ktoś miał taki problem, proszę o podpowiedz, z góry dziękuję  
    • Przez andrewk
      Do sprzedania posiadam instrukcję do MF 6110 - 6190. Kupiona za dużo wyższą kwotę, przeczytana i odłożona. Stan jak NOWY. Cena 40zł + 15zł wysyłka. Dla agrofotowiczów równe 50zł.
      Link do aukcji : http://allegro.pl/massey-ferguson-instrukcja-obslugi-6110-6190-i7145241669.html
      AgroDane - Dane techniczne maszyn rolniczych
      AgriDane - Specs of agricultural machinery
      AgriDaten – Technische daten von landmaschinen
      AgriSpec – Technische gegevens voor
      AgriDatos – Datos técnicos de maquinaria agrícola
      AgriDonnées – Données techniques des machines agricoles
      AgriDati – Dati tecnici per macchine agricole
      АгроДанные — Tехнические данные сельскохозяйственной машин
    • Przez aga19892010
      Może ktoś z was wymieniał lub wie jak to zrobić-muszę wymienić rewers w mf 8140 ?nadmienię,że nie jeździ do przodu ,tylko wstecz-kupiłem uszkodzony -proszę o podpowiedzi ale tylko osób które naprawdę coś wiedzą a nie tylko domniemają,z góry dziękuje
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj