krycha094

Skrzynia biegów 1014

Polecane posty

Buchaj007    3

Niech zolo2 sprawdzi ciśnienie i zawór bo o ile dobrze zrozumiałem ta niesprawność powstała nagle a mikropompka potrzebuje czasu by wysiąść i dzieje się to stopniowo. Zolo2 sprawdzałeś poziom oleju w skrzyni?

Niekoniecznie... być może coś się urwało i dlatego mikropompka nie wytwarza ciśnienia.... Przynajmniej ja miałem raz taki przypadek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yoda    535

Może po prostu frezy na łączniku od mikropompki się wytarły. Mi tak się działo i zanim zrobiłem pompkę to po prostu parę razy nowy łącznik i w pole. Nagle to tylko coś takiego. Pompa sama z siebie nie wysiądzie tak od razu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1614    0

Podczas orki w moim ursusie wysiadł zając i wyłączył sie przedni napęd.Jak sie później okazało równiez wałek WOM nie działa,kręci się tylko na luźno,a pod obciążeniem)np.rozrzutnik) zatrzymuje się.Jeśli ktoś może coś podpowiedzieć co to może być to bardzo proszę o wskazówki.Wyczytałem że to może byc mikropompka,ale nie wiem czy ona jest za wszystko odpowiedzialna,zreszta dwa lata temu była wymieniana.

 

a witam powiedz mi stało to sie na raz czy stopniowo a mikropompka jest odpowiedzialna za napęd wzmacniacz momentu i wom jak masz nowszy model to tez za blokade mostu przedniego więc tak jeśli dasz na zółwia napęd i wałek działają poprawnie pierwsze pyt mój numer 663 329 813 na pewno pomoge

Edytowano przez milanreal1
orty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XaWi    1

Czy ursus 1014 posiada blokade na 4x4 jak tak to jak ona jest załanczana rocznik 1984r

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grabcio    28

Jeśli ma przewody podłączone do przedniego mostu to ma blokadę a włącza się ją takim przyciskiem obok pedału blokady tylnego mostu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam140292    11

jeśli WOM się nie kręci to trzeba wykręcić cały łep od WOM i trzeba go rozebrać i wymienić tarcze które tam są, a nie żadną mikro pompkę ona jest od wspomagania kierowniczego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenon385    14

jeśli WOM się nie kręci to trzeba wykręcić cały łep od WOM i trzeba go rozebrać i wymienić tarcze które tam są, a nie żadną mikro pompkę ona jest od wspomagania kierowniczego

 

 

Teraz to pojechałeś koleś i to fest.. i ty masz 20 lat? żal chłopie wiesz co to mikropompka a co to wspomaganie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zolo2    2

Witam.Sorki że dopiero teraz odpisuje,ale w końcu przyszły chęci żeby naprawić ursusika:)Okazało się że winna wszystkiemy była mikropompka,coś podeszło między zęby w niej i ukręciło jeden wałek.Teraz jest wymieniona i jest ok.Przy okazji wymienione tarcze we wzmacniaczu i tarcze WOM.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dinek94    13

Witam. mam problem w ursusie 1014 a problem polega na tym ze jak włączę 2 terenową i puszczam powili sprzęgło to ciągnik nie jedzie stoi w miejscu i silnik na bardzo ciężko zadusza go i to się dzieje na biegach : 1,2,3 terenowa i polowa i na wstecznym a 4 działa bardzo dobrze. co mu dolega 1014 mam od 2 dni i już są kłopoty :(. z góry bardzo dziękuje za udzieleni odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenon385    14

czyli ktos wiedział co sprzedaje <_< też sadze że wałek bo sprzęgło w żadnym wypadku nie powinno miec z tym nic wspólnego? ale czy nie powinien robic tego na wszyskich biegach? takiego przypadku nie mialem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JANCZAK1176    43

Zdejmij pokrywę górną skrzyni i zobacz wodziki może miałeś pospawane widełki żeby biegi nie wyskakiwały i spawy popuszczały , lub zmielona skrzynia .

Edytowano przez Marcin91
ortografia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dinek94    13

Ci mówię jestem aż tym zdenerwowany czyli poszedł wałek ten co wchodzi w sprzęgło ktoś mi mówił ze mikro pompka ale przedni napęd i WOM by mi to nie działało . Już mi sił brakuje mam parę dni a już się coś wali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JANCZAK1176    43

Jak pójdzie wałek to nie bedzie żadnego biegu ,najpierw luknij do skrzyni z góry a biegi normalnie wchodziły a wzmacniacz momentu działał.Po prostu masz zakleszczony.

Edytowano przez Marcin91
ortografia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dinek94    13

Tak przez zepsuciem dobrze wchodziły wszystko chodziło. Wzmacniacz momentu działa .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JANCZAK1176    43

Dinek94 jak nie zobaczysz to się nie dowiesz ,a nikt nie jest jasnowidzem na odległość . Jeżeli się nie znasz to podjedź po mechanika i będzie więcej wiadomo. Remontowaliśmy kiedyś ciągnik u gościa Ursusa 914 lub 1014 robiliśmy silnik, po wmontowaniu nie było można go uruchomić. Powód był taki, zatarta skrzynia, bo gości kupił w ciemno. Trochę podłamał się no ale "mądry Polak po szkodzie". Mogłeś mieć dobrą "picuwę" zrobioną ze skrzynią lub wina operatora nowego właściciela .

Edytowano przez JANCZAK1176
ortografia, literówki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JANCZAK1176    43

Zdejmij tą podłogę w kabinie ,a ukaże się skrzynia . Odkręć te śruby w około przewody od WOM i przedniego napędu hydraulika i podnieś pokrywę nic nie wpadnie do środka.Widok będzie trybów i zobacz czy nie zakleszczone i odpisz na agro

Edytowano przez milanreal1
orty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Szymon94
      Mam pytanie odnośnie pokrywki bocznej skrzyni biegów Ursus 1224. Chodzi o pokrywkę z prawej strony na korpusie skrzyni przekładniowej. Chciałbym ją zdemontować i obejrzeć wzmacniacz momentu. Do pokrywy jest przykręcona rurka olejowa. Od czego ona jest, to powrót oleju? Można tą pokrywkę zdemontować bez obaw że tam od tej rurki jakiś nypel nie odpadnie?
    • Przez Lukas1995
      Witam pacjent tak jak w tytule po wymianie sprzęgła nie idzie włączyć biegów dodam że przy wciskaniu sprzegła silnik przystaje na wciśnietym sprzegle traktor nie chce odpalić a gdy puszcze zapali gdzie szukać przyczyny ??? tarcz i docisk wymieniony został
    • Przez Andrzej66Lud
      Witam, wymieniam sprzeglo w mtz starego typu, czy założyć nowy typ czy słoneczko.  Które z nich jest lepsze. Zdjęcia różnych rodzajów dla podglądu 



    • Przez ursusikc330m
      Witam,co może być przyczyną że nie chce przeżucić z żółwia na zająca ani na zimnym ani na ciepłym jak jest włączony przedni napęd i przełoże dźwignie na zająca to gaśnie kontrolka od napędu i wyłącza przedni napęd ciśnienie w mikropompce chyba jest odpowiednie bo kontrolka się nie zapala,pacjent to Ursus 1634 
    • Przez Przemq
      Witam forumowiczów.  Mam problem od grudnia posiadam ursusa 1214w wersji de luxe sprowadzony z Danii w 2012 roku jestem drugim właścicielem w Polsce a mój  problem polega na tym, że przy przeglądzie okazała  się  być pęknięta obudowa skrzyni  biegów była dopiero ryska na farbie ale ze strachu , że nie  wytrzyma roboty w polu przy siewach wziąłem dobrego spawacza i mi to pospawal specjalnymi elektroda mi plus do tego całość skleilem klejem Belzona 1321 takzwanym płynnym metalem i wytrzymało to siewy lecz obawiam się czy na dłuższą metę zda to egzamin? Czy trzeba szukać  drugiej obudowy? Silnik i skrzynia mechanicznie są w bardzo dobrym stanie technicznym. Ciagnik bardzo  mało  pali około 9ltr na 1 ha przy agregacie uprawowo i 10 przy pługu 4 skibowym brix. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj