krycha094

Skrzynia biegów 1014

Polecane posty

Nikita_Bennet    314
Jak pójdzie dolny wałek to 4 będzie bo to jest bieg bezpośredni.
w każdym typie skrzyni ursusa 1014? W szybkiej także?

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wpsowa692    1

Wodzik mu pękł 4 wskoczyła i już jej nie wyjmie, inne biegi wsadzi ale skrzynia sie blokuje i motor gaśnie .

Tak jak mówi kolegą Jańczak niech powoli zdejmie pokrywę skrzyni to zobaczy .

Tylko niech ładnie wyczyści i przewody poodkręca?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JANCZAK1176    43

Witam wpsowa692 z ziemi Kutnowskiej EKU ja też miałem takom rejestracje Gmina KRZYŻANÓW na samochodzie ,ale ptaszek zaniósł na ELC .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dinek94    13

Wczoraj wsiadłem do niego i próbowałem jechać to biegi 1,2,3 są ale nie mogę tej wajchy pchać do końca jak włączam 1,2,3 tylko kawałeczek od luzu to pojadę i nie dusi silnika co to może być ?? .

Edytowano przez Dinek94

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JANCZAK1176    43

Kiedyś wodzik wymieniałem bez rozpoławiania w 914 ,.Wypychasz go w stronę sprzęgła Nowy dopracowujesz aby lekko wchodził w otwory skrzyni i widełek .Gitara

Edytowano przez JANCZAK1176

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Słuchajcie.Rozbieram skrzynie no i mam wkręcony taki czujnik w skrzynie, po lewej stronie jak się siedzi w kabinie (taki jak od temperatury wody).No i on jest niepodłączony i chciałbym go podłaczyć.To mi się zdaje że to będzie od ciśnienia oleju.I tam powinien iść prądowy kabel czy masowy?


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wpsowa692    1

JANCZAK ja miałem PKL ale inny ptaszek zaniósł na EKU

locke to jest czujnik zaniku ciśnienia na mikropompce podpinasz tam kontrolkę a drugą stronę kontrolki pod plus za stacyjką

Edytowano przez wpsowa692

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Ok dzięki ;)


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiki868    2

Panowie, mam pewien problem. W moim ursusie przedni napęd działa ale słabo. Dokladnie mówiąc gdy ugrzązne gdzieś w polu. po włączeniu przedniego napędu tylne koła mielą w miejscu a przednie stoją i się nie kręca. gdy jade przez pola z przednim napędem to jade prosto ( gdy wylącze przedni napęd zaczyna mi sciagac tył, wiec coś działa).

 

Innym sposobem jaki zrobilem to podnioslem tylne kola ciągnika do góry (traktor zostawilem oparty mostem na pustakach. tak z 5cm nad ziemią, wlaczylem przedni naped, i ruszylem, przednie kola ktore byly na ziemi sciagly mi ciągnik z pustaków.

 

Przedni naped dziala ale słabo. Tarcze te ktore są w tym mechaniźmie właczania napedu sa dobre, wymienilem rowniez tam pierscienie te dwa metalowe i oring na nowy.

 

Dodam ze w moim ciagniku wyciagniety jest wzmacniacz momentu.

 

Co moze byc przyczyna slabo dzialającego napedu?

w ktorym miejscu najlepiej jest wpiąć manometr by sprawdzic cisnienie mikropompy ?

dodaM ze WOM jest sprawny i dziala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grabcio    28

Mikropompka moze już się kończyć. A manometr wkręca się w miejsce czujnika ciśnienia mikropompki w skrzyni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiki868    2

ale to jest gdzieś pod deklem od skrzyni w podłodze? jakieś dokładniejsze instrukcje poprosze.

 

Cięgło schodzi do kostki która załącza napęd. tam jest wejście doprowadzenia oleju do rozdzielacza, czy tAm moge wpiąć manometr? czy jest łatwiejsze miejsce ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

jak odkręcisz podłogę to będzie po lewo wkręcony czujnik ciśnienia oleju.Wykręcasz go i wkręcasz manometr, powinno być ok. 10 atm.


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

ja tam mam inny przewód i oprócz czujnika mam przewód wyprowadzony na pulpit gdzie zamiast wskaźnika poziomu paliwa mam manometr.

U mnie jest 12-13,5. Wskaźnik paliwa jest mi całkowicie zbędny a to się bardziej przydaje.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio2614    5

Mógłbyś napisać jak to zrobiłeś, oraz jakąś fotkę pokazać ? Też o takim myślę na stałe. Ale mam starty typ skrzyni bez wyjścia na czujnik i muszę coś kombinować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

fotki nie bardzo bo musiałbym zdejmować podłogę

Manometr, ok 130cm przewodu, i wkręciłem obok czujnika.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robson79    1

Witam. Też mam w moim ursusie wskaźnik ciśnienia oleju w miejscu wskaźnika paliwa. Wkręciłem trójnik w miejsce czujnika pod pokrywom i wężem do góry. W tem sposób mam kontrolke i obok zegar z ciśnieniem a ciśnienie jest 13,5-14 atm. Takie ciśnienie zrobiło się wtedy gdy wymieniłem mikropompke a przed tem było 7 atm. Został jeczcze uszczelniony wzmacniacz. Więc na pewno ma do wymiany mikropompke no i zależy jeszcze jak ma rozwiązane ciśnienie oleju które idzie do wzmacniacza którego nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bezbarwny    1256

Przedni naped dziala ale słabo. Tarcze te ktore są w tym mechaniźmie właczania napedu sa dobre, wymienilem rowniez tam pierscienie te dwa metalowe i oring na nowy

A czy uszczelkę kołnierzową na tłoku Kolega wymienił?


You Shook Me All Night Long

M&M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiki868    2

nie bardzo wiem o ktorej mowisz, pokażesz gdzieś na zdjeciu ?

Edytowano przez razor275
Cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Pozycja 13 i 15

3697761200_1314207213.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek912    7

Witam.PANOWIE mam pewien problem posiadam ursusa 912 od roku dziś podpiołem do niego prase rolującą i niechce nawet jej ruszyć chodzi mi o wom jak zdejmę przekażnik wałek się kręci jak założę wałek stoii w miejscu co może być przyczyną Prosze o szybką pomoc.

 

Witam.PANOWIE mam pewien problem posiadam ursusa 912 od roku dziś podpiołem do niego prase rolującą i niechce nawet jej ruszyć chodzi mi o wom jak zdejmę przekażnik wałek się kręci jak założę wałek stoii w miejscu co może być przyczyną Prosze o szybką pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116

A pod siedzeniem po prawej stronie dzwignia włączona ?

 

WOM już użytkowałeś a wzmacniacz momentu sprawny ?


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek912    7

Dżwignia włączona ta koło kierownicy też w zeszłym roku całe żniwa latał w tej prasie i było ok a teraz nagle nic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kManiek    0

Mam taki problem w 912 jak olej się rozgrzeje to na wolnych obrotach poniżej 1500 obrotów załącza się żółw ?Olej w skrzyni max na bagnecie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Szymon94
      Mam pytanie odnośnie pokrywki bocznej skrzyni biegów Ursus 1224. Chodzi o pokrywkę z prawej strony na korpusie skrzyni przekładniowej. Chciałbym ją zdemontować i obejrzeć wzmacniacz momentu. Do pokrywy jest przykręcona rurka olejowa. Od czego ona jest, to powrót oleju? Można tą pokrywkę zdemontować bez obaw że tam od tej rurki jakiś nypel nie odpadnie?
    • Przez Lukas1995
      Witam pacjent tak jak w tytule po wymianie sprzęgła nie idzie włączyć biegów dodam że przy wciskaniu sprzegła silnik przystaje na wciśnietym sprzegle traktor nie chce odpalić a gdy puszcze zapali gdzie szukać przyczyny ??? tarcz i docisk wymieniony został
    • Przez Andrzej66Lud
      Witam, wymieniam sprzeglo w mtz starego typu, czy założyć nowy typ czy słoneczko.  Które z nich jest lepsze. Zdjęcia różnych rodzajów dla podglądu 



    • Przez ursusikc330m
      Witam,co może być przyczyną że nie chce przeżucić z żółwia na zająca ani na zimnym ani na ciepłym jak jest włączony przedni napęd i przełoże dźwignie na zająca to gaśnie kontrolka od napędu i wyłącza przedni napęd ciśnienie w mikropompce chyba jest odpowiednie bo kontrolka się nie zapala,pacjent to Ursus 1634 
    • Przez Przemq
      Witam forumowiczów.  Mam problem od grudnia posiadam ursusa 1214w wersji de luxe sprowadzony z Danii w 2012 roku jestem drugim właścicielem w Polsce a mój  problem polega na tym, że przy przeglądzie okazała  się  być pęknięta obudowa skrzyni  biegów była dopiero ryska na farbie ale ze strachu , że nie  wytrzyma roboty w polu przy siewach wziąłem dobrego spawacza i mi to pospawal specjalnymi elektroda mi plus do tego całość skleilem klejem Belzona 1321 takzwanym płynnym metalem i wytrzymało to siewy lecz obawiam się czy na dłuższą metę zda to egzamin? Czy trzeba szukać  drugiej obudowy? Silnik i skrzynia mechanicznie są w bardzo dobrym stanie technicznym. Ciagnik bardzo  mało  pali około 9ltr na 1 ha przy agregacie uprawowo i 10 przy pługu 4 skibowym brix. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj