Zaloguj się, aby obserwować  
paulo890625

MF 3065-Przeróbka instalacji z dwóch akumulatorów na jeden

Polecane posty

paulo890625    0

kupiłem masseya w holandii i instalacja zrobiona jest u niego na dwa małe akumulatory 12V. zastanawiam sie czy po połaczeniu na 1 bedzie wszystko normalnie działało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasil90    97

mój też jest z Francji i ma jeden duży tylko że 6 cyl to chyba wszystkie tak mają


Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paulo890625    0
mój też jest z Francji i ma jeden duży tylko że 6 cyl to chyba wszystkie tak mają

na alternatorze mam dwa wyjscia do ładowania i kazde zasila osobny akumulator. przypuszczam ze jeden akumulator odpowiedzialny jest za rozruch i podstawowa elektryke a drugi od sterowani elektrozaworami i sterownikiem. tak przynajmniej jest u mojego sasiada przy lamborghini. jakiego masz masseya, jaki pług zapinasz i ile wychodzi w orce na mth?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Z koro identyczne modele maja po jednym duzym akumulatorze to napewno da sie przerobić twój w ten sposób.

Wkładajac jeden akumulator trzeba po prostu wszystko do niego podpiąć.

A ty przypadkiem nie masz rozruchu na 24V.

Bo tak to jakos nie widze sensu miec 2 akumulatory i tylko jeden do odpalania, a drugi do czegos innego. A i tak zasilane sa z jednego alternatora i to z niego jest czerpany prad do zailania podzespołów podczas pracy. A żeby na postoju to trzeba specjalnie drugi akumulator?

Sprawdz jaki masz rozrusznik, czy nie ma przełącznika 12/24V, Jak sa połaczone przewody przy akumulatorach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piterq1991    30

W moim 3080 są dwa akumulatory i nie ma problemu żadnego aby zamienić je na jeden duży. Lecz na dwóch powinny mieć większą moc niż na jednym.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam MF 3065 i mam w nim tylko jeden akumulator. Sądzę że nie powinno być problemu by włożyć tylko jeden ale duży(chyba że jest jakaś inna instalacja). W moim ciągniku jest akumulator 12V 125 Ah 1050 A. Właśnie mi siadł i muszę nowy kupić bo na mrozie siadł i ładowanie nic nie dało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Wersje z dwoma akumulatorami połączonymi równolegle razem z szybkim rozrusznikiem były dostępne na rynki zimne i górzyste żeby sie lepiej zimą zapalało (większa pojemność), potem ciągniki te trafiają na rynki biedne i ludzie kombinują jak pozbyć sie jednego bo zakup dwóch wychodzi drogo ;)

 

Zobacz jak są podłączone aku, zobacz jaki masz rozrusznik, odepnij jeden i zobacz co sie będzie działo. Jeśli aku sa połączone równolegle i nie masz separatora (a raczej nie masz) to nie może być tak że jeden jest np. do rozruchu a drugi do czegoś innego. Chyba że aku nie są ze sobą połączone i pociągnięte są dwie instalacje :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus    1
Ja posiadam MF 3065 i mam w nim tylko jeden akumulator. Sądzę że nie powinno być problemu by włożyć tylko jeden ale duży(chyba że jest jakaś inna instalacja). W moim ciągniku jest akumulator 12V 125 Ah 1050 A. Właśnie mi siadł i muszę nowy kupić bo na mrozie siadł i ładowanie nic nie dało.

mam ten sam problem w tym samym sprzecie z Francji, a co do zmiany 2 na 1 akumlator to myśle, że ona nie ma sensu, rozwiązanie 2 akumlatorów jest moim zdaniem lepsze i wydajniejsze, a choć wychodzi drożej to sie nie martwisz, że Ci nie odpali, np. zimą :P

  • Like 1

przegrałeś jeśli d*pa do tej ławki ci przyrosła..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damian4x4    0

Nasz też był z Francji i po przewodach widać że były dwa akumulatory lecz jest wsadzony jeden duży i podłonczony a wolne klemy owinięte izolacją :)

 

Pali bez problemu nawet w duże mrozy :)


Massey ferguson 3065 S
Renualt 704 M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robertb    12

Witam, prawdopodobnie muszę wymienic akumulatory w moim 3060 i tu moje pytanie bo temat jest od dosyc dawna czy zakładac dwa tak jak mam teraz czy zaoszczędzic sto pare złotych i kupic jeden duży akumulator? Domyślam się że niejedni z Was wymieniali tę częsc i mogą się podzielic swoim doswiadczeniem w tej kwesti.Pozdrawiam i dziękuje za odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jesli mozesz to zaloz jeden duzy taki 200 ah ,jesli alternator jest dobry to napewno go bedzie ladowac do konca .do 3060 to taki 150ah minimum ,zima wieksza pojemnosc sie przydaje szczegolnie przy temperaturach ponad -20c .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaczus    12

JA przy 6180 mam jeden akumulator. Mi siadł( wiedziałem ze tak bedzie bo mało kto sprzeda ciągnik z dobrym aku) zadzwoniłem do elektronika i mowi ze 145ah to maks wystarczy jak dotąd pali ladnie więc zdania są różne :) a zgodzę się że mając dwa aku ciągnik pali dużo lepiej

Edytowano przez kaczus
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez fortschritt323
      witam mam broblem z instalacją w fortschritt zt 323 a dokładnie z deską rozdzielczą czy mógłby ktoś mi wysłać kolor kabla zasilającego deskę rozdzielczą i zdięcie  gdzie on wchodzi
    • Przez Daoran23
      Siema może głupie pytanie ale jak wymienić olej w pompie bertolini opryskiwacz biardzki ciągany 1200l przygladam się i nie widze żadnej śruby czy to jest tak głupio zrobione ze muszę wymontować pompę
    • Przez HubertFarmer
      Witam serdecznie, Otóż sprawa jest następująca . Ciągnik miał bicie na prawą stronę ( jakby felga była krzywa ) po przełożeniu felg ( prawa , na lewą....) bicie nie ustępowało . Po rozkręceniu pochw , oraz zwolnic  okazało się , że  lewa półoś jest wygięta na banan ( na wysokości koła hamulca ). Po założeniu półosi  skręceniu , okazało się że duże koło zębate ( Zwolnicy)  nie chodzi , tak jakby te zęby na półosi były większe i nie daje rady obracać . Podobno wymienia się kompletami ( półoś + koło zębate Zwolnicy) czy to prawda  ? Pozdrawiam 
    • Przez kNalk
      Witam zamierzam wymienić filtr odśrodkowy na filtr puszkowy i tu pojawia się pytanie czy ten filtr będzie pasował do tej przystawki bo nie chce mi się bawić w odsyłanie
      http://www.czescidotraktorow.pl/korpus-podstawa-filtr-oleju-silnika-mtz-belarus-p-1785.html
      http://www.czescidotraktorow.pl/filtr-oleju-silnika-wkrecany-puszka-mtz-belarus-p-2270.html
    • Przez piotr2691
      Witam chłopaki i dziewczyny.
       
      Mam zamiar wymienić w stodole balek drewniany o grubosci 20x20 na dwuteownik balek jest teraz podparty w systemie poziomo:
      sciana 3metry słup 4metry słup 3metry sciana
       
      pionowo słupy  mają 3 metry do balka, a nad balkiem sa oczywiscie az do kleszczy więźby, czyli nastepne około 3m, ale chcę po prosu poprawić możliwość manewrowania w stodole
      Chciałbym ten balek wymienić i zastosować dwuteownik w systemie
      sciana 5metrów słup 5metrów sciana
      Słupy na dwuteowniku zostana nadal w takiej samej odległości jak są teraz
      Widziałem już gdzieś takie rozwiązanie ale nie wiem gdzie. Więc chcę sie poradzić Was, może macie cos takiego u kogoś lub u siebie
       
      Albo tez wiecie jaki dwuteownik zastosowac na takiej rozpiętości...
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj