tommot003

ile motogodzin wytrzyma t25

Polecane posty

tommot003    0

Witam

Zainteresowała mnie informacja na temat obciążników, czy nie zużywają się wtedy szybciej zwolnice. Posiadam obciążniki od C-355 i też bym chciał go dociążyć. Czy mógłbym prosić o więcej informacji na ten temat (tzn chodzi mi o szpilki) jak to wygląda od strony technicznej. Za wszelkie informacje z góry dziękuje i pozdrawiam.

 

A tak przy okazji mój "władek" z 1987r. ma 3500 mtg. Wymieniany był wałek poprzeczny w skrzyni, wymieniłem w tym roku taśmy hamulcowe oraz tuleje wahacza i na osiach kół przednich.

wypal spawarką 3 dzióry w feldze na 16mm i daj z 2 strony nakrętki. Jak założysz to Władek będzie miał lepszy uciąg.

A co do zwolnic to nic nie zauważyłem żeby się coś zurzyło, prawie od nowości mam obciążniki na kołach i niebyło nic ruszane w zwolnicach.

Agrofoto.pl Forum -> Galeria -> Wyświetlanie obiektu -> T25A + kopaczka

Jak chcesz to moge porobić jeszcze jakieś fotki z bliska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamyk86    4

mój wladek ma ok 4500mtg, rocznik 88 i jeszcze ani grama oleju nie bierze, miał tylko jedną awarie po roku od kupna tryby w zwolennicy się ścięły ,ale był wtedy na gwarancji :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miecho123    4

WitamZainteresowała mnie informacja na temat obciążników, czy nie zużywają się wtedy szybciej zwolnice. Posiadam obciążniki od C-355 i też bym chciał go dociążyć. Czy mógłbym prosić o więcej informacji na ten temat (tzn chodzi mi o szpilki) jak to wygląda od strony technicznej. Za wszelkie informacje z góry dziękuje i pozdrawiam. A tak przy okazji mój "władek" z 1987r. ma 3500 mtg. Wymieniany był wałek poprzeczny w skrzyni, wymieniłem w tym roku taśmy hamulcowe oraz tuleje wahacza i na osiach kół przednich.

 

Słyszałem, że po nadmiernym obciążeniu kół ścina wałek pośredni w skrzyni biegów. Może ktoś potrafi to dokładniej określić, od jakich obciążeń ścina i czy wogóle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

No duze obcciążenie to ma jak sie kopie, jak się zakopie i nei zadusi to znaczy ze dosc duze obciazenie było. Mi się nawet z obciąznikami tak zdarzyło i nic, żaden wałek sie nie ścioł. Jeszcze na AF chyba sie nikomu to nie zdarzyło.


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witek2010    33

mój jeden ma 5000 motogodzin. Rocznik 82 raz wymieniane cylindry tłoki głowice,druga pompa wtryskowa,druga pompa hydrauliczna,3 lub 4 opony już nie pamiętam (od c-330).Skrzynia nie ruszana od nowości! Jestem zdania im starszy władek tym lepiej wykonany.Od zawsze pracuje z rotacyjną, glebogryzarką, czy tam wożenie beli nie jest mu straszne. Ostatnio zrobiła mu się dziura w głowicy ale nie traci jeszcze na mocy no i trochę krwawi :D. Za jakiś czas czeka go kolejna wymiana tłoki cylindry itd. i kolejne 10 lat będzie chodził :)

 

drugiego od nowości nie mam a gdy go kupiłem miał 7000 motogodzin w co raczej wątpie żeby miał tyle zrobione. Jest dużo mniej zużyty niż ten powyżej ale on z równin kupiony a mój zawsze w ciężkim terenie może dlatego.


"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6891

To mój jest chyba jak na razie tu najstarszy. 1979r. 31 lat bez remontu. Chyba 5700mth. Przez ostatnie 2 lata robi tylko przy zgrabiarce do siana, sadzarce do ziemniaków i opryskiwaczu, bo nie ma już u nas roboty dla niego ze względu na zbyt małą moc. Gdyby nie to że w rządki w ziemniakach się mieści to już dawno by go nie było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Firek    2

Mój T-25A ma 8000 mtg i silnik nigdy nie był ruszany ;d I jak narazie nie daje oznak jakiegokolwiek zużycia, a dostaje po garach ile może...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba12345    0

Mój T-25 A2 ma już 3210 mtg i jedyne co było w nim robione to zakładany nowy rozrusznik, nowe akumulatory, rurka od oleju bo się przetarła i nowy lakier kładziony w tamtym tygodniu i trzyma się na pełnej mocy i nawet trochę niesłabie a ma trochę pracy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anpion    7

Mój t-25 jest z 1977grudzień ma w tej chwili 16840mtg .8 lat temu miał zmienione tłoki,pierścienie cylindry i głowice na nowe.3lata temu zmieniona pompa wtryskowa,oczywiście akumulatory i opony były zmieniane kilkakrotnie od 3 lat ma lżej bo ciężką robotę robi za niego jumz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KarolT25    41

Mój aktualnie ma 2925 i na wiosnę bedziemy wymieniać tłoki tuleje i uszczelki i inne pierdoly bo pojawiaj sie dorobne przecieki wczesniej nic powazniejszego nie bylo robione ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

z własnego doświadczenia wiem że "rusek" wytrzymał mi 23lata około 2195mth,do remontu ktury był konieczny , ponieważ na 2mth "brał"około1 litry oleju ,teraz po dziewięciu latach ma 32lat i 4214mth. w silniku było zmienione wszystko oprócz tłumika i miski olejowej .Uważam że teraz silnik jest zrobiony lepiej niż w fabryce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3160

U mnie też silnik wytrzymał coś koło 2000 tyś mtg też trzeba było zrobić kapitalkę bo był cały olejem za lany i go dużo brał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek12345    0

Witam.

Taty Władimir ma przerobione ponad 15 tyś mth !!! szok!! , a teraz czeka na remont kapitalny czyli wał, tłoki, itd.

Tyle mth na robił na usługach, zeby wróciły tamte czasy to bym jeździł drugim ciągnikiem. T25 to zaajje*****sty ciagnik drugi po 30-stce.

Mój tata tez dobrze wspomina te czasy zarobków.i władki które na dzisiejsze pieniądze kosztowały 18000zł. Mój ma 9tys i jest z 89 roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale katujecie te swoje włdki ,ja użytkuję władka od nowości to znaczy od 77r i ma dopiero 4214mth jestem z niego bardzo zadowolony ,jego zalety przewyższają wady.

Edytowano przez pronarek8140

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek12345    0

he to można powiedzieć ze jesteś hobbystą heheheh

 

Nie cytuj poprzedniego posta

Edytowano przez milanreal1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertl    3

Witam

oj wladimirec ma już ponad 5000mtg i był tylko wymieniany jeden zawór, ale przez to że były założone końcówki wtrysków od stara200.Ale w tedy mogłeś orać nim na 30cm na 3 klasie ziemi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pr0nar1025    0

Witam. 15000 mth??!! A ja myślałem że jak mam w swoim 5000 mth to juz będzie rekord. Mój władek T-25A1 jest z 1974 r. więc jest najstarszy na forum chyba. Mam wszystkie dokumenty od niego, niestety instrukcja jest po rusku. Jeśli ktoś umie przetłumaczyć to bardzo proszę o zamieszczenie na forum... szczególnie zależy mi na szczegółowych danych silnika(MOC,przy jakich obr,zużycie paliwa,moment obr. itd).

Edytowano przez pr0nar1025

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andzin    20

Z 1978r i ma 7900mtg chodzi bez zarzutu. Kidyś góra silnika była robiona, wał nie ruszany. Teraz w turze chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zales    0

Mój T-25 był z 1971 roku - wtedy wyszła pierwsza seria. Sprzedałem go 3 lata temu, miał 13990 mth, było kilka napraw w skrzyni biegów, w silniku nie było nic robione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez dexter170
      Witam, wymieniłem głowice bo zawory latały już w tulejach i mam teraz problem bo oczywiście chińczyki zrobili źle odwiert pod śrubę smarowania i była za płytka przez co wyrwałem gwint. Są na rynku śruby M14 więc przegwintowałem, zamontowałem i działa. Nie bawiłem się w wymianę tuleji bo się naczytałem że powszechnie dostępne są kijowe.
      Martwi mnie tylko smarowanie czy nie za bardzo zablokowałem kanał oleju, tzn dźwigienki są smarowane, olej leci, ale sprężyny suche, oleju może kropla czy dwie pod nimi reszta spływa a tuleje wystają przecież ok 2cm nad poziom głowicy. To jest w porządku czy mam się martwić?
      Ciśnienie normalne 3,5 na zimnym i 2,5 przy 80. Nie chcę żeby te nowe zawory się zatarły jak pojadę w pole.
    • Przez Tomaszzt25
      lv_0_20231215164649.mp4 Witam Aktualnie mam stomile 11.2-28 i chciałbym kupić większe opony ze względu na to że t25 często wyjeżdża w trasy.
      I moje pytanie brzmi co wybrać? 12.4-28 czy 13.6-28.
      Ciągnie rotacyjną,zgrabiarke,kopaczkę, rozsiewacz nawozu,a rzadziej pług,poznaniaka i kultywator
       
       
    • Przez leszeksz2
      Witam. Przy okazji naprawy hamulców zauważyłem że na kole zębatym blokady mam uszkodzone zęby. Rozkręciłem śruby mocujące i wyjąłem kołki mocujące do korpusu mechanizmu różnicowego. Próbowałem zdjąć tą zębatkę, ale ani drgnie (ściągaczem, obstukiwanie itp.). 
      Jak zdjąć tą zębatkę. Czy trzeba wyjmować cały mechanizm różnicowy ze skrzyni?
       
       
       
    • Przez ZETORRRRRR
      Witam mam taki problem nie wiem co jest wymienialiśmy pompę olejową bo się klin wyrobił na nową silnik jest ustawiony jak mówi książka na 1,5 do 3,5
      jest ustawiony na 3 złapie lekko tem. i szaleje ciśnienie skacze i maleje.
      Co jest jak je dobrze ustawić co może być wadą może regulator. Piszcie czy mieliście takie problemy i jak mieliście jak je rozwiązaliście. Pozdrawiam
    • Przez MarcinKdziak
      założony nowy docisk i łożysko oporowe i dalej nie chce wysprzęglać.Bez odpalonego ciągnika jak jest bieg wrzucony i wciśnie się sprzęgło ,to nadal jest na biegu i wogule nie wysprzęgla tylko czuć załączony bieg .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj