tata1

Remont silnika

Polecane posty

krzysztofz14    75

Jest tak jak sądziłem ,poszło na literce B .Wybita w złą stronę także pewnie się powtórzy .Kupiłem metalową uszczelkę może będzie lepsza.Najlepsze jest to że są już wyczuwalne progi po góra 300h.Nie polecam zestawów ags ,Tuleje sprawdzałem przed montażem na twardość ,próbowałem zrobić rysę śrubokrętem i na starej był problem a nowa bez problemu dała się zarysować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztofz14    75

Nowy zakładałem rok temu.Ładnie chodzi na nowej uszczelce metalowej, wydaje się silniejszy w polu.Ta uszczelka ma 1,8mm i 3 otwory silnik nie grzeje się,wody nie wyrzuca.A wracając do zestawów to od początku bierze olej.W c330 zakładałem komplety naprawcze zetora i tam nie ma problemów 2000h oleju nie bierze progów nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156
Dnia 15.01.2018 o 22:41, TwojaBabcia napisał:

Witam

Rok temu zrobiłem remont silnika , nowe tuleje, tłoki,  pierścienie , szlif wału, remont głowicy (gniazda zawory prowadnice) remont pompy paliwowej, 

Po odpaleniu od razu zaczął kapać olej korektora tłumika . Myślałem że pierscionki sie ułożą i będzie dobrze.

Po zrobieniu około 60 mtg nic się nie poprawiło wręcz przeciwnie przedmuchy wyglądały jak by silnik był całkowice do remontu. 

Użycie oleju na 5 mtg wynosiło około 3l. Przecieki przez komin, aż pękł wał.

Po rozebraniu na dwóch tulejach były lekkie progi. boki tłoków w miarę czyste nie okopcone (czarne)

Mechanik zrobił znowu remont, ( nowy wał , nowe tuleje tłoki ((mahle)) poprzednie były czeskie komplety , jeszcze raz sprawdzenie korbowodów (((tulejek))),  )

Problem jest ten sam , na wolnych obrotach olej kapie z korektora wydechu , panewki na pękniętym wale wszystkie ładne białe , uszczelka pod głowica ok,  głowica na gniazdach trzyma, silnik odpala i pracuje równo nie kopci .

Czekam na wszelkie sugestie i porady . 

Pozdrawiam Artur 

Jakie zestawy dales i gdzie ci głowice robili i na jakich częściach?

Jesli progi na tulejach odrazu to może złe kątowanie korbowodów, bo za 60mth nierealne by byly progi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariank1    2

Witam. Pytanie czy wymiana w silniku 385 starego bloku na nowy typ wiąże się z wymiana innych części pompy wału itp. Proszę o szybką odpowiedź

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gienio123    0

Witam mam pytanie robię remont w ursusie c 385 będę oddawał wał do szlifu, czy muszę oddawać blok do osiowania? 

Wal nie był pęknięty, stopy główne są dobre 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alchemik    444

Różnie bywa, jak to któreś z rzędu osiowanie to zmienia już położenie wału na tyle, że mogą tloki wystawać troche za dużo, czy koła rozrządu zazębiać się  za mocno. Może niech poprostu sprawdzą osiowość i będzie wiadomo, czy to potrzebny zabieg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poderwa    24

Osiowanie to ostateczność ,jeśli ne obróciło panewek to nie ruszaj.Nie każda firma zrobi to dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poderwa    24

Trudno teraz o dobry zakład ,a jeszcze trudniej kompetentnych fachowców.Mnie w jednym zakładzie spiepszyli robotę ,a kasę umieją brać .Dałem do drugiego to poprawili .Zakład zakładowi nie równy,jeden jest uczciwy pomierzy doradzi.Drugi aby dorwac klijenta trzeba nie trzeba trzeba regenerować ,za byle bzdety płać( demontaż-montaż,pomiar itd.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Lukecki
      Witam, w którym miejscu można zmierzyć ciśnienie doładowania w Ursusie 1614?  Jak to zrobić? 
    • Przez Krzychu_912235
      Witam posiadam ursusa 385 z silnikiem 912 domyslam sie ze pierwsze mrozy daly znac o sobie...koledzy powiedzcie co tu  zrobic aby ta maszyna paliła na mrozie w mf235 jest świeca...a tu nic ...pozostaje knot<raz mi sie juz ciagnik zapalił od tej formy rozgrzewania>...czy moze da sie cos zamatować aby bez problemu ją zapalic...I jeszcze jedno pytanie nie wiecie ile kosztuje siedzonko do tyłu dla pasazera...
    • Przez tomi217
      mam problem nie wiem gdzie jest w 1014 chlodnica oleju silnikoweg i na czym polega konserwacja.
    • Przez wariatpolowy
      Witam.
       
      Mam nadzieję, że w odpowiednim miejscu założyłem temat...
       
      A więc tak:
       
      W 1224 wybija wodę z chłodnicy, jak zaczyna łapać temperaturę podczas pracy- jakieś 70 stopni (np z talerzówką). Z tym że jest to dość dziwne, gdyż podczas pracy (przy obrotach ok 1600- 2000) jest ok, a jak tylko zmniejszy się gaz (np przy zawracaniu), wybija jednorazowo nawet 4-5 litrów wody. Po dolaniu wody temp spada do ok 40-50 stopni, dwie długości pola, temp rośnie i znów gejzer. I tak w kółko.
       
      Termostat nowy, węże nowe, chłodnica potraktowana KRETEM od środka, a z zewnątrz płynem do mycia silników (jest czyściutka), pompa wody nowa...
       
      Mogła któraś tuleja pęknąć? Ogólnie teraz miał planowaną głowicę, nową uszczelkę, nowe pierścienie, pompę po regeneracji, wyregulowane wtryski i pali bardzo ładnie. Przy obrotach pow +/- 1200 można odkręcić korek od chłodnicy i nic nie wybije, widać, jak woda krąży. A jak tylko obroty spadną, tak woda idzie w powietrze. W czwartek na jakieś dwie godz pracy trzeba było dolać prawie 30 litrów wody...
       
      Ratujcie, bo za jakiś miesiąc czeka jakieś 150 ha na talerzówkę....
    • Przez rolnikgospodarny95
      Witam mam do was pytanie dlaczego chłodnica zaczęła przeciekać, jest orginalna od 90roku.jakie są sposoby żeby ją uszczelnić? A może trzeba będzie pomyśleć o zakupie nowej, jeżeli nie uszczelniła by się.Czekam na wasze odpowiedzi bo nie wiem co zrobić. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj