pynczor

Ceny drzewa w waszym regionie

Polecane posty

Bawidamek    1

Witam chciałem sie zapytac ile kosztuje kubik dzrzewa tartacznego dokladnie chodzi o sosne? Aha i jeszcze jedno zapomniałem jak sie mierzy drzewo zeby wiedziec ile m3 byla tez taka ksiazka co z niej tez mozna bylo obliczyc ma moze ktos do tego linka lub zeskanowac bede bardzo wdzieczny:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Taka książka,za moich czasów nazywała się"Geometria" i obowiązywała w szkole podstawowej.Po zapoznaniu się z treścią tej książki,można się dowiedzieć że objętość mierzy się mnożąc pole podstawy przez wysokość.Wzory na pole każdej z figur geometrycznych są dostępne w obecnych podręcznikach szkoły podstawowej lub do gimnazjum ;) lub tutaj http://www.matematyka-konin.yoyo.pl/tablice%20-%20wzory%20na%20objetosc%20bryl.html albo tu http://www.forum.lasypolskie.pl/viewtopic.php?t=4648

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipoo    14

1,5m3 to kubik :) tak jest u mnie ale tylko w opale czyli w wałkach ,metrowych. a ciete juz w 2.40 to juz inny przelicznik ogólnie na wszystko jest inaczej i nie wiem czemu co najlepsze były lesniczy co jest podlesniczym mówi ze kubik wiekszy jest od metra szesciennego a leśniczy odwrotnie ;) w tym roku za samowyrób opału płace 63 zł oczywiście za kubik ale jednak to drogo bo płaciłem 2 lata temy 43 :) aa sprzedaje po 90zł za m3 :Pi tak jak ktoś juz tu pisał zalezy jaki odwazny wykupujesz 5kubików a przywozisz jeszcze raz tyle :) ja mam średnio na asygnacie 3kubiki  czyli 4.5 m3 a zdarzało się ze było przyworzone nawet 20 m oczywiście wszystko do zyda :) mi takie grube nie potrzebne :)(mowa o sosnie) ale mialismy małą wpadkę ost czasem tzn straznik się doczepił drewna któr stoi w lesie a leśniczy powiedział ze nam nie pozwolił a pozwolił tylko nie wypisałpozwolenia i tak na całym nadlesnictwie wstrzyamany jest opał tzn wyrób a nawet sprzedaz ale to tylko na tej lęsnoiczówce co my jesteśmy :)brzozy brak juz od lutego sprzedałęm 30 m i braki a poszła po 120 zł/m3 w klockach. potrzebuje 30 m3 sosny opał grube najlepsze :)ma ktos ??WLKP powiat czarnkowsko trzcianecki nadleśnictwo krucz :) juz mówie ze sasiadujące nadlesnictwo wronki tez nie mają na jednej leśniczówce był opał ale lesniczego wywalili i tez wstrzymane :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Coś się komuś pomyliło.1m3 to jest kubik.Drewno opalowe sprzedawane jest na metry przestrzenne,a w takowym oprócz drewna występują przestrzenie powietrza.Samego drewna jest dużo mniej, ok 2/3.W 1m3 lub inaczej kubicznym mierzone jest samo drewno i układając je w stos stanowi ok 1,5 metra przestrzennego,lecz czystego drewna jest 1m3 lub inaczej-kubik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipoo    14

troche lat w tym siedze i sie troche tym inyteresowałem gdy się ustwi stos 1x1x1,5 czyli mamy 1,5m3 to jest wtedy kubik a znowu jak tniemy w 2.40m to wtedy 0,64m3 to jest kubik według lesniczego a wedłyg byłego lesniczego to 0,64kubika to 1m3 ale raczej to pierwsze jest prawdą na asygnacie pisze m3?? a w zeczywistości mam 1,5m3 co do tartacznego i kopalnika to nie wiem bo mi się nie opłaci ytego kupować teraz będe robił cos typu zerdzie a budulec z świerka mowił ze odbije jako zerdzie tyle ze w róznych klasach gróbości ale juz wiem ze dobrze na tym wyjdę ;) hmm patrze na to co jest napisane i fakt moze byc to przestrzenny a jedenkuit to ten przestrzenny ninus te powietrze prześwity wazne ze straznik się do tego akurat nie dopieprza i klient nie wie co i jak jest :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Ile liczyć za mb żerdzi sosnowych i balików obciętych na krajzedze więc nie za równo i dokładnie ale takie baliki po około 4-5cm grube i po 10cm szerokie? 2zł/mb to nie za mało? (dokładnei okorowana brzegi)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody181    0

Witam koledzy, jaka jest aktualna cena drewna u was?? Bo u mnie w lasach LP to ok 100-160zł m3 opałowe a prywatnie to 80zł za mp brzozy do 120zł za dąb.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010

u mnie opałowe z lasów państwowych ok 110 za metr


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ozon87    29

Koledzy gdzie można w Polsce tanio kupić drewno opałowe liściaste w wałkach. Potrzebuje sporo do suszarni kukurydzy. Piszcie w jakim rejonie kraju jakie są ceny danego gatunku za m3 lub mp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

jakieś tanie to drzewo. Ja w tamtym roku kupowałem w Bolkowie koledze to za dęba 2 gatunek płaciłem 120 zł 8% z vat, a za 1 gatunek płaciłem 180 zł plus 23% vatu.Czyli wyszło po 220 za metr. Drogo mnie się wydało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

@ozon87 Na transporcie zbankrutujesz. Popytaj u siebie w nadleśnictwie.

 

@tomek73 1 gatunek to pewnie kupiłeś S2a lub S2b jak z vatem 23% płaciłeś. Mój kierowca ostatnio opał olchę kupował po ok 140zł/m3 go wyszła. Trzeba rozróżniać czy za metr przestrzenny tzw stos czy za m3. 1mp to 0,65m3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

No z tym vatem to się zdziwiłem a leśniczy nie umiał mi odpowiedzieć.O co chodzi że tu 8% a tu 23%.

Ale dąb nie był ładny, cienkie kawałki. do 20 cm średnicy.

Za dwie HL 8011 czubate z burtami 120cm zapłaciliśmy 4 tyś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Na drewno opałowe jest vat 8% a na normalne jest 23%, te do mechanicznego przerobu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ozon87    29

@ozon87 Na transporcie zbankrutujesz. Popytaj u siebie w nadleśnictwie.

 

@tomek73 1 gatunek to pewnie kupiłeś S2a lub S2b jak z vatem 23% płaciłeś. Mój kierowca ostatnio opał olchę kupował po ok 140zł/m3 go wyszła. Trzeba rozróżniać czy za metr przestrzenny tzw stos czy za m3. 1mp to 0,65m3.

 

Kupowałem już drewno z samego południa polski a jestem z centrum i źle na tym nie wyszedłem jeżeli jest to cały tir i transport powrotny.

W nadleśnictwie u mnie jest bardzo trudno kupić a jeżeli coś się pojawi to kupują stali odbiorcy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

U nas

Sosna 88 zł brutto

Brzoza/Dąb 115 zł brutto

Olcha około 70 zł

Praktycznie tylko sosnę można kupić reszta rozchodzi się w zamkniętym kręgu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

@Ozon87 a co Cię konkretnie interesuje? Bo mam znajomego ze wschodu polski może by Ci coś sprzedał jak ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lemysz1    97

No z tym vatem to się zdziwiłem a leśniczy nie umiał mi odpowiedzieć.O co chodzi że tu 8% a tu 23%.

Ale dąb nie był ładny, cienkie kawałki. do 20 cm średnicy.

Za dwie HL 8011 czubate z burtami 120cm zapłaciliśmy 4 tyś

 

 

To w sumie nie tak drogo bo było tego ze 20mp jak nie więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Chyba z 24, ale 10 było po 110, lub coś koło tego. Kolega był zadowolony, jak przyczepy zobaczył.

Dał jeszcze 1,3 tyś i do domu przywiezione, pocięte i złożone pod domem.A w jedną stronę miałem 50 km.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lemysz1    97

No wiesz policzyłem tak na szybko minimalną ilość przy takich skrzyniach ładunkowych :)

Edytowano przez lemysz1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ozon87    29

@Ozon87 a co Cię konkretnie interesuje? Bo mam znajomego ze wschodu polski może by Ci coś sprzedał jak ma.

 

Interesuje mnie drzewo liściaste twarde typu grab, dąb, buk itp. Najlepiej nie łupane w wałkach 120 lub 240cm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

w lesie to na stronie www Twojego najbliższego nadleśnictwa powinien być cennik. cena różna od 200 do 280 zł/m3 w WCO1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Nagira
      Dzień dobry, czy ktoś zamierza uprawiać lub ma już doświadczenie z Gipsówką (Łyszczec wiechowaty)? Taka sama wartość ekonomiczna jak słonecznik, różnica ta że to wieloletnia bylina.
      Proszę o odpowiedź osoby posiadające doświadczenie z tą rośliną.
    • Przez kodzi
      Ktoś chętny do remontu skrzyni biegów Mtz82 1997r. Woj lubelskie okolice Piask 21-050.
    • Przez Rafalsk
      witam
      mam ziemie gliniaste slabo przepuszczalne, czasem jest tak jak duzo deszczu spadnie to dluzszy czas nie mozna wejsc w pole, co byscie podpowiedzieli zrobic zeby jakos ulepszyc ta ziemie, jakis czas temu bylem na targach i proponowali mi jakies granulki ze ziemia sie uzyzni bardziej i bedzie bardziej przepuszczalna ale niewiem czy to wogle ma sens i dziala
    • Gość wolf19
      Przez Gość wolf19
      Jak zaszkodzić brzozie(drzewo), żeby uschła?
       
      Opis sytuacji:
      Otóż na cmentarzu koło grobu rośnie dosyś duża brzoza (~50cm średnicy) i gołebie, które siedzą na niej w nocy paskudzą ( wiadomo o co chodzi?) pomnik...
       
      No wyciąć zdrowego drzewa zarządowi cmentarza nie wypada... także musi uschnąć..
    • Przez Adrian111192
      Witam,
      zwracam się z prośbą do osób doświadczonych w szkółkarstwie, ewentualnie sadownictwie. 
      Posiadam większą ilość świeżo zaszczepionych jabłoni i grusz, sadzonki maja goły korzeń i ok. 50 cm wysokości. Nie chce sadzić ich do gruntu. Moje pytanie brzmi następująco czy mogę je wsadzić w donice, jeżeli tak to w jaki sposób.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj