Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Adamcfc

Prosiaki - problemy z chodzeniem

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Prosiaki
Adamcfc    1

Prosiaki po urodzeniu 2-3 tygodnie mają problemy z chodzeniem na tylne nogi. Co jest tego powodem i przyczyną?

Edytowano przez krolikNH

Wiadomość z agroFakt.pl

To pewnie zapalenie stawów podaj jakiś lek na penicylinie typu Penicilin, czy Pen-strep. Ja daje z pół cm raz dziennie przez kilka dni.

Adamcfc    1

A tym co nie mają opuchniętych stawów też nie mogą chodzić i czy im też dawać?

nie cytuj posta wyżej !!

Edytowano przez andrzej2110

To co opisujesz to typowy objaw streptokokozy. Podanie penicyliny jak radził Wielkopolanin lub jej pochodnych np Duplocilin szybko rozwiąże problem. Rada, przed podaniem wszystkim prosiętom najpierw podaj jednemu najsłabszemu z każdego miotu aby sprawdzić czy maluchy nie są uczulone na penicylinę co się zdarza, a może spowodować nawet padnięcia.

fdt309ci    1

U nas był tem sam przypadek i daliśmy Duplocilin ;) i powoli zaczeły chodzić no a później było już tylko lepiej i jakoś na szczęście się odchowały B)

Nie cytujemy poprzedniego posta -mod

Edytowano przez marcin974

krolikNH    56
Prosiaki po urodzeniu 2-3 tygodnie mają problemy z chodzeniem na tylne nogi. Co jest tego powodem i przyczynom....?

Jeżeli prosięta dwu-trzy tygodniowe mają problem z chodzeniem i mają opuchnięte stawy to znak, że zachorowały na streptokokozę (zapalenie stawów).

Leczenie:

- amoksycylina

lub

- penicilina

Z tego co wiem lepsze efekty w leczeniu daje amoksycylina ;)

Pozdrawiam

GoRAL1    63

To jest na pewno streptokokoza czyli zarażenie paciokowcem typu świńskiego (nie mylić z zapaleniem stawów) sprawa jest bardzo poważna. Do zakażenia dochodzi najczęściej przez mikro otarcia na kolanach, choroba najczęściej na postać przewlekłą, potrzeba bardzo radykalnych działań; dezynfekcja, stosowanie antybiotyków pochodnych penicyliny o przedłużonym okresie działania,

to jest działanie na kilka miesięcy

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez kopokop
      Witam mam taki pytanie jak myślicie przez ile czasu w Polsce  będzie jeszcze pomór świń.Proszę o  komentarze i wiele odpowiedzi.Z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi.
    • Przez jan2130
      Witam pomuszcie co mam zrobic juz niemam sił az strach wejsc do szopy cholery obgryzaja sobie uszy i to tylko jeden skojec jest ich tam 50 juz prubowałem wszystkiego pryskałem je takim sprejem zapachowym zucałem i plastkowe butelki sypałem proszek na uspokojenie do pasz i nic :angry:
    • Przez Gospodar55
      Witam mam na oku 2 chlewnie do dzierżawy jedna 500 m2 a druga 1900m2 i mam pytanie jak wygląda kontrakt na świnie z różnych firm.Mogł by ktoś opisać jak to wygląda,ile dostajecie za sztuke i czy można wziąć kontrakt że oni dają paszę i weterynarza,jaki rodzaj podłoża czy można wziąc głęboką ściółke?
    • Przez keeway
      Witam kupie male prosieta w rozsądnej cenie woj maloposkie

• Przez karolcia06063
      Witam.Mam problem, kupiłam knura hodowlanego,ale nie "sprawuje się".Hodowca nie zamierza go wymienić,co mogę zrobić.Czy ktoś coś wie,albo miał taki problem.